inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308699

29 Juuni 2006
Tegin tüdrukutele mänguasjade koti. Eelkõige mõeldud pehmete, karvaste asjade jaoks, vajadusel saab selle peal istuda ka ja ehk saab hiljem , kui neid mänguasju enam vajalikuks ei peeta, selle koti millegi muuga ära täita ja siis oleks ta natuke ka pisike kott-tool... Aga hetkel ei ole see mänguasjade kott päris lõplikult valmis ka - koti "seinade" sisse peavad veel minema 40x40cm suurused poroloni ruudud (u.2cm jämedused) aga kuna selliseid hetkel meie poes ei olnud, siis jääb see töö paremaid aegu ootama. Nende porolonide paigaldamiseks on koti sisemine vooder õmmeldud nagu osadel padjakatetelgi, et üks ots riidest käib teise peale. Sedasi on ka hea ja lihtne neid porolone sealt ära võtta juhul kui on näiteks vaja seda mänguasjade kotti pesta . Kott käib kinni kahe lukuga, mis jooksebad keskele kokku, küljeruudud õmmeldud palkmaja tehnikas, igale ruudule keskele peale õmmeldud kas sinine või punane lill . Ja kui te nüüd hoolikalt vaatate siis lukud on erinevat värvi ja põhjus imelihtne - need olid ainukesed pikad lukud, mis mul kodus olid ja kuna tegemist on mänguasjade kotiga, siis ei pidanud vajalikuks, et mõlemad lukud peavad just täpselt ühte värvi olema .
inksu kirjutas @ 08:49 - Link - kommentaarid (7)

27 Juuni 2006
Kastan tahtis hirmsasti näha seda heegeldatud toppi, mis mul 19. juuni postituses kotti eksponeerides seljas on. See top on tegelikult juba mul kunagi näidatud, tehtud sai see käsitööolümpia ajal.Ise olen top´iga VÄGA rahul - suur, suur lemmik - kogu aeg tahaks selga panna .See pilt aga pole just kõige parem välja kukkunud, et top´i näidata - peaks mõne lähemalt tehtud pildi otsima...
inksu kirjutas @ 09:33 - Link - kommentaarid (6)

26 Juuni 2006
Sai tehtud päevitamiseks ja võrkiiges lesimiseks üks rannalina/tekk. Nagu minul ikka on esimene ja tagumine külg natuke erinevad. Sellel siis tagumine pool samades värvides triibuline.
inksu kirjutas @ 06:34 - Link - kommentaarid (5)

19 Juuni 2006
Juba ammu pidasin plaani, et õmblen endale ühe poes käimise koti... Kaua ma ikka seda koledat kilekotti tassin . Täna ei viitsinud õue minna, sest palavus TAPAB ja tegin ühe pisikese käsitöö päeva . Esimeseks sai siis see "poekott" ära tehtud. Materjaliks linane riie, lilled õmblusmasinaa peale tikitud, sangad linase riide ribadest punutud, saab kasutada nii õlakotina, kui käes koida.


Ja juba pikka aega üks tüdruk muudkui nõuab omale nabapluusi. Päris nabakas sellest ei tülnud aga ühel särgil ma alumise otsa maha lõikasin ja seejärel ära ribastasin... Laps vääääga rahul. Ja ühed mitte midagi ütlevad põlvpüksid said omale ka pisikesed kaunistused taskule, ette säärele ja taha säärele( paar plekki oli vaja ära peita). Lillekesed tehtud siis mingite tekstiilivärvidega, mis kunagi Tiimarist ostetud. Pildil ei ole just kõige paremini neid lillekesi näha .
inksu kirjutas @ 11:57 - Link - kommentaarid (4)

13 Juuni 2006
Nüüd see siis juhtuski, see mida ma juba ammu arvasin - suvi saabus ja enam mitte kuidagi käsitöö asjad ei taha valmida... Mitte, et kohe üldse ei valmi aga natuke (loe:hirmus palju) rohkem aega läheb küll, kui muidu .
Aga paar päeva tagasi sai tüdrukutele kootud pliiatsitops. Sees klaaspurk, mis seest poolt teksariidega üle kleebitud, et pliiatseid topsi pannes suurt kolinat ei oleks. Põhi heegeldatud ringina, pealmine äär üle heegeldatud vähivõttega.

Ja siis üks seelik projekti vanast uus. Ära kasutatud üks vana seelik, mis tagumiku pealt oli juba auguks kulunud. Käärid kätte, natuke lühemaks ja uus äär heegeldada... Kui nüüd päris aus olla, siis ta veel täiesti valmis ei ole - vähemalt üks kord tuleb veel kõikide värvidega heegeldada .Paar rida juttu kaltsuka leidudest ka . Ükspäev sain endale 25.EEKi eest 5 padjakatet. Mulle väga meeldivad. Ilusad naturaalsed toonid.... Ilmselt nad 100% käsitsi tehtud küll ei ole aga vähemalt äärepits ja kesmine osa tundub küll käsitsi heegeldatud olevat. Nu ja mis, sest, et täielikult käsitöö ei ole, ilus on ikkagi .
inksu kirjutas @ 05:45 - Link - kommentaarid (10)

07 Juuni 2006
Tegin tüdrukutele peapaelad, et juuksed kogu aeg silmile ei vajuks - neil kogu aeg hirmus vajadus lahtiste juustega käia , patsid saab suure kauplemisega ikka ka vahest pähe... Üks on lillekestega, teine peaks olema nagu südametega . Lillekestega peapaela üks serv natuke lokib - heegeldasin ju pikki ridu ja see viimane ei jäänud kuidagi nii hästi hoidma, kui oleks tahtnud... Lillekeste muster leitud REESi blogist.


