inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308701

28 November 2006
\"kasuteguriga\" jõulukingitus...

Mina ikka jõuluvana kingikoti täitmisega ametis... Üks pealuid ja konte fännav poiss saab endale "kasuteguriga" pealuuga mütsi. Müts kootud nr.3,5 varrastega 2x2 soonikus(v.a. see osa kus on pealuu), igal vardal oli 18 silma. Lõngaks novita Julia.
Kuna mulle ei meeldinud mitte ükski pealuud sisee kududes jäänud variant, siis pealuu on mütsile hoopis peale silmatud.
Ja kuna müts on jõulukingituseks, siis ei saanud oma lapsi modellidena kasutada ja peate leppima ühe beebinukuga. Nuku pea on aga ju tunduvalt pisem poisi peast, kellele müts läheb!!! Ja teglikult peas olles ei ole mütsil sellist "tippu" .
... ja kasutegurit saab näha siin , ehk siis kasuteguriks on helkuriga pealuu...Samuti kuulub selle kingituse juurde ka pealuuga helkur(ei ole just kõige rõõmsama olekuga... ). Pealuu siis mõlemal pool olemas ja isegi helkuri riputusnööri sees on helkur olemas!!!

inksu kirjutas @ 10:51 - Link - kommentaarid (11)

27 November 2006
jõulud aina lähenevad...

Jõuluvana kotti pistmiseks sai valmis üks lillekorv. Idee pärit kusagilt siit Isetegijast . Lilleõie tegemise õpetus on Isetegija Õpitoas, lilleõie keskele on liimitud punane pärl, lehed tehtud täiesti omaloominguliselt, kuna ei leidnud sobivat lihtsa lehekese õpetust .Ja rohkem enda jaoks panen kirja ka selle, et valmis sai ka üks halli-valgekirjust maavillasest lõngast tellimusena tehtud saalomoni õlarätt. Mõõtudeks ilma narmasteta 170x96cm. Heegelnõel nr.3.inksu kirjutas @ 09:20 - Link - kommentaarid (11)

24 November 2006
ära eksinud jänes...

Täna on minu suuremal tütrel koolis karneval - seesama, kuhu Eirett´i tütargi läheb (meie lapsed käivad ühes klassis ja on pinginaabrid ).
Aga et miks pealkiri on ära eksinud jänes? Lugu algas sellest, et teadsin, et koolis toimub karneval aga et on mingi kindel teema seda kohe ei teadnud. Asusimegi asja kallale ja mõeldud otsustatud, et tuleb minna Jänenenena(selline siis tütre tegelaskuju nimi tänasel karnevalil). Alles paar päeva tagasi sime teada, et karnevali teemaks on Aafrika! ja kuidas üks valge jänes sinna sobib???? ega vist Aafrikas naljalt jäneseid ei leia... Ega siis muud, kui lugu välja mõtlema . Ehk siis nii: elas üks väga väga uudishimulik jänkupreili kel nimeks Jänenene, kes oma suure uudishimu rahuldamiseks kepsles ringi Tallinna lennuväljal. Iseeneselegi ootamatult oli ta äkki lennukis ja enne, kui midagi mõelda-teha jõudis, sõitis ta juba Aafrika poole. Nii ta siis nüüd on seal... ära eksinud... otsimas teisi omasuguseid .Ja üks pisike pärlidelfiin on ka vahepeal valmis saanud .

inksu kirjutas @ 07:50 - Link - kommentaarid (10)

23 November 2006
nagu helesinine unistus...

Valmis sai üks helesinine, veidi valgega pontso ühele väga tublile ja toredale isetegijale meie seast...
Lõngadeks novita helen ja novita liisa, heegelnõel nr.5 , motiivi muster pärineb Reesi blogist. Kindlasti on see motiiv üks minu lemmikutest!!! Hiljuti tegin selle motiiviga ühe õlaräti ka.

inksu kirjutas @ 12:09 - Link - kommentaarid (10)

