inksu nakerdamised
inksu nakerdamised
natuke üht, natuke teist ja natuke kõike muud ka...
.: mina ise :.
aastaid: 34
asukoht: viljandimaal
tähtkuju: jäär
.: kasulikku... :.

.: uudistajaid :.

308699

27 Detsember 2006
viimased jõulukingid...

Selleks aastaks siis jõulud möödas... Kahju, et lund ei ole nuuks... Kuigi jõulud möödusid meie peres vägagi rahulikult -ainult üks kord külas käimist ja ainult ühed külalised jõulude ajal, tunnen ma suurt väsimust. Ja selles kõiges süüdistan ma lume puudumist - oleks lumi maas, oleks kõik valgem, puhtam ja mõnusam ja silmal oleks ka ilusam...
Aga näitamata veel mõned jõuluvana kingikotti tehtud asjad. Üks kingitus jäigi pildile saamata, sest pildi tegemine ununes...
Kahele kingitusele sai lisaks tehtud riidest vaagen/kandik. Eelmisel korral tehtutega võrreldes on vaagnate "täidiseks" mingi paks kilematerjal, mille panin kolmekordselt - selline materjal just selle tõttu, et saaks neid hiljem vajadusel pesta ka. Ja vaagnate õmblemise õpetus ka mul kunagi kirja pandud ning asub siin. Lahtiselt, ilma nööre kinni sidumata, näeb vaagen välja selline .Ja siis sai minu pisike aasta ja 8-kuune sugulane omale suure mõmmi, mille lõiked Eirett´i käest sain. Mõmmi kallistamise pilt ei ole just kõige paremini välja kukkunud aga natuke on aru saada ikka, kui suur see mõmmi on võrreldes lapsega .


inksu kirjutas @ 12:33 - Link - kommentaarid (5)

19 Detsember 2006
pisikesed tegemised...

Hurraa! Lumi on maas! Kuigi vist väga kõva häälega hüüda ei tohi, muidu sulab teine kohe ära...

Päris mitu päeva tagasi sai valmis üks tuttidega saalomoni sõlme pontšo lapsele. Käis sellega teatris jõuluetendust vaatamas ja võib-olla paneb lasteaeda jõulupeolegi selle selga . Lõngaks Novita Sissy ja kulus 2,5 tokki.Eile tegin teokarpidest külmikumagneteid - mõned pesitsevad meie külmikul, mõned leiavad koha jõuluvana kingikotis. Ja täna hommikul sai posti pandud ka mõned jõulukaardid .

inksu kirjutas @ 10:43 - Link - kommentaarid (13)

18 Detsember 2006
meie päkapikupere ja päkaprojekt...

Tutvustan ka meie päkapikuperet: KõigeSuurem, Esimene, Teine, Kolmas jne. KõigeSuurem ja paar järgmist on valminud juba u.5.aastat tagasi ja igal järgneval aastal on neid ikka paar tükki juurde tehtud aga samas ka külalistele kaasa antud, kui kellelegi meeldib... Päkapikupere meil eriti seetõttu kodus ka ei suurene, sugulased kõik mööda Eestit laiali .Ja seoses päkapikupere tutvustamisega on ka Hetty detektiivitööd kergendatud . Olin Hettyle päkapikuks. Kingituses olid 2 diivanipatja, 2 päkapikku ja ka veidi majustamist. Patjade ääres on nöörkant ja auk, kust sisupadi sisse pista on lukuga. Maiustamiseks sai lisatud ka ühed isetetehtud ja retseptiga Jõulused Majoneesiküpsised (loomulikult ise õmmeldud koti sees ). Padjad piltidel eest- ja tagantvaates .Tundub, et kingisaaja jäi rahule!
inksu kirjutas @ 07:22 - Link - kommentaarid (14)

17 Detsember 2006
vorstipadi...

Üks jõulusoov sai jälle täidetud... Vennapojale tegin suure pikliku kaisupadja. Kasutasin ära allesjäänud riideribasid, millel siis esialgu servapidi kokku õmmeldes jäid näha sellised pildikesed. Padja ühes otsas on lihtsalt ilus armsa tudukaru pilt, teises otsas on väike tasku ka mõne lemmikmänguasja või taskuräti tarvis. Millalgi möödunud kevade poole sai oma lastele ka sellised padjad tehtud ja nemad kutsuvad neid patju vorstipatjadeks .Üks helesinine soni sai ka jälle valmis.

