inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308701

31 Oktoober 2006
õlarätt...

Laupäeval sai üle antud juubelikingitus tädile. See õlarätt oli valmis juba paar nädalat tagasi (sellest oli juttu ka minu 12.okt. postituses) aga et pisike üllatusmoment sünnipäevalapsele ikka ka säiliks siis pilte näitan alles täna. Räti motiivi muster pärineb Reesi blogist. Aitähh Sulle! Lõngaks novita 7 Veljesta, toon elevandiluu, heegelnõel nr.5 ja kulus kokku u. 450g lõnga. Mõõtudeks rätil u.195x85.

inksu kirjutas @ 06:56 - Link - kommentaarid (14)

25 Oktoober 2006
jälle mütsid...

Palmikutega müts emale, mis läheb kingikotti koos selle õlarätiga . Mütsi idee ja viited õpetusele leidsin Rosina Blogist. Päris õpetuse järgi müts tehtud ei ole, kuna inglise keelset õpetust ma kuigi hästi lugeda ei oska. Tegin tunde järgi, veidi oli abiks heegeldamise piibel. Ülemise osa mütsist tegin ka palmikutega,nagu Rosin, mitte ainult parempidises koes nagu õpetuses.
Vardad nr. 3,5, lõng Novita 7 Veljestä MoniRaita.Teine müts läheb vennale. Sellist mütsi tegid siin isetegijas eelmisel talvel päris paljud - mina ise ka!!! - aga panen igaks juhuks õpetused ka, ilmselt on ju neidki siin liikumas, kes eelmisel aastal veel Isetegijat ei teadnud ja pole ka sellist mütsi veel näinud . Eesti keelse õpetuse leiab siit ja mütsi "originaal" on siin. Vardad nr. 3,5 ja lõng Novita Liisa.


inksu kirjutas @ 08:27 - Link - kommentaarid (7)

22 Oktoober 2006
Ikka veel roosad asjad...

Noorema tütre müts ja sall said valmis - talv võib nüüd tulla . Müts kootud sukavarrastega nr. 3,5 kahekordselt ja mütsi saab väga edukalt kanda ka pahupidi - minul sai pahem pool valge-roosa-kollase triibuline. Ja ei teagi nüüd, kuidas selliselt kudumist kutsutakse - ise pidasin seda patentkoeks aga nüüd tekkis pisuke kahtlus, et kas ta ikka on... . Müts sai TÕELISELT paks ja soe. Sall kootud varrastega nr. 7 (oi, oi kui paksud nad on ja käsi väsib kohe ära sellistega kududes) 2parempidi, 2 pahempidi koes. mütsi tutiks ja salli narmastks on keerutatud narmad... Mõne aja pärast lisanduvad sedasi kahekordselt kootud kindad ka aga hetkel ma ootan, et helkurniit minuni ka jõuaks, et kinnaste sisse seda kududa...
Piltidest alla lisan veidi õpetust ka, kui kellelgi peaks huvi olema ja ei oska veel selliselt kudumist .ÕPETUS

Silmade loomine:Mütsi alustamiseks on loodud ühele vardale 32 silma kõik 4 varrast kokku 128 silma, mis on üles loodud kahe värviga ja mille õpetuse leiab siit. Kui keegi nüüd imestab, et nii palju silmi ,siis kahekordselt kududes tuleb luua vardale topeltarv silmi kuna pooled neist jäävad väljapoole ja pooled sisse poole. Minul on kootud sisemine poole ühe värviga ja pealmine pool teise värviga.
Kudumine:minu mütsil paistavad nii sisemine kui välimine pool parempidises koes - kudumist alustasin roosa lõngaga - Esimene silm kududa parempidiselt, teine silm võtta kudumata kusjuures roosa lõng peab jooksma kudumatta võetud silmuse eest mitte tagant. Järgmised silmad sellel real teha kõik sama moodi. Teine ring - võtsin kollase lõnga. Esimene silm (eelmisel korral roosaga kootud silm) võtta kudumatta - (kollane lõng jookseb roosa silmuse tagant), teine silmus(eelmisel korral kudumatta võetud kollase lõngaga silmus) kududa pahempidiselt. Ja nii terve rida.
Lõpetamine: kui kootud u. 15 cm siis alustasin kokkuvõtmist - igal järgmisel real kudusin igal vardal 2 silmust kokku - pealmisel kihil parempidiselt, seesmisel kihil pahempidiselt. Mina võtsin nii roosa kui kollase lõnga ridadel kokku samadest kohtadest. Kui järgi jäi igale vardale 4 silma(2 roosat ja 2 kollast) siis tõmbasin roosadest silmustest läbi roosa lõnga ja kollastest silmustest kollase lõnga. Pilt kokku võetud osast seest poolt .Kuna tahtsin narmastest tutti ka sinna kinnitada siis esialgu väga tugevalt neid kokku ei tõmmanud.
Narmastest tutt: Võtsin kaks u.20 cm pikkust lõnga ja keerutasin näppude vahel tihedalt keerdu. Seejärel "murdsin" keerutatud lõnga pooleks mis siis moodustasidki keerdus narmad. Sidusin tutiks kokku narmaste lahtised otsad ja kinnitasin mütsile kahe koekihi vahele.


