Tsilla käsitöö
Minust
Vanus: suurenevas muutumises
Elukoht: Saue
Päikesemärk: Vähk
Lemmik lingid

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007

042040 külastajat

PROJEKTID
2009
2008
2007
Tsilla käsitöö
Tegemised enda rõõmuks...
28 Oktoober 2008
PRUUN NAGU RAAGUS PUUD

Täitsa erinevat värvi pruuni mütsi sees, nagu praegu looduseski.
Müts kootud vastavalt saabastele, mis pruuni värvi. Kuna mütsi kasutatakse ainult koos valge mantliga, mis peo puhuks selga pannakse, siis vahest võib ka akrüüli peas kanda, kuigi tavapäraselt ei arva ma sellest materjalist midagi. Lihtsalt kodus oli üks tokk, mis vajas kasutamist.

Materjal: Novita Fiesta

Tsilla kirjutas selle kell 18:18 - Link - kommentaarid (1)

27 Oktoober 2008
VÄRVISPEKTRI ORANˇ

Alguses tuleb idee ja siis materjaliotsing. Esimesed silmused on põnevad ja hasartsed, pinge püsib kuni pool tööd on valmis. Siis hakkab hasart tasapisi vaibuma. Aga sellest pole midagi, kui saab teha omas rahus. Kui aga algab võidujooks ajaga, siis muutub asi tüütuks ja peas vasardab mõte, et saaks juba valmis...
Selline lugu juhtus septembrikuu värvispektri tööga- alguses polnud ideed, siis leidsin oran˛i heegelniidi ja mustri, mis mulle meeldis ja huvitav tundus. Alguses läks ludinal, siis aga polnud aega seda teha ja siis algas juba võidujooks ajaga -kuni ühtäkki lõppes niit otsa... Sellest siis ka need teistvärvi lilleõied linikus, kuna aega õiget niiti otsida enam polnud, sest oktoobrikuu lõpp juba lähenes.

Materjal: Nika 100% puuvilla, kulu 75 g ja lisaks cotton 8 pearl pool rulli
Heegelnõel: 2 mm


Välguga pildistatud:


Välguta pildistatud:


Tsilla kirjutas selle kell 18:45 - Link - kommentaarid (3)

18 Oktoober 2008
TIBIKARP JA KÜÜNLAD

Selle asemel, et heegelnõela kiiresti oma oranzi töö kallal liigutada, sain ma tugevat innustust Harjukate kokkusaamise teemast ning oma väiksel vabal hetkel tormasin/sõitsin poodi vajalikku kraami hankima: Hortesest leidus salvrätitehnika liim-lakk ja Nõmme keskuse Tiimarist leidsin karbi, salvrätid ja küünlad. Laps oli ka kohe kambas meisterdama, aga ega tal eriti kannatust selleks jagunud, mõne aja pärast kookis hoopis värvid välja ja hakkas joonistama.

Minu tulemused siis sellised:

Sellist "tibikarpi" kavatsen veel teha, kuna kallis salvrätimaterjal nagunii olemas ja lapse sõbrannadel järjest sünnipäevad tulemas. Nüüd tuleb vaid välja mõelda, et mida karbi sisse teha- tavaliselt muidugi käib asi vastupidi.Kasutasin "triibulise elevandi toodet" NERCHAU. Marabul ehk on miski muu süsteem, sest kuskilt nagu lugesin, et neil nagu oleks liim ja lakk eraldi (ei ole muidugi väites kindel).

Ja kogu selle tegemise tegin täna sellepärast ära, et homsele Harjukatele taas ei pääse
Tsilla kirjutas selle kell 18:47 - Link - kommentaarid (4)

12 Oktoober 2008
ELU VALIKUD
Elus tuleb teha pidevalt valikuid. Kõike ei jõua, aega on vaid 24 h ööpäevas. Aega peab jaguma töö tegemiseks, aega peab jaguma magamiseks, aega peab jaguma pere ja lähedaste jaoks, aega peab jaguma iseenda jaoks ja veel tuhandeks ja üheks asjaks. Kui võtad endale mingi lisakohustuse, siis teisest kohast tuleb järgi anda. Aga järgi ei saa anda kellegi muu arvelt kui ikka iseenda. Seetõttu ongi nii läinud, et Isa Teki kokkuheegeldamisest lugesin foorumist, kuigi oleks tahtnud ise ka kampa lüüa. Praegu toimuvast Isetegija-sünnipäevapeost oleks tahtnud osa võtta, aga nüüd loen sellest ilmselt taas foorumist. Mis teha, lisaaega tuleb võtta isetegemise/käsitöö arvelt. Loodame, et kiired ajad mööduvad ja siis jääb taas aega nendeks mõnusateks asjadeks, mis iseenda hinge soojaks teevad.

Vahepeal aga valminud tütrele kampsun. Laste kampsunitega on minul sellised lood, et poest sobivat ei leia- ei taha heledat ja ühevärvilist, tahan eest lahtikäivat ja ilma kapuutsita ja lõpuks tahaks veel nahasõbralikku ja normaalse hinna eest. Palju tahetud vist...
Seega kudusin ise:
lõng Novita Polkka
kulu alla 2 toki
vardad soonikuosas ja varrukad 3,5, kehaosas 4


Pildid (tehtud ka kiirustades, ajalimiit )


Tsilla kirjutas selle kell 14:22 - Link - kommentaarid (8)