Manni Näpuharjutused
Manni Näpuharjutused
Õmblen.
Teinekord tikin.
Ja siis koon.
Juhtub ka heegelnõel näppu.
.: Minust :.
Asukoht: tallinn
Sodiaak: jäär
Loen: taevatähti
Film: City Of Angels
Mehed ei nuta

Kuulan: Muusika ;)
.: Meeldib :.
Saaremaa
.: Ei meeldi :.
rumalused
.: Lingid :.
Pisike_smile
Külli
Kelly
Sidruniuss
Emilia Käsitöö
Ilus ja põnev
Kingituste Pood
Burdastyle
Kakuke
instructables
Maia Meisterdamised

.: Osalen :.
.: Tsitaat :.
Mida pikemaks kasvad, seda lühem tundub elu (mõtles väike kuusepuu enne jõule)
.: Sissekanded :.
Viimased postitused
Aprill 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009

.: Külastusi :.

069143

01 Aprill 2010
Kuu on möödas.
See oli kummaline kuu. Üks ajastu lõppes. See ajastu, kui mul oli isa.
Aga ma sain omale juurde ühe õe. Täiskasvanud õe.
On, mille üle mõelda ja millega harjuda. Kuid lõpptulemus on ilus. Ma vähemalt loodan nii.

Siin on mõned vahepeal valmis saanud asjandused.

Õnnetuseks andsid roosilise kassi roosid pesus värvi.... Ma olen nii kurb. Mulinee oli sama, mis teise kassi tikkimiseks kasutasin ja pesin ka korraga. Ei tea, miks nii läks.

Veel nõelapatju. Nii- ja naamoodi

Oli üks kampsun, väga suure kraega. Lahutasin krae küljest ära ja tegin uue kaeluse. Ja kraest sai sall-peleriin-peakate.... kuidas just vaja on.


Kaks bodi. Sinine oli nr 40 pluus, mille muster oli hea, aga tegu... noh, suur oli. Ja kuna mulle ei meeldi, kui särk kükitades või kummardudes püksist välja tuleb, siis tegin bodi. Valge pluus oli nabakas, aga jällegi ilus pitsiline. Naba ma ka väga ei taha näidataSiin on ära kastutatud üks ilusast kangast kole-kleit (must-valge), ühed püksid (kaeluses) ja kaks meeste särki (punaseruuduline ja hall). Praegu on veel käsil punaste lillede tikkimine, kuna mulle tundus kleit natuke mage olema.
Ja nüüd tuleb mu poja kätetöö. Valmistas kooli majanduspäevaks kuulsaid nõelapatju. Alguses ikka juhendasin ja näitasin, pärast sai üsna ise hakkama. Valmis tööd on siin (müüs maha kõik, peale ühe väikese nõelamuna):

Saaremaa nõelapadi


Emme kreemitotsikud


Nõelalilled küünlaalustest.


Nõelaüllatusmunad. Olen eriti uhke- laps tuli sellele ideele täitsa ise.


Küünlaalused.


TööhoosSelleks korraks siis nii.
Praegu on peale tikkimise veel käsil teksatükkidest kleit. Ehk tuleb midagi näitamisväärset välja.anni.ka posted @ 20:33 - Link - kommentaarid (3)

25 Veebruar 2010
Vahepeal

sai pisut nokitsetud selle ja teise kallal. Olid mõned sünnipäevad ja sedakorda ei hakanudki poodides kolama.
Üks kingitusekesekene sai sellineKuna töö juba natukene käppa jäänud ja lõige olemas, sain kahe päevaga hakkama. Sest väikese mehehekatise kõrvalt saab teha vaid kiireid trette õmblusmasina taha ja mõnikord tulebki teha tiimitööd- õmmelda poiss süles. Pisikesele sõbrannale, korrigeerin- tema emmele, kiisu meeldis.