Ehk on sellest kellelegi kasu ka!!!
inksu kirjutas @ 08:22 - Link - kommentaarid (7)

18 Oktoober 2006
Tütar sai omale eelmise postituse mütsi juurde sõrmkindad. Viimati kudusin sõrmkindaid 15.a tagasi(esimene ja ainuke paar ) ja eriti kiita ma nüüd valminud kindaid ei saa, sõrmede kudumise alustamise oskustest jäi veidi puudu. Aga soojem on nendega ikka kui paljaste kätega olles ning laps on väga rahul ja see ongi peamine . Kokku lõin vardale 32 silma(8 silma igale vardale), soonikuosa lõppedes lõin igale vardale 1 silma juurde. Soonikuosa kudusin 1x1 ja parempidiste keerdsilmustega(ma arvan, et nii võib nende kohta öelda küll ) ja soonik jäi siis selline. Tavaliselt kududes oleks soonik selline.Kootud varrastega nr. 2.Noorem tütar sai omale ka mütsi ja saalomoni tehnikas salli. Juba küsiti, et kas sõrmikud ka saab aga need jäävad vist küll kevadesse...Hetkel teen talle hoopis talvemütsi ja kindaid .
inksu kirjutas @ 14:48 - Link - kommentaarid (6)

12 Oktoober 2006
Minu koolitüdruk sai veel ühe mütsi või siis pibo(kuidas keegi soovib ) omanikuks.Müts selline natuke õhem, laps kurtis, et koolis õues kehalise tunnis hakkavad kõrvad külmetama - nüüd peaks probleem lahendatud olema . Kootud 2:2 soonikus number 4 varrastega, lõng Novita Liisa, vatdale lõin 72 silma - igale vardale 18. Mütsi kokkuvõtmise tegin seekord nii nagi Põrgukiz õpetab, muidu teen kokkuvõtmist veidi teisiti . Ja õppisin ära ka kahe värviga silmuste loomise, mida ka mütsi alumisel real natuke näha peaks olema .Üks patsikumm sai ka tehtud . Lill tuli justkui liiga suur aga eks vigadest ju õpitaksegi - järgmine kord teen paremini .... Ja siis valmis minu kolm õlarätti juubeli- ja sünnipäevakingitusteks teine õlarätt. Pilte sellest veel kahjuks näidata ei saa, sest kingi saaja aeg ajalt minu tegemisi piilub ja ei tahaks ju üllatust täielikult ära rikkuda... Õlarätt ise muidu tehtud motiividest, mis pärit Reesi blogist, lõng Novita 7 Veljesta - tooniks elevandiluu ja heegelnõel nr.5. Aga pilte siis sellest kunagi hiljem...
inksu kirjutas @ 08:43 - Link - kommentaarid (8)

10 Oktoober 2006
Proovisin siis minagi salli vanutada. Pean veel õppima seda asja... . Kõige parem ei tulnud aga väga hull ka ei ole. Sallile lilled tegin 4 kordsest heidest, sest tundus, et muidu ei jää õied ilusti paistma aga peale pesumasinas käimist on lilled justkui isegi liiga nähtavad - tahtsin veidi mahedamat tulemust. Ja ilmselt pean ta veel ühe korra pesumasinasse panema, sest praegu mul küll veel täielikku kindlust ei ole, et ta kaelas kandes laiali ei lagune (küllaltki hästi on praegu koos aga tahaks nagu veel tihedamaks saada...). Tegemise käigus piilusin pidevalt vanutatud salli tegemise õpetust ja ka Käpakese blogis on väga hea õpetus.
Enne masinasse panemist nägi ta ühest otsast välja selline ja teisest selline (terves pikkuses oli VÄGA raske teda ühele pildile saada ). Ja kuna minu pesumasin minuga eriti koostööd ei tee, siis ma ei saa täpselt öelda, mis temperatuuril ma teda vanutasin aga umbes 50-60 kraadi vast oli...