inksu kirjutas @ 09:39 - Link - kommentaarid (5)

15 Detsember 2006
jõudsin ära oodata...

Sain päkapikupaki kätte!!! Päkapikk on soovide ja mõtete lugeja... Päkapikk tega väga minu kingi, ta teadis NII hästi minu lemmikvärve...
Kui foorumisse tekkis teema, kus mõned päkapikutamises osalejad oma väikesi soove avaldasid ja kui blogides oli väike sagin sokkide kinkimise teemal,siis mõtlesin mina mitu korda, et äkki kirjutaks ka, et mina ei oska sokke kududa ja hirmus hea meel oleks, kui päkapikk mulle sokid kingiks! Aga ma ei andnud siiski sellest poole sõnagagi märku.... Ja päkapikk kinkiski mulle tudusokid!!! Ja imekena pärlitega kaunistatud heidest koti ka!!! Ja šokolaadi, mis oli juba otsas enne, kui koju jõudis(ma ei jõudnud ju ka paki avamisega koduni oodata )... Ja veel oli pakendile joonistatud armas päkapikupreili ja juures mõnus südamlik jutt!!!
Mul on kingi üle tõeliselt hea meel! Ja kingiga on nii palju vaeva nähtud - kotile on peale tikitud imearmsad pisikesed pärlid (just sellised nagu mulle meeldivad) ja sokid olid ka ära sildistatud .
Ja ma ikka veel ei suuda aru saada, kuidas üks tegelikul võõras inimene võib tunduda kui ammune tuttav... kirjutada nii südammesse minevalt, teha sellise kingituse nagu ma ise endalegi teinud oleksin... Aitähh Sulle!!!Kingi tegijaks Eowyn. Suur Aitähh Sulle!!
inksu kirjutas @ 12:56 - Link - kommentaarid (11)

13 Detsember 2006
unelammas...

Üks pisike tüdrukutirts saab omale jõuluks hästi pehme ja mõnusa unelamba... Lõige ajakirjast "Pere ja Kodu" 2000.a. veebruar.Lapsele tegin homme koolis toimuvaks jõululaadaks pehmeid helkureid. Mihklipäeva laadale sai ka selliseid tehtud ja nõudlus oli suur . Eelmisel talvel tegin selliseid helkureid ka oma lastele koti külge riputamiseks.Helkurite helkuriks on tööstuses kasutatav lai helkurriba, mis kindlasti helgib nõutava tugevusega .

inksu kirjutas @ 10:46 - Link - kommentaarid (8)

12 Detsember 2006
jõulud kaunimaks...

Midgi eriti huvitavat teinud ei ole. Ei-viitsi on peal... .Paar päeva olen tegelenud asjadega, mida võiks tegelikult edasi lükata ja hoopis jõulukingid, mis nädalavahetusel üle tuleb anda ,oleks vaja valmis teha. Aga mis, teha, kui tahtmine tegeleda muude asjadega on hoopis suurem. Tegin okstest ja käbidest tubaseid jõulukaunistusi. Pildid jälle kehvad - pärst proovin parema pildi saada. Tehtud sai siis männikäbidest "kuusk" ja üks pea-aegu enda kõrgune vitstest püstine kaunistus, millest pilti ei lisa, sest head pilti ma sellest ei saanudki... Kui nüüd sellele piikesele pildile vajutada, siis on seda "kuuske" natuke paremini näha ....ja meil sajab laia lund -maa küll alles roheline... aga küll jõuluks selle rohelise asemel ka valge maa on .
inksu kirjutas @ 07:30 - Link - kommentaarid (16)