20 November 2006
ei midagi uut ja huvitavat - soni ja pajalapid

Tellimusena valmis helesinine soni. Lõng novita Helen, heegelnõel nr.5, õpetus ajakirjas "Pere ja Kodu" 2005a. Täpselt õpetuse järgi ei ole tehtud aga põhimõte on sama .... ja ühed kinnissilmustega heegeldatud lihtsad pajalapid. Ühelt poolt ühtede värvidega, teiselt poolt veidi teistsugused.Läbimõõt 20 cm.

pilt1 ja pilt2
inksu kirjutas @ 09:20 - Link - kommentaarid (10)

16 November 2006
kingitus jõuluvana kotti ehk \"peidetud\" piltidega postitusKuna lapsed pidevalt siblivad minu selja taga, kui isetegijas käin siis tuleb pildid sõnade taha ära peita, et mitte "jõuluimet" ära rikkuda. Eks kõigepealt vaatab lapse silm ju ikka pilte asjadest ja kui huvitav asi on siis ehk alles hakkab tõsisemalt uurima.Ja eks vastavalt valmimisele lisan oma blogi ka suurtele inimestele mõeldud jõulukinke aga kui juurde ei kirjuta kellele asi mõeldud siis peaks vast põnevus ja pisike üllatus ikka säilima .
Ja sain siis valmis esimese kingi jõuluvana kotti... üks laps saab jõuluvanalt kaltsunuku. Nii nuku kui riiete lõige ajakirjast "Burda" 8/2006a. Nuku pikkus pealaest varba otsani 45 cm. Kõige rohkem omaloomingut sai pea - praktiliselt midagi ei saanud aru venekeelsest pea tegemise õpetusest . Aga väga hull välja ei tulnudki . Ise jäin tulemusega küllaltki rahule, loodan, et lapsel jõulude ajal seda kinki saades ka hea meel on . Nukk tagant poolt ja ilma riieteta ka. Tibatillude sokkide kudumist sai ka harjutatud, ega nuku ei saa ju paljajalu olla . Harjutamine võttis päris tükk aega - ega ma ei mäletagi, et oleksin eriti sokke kudunud aga kanna tegemine täiesti võõras ei olnud - ju siis kunagi midagi ikka tehtud on...
inksu kirjutas @ 08:15 - Link - kommentaarid (16)

15 November 2006
päkapikud juba piiluvad...

Meil kodus päkapikud juba piiluvad... Vähemalt lapsed juba nägid jälgi lumel(no kui lumi veel maas oli ). Sussid kirjadega jõuluvanale ootavad ka juba aknalaual...
Mõtlesin siis, et näitan oma laste päkapikususse teistele ka. Esimesed sussid, mis neil olid, on sellised, mida saab seinale riputada. Pilt on peale tikitud. Need sussid on tehtud juba siis, kui lapsi veel ei olnud (aga varsti tulemas ) ja nimed on hiljem peale tehtud. Veidi kõverad on nad ka aga siis mul veel õmblusmasinat ei olnud ja nad on käsitsi kokku õmmeldud. Mõõtudeks 25cmx15cm.


Kui kellelgi peaks huvi olema, siis siin on ka käsitsi joonistatud jõulumeeste mustrid. Midagi ehk ikka aru on saada : sinise kuuega jõulumees
punase kuuega jõulumees ja päkapikusussi lõige ka...

Nüüd aeg edasi läinud ja päkapikkudega jutud räägitud ning kokkulepe saadud, et sussi sisse tuuakse näiteks kas õuna, mandariini, küpsist või hoopis pliiatseid... - aga mitte pisikesi pulgakomme. Ja kuna eelmise sussi auk osutus nende asjade jaoks liiga kitsaks ja asju oli sealt raske kätte saada siis paar aastat tagasi sai tehtud suuremad, sellised lihtsad, pehme karvase äärega voodriga sussid, mis mahutavad ikka palju asju ära .... (on juhtunud ka nii, et üks pisem asi kadus ühel lapsel sussi nina sisse ära ja ta arvas, et päkapikk on tema ära unustanud )

inksu kirjutas @ 07:29 - Link - kommentaarid (9)

