inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308701

31 Mai 2006
Üks tüdruk sai eile endale koti. Lõngaks Novita Jasmin ja heegelnõel nr.3,5. Tagumine pool kotil ilma lilledeta, lihtsalt ühekordsetest sammastest. Tuli välja pea-aegu selline nagu ette kujutasin . Nüüd tekkis endal ka isu samalaadse koti järele aga ma endale teeksin linasest niidist, mulle meeldib selline naturaalne värv ja materjal ka. Ise-asi on see, kas ma ka tegudeni jõuan . Plaanid juba ammu üle pea kasvanud .
Teisel pildil on kotti paber sisse pandud, et lillekesi paremini näha. Voodrit praegu sees ei ole ja ma veel ei tea, kas teengi... See selgub vaatluse käigus, st. et vaatan, kui palju komme kotti topitakse ja kas nad sealt välja ka kukuvad .
inksu kirjutas @ 09:04 - Link - kommentaarid (13)

29 Mai 2006
Vahepeal oli meil lasteaias lõpupidu ära... Näitaks siis lapse riideid tema enda seljas ka . Uut seelikut ma tüdrukule ikkagi ei teinud, üritasin seda paremaks muuta - nu nati ehk istus nüüd paremini selga aga päris rahul ei ole ma ikkagi. Pluusile sai lisandina panud pisikesed roosid, mis on samasugused, kui klambrid tüdrukul peas. Ja samuti sai parandatud veidi ülevalt osa - kaelus oli alguses natuke liiga lai/sügav, nüüd on kohe palju parem .

Muid käsitöö tegemisi hetkel näidata ei olegi , kiire aeg olnud praegu. Aga paar asja on pooleli/plaanis ikka ja eks ma siis eksponeerin neid ka kui valmis saan...
inksu kirjutas @ 15:11 - Link - kommentaarid (12)

23 Mai 2006
Üks tüdruk sai endale suveks seeliku...(seeliku värv on õigem sellel pildil, kus seelik on seljas)


Ja kuna viimasel ajal mitmed Isetegijad vihuvad linikuid teha, näitaks ma ka ühte, minu arvates väga armast linikut. Ausalt üles tunnistades pole see aga mitte minu tehtud - hoopis kaltsuka 3 EEK-ine saak...
inksu kirjutas @ 05:49 - Link - kommentaarid (6)

22 Mai 2006
Suures tigeduses untsu läinud seeliku peale, tegin eile tüdrukutele hoopis pearätid. Aga ega tigeduse ajal vist ei tule midagi väga hästi välja - üks rätt tuli natuke liiga suur ja teine jällegi oleks võinud olla just veidi suurem st. tuli nati liiga väike... . Materjaliks linane riie...( ehk siis kaltsukast 5 EEKiga materjali pärast ostetud ja nüüdseks pearättideks ümber õmmeldud linane seelik).


Ja siis sai vel kokku vuristatud üks voodipesu komplekt, mis nagu minul tihti ikka ühelt poolt ühte moodi ja teiselt poolt teist moodi...

...ja tigeduse tekitanud lapse seelik ka omaniku seljas (pilt ei ole ka just kõige parem...). Ja isegi sellelt pildilt ta vist väga "untsu läinud projektina" ei paista aga ta ikkagi ei hoia seljas hästi - natuke peaks aru saada olema, et eest ei hoia ilusti ja sama on ka tagant poolt. Aga tubli nagu ma olen , hakkan ma nüüd seda seelikut nati parandama - teen veits lühmaks (ülevalt) ja vaatan, kas teen üldse nati kitsamaks või teen rohkem "krouse" ülesse äärde... Ehk saab parem.
inksu kirjutas @ 09:03 - Link - kommentaarid (10)

20 Mai 2006
Täna tegin tüdrukule lasteaia lõpupeoks seeliku, mille võib "untsu läinud projektide" alla kanda... Overlokk ja riie ei tahtnud kuidagi koostööd teha allääre ääristamisel ja ilmselt jäi puudu ka minu oskustest , seetõttu ka äär hoopis teistsugune, kui algselt plaanitud. Sellel pildil ei ole värvid väga head aga siin on näha ka seda, et all ääres on riie 2-e kihina.
Hetkel ma ikka päris tige selle seeliku peale - plaanid olid ju ilusad - ja nüüd peab hoopis uue seeliku välja mõtlema, mida tüdrukule selga õmmelda .
inksu kirjutas @ 16:49 - Link - kommentaarid (9)

19 Mai 2006
Sain valmis suuremale tüdrukule lasteaia lõpupäevaks mõeldud pluusi. Aega võttis aga asja sai...Selline küllaltki lihtsa olemusega - nii mulle just meeldib . Pean ütlema, et mulle väga ikka ei istu see peast tegemine - kui oleks olnud juhend ees, siis oleks ilmselt PALJU, PALJU rutem valmis saanud, sest ma muudkui heegeldasin, mõõtsin lapse peal ja siis jälle arutasin - ja sedasi ikka vähemalt 5-6 korda . Siin pildil pluusi just valminult ja veel viimistlemata. Ja kuna modell ise hetkel lasteaias siis pildil on pluusile alla pandud pikkade varrukatega pluusi, et natuke paremini valge pluusi olemusest aru saada. Ilmselt tuleb pluusile veel mõni pisike roosiõieke või pärl ka peale aga nendest ja sellest, kuidas pluus lapsele selga sobib näitan pilte vast umbes nädala pärast, siis kui pidu lasteaias läbi .


