Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
14 September 2008
Tere taas!

Esitlen täna teile ühte vääga mahukat tööd. Alustasin sellega üsna pea, kui foorumis oli üleskukse heegeldame koos äärepitsi. Tõsi, siis lubasin pitsi teha köögi kardinale. Lõngad aga, mis said ostetud, sobisid laudlina tooniga paremini. Kasutasin iirisniiti ja heegelnõel oli 1,75 mm.

Et asi veidi lõbusam tuleks, kasutasin kahte kollast tooni. Lootsin valmis jõuda juunikuu kollaseks, aga võta näpust. Mantli tegemine oli siis põnevam ettevõtmine.
Siin on muster ka
Seda pitsi sai valmis ikka üks jagu, tervelt 4,60 meetrit, just täpselt.

Siin üks osa pitsi veidi lähemalt.

Usun, et selle projekti, heegeldame koos äärepitsi võin küll lugeda edukalt lõpetetuks.

Järgmise korrani
Karvakera45 posted @ 13:26 - Link - kommentaarid (5)
10 September 2008
Täna siis ainult rahvuslikul teemal

Öeldakse, et kaua tehtud kaunikene. Ma olen seda tõesti kaua teinud ja nüüd on viimane aeg ka seda teile näidata.
Niisiis minu rahvuslik 1 Tegin siis teksapükste säärtest omale märsitaolise koti. Tikandiks kasutasin Lääne-Virumaa või Ida-Järvamaa tanu tikandit. Siin oli palju siniseid toone ja tundus sobivat paremini teksaga. Lõngadeks on mulinee. Neid on mul nõuka ajast ikka üks jagu veel alles.

Üle õla ...

...ja kaisus.


Rahvuslik2
Lubasin teha midagi tagasihoidlikumat, sest esimene töö oli küllaltki mahukas. Heegeldasingi ühele käterätile pitsid. Kasutasin ma selleks muhu seeliku alla äärde heegeldatava pitsi mustrit.
Mina kasutasin valget iirisniiti, aga raamatufotol tundub see värv olema hall. Selline ta siis tuli, nii lähedalt kui kaugemalt ka mõni vaade.

Pitsil olevte lõngavärvide toonid on valge, kollane, pruun, kollane, kirsipunane ja valge.Ilusat ja tegusat õhtut ning järgmise korrani.
Karvakera45 posted @ 17:36 - Link - kommentaarid (12)
07 September 2008
Tere õhtust!

kikuliis palus mustreid. Olen oma arvutisse salvestnud ikka väga palju materjali. Osa sellest olen jõudnud välja printida ning mõte on need kaantevahele saada, osa materjale on plaatidele kirjutatud. Originaali asukohta kahjuks linkida enam ei tea ja ei oska.
Siin on valge kaelaehte muster. Rohkemat ei olnud endalgi. Nii ma siis kasutasin luupi, nuputasin ja tegin. Minul on tulemus originaalist ka veidi erinev. Kaelusepael on kokku tehtud väikestest motiivikestest, see on mustri ühes nurgas valgena. Motiivid kinnitasin omavahel kohe kui tegin järmist motiivi. Kui kaela ümbermõõdule vastav riba valmis sai, heegeldasin selle riba üle äärepitsiga, mis on mustril kolme kõrvuti asuva motiivi peal. Kaunistuseks kasutasin pärleid, tilgakesi ja kivikesi, ostetud abhakanist.

Kaelaehte mustris on vahel ahelsilmustest kett, 25 aasa vastavalt kas 2, 3 või 4 korda. Lillekeste muster on ikka traditsiooniline õis, mille lehekesed on üksteise alla või taha heegeldatud. Ümmargustes ringides on sees rõngad, et hoiaks paremini vormis.

Pruuni kolmplekti käevõru alguseks on käeümbermõõdule vastav kettsilmuste ahel. Siis heegeldasin peale kolm ruudu rida: 1ühekordne sammas, 1 ahelsilmus. Siia peale kinnitasin lilled ja kaunistasin jälle pärlitega. Kõrvarõngasteks on väike lilleke millel pärl keskel.
Heleroheline kaelaehe on oma looming minu tuunika juurde. Käekaunistuse muster on pärit aga soome ajakirjast Kaunimad käsitööd. Teen toto ja laadin arvutisse, teist võimalust praegu ei ole. Jätan selle järgmisesse postitusse.
Karvakera45 posted @ 16:23 - Link - kommentaarid (1)
06 September 2008
Tere!

Peagi algab sügiskuu
lehed kolletuvad puul,
veel laulab rohutirtsuke
ja varsti lahkub pääsuke.
Nii saabki otsa suvi soe
ja saabuv sügis samme loeb.
Sel kaunil kuldsel sügiskuul
kui lehed värvilised puul
siis on üks väga tähtis päev
see päev on neitsi sünnipäev.
Kord juhtus see sügiskuu päeval, mis kuues
endaga röömu siis kaasa ta tuues
sündis üks tirtsuke särav ja suur
sinisilmad, linalakk ning naeratus suul.
Sügiskuu värvide kirevas säras
tunned sa selle neitsi veel ära.


Ise tehtud, hästi tehtud ja kes ütles, et sünnipäev peab aastaid juurde tooma.
Sünnipäev PEAB TUJU LOOMA!

Kaunist laupäeva kõigile!
Karvakera45 posted @ 07:43 - Link - kommentaarid (9)
01 September 2008
Tere!

Kõikide kordaminekutega algavat uut õppeaastat meie õpilastele, õpetajatele, üliõpilastele ja iseõppijatele!Siin minu 1.sept. kimbuke
Kõike kaunist!Karvakera45 posted @ 14:07 - Link - kommentaarid