07 Detsember 2006
tuleks see lumi juba...

Jõulupaanikat ei ole veel... ja ei tule ka . Minul vaja teha veel 5 kingitust(peas on asjad juba olemas )... ja kui ei jõua(aga ilmselt ikka jõuan, sest tegu pole keeruliste ja väga aega nõudvate asjadega ) siis ostan midagi poest - ka üks punase paelaga kaunistatud apelsin sobib ju ... , mõte on oluline... . Ja jõulutunne poeb ka iga päevaga ühe rohkem ja rohkem hinge. Süüdi selles ilmselt ikka lapsed, kes muudkui jõulusalme, -laule ja -tantse harjutavad ja muidugi ka tuledes linn(meil sel aastal hoopis eriline jõulukuusk keskväljakul-pildilt pole eriti hästi näha aga tegelikult on selle tulederivi all sees ikka üks pisem kuuseke ka olemas) ja pisikesed kingitused, mida päeval, kui kedagi kodus pole, valmistan... Ainult lumi on selle päris eheda JÕULUTUNDE jaoks puudu .

Aga valmis said järjekordsed kingitused jõuluvana kotti. Kõigepealt klapiga kindad minu kallile meespoolele. Õnneks ta kampsunit ei taha ja lepib ka pisema kingitusega .Noorema tütre beebinuku saab jõuluks endale imepehme kapuutsiga vesti ja tuttmütsi. Algselt nägi plaan küll ette kampsunit aga kudusin seda kodus olevatest lõngajääkidest ja enamus lõngu said otsa. Aga ma arvan et vest sobib ka !!! Soojad sokid või papud tulevad võib-olla veel juurde.

inksu kirjutas @ 09:52 - Link - kommentaarid (5)

06 Detsember 2006
laste tehtud...

Kui oma elamist natuke jõulusemaks lastega tegime, siis jõuluasjade seast tuli välja ka üks eelmisel aastal tüdrukute tehtud lumepallidega "tuulekell". Minu osa selle juures on ainult traadist rõngas, millele on valge riie ümber keritud. Ja riputusnöör ka minu pandud. Ja tüdrukud olid siis 4. ja 6. aastased, kui seda lumepallitööd tegid. Päris vahva minu arvates .Ja minu paar päeva tagasi meisterdatud heegeldatud ingliga jõulukaunistus sai ka omale mõne kena punase pärli peale . Palju kenam nüüd...

inksu kirjutas @ 12:07 - Link - kommentaarid (6)

01 Detsember 2006
minu lemmik jõuluingel...

kui lapsed kodus ja jõulukingituste valmistamisega tegeleda ei saa, tuleb midagi muud mõnusat teha. Mina tegin juba eelmisel aastal oma lemmikuteks saanud ingleid. Ja ma ei saa aru, kuidas ma eelmisel aastal neid rohkem kui 10 sain valmis tehtud(polegi nagu väga palju ju tegelikult) ja nüüd ei oska ma nii peenikese heegelnõelaga hästi heegeldada(nr.1 heegelnõel) ja heegelniit oli ka päris peenike ning nende inglite tegemine ei tahtnud kuidagi hästi eile edeneda .Aga võib-olla süüdi selles hoopis pisike 37.2-37,3 palavik, mis mind viimastel päevadel vaevab ja silmad-käed-jalad valutavad ning kätukesed värisevad nii peent heegelnõela käes hoides . Aga ma ostan nüüd veidi jämedama heegelniidi ja ikkagi teen veel .Ja lumehelbeid tahaks ka eelmise aasta omadele juurde teha.Nad on ju nii ilusad !!! Inglite muster pärit Susa blogist ja Isetegija Õpitoas ka see olemas.
Ühest eilsest inglist valmis lihtne jõulukaunistus(mulle meeldib lihtne aga võib-olla siiski tuleb sinna juurde veel mõni ilus pisike punane või mõni muu ilusat värvi pärl ka...) kas seinale või uksele, teine ingel veel ootab oma saatust .
Pildid on küll kehvakesed sest on lambivalguses tehtud .MÕNUSAT JÕULUOOTUST KÕIGILE !!!
inksu kirjutas @ 06:59 - Link - kommentaarid (7)

.: eelmised postitused :.
Viimased postitused
Juuli 2013
Märts 2010
Veebruar 2010
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Veebruar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Mai 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006