Tsilla käsitöö
Minust
Vanus: suurenevas muutumises
Elukoht: Saue
Päikesemärk: Vähk
Lemmik lingid

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007

042040 külastajat

PROJEKTID
2009
2008
2007
Tsilla käsitöö
Tegemised enda rõõmuks...
25 Veebruar 2008
PÄRLIUSS

Alustatud sai seda viimasel harjukate kokkusaamisel Tsunaami õpetuse järgi. Mitte kogu see aeg ei kulunud heegeldamisele, vaid ootasin pakki, mis tooks vajalikke kinnitusosiseid. Nüüd need saabusid ja kee sai valmis.Otsustasin, et niisama proovitegemisi ei tee, vaid kokkusaamistel õpitud tehnikast tuleb mingi reaalne asi valmis saada. Seega, kuna kodus just paremaid seemnehelmeid polnud, siis läksid käiku paduroosad Colibry väga ebaühtlased helmed ja kunagi vahetuspakist saadud roosa iirisniit. Kuna aga sellist fuksiaroosat ei oska mina välja kanda , siis sai kee tehtud tütrele.
Heegelnõel oli 1,0 mm, järgmine kord teen peenemaga. Ja 20 g helmestest jäi järgi pildil olev kogus.
Kee pikkus ca 51 cm, ringis 8 helmest.
Tsilla kirjutas selle kell 19:56 - Link - kommentaarid (1)

16 Veebruar 2008
SEEBITEGU

Juba sügisel sai ostetud seebi tegemise jaoks materjali, aga siiani pole selle jaoks ei aega ega tahtmist olnud. Täna hommikul ärgates tundsin kohe, et on saabunud seebiteopäev...

Katsetades ja proovides valmisid esimesed seebid:Kindel plaan oli teha punaseid südamekujulisi seepe, aga polnud õiget värvi. Pikalt mõeldud, sai segu hulka segatud kontsentreeritud jõhvikamahla, see aga muutus pruuniks. Lõpuks leidsin mingi vana tuubi toiduvärvi, see aga ei tahtnud lahustuda. Ja vormid osutusid suureks ja seep oleks jäänud õhuke liistakas. Seega seebid vormist välja ja ümbersulatusse. Taas aga väike probleem- polnud niipalju seebimassi, et oleks saanud teha korralikku suurt seepi, aga väikseid vorme ka polnud... Lõpuks valasin seebimassi klaasist teeküünalde ümbristesse. Selle peale ma muidugi tol hetkel ei mõelnud, et kuidas need hiljem kätte saadakse. Siin siis vähe luhtunud lõpptulemus:Siit mõned järeldused:
1. Parem vähem kui rohkem- kehtib seebimassi segatava kaunistuse kohta.
2. Kui teha värvilist, siis olgu korralik värv- annab kaunima lõpptulemuse.
3. Vormid peavad olema plastmassist- saab seebi pärast korralikult kätte.
4. Ja viimane ning mitte vähetähtis- järgi keemia ja füüsika juba avastatud seadusi, mõttetu on vesiseid komponente segu sisse segada, need ei tahkestu (minul siis mandariiniseep, millel mandariinimahl jooksis seebist välja ja tekkisid augud.
Tsilla kirjutas selle kell 19:00 - Link - kommentaarid (6)

07 Veebruar 2008
VEEBRUAR- PUNANE NAGU ARMASTUS
HEEGELDATUD JA PESUMASINAS VANUTATUD KOTT

Kasutatud heie: Raasiku heie, Jõgeva lõngavabriku heie ja veel mingi helepunasest tumepunaseni üleminekuga heie (ilmselt ka Raasiku oma).
Kulu: 92 g + 100g +96 g (kõik päris ära ei kulunud, viimasest sai ka kolm lille)
Heegelnõel: 4


Koti osas jooksis paralleelselt Raasiku heie (tumepunane) ja Jõgeva heie (heledam punane, kusjuures viimane oli peenem kui esimene) ja sanga osas kahekordne üleminekuga heie.

Enne pesumasinat:Pärast pesumasinat:Ja koos kaunistusega (mis pole veel kinnitatud ja võib veel muutuda):Arenguruumi on veel kõvasti ja ilmselt järgmine kord kui heidest koti tegemise ette võtan, siis hoopiski koon ja varun piisavalt heiet, et vahepeal puudu ei jääks ja teen korraliku kavandi, milline kott peaks valmiskujul välja nägema...
Tsilla kirjutas selle kell 10:22 - Link - kommentaarid (5)

05 Veebruar 2008
AASTA EMA TEKI LAPID- NISU JA TULBID

Kasutatud lõng: Novita Jussi
Vardad: 4 mm
Loodud silmade arv: 36


Nisu mustriskeem võetud Interweave Knits winter 2007 ajakirjast. Võta nüüd kinni, on see nisu või mitte, aga eks põllumehed tea pareminiTulbid tulnud läbi raamatu "Kudumise entsüklopeedia" L.Stanfield ja M.Griffiths.Kuidas tundub? Ega see tulbilapp liiga hõredaks jää?
Tsilla kirjutas selle kell 17:43 - Link - kommentaarid (3)

02 Veebruar 2008
MESILANE

Vastlapäev tulemas ja sellega seoses lasteaias vastlakarneval- kõigil lastel ja kasvatajatel karnevalikostüüm kohustuslik! Aga teema vaba, võib olla kes iganes. Küsisin siis oma tütre käest, et kes ta olla tahaks ja minu imestuseks tuli vastuseks: mesilane . Mul emana hea meel, et taheti olla selline töökas putukas, mitte jõude elav printsess , kuigi muidu möllab meil printsessimaania.
Mõeldud, tehtud...
Kangas oli kodus olemas, lõng mütsi jaoks samuti. Viimasel sünnipäeval katkijoostud sukapüksid said jooksvalt kasutusse mesilase tiibadena...

Selline ta tuli- igavesti vallatu mesilind...See pisike peenike asi, mis viimasel pildil saba kohal paistab, on mesilase nõel. Heameelega oleks sinna sisse väikese nööpnõela jätnud, et asi ikka võimalikult ehe välja kukuks, aga ilmselt siis oleks laps pidanud järgnevatel päevadel üksi mängima ja mind oleks teiste emmede poolt kohtusse kaevatud
Tsilla kirjutas selle kell 15:17 - Link - kommentaarid (10)