Nüüd vaja veel seelik ka valmis teha. Selleks ei tohiks nii kaua aega minna, sest õmblemisega saan ma rutem hakkama .
inksu kirjutas @ 11:33 - Link - kommentaarid (8)

16 Mai 2006
Täna tegin tüdrukutele õues päevitamiseks ja telgis pikutamiseks ühe teki. Sai kasutatud üht vast umbes minu vanust titetekki, mis oli juba vääääga inetuks ja katki läinud. Natuke parandamist ja nokitsemist ning valmis ta saigi . Väga ilu ja head kvaliteeti sellel ei ole mõtet otsida, sai just selline õues asjatamiseks tehtud ja kasutasin ära selliseid riideribade jääke, mida ilmselt kunagi voodipesu õmblemisel ei kasuta. Sellest tingitud ka võib-olla mitte kõige paremini kokku sobivad värvid...
Pildid siis eestpoolt ja tagantpoolt .


Aga natuke mitte käsitöö juttu ka...
Oma arust olen juba parasjagu aastaid siin ilmas elanud aga vat kuidagi on kahe silma vahele jäänud ja kõrvust mööda vupsanud see, et kuusel uued käbid on punased (no vähemalt mõnel kuusel )!!! Otsisin siis mina täna oma lemmikõunapuult õienupukesi ja täitsa juhuslikult nägin neid punaseid tutikesi kuusel (ometigi ma selle kuusega JUBA 3-t kevadet aianaaber). Ja ma ei saanud siis muidu, kui ronisin oma aiamaja katusele (see siis minu meespoole kätetöö), et neid uusi punaseid käbisid lähemalt vaadata. Päris nii lähedale ma neile ei saanud, kui oleksin tahtnud ja tegelikkuses on nad isegi veits punasemad, kui pildilt paistavad. Õunapuult leidsin ikka ka seal katusel mõned avanenud õied. See suur on meie aiamaja taga, pildilt seda aga kahjuks näha ei ole...
inksu kirjutas @ 15:33 - Link - kommentaarid (8)

15 Mai 2006
Nädalavahetus nagu üldse terve viimane nädal möödusid kuidagi väga kiiresti ja üldse ei olnud mahti siia Istegijasse piiluda - kõik on NII palju uusi ja ilusaid asju valmis teinud vahepeal, mul võtab veel tükka aega, et kõik ilusti läbi vaadata/lugeda ja foorumi lugemiseks pean nüüd vist lausa terve päeva ära broneerima ...

Aga eile oli ju emadepäev!!! Ilmselt oli teil kõigil see päev väga tore (nu teisiti ei saagi ju olla ). reedel oli meil lasteaias emadepäeva pidu, mina sain suuremalt tüdrukult kingiks ilusa kollaste lilledega kaardi ja ühe lillega karbikese, milles oli sees juuksehoidja, mitte patsikumm...(aru ma küll ei saa, mis neil vahet peaks olema, aga see pidi olema just juuksehoidja). Teine tüdruk ütles, et tegi ka lasteaias minule kingituse aga seda miskipärast ma ei saanud . Lasteaias ikka tehakse toredaid asju küll .

Nädalavahetusel oli sõbranna lapsel ka sünnipäev. Heegeldasin talle ühe barbie kleidi ja ühe suvise õlakoti. Kleidikesele on kaunistuseks pandud üks lilleke ja alla äärde liimitud miskid pärlid(ei oskagi neid kuidagi nimetada), mis muidu olid ühele laste pluusile ka liimitud(pluus oli juba vana ja kole aga neid pärlikkesi saab ju ikka kasutada). Kotiga aga on sellised lood, et näidata sellest on ainult lill, mis oli koti alla äärde nurka heegeldatud. Mul oli kindel plaan, et teen kotist sellise pildi, et see on ilusti üle üla pandud aga näe - läks kuidagi kiireks ja pildistamine ununes ära . Kui hästi läheb siis võib-olla saab tervest kotist pildi nädalavahetusel . Kott muidu tehtud Novita Jasmin´ist, heegelnõelaga nr. 4.
inksu kirjutas @ 05:52 - Link - kommentaarid (2)

