Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
16 Jaanuar 2009
Tere!

Alles see aastavahetus oli, täna juba 16. jaanuar. Küll aeg vahel tõttab kiirelt, ilmselt sellepärast et tegemisi on palju. Olen püüdnud vahepeal ikka nokitseda ka, põhiliselt küll nädalavaetustel.
Sedakorda on mul teile näidata heegeldatud korvikesi erinevates suurustes. Paar suuremat on veel plaanis, aga kes teab ....?
Siin pildil on kõik kolm korvikest - kaussi koos.

Lõngaks kasutasin tavalist iirisniiti ja konks 1,5 mm. Skeeme on Picassas mitmeid, aga Rohelise mustrikogus on ka täitsa olemas.
Tegin pildid ka eraldi, esmalt siis kõige pisem (Tuletab meelde munasjuttu kolmest karust)

Et paremat aimu saada suurustest, siis pisema põhja läbimööt on 4,4 cm, kõrgus saki servani 5,5 cm ja pealmine läbimööt on 9,2 cm.

Keskmise suurus vastavalt põhi 5 cm, kõrgus 9 cm ja ülemine läbimõõt on12,5 cm

Selle korvikese puhul kautasin juurde kaunistuseks ka siidpaela ja heegeldatud liblikat. Põhi 11 cm(ilma ääreta), kõrgus ilma sangata7,5 cm ja läbimõõt ülalt 15,5 cm.
Kõigi kolme puhul on põhja ääred ka vormi andmiseks üle heegeldatud. Viimistluseks on vees lahustatud kangem suhkrulahus ja sisse sobivad kausikesed või muu materjal ning siis kuivama. Sanga ja liblika panin hiljem juurde kui korviosa oli kuivanud.

Selline tegemine siis.
Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 14:53 - Link - kommentaarid (6)