Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
15 Juuli 2008
Tere !

Kurb lugu küll, aga täna lõpeb siis teksaprojekt ja ma ei ole veel jõudnud õieti alustadagi. Minu viga muidugi, keegi ei käse ju kogu aeg heegeldada, õmmelda võiks ju ka vahepeal. Aga teate kui hea on heegeldus igal võimalikul hetkel lipsti näpu vahele võtta. On kohe kuidagi käepärane. Ega ma tegelikult oma plaanitud asjadest ei loobu. Tulevad nad lihtsalt riburadapidi järgi ja haakuvad tugevalt minu rahvusliku teemaga. Olen teksainimene, samas meeldib mulle ka rahvuslik teema. Ega midagi, püüan nad omavahel kokku sobima panna. Siin siis pilte minu teksajaki tuuningust.
Ääred hakkasid juba kuluma ja otsustasin kantida nad paelaga üle. No midagi sanell jaki stiilis.
Jakk ise on pikem, puusi kattev.
AGA PLAANIS on:
* teksa ridikül (eilse postituse analoog)
* märss; rahvuslik + teksa
* teksaseelik
* teksavest

Sellised lood sedakorda,
peatse kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 13:12 - Link - kommentaarid
14 Juuli 2008

Tere taas!

Tänases postituses on mul teile näidata väike ridikül oma kollase mantli-jaki juurde. Tegemine ei võtnudki väga kaua aega, aga hea vaheldus oli tikkimise juurde küll. Minu viga see juba kord on, et mitu asja on korraga pooleli. Otsisin omale sobiva kuusnurkse motiivi ja alustasin. Koti lõngaks on taas Capri ja heegelnõel 1,75. Veel vajasin 20 rõngast, veidi pruuni siidpaela ja lukku, mis ostsin Abakhanist. Loomulikult ka käteosavus kulus marjaks ära. Samas sai kasutatud ka lõngajääke. Esimesel pildil on siis minu väike ridikül oma täis hiilguses...

Sellel fotol on näha lähemalt luku kaunistus, aga ka luku paigutus ning siidpaela asukoht kotil. veel heegeldasin ahelsimustest kahekordse keti rea, mille põimisin sammasterea vahelt läbi. Otstesse heegeldasin lillekesed.

Ridiküli põhjaosas on näha motiivi algus ja otsa osa.

Sellest ridikülist on saanud minu tõeline lemmik, väike ja armas, samas mahutades ära kõik vajaliku(telefoni, rahakoti, prillitoosi ja veel pudi-padi meigi tarbeks).

Ilm on küll vihmane, aga ärge pead norgu laske. Teeme oma näputööga ilma ilusamaks!
Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 15:16 - Link - kommentaarid (12)
06 Juuli 2008
Tere!

Siin siis juulikuu sinine, pehme ja soe. Sobilik jaheda ilmaga üll võtta. Kasutatud on mohäärisegust lõnga. Kudumisvardad on nõukaaegsed ja nr. puudub. Pakun välja, et ehk 2 või 2,5 Muster lihtne, ainult anna näppudele valu, osa pinnast on parempidine ja osa pahempidine. Kui tükid valmis asu kokku õmblema. Õlad on ühendatud silmamise teel, nii ei jää õmblust. Ääred on tehtud sooniku põhimõttel, ainult et parempidiste silmuste juures kasutasin palmiku võtet. On kenam ja ei veini ka nii palju.

Aga et ka mustrit oleks võtsin kätte heegelnõela ja heegeldasin peale lilleõie lehed. Tolmukad on tikitud.
Sära võiks ju ka olla ja siin oli abiks vana pärlikee, mille õied kaunistavad lilleõite südameid. Peeneid klaaspärleid on pillutatud ka teistele lilleõie osadele.

Ega midagi, julgustan teid mõtteid mõlgutama ja kaasa tegema. Kunagi väga ammu on ilmunud ka NN (nõukogude naise) mustrilehel midagi sarnast. Seal oli vist kootud seelik ka juurde.
Mina nii usin ei olnud.

Ilusat õhtut kõigile ja kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 18:26 - Link - kommentaarid (12)
02 Juuli 2008
Tervitus!

Kui mõne päeva eest näitasin lilli, mis on looduskaitse all, siis tänases postituses on liblikad. Neid jäi objektiivi ette koduõuel kui ka niidul. Mõned olid nii julged, et eksponeerisid end suisa käe peal. Tegelikult kulus neid võtteid ikka üks jagu, et mõned neist siia üles panna. Pilte ei ole töödeldud, ainult väiksemaks on tehtud. Aga pikk jutt on teadagi... , vaatame parem pilte.


Liblikate vahele mahub ka üks mesimumm, mis oma korjeretkel on üsna suured kandamid kogunud. Mummi oli küll üsna keeruline pildile saada, ikka lendas eest ära. Lõpuks siiski õnnestus.


Taaskohtumiseni!
Karvakera45 posted @ 10:55 - Link - kommentaarid (3)