Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
26 September 2011
TERE SÜGIS JA ISETEGIJATE PERE!

Olen patune, blogi on unarusse jäänud. Käsitööga olen küll sina peal olnud. Asju on valminud mitmeid. Plaanisin sellel suvel teha Quelle kleiti, aga võta näpust, suvi sai ennem otsa. Ühe suurema tööga sain siiski hakkama. Seda saan nüüd teiega jagada, nüüd juba võib.
Nimelt, võtsin osa sellel aastal toimunud Lapitekikonkursist.
Veidi teki valmimisloost ka.
Ühel ilusal suvepäeval jäi näppu lõngakott, kus sees erineva suuruse ja värviga lõngad. Tuli tahtmine mõned värvilised lapid teha. Ei mingit keerulist mustrit, vaid värvid kokku sobitada , heegelnõel kätte ning algus oligi tehtud. Mõte oli lihtsalt proovida – ainult MÕNED lapid, ainult mõned... Aga te ju ei usu, ühe hetkega oli valmis 12 lappi, teisel päeval lisandus juba 13 tk, kolmandal 9, neljandal 10, tekkis mingi naljakas hasart ja nii nad tulid. Ühe lapi tegemiseks kulus pool tundi, seda juhul kui värvikombinatsioon juba paigas.

Teate, see sai juba hommikuseks rituaaliks, laotada lapid laiali ja vaadata, milliseid värve taas kokku sobima sättida, hiiglama põnev ju. Hakkas tekkima ka mingi süsteem, kuigi, otsest süsteemi nagu ei olnudki. Kaheksanda päeva õhtuks oli valmis 86 lappi. Mõtted keerlesid põhivärvi ümber. Lõpuks otsustasin musta kasuks. Ühtäkki meenus mulle, et olin lugenud Isetegijas lapitekikonkursi kohta, aga see oli kevadel ja nüüd juba augusti keskpaik. Lonkasin arvuti juurde ja uurisin asja. Minu suureks üllatuseks on tähtaega pikendatud, tuli kiirelt otsustada, samas andsin endale aru, kas ikka jõuan. ... liitusin, olles 11 -es. tekitegija. Nüüd oli tarvis juba näppudele valu anda, sest pildistamise tähtaeg kippus kätte jõudma. 20. august, teha oli jäänud 9 lappi ja 2 riba lappe kokku heegeldada. Nüüd pildistamine, vihma ladistab pea iga päev. Siiski ühel päeval piilus veidi päikest ka. Tegin mõned pildid.

Kuna pikendati veel piltide saatmise tähtaega, proovisin ühel päikeselisemal päeval veel mõned pildid teha.

Siis tuli tekile veel nimi mõelda, siin aitas tütar. Kuna tekk nii kiirest ja äkki sündis, siis sai nimeks „Mõeldud – tehtud“.
Tekilappide kokku heegeldamiseks kulus 750 g musta Siena lõnga, 50 g tokk – 150 m. Värviliste lõngade kogukaalu ei oska pakkuda. Heegelnõela konks 2,5 mm. Teki mõõdud 170 x 210 cm, kokku on lappe 130 tk.

Selline suur isetegemine siis augustis.


Karvakera45 posted @ 16:56 - Link - kommentaarid (21)