"Sips nokitseb" blogi ajas mulle ka nõelapadjaisu peale. Lükkasin seda aina edasi, sest polnud mahti minna tassi-jahile. Aga kuna üks sünnipäev oli ukse ees, võtsin end kätte ja tegin ühel ilusal päeval pika tiiru mööda sekkareid. Viimasest leidsingi imelised tassid. Ostsin ära kõik 4 Kohe tegin valmis 2 nõelapatja, kaks tassi oootavad veel. Kuna tassid on väga-väga roosilised, roosad ja tõsiselt romantilised, siis tahtsin sisu teha kontrastse, st mitte-eriti- romantilise. Silme ees oli must pits ja must kangas. Kodus olid mõlemad olemas juba. Tulemus sai sellineHeleda pitsiga tass läks kingiks. Tema sai veel ühe roosa roosi kaunistuseks, et natuke musta tuure maha võtta. Ma teadsin, et see roos on mul kusagil olemas, aga ei leidnud üles ja mõtlesin, et jääb siis nii ja tegin pildi ära. Aga kui ma pärast otsisin mingit teist vidinat, leidsin selle roosi täiesti "valest" kohast üles. Tüüpiline ju.

Üks nokitsus veel. Selle tibuga ma ise 100% rahul ei ole. Tahtsin teha mingit lindu, et saaks tiibu kasutada nööpaukude tegemiseks. Aga tiivad mõlemal küljel jällegi välistab võimaluse lukkudega taskuid teha. Tegin siiski ühe tasku tibule "kuklasse" ja kuuldavasti armastavad lapsed krõpsudega mängida- lilleõis on selleks puhuks takjapaelaga tibu küljes kinni.
Sai siis selline Sinisilmne TipsJa nüüd on möödanikuks saanud häbitunne lipupäevadel. Ostsime, pärat 5-aastast piinlemist, sinimustvalge ja Vabariigi 92. Sünnipäeval heiskasime esimest korda oma majal lipu. Parem hilja, kui mitte kunagi.
Piduliku päeva puhul vabastasime maja ka raskest lumekoormast.

anni.ka posted @ 11:46 - Link - kommentaarid (4)

13 Veebruar 2010
MANKIBOIÜhele pisikesele poisikesele, kellel ei olegi ühtegi ahvi. Veel ei ole, aga õige pea on
Selle mankiga läks mul ikka kaua aega. Vahepeal oli igasuguseid selliseid tegemisi, mis ei lubanud maha istuda ja nokitseda. Aga kaua tehtud kaunikene. Vähemalt ma ise arvan nii.
Ta sain natuke erinev ka. Kuna ahv on selline soojemat kliimat armastav loom, siis arvasin, et meie kodused mustrid on vist natuke kohatud Otsisin siis eksootikat ja leidsin Aafrika / Adinkra sümbolid.

Selline lõbus loomake sababpidi ukse küljesKäed ulatuvad pool ringi ümber keha ja kinnituvad krõpsudega selja peale. Käed saab omavahel ka kokku panna ja ahvi nagu õlakotti kanda.Tikkisin siis paar sümbolit ka. Päikesekujuline, "child of the heavens" ehk taeva laps, sellel on kaitsev vägi. See on allservas. Putukakujuline (või süda?), "love never loses its way home" ehk armastus leiab alati tee (koju), sümboliseerib armastuse jõudu. Tõlkisin oma oskuste piires, võibolla on kusagil ka ametlik tõlge, ei tea.
Banaanikoor käib trukiga kinni.Veel üks võimalus saba kinnitamiseks jakaasaskandmiseks*****

Mis jänksi puutub, siis tema leidis ka omale väikese kaaslase, kellega mängida
anni.ka posted @ 10:37 - Link - kommentaarid (1)

02 Veebruar 2010
JÄNES,

lihtsalt üks jänes.
Sattusin vaimustusse neist patjadest-loomadest. Ei ole väheoluline, et saan nende valmistamiseks ära kasutada kõiksugu kangaribad ja -tükid, mida olen aastaid säilitanud mõttega "aga äkki kunagi läheb vaja". Neid ikka ON kogunenud. No ikka päris palju
Jänes on osaliselt taaskasutus. Tema keha oli kunagi üks villane kampsun, mis ilmselt kogemata pesumasinas ära vilditi. Ostsingi ta sellisena, sest materjalina tundus lahe olema.Tikkisin natuke mustrit ka peale, et igav poleks. "Vabatehnikas", nagu mulle kombeks on. See tähendab, et võtan nõela ja niidi ja hakkan otsast minema. Sellepärast ongi need tikandid veits kaootilised ja üleüldse... Nii, nagu nad on.


Mida jänesed armastavad krõbistada? Pooograndit...


Tagant siis selline pilt. Lips käib ka ära.