13 November 2006
sall ja pärliloomad

Sellest pidi tulema sall minu uue mütsi juurde. Ja ei teagi nüüd kuidas oleks kõige õigem seda sõnastada - hagipitsi sall või hargiga heegeldatud sall või veel kuidagi kolmandat moodi... .Lõng novita 7 Veljesta, heegelnõel nr.4, hark ammusest ajast isa enda tehtud. Aga see sall ei ole ikkagi "see" mis peaks olema ja kuna salli laius pole ka lõnga puuduse tõttu paras ja kuna ei ole ka ühtegi sellist inimest, kellele jõuluks sellist salli kinkida, siis läheb see sall harutamisele, et temast midagi paremat teha .Natuke pärlitest olen ka nokitsenud. Pärliloomi... Lihtsalt hakkas meeldima selline nikerdamine. Ja nüüd nad mul seisavad ilusasti riiulil - et silmal ilus vaadata!!! Ära ka ei kingi, ei raatsi praegu veel ja lapsed tahavad neid ka silitada .


inksu kirjutas @ 08:06 - Link - kommentaarid (18)

10 November 2006
midagi endale... müts

Hetkel on vist küll jälle 100 ja 1 asja plaanis ja mõtetes. Jõuaks kasvõi mõne neist teostada... . Sellele tegutsemistuhinale järgneb varsti seisak - ma juba tean ennast. Siis leian end jälle mõttelt, et kuhu küll kadusid need 101-e asja ideed, mis mõni aeg tagasi olid .
Aga hetkel sain valmis endale mütsi. Tegin ühe pildi järgi, mis arvutisse oli copytud.
Müts kootud lõngast 7 Veljesta, toon elevandiluu, nr.4 varrastega, korraga jooksis 2 lõnga. Päris kindel veel ei ole, kas lille mütsile kinnitan, sest tütar ütles, et see müts on ilusam, kui lille ei ole. Või kui ikkagi teen lille siis äkki peab see lill olema veidi "madalam"?
Ühtegi head pilti ei saanud ka mütsist - valgus kogu aeg vale või on nägu kuri. Ei oska enam... Kaks pilti tehtud täna hommikul ja teised, kus müts tütre peas, on tehtud eile lambivalguses.Nüüd vaja veel sall ka teha aga ei ole ühtegi head ideed. Tahaks teha midagi teistmodi, et ei oleks jälle 2x2 soonikus . Praegu olen salli alustanud juba 4 korda aga kõik on üles harutatud, sest ükski ei ole olnud nagu "see", mda tahaks... .Kindlasti tahan teha sellist salli, mida saab kanda mõlemit pidi - s.t. et muster ei jookseks ainult peal pool ja sall tuleb samast lõngast, mis mütski.
inksu kirjutas @ 07:50 - Link - kommentaarid (7)

08 November 2006
meeldib... ei meeldi... ehk ühe koti lugu

See kott sai alguse umbes 2 kuud tagasi (vist : Koti idee pärit Trika blogist ja umbes samal ajal sai teda tegema ka hakatud). Ja kui üks asi on kohe alguses määratud sulle mitte meeldima, siis ei ole mõtet ennast petta mõttega, et äkki ta ikkagi siis meeldib, kui ta ükskord päris valmis on saanud....
Koti osa heegeldatud kinnissilmustega, kui natuke rohkem, kui pool kõrgusest oli valmis, tundus, et on liiga kitsas aga ülesse ka ei harutanud - tükk tööd juba tehtud ju .Nii ma siis ta ikkagi soovitud kõrguseni valmis tegin. Seejärel ei saanud ma kuidagi tehtud selliseid sangasid, mis minule oleksid selle koti juures meeldinud ja kott jäi seisma kuni siiani. Mõtlesin, et teen lõpuni valmis, panen 10 lillekest peale ja äkki hakkab meeldima. Aga vot ei hakanud meeldima ja nüüd ta seisab jälle ja ootab, et keegi hea inimene talle voodri ka sisse õmbleks... Äkki siis hakkab meeldima . Vaja ju ometi oma talvejope juurde uut kotti .inksu kirjutas @ 08:50 - Link - kommentaarid (8)

