Tsilla käsitöö
Minust
Vanus: suurenevas muutumises
Elukoht: Saue
Päikesemärk: Vähk
Lemmik lingid

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007

042040 külastajat

PROJEKTID
2009
2008
2007
Tsilla käsitöö
Tegemised enda rõõmuks...
27 Detsember 2008
PEREMEHEGA SOKID

Lasteaias on alati see häda, et sokid kipuvad iseteed hulkuma minema ja pärast on raske tuvastada, et kelle sokk või kes peremees. Praegugi on üks punane villane sokk jooksus ja teine konutab kurvalt kapis ja ootab oma paarilist...
Sellega seoses üritasingi kududa lapsele uued sokid, aga sellised, mis kaugelt äratuntavad, et kelle omad ja millise paarilisega käivad. Ühtlasi said need ka komplekti kootud varem valminud kampsuniga ja hävitatud usinasti lõngajääke.

Materjal: Novita Polkka ja valge Novita Jussi
Vardad: 3,5 mmTsilla kirjutas selle kell 22:34 - Link - kommentaarid (3)

23 Detsember 2008
PUNA-ROHE, HÕBE-KULDSED VÕI HOOPIS PUNA-HÕBEDASED...

Punaseid tegemisi on aastalõpus olnud- tütre kleit ja sellised heegeldatud-õmmeldud jõuluehted:

Aga rohelisi mitte ühtegi rida...

Hõbevalgeid heegeldusi on jõulukuul olnud:

Aga mitte päris hõbedasi või päris kuldseid...

Seega lõpebki minu värvispektri-projekt puna-hõbedaselt!

Aitäh Muhvile seda projekti vedamast, pani mõtted tööle ja näpud kiiremini liikuma. Paljud asjad jäid siiski vaid plaanideks, aga paljud said reaalse väljundi mingi eseme näol.
Tsilla kirjutas selle kell 09:06 - Link - kommentaarid (1)

22 Detsember 2008
VANA VÕLG KAELAST ÄRA ehk NOVEMBRIKUU HALL

Plaanid on üks asi, tegelikkus aga hoopis teine...
Juba ammu oli mul valmis hall Novita Jussi lõng vesti jaoks, millel pidid olema ka väikesed varrukad. Ootasin ja ootasin seda novembrikuud, et tegema hakata. Ja siis oligi ta äkitselt käes ja lausa jooksis eest ära, kuni ühtäkki teda enam peaaegu polnudki. Ja siis sai mulle selgeks, et egas ma vestini aastalõputegemistes enam jõua.
Seega pidi sündima kiiresti midagi uut ja midagi piisavalt väikest, et valmis jõuaks. Innustatuna raamatust Christi Kütt \"Pihuloomad\", seda kordagi seestpoolt nägemata ja vaid kaanepilti uurides, valmis selline naljakas kass.

Tsilla kirjutas selle kell 13:37 - Link - kommentaarid (1)

11 Detsember 2008
SUUREM TÖÖ

Käisin novembris lapsele jõulukleiti otsimas. Oli midagi ja ei olnud ka... Need, mis meeldisid, maksid ligi 700 krooni! Teised jälle, mis olid odavamad, tundusid kuidagi ülepakutud ja liiast või nägid sellised õnnetud välja. Mina vana ihnuskoi sellist rahasummat nagu 700 kr lapse kleidi peale, mida ta kannab paar korda aastas ja järgmiseks aastaks on sellest välja kasvanud, ei raatsinud kulutada. Mõtlesin ja mõtlesin, et mida siis teha ja kust kleit leida. Kapis rippus üks tumepunane sametpluus, mis oli kasutatuna saadud ja muidu väga ilus, aga küünarnukikohad olid kulunud.

Otsustasin, et lõikan varrukad lühemaks ja heegeldan varrukaotsad. Sealt edasi aga arenes mõte, et teeks siis juba allaossa ka heegelduse, et siis saab pluusist kleit. Ja nii ta sündiski...
Muidugi mitte valutult, sest lisaks heegeldusele tuli need osad ka omavahel ühendada ja seelikuosale vooder panna. Aga kõige raskemaks sai keskkoha õmbluse peitmine nö. vööga. Selle osaga ma päris rahule ei jäänudki. Võib-olla üritan veel nokitseda selle kallal, aga homme läheb kleit igatahes käiku.
P.S Ega seda lumehelbeksest ma ka rinnale tahtnud teha, ilma oleks ilusam, aga seal oli vähe hõredam koht peale lille eemaldamist, nii et tuli samas stiilis miskit asemele panna.
P.P.S Lapse peas olev kroon ei kuulu komplekti, aga kui juba pildistamiseks läks, siis loomulikult tahtis ta ennast juveelidega ehtidaTsilla kirjutas selle kell 19:32 - Link - kommentaarid (18)