Täidise panin küll eraldi padja sisse, aga jänese külge ma lukku ei õmmelnud. Jube paksuks läks see alumine serv, kartsin, et masin ei õmble läbi. Tikkisin käsitsi kinni. Kui ikka väga mustaks läheb, siis saab lahti harutada, padja välja võtta ja katte ära pesta. Pärast vaja lihtsalt uuesti kinni tikkida.

Nüüd asun ühe manki kallale Ja lehmake ootab ka järge.
anni.ka posted @ 12:12 - Link - kommentaarid (8)

25 Jaanuar 2010
WELCOME TO ESTONIA!!!

Võtan osa sellest algatusest


TULGE MEILE KÜLLA! Visit Estonia!


Going home.


Summernight.

">
Sweet

MINU EESTI. MY Estonia

anni.ka posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (1)

24 Jaanuar 2010
Samal teemal....

... mis eelmine töökene.
Seekord lausa tellitud ühele nunnule pisikesele preilikesele.


pepu peale sai sellise tikandikese


Kitty pilte netist otsides leidsin igasugu kama, mida sellel teemal valmistatud on. Parimad palad olid õmblusmasin, automaatrelv ja auto summutiots Aga kes see Kitty on, kust ta tuleb? Poeg ütles selle küsimuse peale: "See on kõigi tüdrukute lemmik-kass". Rohkem ei teadnud tema ka.
Aga nohhh. Tundub, et positiivne tegelane ja see ongi oluline

Siin on LÕIGE JA ÕPETUS
anni.ka posted @ 17:11 - Link - kommentaarid (3)

21 Jaanuar 2010
Sellel aastal on ilus algus.

Esimene tegemine sel aastal oli üks kingitus väikesele sõbrale. Kaua aega juurdlesin, mis see peaks olema.
Vaadates poes müüdavaid, hingehinnaga mängutekke olen alati mõelnud, et sellise saab ju ise ka teha. Ja veel ilusama-parema-ägedama. Paraku pole olnud aega... Kusjuures kujundid on välja lõigatud ja nööpnõeltega kangalegi kinnitatud, aga laps on vahepeal suureks kasvanud ja enam ei ole see tekk aktuaalne.
Mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada.
Kingitus pidi siis olema midagi sarnast sellele tegevustekile, aga mitte tekk. Sest kingi saaja on ka juba aastane. Mõtlesin, et teen padja- karvase loomapildiga. Siis tuli idee teha padiloom koos käppadega. Et asi oleks natuke ka arendav, pookisin loomale külge nööbiliistu, et laps saaks nööpidega harjuda. Käpad käivad krõpsudega kõhu peale kinni.

Liistu all on veel üks pildiga tasku.

Noh, aga luku tõmbamist on ka vaja proovida- sai ka lukud tagumiku peale.

Kuidas on saapapaeltega? Nende sidumist on vaja ka õppida, seega padiloom sai need "tagajalgade" külge.

Loomal on saba. Et saba ei jõlguks ebamääraselt, õmblesin sabaotsa külge karabiini ja looma kõrvade vahele kinnitasin metallaasa. Nüüd saab laps karabiini kinnitamist ka harjutada ja saba moodustab kinnitatuna kanderihma- looma saab üle õla visata

Alguses mõtlesin, et topin looma lihtsalt padjatäidet täis, aga kuidas teda siis pesta : Selge, vaja teha eraldi padi looma sisse ja loom ise on lihtsalt padjakate.

Kuna triibuline trikotaaz oli väga-väga veniv, otsustasin ka tugevdusriide alla panna. Sai päris kapitaalne asi. Õnneks masin ikka õmbles seda.
Nüüd siis saigi padiloom omale uue kodu. Loodetavasti toob oma väiksele peremehele rõõmu ja õpetab talle kasulikke oskusi
anni.ka posted @ 08:59 - Link - kommentaarid (5)

31 Detsember 2009
Veel natuke jõulu-aastavahetuse meeleolu siia.
Mul oli üks üleliigne käsn. Ja wc-vannitoas polnud jõulu. No võsin selle käsna, viilutasin ära ja lasin hõbedaspreiga üle. "Puud" olid juba olemas, vaja vaid ehted külge riputada. Tulemus:

Kui mul veel kuuske polnud, siis tassisin aiast ühe oksa tuppa. Oli üks sügisel väravaehitusele ette jäänud põõsas... Lasin kah hõbedaga üle ja riputasin seinale. Algul ehtisin heegeldatud lumehelveste-, hõbekuulide-, paari kristalli- ja inglitega. Kuidagi väga kirju sai... Rookisin kuulid ja helbed ära, lisasin tulukesed ja oligi palju parem. Helbed läksid siis kaartide peale
Inglid tegin lihtsalt kunagi valmistatud savikuulidest (millest pidi saama kaelaehe, aga noh...) ja kardinaribadest. Keerasin traadiga kanga kokku ja pisut pärlikesi lisasin ka. Lihtsad ja natuke ebakorrapärased, natuke nagu kummituse moodi said.