07 November 2006
natuke nokitsemist... pärliloomad

Mõni aeg tagasi sattusin kaltsukast ostma karbiga pärleid. Juba siis mõtlesin, et teeks neist mõne pärlilooma aga ei julenud asja kuidagi käsile võtta sest ühe pärliloomakese tegemine tundus VÄGA keeruline... Aga paar päeva tagasi sai traati ostetud ja pusima hakatud. Alguses ikka sellist kõige lihtsamat - kiili võtsin käsile.Kuna lapsi mul 2 siis sai teinegi kiil tehtud. Nu ja siis oli ju konna ka vaja - nagu öeldakse: tegijal juhtub ikka - ühel konnal üks tagumine jalg teisest lühem.... Aga lahti harutada ka ei tahtnud. Pole viga sedasi kah!!! Ja siis sai nati keerulisemat looma ka proovitud - kilpkonn kõigepealt ja koolibri järgmisena. Loomade värvid tingitud pärlikarbis olevatest pärlitest. Ja ühel kiilil on tiivad ja kilpkonnal kilbiosa täitsa lillad mitte sinised nagu pildil paistab (inksu lihtsalt ei oska lillasid asju pildile lilladena saada ).
Mulle hakkas nii väga pärliloomakeste tegemine meeldima, et muudkui teeks neid juurde aga muud käsitööd tahaks ka ju teha... Teeks keegi ometi päevad pikemaks, kui 24 tundi .

inksu kirjutas @ 10:01 - Link - kommentaarid (6)

06 November 2006
Boolero lapsele...

Juba ammu oli plaanis lapsele teha üks boolero, mida saaks pidulikemail hetkedel kanda(isadepäev ja jõulud ju tulemas). Kaua seisis tegemine selle taga, et ei leidnud päris "seda", mida tahtsin. Vahepeal sai juba algustki tehtud aga harutasin ülesse. Aga Kriuks2 tegi täpselt sellise boolero nagu mina just ette olin kujutanud!!! ja nii ta siis valmis saigi. Aega läks 2 poolikut päeva.
Heegelnõel nr.4 ja lõng novita Liisa(tegelikult mul VÄGA kahju, et sellest lõngast tegin - ei ole just kõige parem lõng aga meie poes juba pikka aega inventuur ja lõnga ostma minna ei saanud ning tegingi siis sellest, mida kodus oli...) kokku kulus 4 tokki lõnga.
Kinnituslill on hõlma serva külge kinni õmmeldud ja selle lille tagumisel poolel on nööp, mille külge siis saab teise hõlma aasa kinnitada.
Õpetus leitud Kriuks2 blogist ja asub siin

inksu kirjutas @ 07:33 - Link - kommentaarid (11)

04 November 2006
sallitegu...

Tegime koos lastega ühele väga toredale sõbrale sünnipäevakingiks heidest vanutatud salli. Mina lõikasin paraja pikkusega jupid heidest ja lapsed laotasid need kihiti riidele.Peale esimest pesumasinas käiku jäi sall veidi liiga liru, narmad ei näinud ka kenad välja ja heie ei olnud ka päris hästi kokku vanunud. Panime mõned ribad heiet hõredamatele kohtadele juurde, likvideerisime pikad narmad ära, uuesti pesumasinasse ja lõpuks ka veel käsitsi vanutamist ning siis jäin lõpptulemusega rahule. Sai hästi mõnus ja pehme(kuid küllaltki hõre - mis oligi eesmärgiks, sest eelmine vanutatud salljäi minu arvates liiga tugev) sall, millel pikkust 140 ja laiust 25 cm.

inksu kirjutas @ 08:16 - Link - kommentaarid (3)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006