inksu kirjutas @ 15:37 - Link - kommentaarid (5)

06 Oktoober 2006
Tegin vanemale tütrele veel ühe mütsi, salomoni tehnikas salli ja palmikutega kindad. Salli pikkust mõõtnud ei ole aga on nii pikk, et selle saab 2 korda ümber kaela kerida - muidu jääks liiga õhuke. Kinnastega on omaette lugu... Viimati kudusin kindaid u13-14 aastat tagasi ja siis tegin hoopis sõrmikuid isale ja palmikud on ka minu elu esimesed .Nüüd siis ei oskagi enam labakuid ilusasti lõpetada - servad ei jää ühesugused ilusad. Aga teisele lapsele proovin paremini teha.Ja muidugi ei kasvatanud ma peale sooniku tegemist labaosa jaoks silmi juurde ka ja seetõttu kindad ka kuidagi "toru" moodi aga kätte pannes ei ole väga vigagi .Ärge siis väga maha laitke mu kindaid... Mütsi sisse on aga pisike kasutegur ka kootud .
Lõngaks Novita "Liisa", sall - heegelnõel nr. 4, müts kahekordsest lõngast (jooksis 2 tokki korraga) vardad nr. 4 ja kindad vardad nr. 2.

inksu kirjutas @ 09:27 - Link - kommentaarid (15)

04 Oktoober 2006
Õppisin ka salomoni selgeks . Ei olegi nii keeruline, kui arvasin. Ja alustasin kohe õlarätikuga... Aga ei teinud teda väga pehmest ja karvasest lõngast, kuna ilmselt hakatakse seda õlarätti kandma talvel jope peal, siis arvasin, et selline variant on parem . Heegelnõel nr. 4 ja lõngaks 7 Veljesta MoniRaita. Kulus heegeldamiseks 1 tokk e. 150g + teisest tokist u. 20-30g narmaste jaoks.
See siis minu esimene õlarätt sarjast 3 õlarätti juubeli ja sünnipäevakingitusteks !Ja siis näitan oma tänast kaltsuka ostu ka... 8.EEKi eest ostsin pärlite(või helmeste ? ) komplekti. Karbis 18 erinevat värvi pisikest pärli, siis miskine asjandus, millega saab näit. käepaelu "põimida", tsipake niiti, voldik, kus kirjas joonistena, kuidas seda põimimisasjandust kasutada, siis üks imelik nõela moodi traat(nu ilmselt ta siis ongi nõel ) ja siis paar pisikest poolikut tööd ka.
Seda ma nüüd küll ei tea, kas ise nendest midagi teen, kui siis äkki proovin mõne pärlilooma teha... Aga ilmselt saavad minu lapsed nendest endale hunniku käevõrusid ja kaelakeesid meisterdada .inksu kirjutas @ 12:25 - Link - kommentaarid (9)

03 Oktoober 2006
Täna sai meie uus lasteaed 1-kuu vanuseks (st. et lasteaia avamine oli täpselt 1 kuu tagasi). Minu nooremal tütrel on õnn käia selles lasteaias veel 2 aastat . Eile juhtus tütrel pisike õnnetus - väänas lasteia mänguväljakul oma jala valja - natuke on paistes ja valus kõndida - ja kuna ta siis täna kodus, mõtlesime lasteaia pisikese sünnipäeva puhul midagi nende rühmale teha... Lastevanemate koosolekul mainiti ka, et nukudele oleks voodipesu tarvis. Natuke mõtlemist, kangakapis sobramist siis veidi õmblemist, harutamist ja jälle õmblemist ja tulemuseks saime 4 tekki ja patja(esimesel pildil), millele omakorda 4 tekikotti, 4 padjakotti ja 4 voodilina .

Alles nüüd avastasin... Tegelikult oli lasteaia 1-kuu sünna hoopis eile - olin täiesti veendunud, et täna on 2. oktoober...
inksu kirjutas @ 12:30 - Link - kommentaarid (7)

Jällegi üks lihtne pontšo - läheb mõne aja pärast kingituseks ühele väga roosat fännavale tüdrukutirtsule...
inksu kirjutas @ 06:27 - Link - kommentaarid (5)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006