Kullerkupp toimetab
Kullerkupp toimetab
Teen niipalju, kui jõuan, aga püüan teha hästi!! <br />Pildistan, heegeldan, vahel tikin ja koon. Teen ka õletööd. Lemmikuks on saanud siidpaelast lilled.
18 Juuni 2015
TERE!

Kohe-kohe on algamas puhkus. Saab rohkem aega käsitööle. Minu jõuvarud on ka saanud tasapisi taastuda. Tänan siin oma häid sõpru, kes kindlasti oma heade soovidega on mind aidanud.
Olen ära õppinud köitmise: Jaapani köite, Belgia peidetud piste. Hea õpetaja on siin olnud raamat "Köitev Köitmine", autor Virgylia Soosaar. Mitu ehtelaegast on valminud ja paar tükki on pooleli ka. Meisterdanud olen mitmeid kaarte. Köögisarjas sai uuenduse maitse- ja kuivainete riiul. Viimased tööd on olnud tee- ja kohvikarbid. Kui pildile saan, näitan teilegi.

Ilusat algavat suve ja päikest päevadesse!
Karvakera45 posted @ 13:21 - Link - kommentaarid
27 Juuli 2013
Tere armsad sõbrad!Oi kui ammu ei ole ma siia kirjutanud! Tasapisi olen ikka jälginud mida te siin asjatate. Tõdema pean, et koos heegeldamise osa on täielikus varjusurmas, kahju. Ise olen ikka üht ja teist valmis saanud, piltide ülespanekuga on natuke keerulisem. Suurem osa ajast kui vähegi jaksu on kulub siidpaeltest lillede tegemisele, samuti olen sõbraks saanud paberitööga. Selgeks õppisin ka karpide tegemise, mida teiegi siin usinalt teete. Suur soov oleks veel osata albumeid köita.
Ülikooli magistriõpingud on jäänud pooleli, tervis ei pidanud koolitöö ja õpingute koormusele vastu. Loodan, et kõik taastub ja saab jälle tervise korda.
Tahtsin nii kangesti võtta osa lapiteki konkursist, aga pidin tõdema, et pole seda vormi, mis lubaks pidevat heegeldamist. Paraku ei jõua füüsis tahtmisele järgi.
Aga, et juttu juba piisavalt sean siia ka oma lilledest ühe pildi.

Kena suve jätku kõigile ja ikka päikest päeva!
Karvakera45 posted @ 11:37 - Link - kommentaarid (2)
05 Oktoober 2011
SÜGISPÄIEST SÜDAMETESSE!

Valguses ja varjus.
Iga hommik toob juurde kuldseid lehti ja see osa sügisest on ilus aeg. Et kargel sügishommikul kael ei külmetaks, valmisid minulgi teiste isetegijate eeskujul satsisallid. Silmade arv kudumisel on olnud 5-8. Sinine läheb kingiks töökaaslasele, fuksia värvides ja hallide toonidega salle kannan ise ning ülejäänud satsid ootavad omanikku. Aga minu sallid siis siin...


Kohtumiseni!

Karvakera45 posted @ 12:25 - Link - kommentaarid (2)
02 Oktoober 2011
TERE JÄLLE
Teil siin käimas projekt, kael sooja. Mina küll ennast osalejana kirja ei pannud, aga lapselapse kael sai sooja küll.
Heegeldasin palmikuid ja äärde tegin pitsi. Tulemus siin.

Lõng akrüül, konks 2,5.


Karvakera45 posted @ 18:31 - Link - kommentaarid (6)
26 September 2011
TERE SÜGIS JA ISETEGIJATE PERE!

Olen patune, blogi on unarusse jäänud. Käsitööga olen küll sina peal olnud. Asju on valminud mitmeid. Plaanisin sellel suvel teha Quelle kleiti, aga võta näpust, suvi sai ennem otsa. Ühe suurema tööga sain siiski hakkama. Seda saan nüüd teiega jagada, nüüd juba võib.
Nimelt, võtsin osa sellel aastal toimunud Lapitekikonkursist.
Veidi teki valmimisloost ka.
Ühel ilusal suvepäeval jäi näppu lõngakott, kus sees erineva suuruse ja värviga lõngad. Tuli tahtmine mõned värvilised lapid teha. Ei mingit keerulist mustrit, vaid värvid kokku sobitada , heegelnõel kätte ning algus oligi tehtud. Mõte oli lihtsalt proovida – ainult MÕNED lapid, ainult mõned... Aga te ju ei usu, ühe hetkega oli valmis 12 lappi, teisel päeval lisandus juba 13 tk, kolmandal 9, neljandal 10, tekkis mingi naljakas hasart ja nii nad tulid. Ühe lapi tegemiseks kulus pool tundi, seda juhul kui värvikombinatsioon juba paigas.

