Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
07 September 2008
Tere õhtust!

kikuliis palus mustreid. Olen oma arvutisse salvestnud ikka väga palju materjali. Osa sellest olen jõudnud välja printida ning mõte on need kaantevahele saada, osa materjale on plaatidele kirjutatud. Originaali asukohta kahjuks linkida enam ei tea ja ei oska.
Siin on valge kaelaehte muster. Rohkemat ei olnud endalgi. Nii ma siis kasutasin luupi, nuputasin ja tegin. Minul on tulemus originaalist ka veidi erinev. Kaelusepael on kokku tehtud väikestest motiivikestest, see on mustri ühes nurgas valgena. Motiivid kinnitasin omavahel kohe kui tegin järmist motiivi. Kui kaela ümbermõõdule vastav riba valmis sai, heegeldasin selle riba üle äärepitsiga, mis on mustril kolme kõrvuti asuva motiivi peal. Kaunistuseks kasutasin pärleid, tilgakesi ja kivikesi, ostetud abhakanist.

Kaelaehte mustris on vahel ahelsilmustest kett, 25 aasa vastavalt kas 2, 3 või 4 korda. Lillekeste muster on ikka traditsiooniline õis, mille lehekesed on üksteise alla või taha heegeldatud. Ümmargustes ringides on sees rõngad, et hoiaks paremini vormis.

Pruuni kolmplekti käevõru alguseks on käeümbermõõdule vastav kettsilmuste ahel. Siis heegeldasin peale kolm ruudu rida: 1ühekordne sammas, 1 ahelsilmus. Siia peale kinnitasin lilled ja kaunistasin jälle pärlitega. Kõrvarõngasteks on väike lilleke millel pärl keskel.
Heleroheline kaelaehe on oma looming minu tuunika juurde. Käekaunistuse muster on pärit aga soome ajakirjast Kaunimad käsitööd. Teen toto ja laadin arvutisse, teist võimalust praegu ei ole. Jätan selle järgmisesse postitusse.
Karvakera45 posted @ 16:23 - Link - kommentaarid (1)