Sellega sis selleks korraks kõik.

Ilusat ja rõõmsat uut aastat!!!
anni.ka posted @ 11:20 - Link - kommentaarid (1)

25 Detsember 2009
Tere Esimest Jõulupüha!

Lõpuks olen saanud omale kuuse. Kuna alguses väljavaateid ei olnud, leppisin ja tõin aiast ühe suure oksa, mille ära hõbetasin ja mõne ehtega kaunistasin. Aga päev enne jõululaupäeva tuli kuusk ise meie juurde. Naabrinaisel oli "üle" üks kenadus. Ja mees ohkas alistunult- saidki oma tahtmise. Sain jah, aga ega kaunistada enam ei jõudnudki. Laps tegeles sellega. Nüüd oleme oma jõulurännakutelt tagasi ja sain mahti varem valmis tehtud eheeed kuuse külge installida. Siin siis mõned pildikesed.Helvestest/lilledest eraldi pilte proovisin natuke "tuunida" et teosed paremini eristuksid. Igatahes mulle meeldib. Kui elektriküünlad ka veel vahel siraksid... Praegu on need veel hõbeoksa küljes, aga võibolla saan aega ümber tõsta. Kui ei saa, siis järgmisel aastal ikka

Jõulukaarte nokitsesin ka teha veitsa.

Helbeid heegeldasin eelmisel aastal kuuseeheteks. Sel aastal siis läksid kaartidega Eestimaa peale rändama

Nädal enne jõululaupäeva oli meil üks väike tähtpäev. Tähtpäev oli tegelikult suur ja oluline, aga number oli väike- 1.


*****************
Täna on üks teine tähtpäev. Vanaisa 17. surma-aastapäev.
anni.ka posted @ 12:23 - Link - kommentaarid (4)

01 Detsember 2009
Täna võtsin end kokku ja tegin natuke jõulutunnet elamisse. Paar tundi nokitsesin ja pärast tund aega koristasin. Tulemused said sellised:

See on külalistetoas. Korvi sain koos elusate lilledega omale sünnipäevaks (kevadel juba). Lilled kuivasid kenasti ära ja pärast korrastamist seisiski kuivatatud seade vannitoas. Nüüd siis nokkisin roosid välja ja ülejäänu viskasin ära. Põder on juba eelmisest aastast, ei mäletagi, kust ta tuli. Põhjalast ikka vast Rooside ja kuuseimitatsiooni vahel on peidus pott ratsuritähe sibulaga. Loodan, et ta hakkab varsti ikka lehti kasvatama ja õitsemist ootan muidugi ka.


Selline ripub köögis. Uued asjad on õunakesed. Tegin need mingist voolimismassist, mis õhu käes kivistub. Lihtsalt prooviks. Munad olid jällegi mu sünnipäeva kimbu sees (siis oli ju manadepüha). Ja pärlihelbed on juba paar aastat tagasi tehtud.


Lastetoas. Ega suurt muud polegi, kui kevadel Külli käest saadud kannikesed kunstkuuse kastmes, väikeste lisanditega. Retro-jõuluehted sain ühe toreda tädi käest, nagu ka ümmarguse kõhuga päkapiku, kes okste vahelt piilub.


Need peaksid olema pudelipõhjadest lumehelbed... Paistavad rohkem lillede moodi välja. Teistsugustest pudelipõhjadest, nagu need alumised valged, saaks helveste moodi asju ehk ka. Homme jätkan pudelite lõhkumist. Tegelikult meeldib mulle mõte kaunistada kuusk nende siniste suurte õitega ja valgeid helbeid vahele pikkida.


Need ei ole kuuseehted. Helkurid hoopis. Päkapikul on veel silmad puudu...

Korjasin täna kuhja kastanimune. Nendega on mul generaalplaan Eks edaspidi paistab, kas tulemus kannatab päevavalgust ka.
anni.ka posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (2)