Teate, see sai juba hommikuseks rituaaliks, laotada lapid laiali ja vaadata, milliseid värve taas kokku sobima sättida, hiiglama põnev ju. Hakkas tekkima ka mingi süsteem, kuigi, otsest süsteemi nagu ei olnudki. Kaheksanda päeva õhtuks oli valmis 86 lappi. Mõtted keerlesid põhivärvi ümber. Lõpuks otsustasin musta kasuks. Ühtäkki meenus mulle, et olin lugenud Isetegijas lapitekikonkursi kohta, aga see oli kevadel ja nüüd juba augusti keskpaik. Lonkasin arvuti juurde ja uurisin asja. Minu suureks üllatuseks on tähtaega pikendatud, tuli kiirelt otsustada, samas andsin endale aru, kas ikka jõuan. ... liitusin, olles 11 -es. tekitegija. Nüüd oli tarvis juba näppudele valu anda, sest pildistamise tähtaeg kippus kätte jõudma. 20. august, teha oli jäänud 9 lappi ja 2 riba lappe kokku heegeldada. Nüüd pildistamine, vihma ladistab pea iga päev. Siiski ühel päeval piilus veidi päikest ka. Tegin mõned pildid.

Kuna pikendati veel piltide saatmise tähtaega, proovisin ühel päikeselisemal päeval veel mõned pildid teha.

Siis tuli tekile veel nimi mõelda, siin aitas tütar. Kuna tekk nii kiirest ja äkki sündis, siis sai nimeks „Mõeldud – tehtud“.
Tekilappide kokku heegeldamiseks kulus 750 g musta Siena lõnga, 50 g tokk – 150 m. Värviliste lõngade kogukaalu ei oska pakkuda. Heegelnõela konks 2,5 mm. Teki mõõdud 170 x 210 cm, kokku on lappe 130 tk.

Selline suur isetegemine siis augustis.


Karvakera45 posted @ 16:56 - Link - kommentaarid (21)
08 Märts 2011
TERE!

Ilusat ja emotsiooniderikast naistepäeva kõigile!

Minu tänases postituses on lillesall. Kasutasin kahte sorti lõnga; akrüülisegu ja mohääri. Konks nr.5. Salli pikkus koos lehekestega 1,65 m, laius 8 cm.Taaskohtumiseni!
Karvakera45 posted @ 08:30 - Link - kommentaarid (2)
14 Veebruar 2011
Tere armsad isetegijad!
Südamlikud sõbrapäeva südamed, teile kõigile mõeldes.

Südamed valmisid mõned päevad tagasi, aga kihnu südamepaelad on veel üsna ahjusoojad.
Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (2)
12 Veebruar 2011
TERE JÄLLE!

Sain jälle arvuti tööle oma vajalike programmide ja päästetud asjadega. Kõvaketas lihtsalt arvas, et nüüd on tema aeg otsas ning lõpetas igasuguse töö minuga. niisiis sai taastatud niipalju kui vüimalik.
Olengi siis nüüd oma asjadega alles eelmises aastas kui teised tegelesid SOKTOOBRIGA. Mina targu ei liitunud, kuna aega napib ja ei olnud kindel kas raamidesse mahun. Aga tegin ikka. Nüüd võimalus teilegi näidata. Siit nad tulevad, neli erinevat suurust.

Kõige pisemad siis tegelikult, pojatütrele.


Nende omanikeks said minu vanem tütar ja tema noorem poeg.

Said rohkem põlvikute moodi. Hetkel omanik veel puudub.


Sedakorda siis sellised lood ja pildid.
Kaunist aasta jätku ja uute kohtumisteni.
Karvakera45 posted @ 14:41 - Link - kommentaarid (1)
14 Detsember 2010
OI ARM - ONGI JÕULUAEG varsti KÄES!
TERVITUSED SIIS ÜLE MITME KUU.
Tänan kõiki õnnitlejaid, kes mind meeles pidasid. Soovin teile kaunist saabuvat jõuluaega ja et teie südamest tulevad jõulusoovid ikka täituksid.

Kaunist saabuvat jõuluaega ka kogu isetegijate perele. Siia on alati rõõm piiluada ning saada innustust uuteks isetegemisteks.