08 Mai 2006
Minul jälle lasteaia teema... Reedel lastel emadepäeva pidu, mida seekord lausa kultuurikeskuses peetakse. Lastevanemate koosolekul hõigati, et vaja oleks valget, rohelist, sinist ja kirjut käekotti ja kleidikesi - võtsin kätte ja õmblesin need kotikesed ära... Kleidikeste ideest kasvatajad loobusid... nende asemele aga tulevad ilmselt minu tehtud kübarad(mis pole veel kindel, kas ikka lähevad kasutusse - täna ehk selgub), sest esinemise ajal niigi kiire ja ja ei jõua mitut kostüümi vahetada (matkalaulu jaoks lastel ka kostüümid )
Ühe kübara pani tüdruk teile näitamiseks pähe kaaaa....


Aga muidu on praegu kuidagi jube kiire . Ma ei saa aru, kuidas praegu nii on juhtunud, et nii palju asju tahaks teha aga kõik on nagu kokku jooksnud ja midagi ei jõua ära tehtud (just ajast jääb puudu). Ilmad on nii ilusad, et õues tahaks palju olla ja praegu ma ei ole veel selleni jõudnud, et õues käsitööd teha . Mina pigem istun õues niisama ja vaatan, kas mõni lilleõieke end äkki kusagil lahti ajanud ei ole... Aga tegelikult on kiiremas korras vaja valmis saada lapsele lasteaia lõpupeoks riided, millest pluusi heegeldamisega juba algus tehtud aga see on alles tõesti ALGUS ja seelikust pole ka veel haisugi.... Nu ja ema peab sel aastal küll ainult lillekestega leppima. Sõbranna lapsel nädalavahetusel sünna tulemas- lubasin Barbie kleite heegeldada- ei tea kas jõuan, alguski pole veel tehtud ja kööki kardinad ja laualina vaja teha ja üks voodipesukomplekt ja üht motiivikotti tahaks veel ja lapsed ka tahavad suviseid kotikesi endale.... Veel oleks vaja mõned suvised riided tüdrukutele õmmelda ja miskid pearätid neile ka teha . Ma ei jõua kuidagi järje peale.... Ja ma juba aiman, et varsti tuleb seisak ja on selline tunne, et midagi ei oska kuskilt enam edasi teha...
Ja minul ju see rumal komme, et mina ei saa teha mitut asja korraga... Nu kohe ei oska. Mina teen asju ühekaupa - et ikka üks asi valmis ja alles siis uue asja kallale .
Aga päikest teile kõigile .
inksu kirjutas @ 05:21 - Link - kommentaarid (6)

04 Mai 2006
Minul see kevad kohe üldse ei vea - jälle ma haige . Aga see selleks... Sain valmis oma esimese heidest koti. Enam vähem rahul. Enne koti tegemist uurisin ja puurisin foorumis heidest koti teemat ja tegin järeldise, et kott tõmbab kokku u. 5-7 cm (küljepikkuses, mitte ümbermõõdus). Aga võta sa näpust. Kui minu koti algsed mõõdud olid 36x38 siis peale 80c pesu oli suuruseks 25x23(koti põhi on ovaalselt heegeldatud- kui mõõta ainult eestvaates siis on laius 21cm, koos kumerusega 25cm). Nii et kokku tõmbas laiuses 11cm ja kõrguses 15 cm !!! (ja seda kõike ainult eestvaates mitte ümbermõõdus). Kui ma kotti alles kudusin, siis laps küsis kogu aeg, et kas sellest tuleb seljakott ??? .See oli lihtsalt nii suur... Aga minu ilusad linnusilmapistega peale tehtud lilled on peale vanutamist ainult aimatavad, nuuks . Ei teagi nüüd kas teha need lilled uuesti üle... või jätta nii nagu on
Aga lõpptulemus väga hull ei olegi... Esimesel pildil siis kott enne pesumasinas käimist.

Ja õues on ka vahepeal toimetatud (kust muidu see nohunina ja kurguvalu-köha tulid ) ning aiakäsitööd ka nati tehtud. Mul maja ees üks pisike murulapike, mille suhtes ei ole kuidagi otsusele jõudnud, mida sinna keskele istutada - roos või kontpuu või mandlipuu ... aga ahvipärdik nagu ma olen, tegin sinna hoopis ühe nö. luuast lillehoidja (ahvipärdik sellepärast, et idee leitud meie kohaliku lillepoe trepilt... ). Ja plastmassist lillepotte ilustasin ka puupulgakestega ning seejärel meie aiamajakese äärele sinna kuumaasikad istutasin - ühte punased, teise kollased... hea napsti suhu pista ,(nagu oleks maasikapeenar eriti kaugel - 10 sammu vast )
inksu kirjutas @ 18:00 - Link - kommentaarid (7)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006