inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308699

27 Veebruar 2007
lapitekike...

Juba mitu päeva tagasi tuli hirmus lapitehnika isu peale... Võtsin kohe tõsiselt kätte ja algust sai tehtud 3-e lapitekiga. Esimene nüüd täitsa valmis ja teile vaatamiseks olemas . Teise tekiga peaks homme-ülehomme ka ühele poole saama, kolmandaga läheb veel natuke aega.
See tekk on mõnusates rohelistes toonides ja natuke musta ka, kuigi tegelikult see must nii karjuvalt silma ei torka, kui pildilt tundub . Tagumiseks pooleks on pehme fliis - seetõttu ei saa ma seda tekikest ka vist päris tekiks nimetada, kui siis õhukeseks tekiks/päevatekiks/voodikatteks. Ja niisama on ka temasse hea ja soe end sisse mässida, kui varbad külmetavad... Suurust tekil 140x190cm.
Esimesel pildil on rohelised värvid kõige õigemad.
Tekk hetkel otsib omanikku . Kui kellelegi hakkas ta meeldima siis tekk on saadaval...
inksu kirjutas @ 13:08 - Link - kommentaarid (16)

23 Veebruar 2007
uued diivanipadjad...

Kuna ma eelmiste diivanipadjakatetega ikka täiesti rahule ei jäänud (kuigi nad juba hakkasid mulle täitsa meeldima), tegin eile uued. Veidi rõõmsamad ja ehk ka kevadisemad . Uutele padjakatetele sai peale tehtud nö. narmastatud motiiv, mille narmastamisel mul lapsed usinasti abiksolid. Tagumine pool patjadel on täiesti tavaline ühevärviline. Ja kuna need on lihtsalt padjakatted, mitte padjad, ja kuna minul kipub olema nii, et kui ma neist ära tüdinen siis kohe ruttu midagi uut teen, siis see ava, kust sisupadi padjakatte sisse käib sai tehtud nagu tavalistel padjakottidel, mitte lukuga...
Kokku jälle 3 padjakatet ja ma ise ka ei tea miks aga kipub miskipärast olema nii, et ma teen need katted diivanipatjadele alati üksteisest veidi erinevad st. et mitte 3 ühesugust . Igast padjast eraldi pildid ka: esimene, teine ja kolmas . ...hmm... peab vist neile triikrauda ka näitama

inksu kirjutas @ 07:31 - Link - kommentaarid (14)

21 Veebruar 2007
väike tekike ...

...ehk sai valmis tehtud üks meriinovilla kangaribadest 110x150 tekike väikesele sugulasele, et tal maal külas olles külm magada ei oleks . Nagu juba kirjutasin siis tekk on kokku õmmeldud u 10-15 cm laiustest ribadest, tagumine pool ja karvase poole ääred on puuvillasest kangast. Äär merinovillaga poolele on õmmeldud seetõttu, et ei oleks lapsel paha tunne, kui karvane asi nägu kõditab . Ja tegelikult on ka täiesti ükskõik kumba pidi seda tekki magades peal hoitakse. Padi samuti kui tekk ühelt poolt puuvillakangast ja teisel poolt merinone ...
Selline ribadest õmmeldud tekk pole ehk jah kõige esinduslikuma väljanägemisega aga mõte on ju tähtsam ja soe on see tekk kindlasti!
Kahju nüüd ainult, et te selle teki pehmust ja soojust läbi arvuti katsuda ei saa...
inksu kirjutas @ 12:28 - Link - kommentaarid (11)

15 Veebruar 2007
veel sõbrapäevast...

Selline mõnus pehme ja karvane sõbrapäevasüda sai tehtud meie pere kõige suuremale lapsele . Loodame, et talle meeldis!Ühele teismelise eas olevale tüdrukule peaks vist sellised meele järele olema...?
Süda tehtud samasugusest pehmest materjalist nagu mõmmidki, mis samuti said tehtud sõbrapäevaks .Eelmisel nädalal õmblesin venna perele ka ühed väga lihtsad kardinad. Tegumood on nende endi valitud . Külgmised kardinad on aasadega( teate ju küll - et kardinapuu toru tuleb aasadest läbi ajada...) ja ülemine osa kardina krookpaela kasutades krookesse tõmmatud. Pilt on küll väga kehvake aga väikese aimu asjast ikka saab

inksu kirjutas @ 16:49 - Link - kommentaarid (5)