Aga minu praegused tööd. Püüan täna ära näidata sügise värvi.
( Suvise töö tähtaeg möödus märkamatult, kui meelde tuli üles riputada oli juba hilja, kuigi töö oli tehtud. Näitan seda järgmisel korral).
Aga... Tegin siis mobiilikoti. Kuna aga töö meeldis nii väga, sai neid kohe rohkem tehtud. Suurused on erinevad. Lõngaks on akrüül. Veel vajasin viit kudumisvarrast ja natuke tikkimise osavust. Loomulikult ka aega.
Nüüd pildid.Sisse õmblesin voodri ja kinnituseks kasutasin nööpi.

Siin siis lisaks teised värvid.


Lõpetamist ootavad valge pärlitega ning armas sinine, aga neist edaspidi.

Taaskohtumiseni!

Karvakera45 posted @ 19:04 - Link - kommentaarid (3)
06 September 2010
TERE!

Tahan tänast päeva ka teiega jagada. Käes on september ja sügiskuu. Lehed kolletuvad. Sügisel on sünnipäev ja minul ka. Täna poolsada aastat tagasi sai alguse minu elutee. Teie keskel olen oma tegemistega olnud natuke üle kahe aasta. Aeg tõttab ruttu... Ei valinud siia roose, ega nelke ega orhideesid (kõik imearmsad ja ilusad lilled) vaid hoopis kevadise lehise, sest olin sügavalt lummatud kevadeisel jalutuskäigul nende väikeste küünalde ilust.

Siinkohal õnnitlen kõiki septembrikuu sünnipäevalapsi.

Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 13:42 - Link - kommentaarid (14)
04 September 2010
Tere!

Kõige alguseks ilusat ja õpirohket uut kooliaastat nii suurtele kui väikestele koolijütsidele.

Veel suvised tööd. Lootsin, et tütar tuleb koolist koju ja saab korralikumad pildid teha, aga kuna ta sai 2. sept 18-st, siis keskmine tütar tahtis viia ta klubisse. Vot sedasi siis, aga pildid...

Eks neid mütse on veidi rohkem saanud ka teha, aga osa olen laatadel maha jõudnud müüa.
Ning veel mõned mütsid.Kõikide mütside puhul olen kasutanud Steinbach Wolle maxi lõnga, 100% puuvill ja konks 1,75 mm.

Kohtumiseni

Karvakera45 posted @ 05:34 - Link - kommentaarid (3)
26 August 2010
TERE !

Valminud töödest. Neiule müts, rätik ja kätised. Paraku ei saanud pilti koos neiuga, aga ehk hiljem õnnestub. Seelik on varasemast pärit. Kokku on aga nüüd päris kena komplekt valminud.
Värv on jäänud tuhm, muidu säravam roosa üleminekuga Steinbach Wolle Maxi kera ja konks 1,5 mm.
Neiu tellis juba midagi pikema varrukaga. Ega midagi, näpud jälle töösse.

Kohtumiseni

Karvakera45 posted @ 14:20 - Link - kommentaarid
23 August 2010
TERE
Püüan nüüd oma postitustega ka järjepeale saada. Eelmise nädala lõpul valmis mul vanema tütre neiule roosa boolero. Tehtud sai hästi palju lilli. Materjaliks mohäärisegune üleminekuga lõng. Lilled on kohe sammaste vahele heegeldatud, ääres pikood ja kinnises suurem lilleõis.

eest- ja tagant vaates ...

...neiul ikka seljas ka.


Taaskohtumiseni

Karvakera45 posted @ 20:16 - Link - kommentaarid (6)
22 August 2010
TERE!

Pipieri palus õlasoojendaja
mustrit.

Tuunisin veidi plätusid. Tulemus selline.


Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 15:03 - Link - kommentaarid (9)
19 August 2010
TERE!

Ongi suvi läbi ja varsti siis kooli. Pole hullu, ilus suvi oli.
Olen usinalt ka käsitööd teinud, ainult postitustega olen jännis.
Näitan teile täna veel suviseid kätiseid, neid on saanud palju teha, eriti valged on olnud hinnas. Ikka kõik müügiks. Seekord tegin mõned värvilisied lisaks.


Endale tegin komplektina kindad ja mütsi.


Muidugi oli köögitarvikute tegemisel nii suur hoog sees, et lisandusid veel mõned mini pajalapid. Kõrgus ananassil ja kleidikesel 12 cm.


Kohtumiseni
Karvakera45 posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (3)