Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
25 Mai 2009
TERE!

Pole kaua aega midagi õlest teinud. Aega on olnud ka minimaalselt, üks õping ajab teist taga, aga kellele siin ikka kurta, ise ma selle valiku olen teinud.
Sai tehtud ka selline kaunistus seinale

Ega ma olen kord juba selline, et mitu asja on korraga käsil, varsti võin estleda oma mummudega kotti kui välipraktikalt Ida -Virumaalt juuni alguses naasen.
Käesolev nädal läheb väga kiireks, enne praktikale minekut on vaja lastele hinded välja panna.

Kohtumiseni juuni alguses.
Karvakera45 posted @ 14:14 - Link - kommentaarid (4)
20 Mai 2009
Tere taas!

Täna õhtune postitus tuleb taas rahvuslik. Nimelt vastuseks Sunray kommentaarile tegin pildi Eesti rahvarõivaste raamatu 415 leheküljelt.

Mina nimetasin oma tööd vestina, õige nimetus oleks liistik (abuvest) lk. 358-359. Nagu ütlesin eelmises postituses, jätsin ära äärepitsi, mis siin pildil on tehtud roosa värviga.

Kogusin siia kokku ka oma muhu teemalised pitsid, mis valmisid 12 rahvusliku töö raames. Tulevad tuttavd ette kui vaadata hoolikamalt eelnevat pilti.

Et kõik rahvuslik ikka koos oleks ei saanud ju välja jätta ka oma teksamärssi. See oli üks mahukamaid töid projekti jooksul, mis oli aga tegemist väärt.

Järgmise korrani

Karvakera45 posted @ 18:00 - Link - kommentaarid (3)
19 Mai 2009
TERE!

Möödas on kuu ja veidike veel päevi peale minu viimasest postitusest.
Täna soovin näidata teile oma RAHVUSLIKKU TÖÖD. Sain küll teemas 12 rahvuslikku kuud viimase töö eest kõvera näo, aga pean vajalikuks seda siiski teile esitleda. Tähtaega ületasin 9 päeva, paraku... eks meil kõigil ole ka muud tegemised ja käsitöö on hobi, mis peab siia vahele lihtsalt ära mahtuma.
Tegelesin ikka muhu teemaga. Muhu naise 1930 a. paiku kandmist leidnud vest. Raamat Eesti rahvarõivad lk.131 annab infoks, et villane roheline lõng ja motiive on 34 ning lisaks veel äärde pits.
Minu rahvuslikel ainetel valminud vestil sai motiive vähem ja äärepitsi ei lisanud üldse, korrigeerisin veidi enda järgi.
Siin siis pildid ka.

Vestile ette kinnisesse lisasin enda tehtud lõngast nööbid.

Seljatagune näeb välja siis selline ...

Igatahes oli mõnus tegemine.
Mustri tegemiseks leiad SIIT.
Ega midagi kui et järgmise korrani
Karvakera45 posted @ 13:45 - Link - kommentaarid (1)