13 Veebruar 2007
ettevalmistused suveks...

Tegin endale ühe suvise õlakoti. Tegelikult hakkas selle koti mõte vaikselt kujunema juba möödunud suvel, kui üks tuttava töökaaslane tahtis, et heegeldaksin talle banaanikujulise õlakoti. Motiividest. Tol korral ma päris ettekujutust sellest kotist ei saanud, ei leidnud kusagilt ühtegi banaanikujulist kotti ka , millepealt "ahvida" ja see kott jäigi tegemata. Aga mõte oli peas endiselt. Ja hakkas mulle endalegi meeldima. Nüüd, paar nädalat tagasi, sirvisin foorumis heegeldatud kottide teemat ja leidsin sealt mitu huvitava koti pilti(näitks see ja see), mille järgi hakkasin omale kotti tegema.
Minu kott tehtud linasest heegelniidist, mille silt on teadmata kadunud ,vaid rohelised lehed on puuvillasest niidist kodustest varudest, heegelnõel nr. 3. Sees on lukuga vooder, mis ilmselt läheb ümbertegemisele, kuna tahan lukku terve ülemise serva ulatuses aga meie poes nii pikka lukku sobiva värviga praegu ei olnud. Vooder õmmeldud masinaga, kotile kinnitatud käsitsi. Lillede osale tahan vist veel mõned erineva suurusega puupärlid ka peale õmmelda aga see töö peab ootama seni, kui ükskord mõnde suuremasse linna satun, kus ka selliseid poode on, kus pärleid müüakse ! Koti ülemine äär ja sangade ääred üle heegeldatud vähivõttega. Ise olen kotiga rahul. Vähemalt praegu. Edaspidine selgub siis, kui suvi kätte jõuab ja kotiga käima saab hakata !!!Siis sain eile ka ühe mõnusa lapitehnika ajakirja ja raamatu "KÄSITÖÖ - kudumisest klaasimaalini" omanikuks. Raamatus on päris palju uvitavat.
Ajakiri on täis igasugu põnevaid lapitehnika ideid - see oli minu jaoks kohe nagu energiasüst, sest hetkel tunnen, "käsitöökriis" on möödas ja et tahaks hirmsasti jälle õmmelda ja just lapitehnikas midagi ilusat teha!Paar pilti ka selle ajakirja sisust.


inksu kirjutas @ 08:43 - Link - kommentaarid (27)

10 Veebruar 2007
kõige kerem lapitamine...

Hetkel on minu tootlikkus täitsa olematu... Kuidagi ei taha asjad edeneda. Mõtteid ja ideid, mida teha on mitmeid aga vot nagu ei ole hetkel seda õiget asja, mida kohe tunnen, et tahaks hirmsasti teha . Üht-teist on tegelikult ikka tegemisel ka aga nende asjade tegemine muudkui venib ja venib... Ehk ikka tuleb see "käsitöövaim" mulle lähiajal külla tagasi !!!

Eile tegin oma diivanipatjadele uued katted. No ei jäänud ma lõpptulemusega rahule. Selles mõttes, et kujutlustes olid need padjakatted vägagi lahedad ja mõnusad aga lõpptulemus ei olegi nagu "see", mida ootasin. Iseenesest teguviisi ja kvaliteediga olen vägagi rahul. Aga oleks vist pidanud mõne rõõmsama kanga otsima - tahaks juba kevadet... Toalilled mul küll juba annavad märku, et ega see kevad enam kaugel ei ole ...
inksu kirjutas @ 08:34 - Link - kommentaarid (8)

01 Veebruar 2007
teine tiiger...

Valmis sai tellimusena tehtud tiiger. Heegelnõel ja lõngakulu sama, mis hiljuti lapsele sünnipäevakingiks tehtud tiigril. Karupoeg puhhi ja tema 3 sõbra heegeldamise juhised leiab siit ja Mioka tõlgitud tiigri tegemise õpetuse saab endale tõmmata siit.

inksu kirjutas @ 16:07 - Link - kommentaarid (13)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006