inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

309313

05 Juuni 2006


Pontšo tegemise õpetuse tõlke esitlemise luba saadud... Seejuures ütlen veelkord, et mina olen ainult kasuliku info edastaja aga tõlkis selle Põrgukiz .Soome keelne versioon asjast on siin ja Novita lehel selle pontšo juures on olemas ka mustriskeem - neulenkaaviot.
Kizi tõlgitud õpetus siis siin (ütleme nii, et 99% on tema kirjutatud tekst ja 1% on minu poolseid parandusi):

Heegelda 12 silmuseline kett ja ühenda ringiks.
1.rida - tee 4 ahelsilma, 1 2x sammas, 4 ahelsilma ja ühenda ta ringi külge kinnissilmusega. Siis teed *4 ahelsilmust, 2 2x sammast, 4ahelsilmust ja 1 kinnissilmus*. Tee veel sama*-* 6x ja siis teed veel 4 ahelsilmust ja kinnitad ära.
2.rida - 4 ahelsilma, 3 2x sammast (kinnituvad alumisele sambarühmale), *9 ahelsilmust, 4 2x sammast üheks samabarühmaks (iga sammas kinnitub alumise samba või 4 ahelsilmuse viimase silma külge)*, tee veel 6x *-* ja viimase ja esimese samabarühma vahele teed 5 ahelsilma ja 1 2x sammas, ühendad esimese sambarühma külge (ühesõnaga moodustub nupp) .
3.rida - *15 ahelsilmust, 1 kinnissilm järgmisesse ahelsilmuse rühma keskele, siis 9 ahelsilmust ja 1 kinnissilm järgmisesse ahelsilmuste rühma keskele*, teed veel sama *-* 3 korda ja suled ringi kinnissilmusega, katkestad lõnga.
Esimene motiiv valmis.

Teine ( ja kõik järgmised ) motiiv tee samamoodi nagu esimesel 2 esimest rida, aga kolmandast reast hakkad ühendama esimese valmis motiivi külge.
Kui 2 rida valmis, siis alates 3.st reast teed 7 ahelsilmust ja ühendad kinnissilmusega esimese motiivi 15 ahelsilmuselise ketirea keskele, siis teed 7 ahelsilmust ja ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuselise keti keskele kinnissilmusega, teed 4 ahelsilmust ja ühendad esimese motiivi 9 ahelsilmuselise keti külge kinnissilmusega, siis teed 4 ahelsilmust ja ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuse keskele, siis teed jälle 7 ahelsilmust, ühendad eelmise 15 ahelsilmuste keti rühma keskele ja teed 7 ahelsilmust, ühendad enda pooliku motiivi külge, siis teed 9 ahelsilmust, ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuselise keti külge, siis 15 ahelsilmust, ühendad enda 9 ahelsilmuselise keti külge jne. Kui ring valmis, katkestad lõnga ja alustad uut motiivi, millel peale 2 rida hakkad jälle ühendama eelmise motiivi külge.
inksu kirjutas @ 12:15 - Link - kommentaarid (6)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuni 2006