Ja siis käisime tüdrukutega tiiru kaltsukast ka läbi - seal oli üks vahva seelik, mille omanik nüüd üks teine laps on... aga ega mul kahju ei olegi - minul kohe idee peas keerlemas ja materjalid/vahendid sellise seeliku tegemiseks ka ju olemas... Saigi siis kapist välja otsitud lapse vanad katkised teksased, millest edasi väga vahva seeliku tegin . Kui nüüd korra pesumasinast ka läbi lasta, siis ehk hoiab natuke paremini ka - praegu veidi kange nagu.
Mina rahul, et raha alles jäi (kaltsukast seelik jäi ju ostmata) ja laps rahul, et endale ilusa seeliku sai .
inksu kirjutas @ 10:34 - Link - kommentaarid (7)

05 Juuni 2006


Pontšo tegemise õpetuse tõlke esitlemise luba saadud... Seejuures ütlen veelkord, et mina olen ainult kasuliku info edastaja aga tõlkis selle Põrgukiz .Soome keelne versioon asjast on siin ja Novita lehel selle pontšo juures on olemas ka mustriskeem - neulenkaaviot.
Kizi tõlgitud õpetus siis siin (ütleme nii, et 99% on tema kirjutatud tekst ja 1% on minu poolseid parandusi):

Heegelda 12 silmuseline kett ja ühenda ringiks.
1.rida - tee 4 ahelsilma, 1 2x sammas, 4 ahelsilma ja ühenda ta ringi külge kinnissilmusega. Siis teed *4 ahelsilmust, 2 2x sammast, 4ahelsilmust ja 1 kinnissilmus*. Tee veel sama*-* 6x ja siis teed veel 4 ahelsilmust ja kinnitad ära.
2.rida - 4 ahelsilma, 3 2x sammast (kinnituvad alumisele sambarühmale), *9 ahelsilmust, 4 2x sammast üheks samabarühmaks (iga sammas kinnitub alumise samba või 4 ahelsilmuse viimase silma külge)*, tee veel 6x *-* ja viimase ja esimese samabarühma vahele teed 5 ahelsilma ja 1 2x sammas, ühendad esimese sambarühma külge (ühesõnaga moodustub nupp) .
3.rida - *15 ahelsilmust, 1 kinnissilm järgmisesse ahelsilmuse rühma keskele, siis 9 ahelsilmust ja 1 kinnissilm järgmisesse ahelsilmuste rühma keskele*, teed veel sama *-* 3 korda ja suled ringi kinnissilmusega, katkestad lõnga.
Esimene motiiv valmis.

Teine ( ja kõik järgmised ) motiiv tee samamoodi nagu esimesel 2 esimest rida, aga kolmandast reast hakkad ühendama esimese valmis motiivi külge.
Kui 2 rida valmis, siis alates 3.st reast teed 7 ahelsilmust ja ühendad kinnissilmusega esimese motiivi 15 ahelsilmuselise ketirea keskele, siis teed 7 ahelsilmust ja ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuselise keti keskele kinnissilmusega, teed 4 ahelsilmust ja ühendad esimese motiivi 9 ahelsilmuselise keti külge kinnissilmusega, siis teed 4 ahelsilmust ja ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuse keskele, siis teed jälle 7 ahelsilmust, ühendad eelmise 15 ahelsilmuste keti rühma keskele ja teed 7 ahelsilmust, ühendad enda pooliku motiivi külge, siis teed 9 ahelsilmust, ühendad enda pooliku motiivi 9 ahelsilmuselise keti külge, siis 15 ahelsilmust, ühendad enda 9 ahelsilmuselise keti külge jne. Kui ring valmis, katkestad lõnga ja alustad uut motiivi, millel peale 2 rida hakkad jälle ühendama eelmise motiivi külge.
inksu kirjutas @ 12:15 - Link - kommentaarid (6)

Mina tegin omale ka pontšo . Motiive on tõesti lihtne teha (suured tänud Põrgukizile, kes mulle õpetuse ära tõlkis !!!) ja kui õues ei oleks ilusad ilmad, kui ei peaks pidevalt olema lastel vaherahu sõlmija ja kui ei peaks olema kokk, koristaja ja pesutädi ka, siis saaks sellise pontso VÄGA ruttu valmis . Aga minu pontšol tehtud kokku 6 motiivi vähem, kui oli õpetuses. Vähem tehtud siis õlgade juurde, sest muidu oleks olnud vist võimatu seda pontšot selga saada ja väga suur oleks ta ka sel juhul. Ma ei tea, kui suur ta teistel on tulnud aga minu pontso pikkus eest kaelakaarest, kuni alumise motiivi nurgani (mitte narmaste lõpuni) on u. 70 cm. Ja ma leian, et praegu on just paras pikkus .Tehtud heegelnõelaga nr. 3,5 harutatud villasest lõngast, mis on veits jämedam, kui minu teised vuillased lõngad ja sellest tingitud ilmselt ka see, et pidin mõne motiivi vähem tegema. Nii,et jällegi vanast uus !!!
inksu kirjutas @ 06:17 - Link - kommentaarid (14)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006