Loomingulised katsetused
Loomingulised katsetused
Koon, heegeldan kui aega üle jääb.
.: About Me :.
Age: 33+4
Location: Viljandi
Zodiac Sign: veevalaja
.: Meeldib :.

.: Dislikes :.

.: Links :.
Lõngajupikese pusimised
Juulikese käsitööpäevik
KESon või ei ole...
Epu tegemised
Grafting, also known as Kitchener stitch or weaving
Pitsikuduja päevik (võrratud kudumid!)
Palju mustreid
Rohelise mustrikogu
Dropsi mustrid1
http://knittedbliss.com/

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Veebruar 2011

.: Currently :.

Reading:
Kõike valimatult, peamiselt vannis. Lemmikud "Seitse venda", "Meister ja Margarita". Ka "Rehepapp" on lõbusa mälestuse jätnud

Last Movie:

Listening to:


.: Visits :.

183692

03 Veebruar 2011
Poodi, poodi
Oli mul soetatud kunagi üks lehmakestega kangas. Selline justkui linase värvi, aga jubedalt lörts materjal iseenesest. Päris huvitav, mis mul meeles mõlkus tol ajal kui selle kanga soetasin.... Täna otsisin masina välja ning nüüd on mul üks korduvkasutatav poekott juures. Disain tekkis sujuvalt lõikamise, õmblemise ja harutamise käigus. Vat selline üllitis ripub mul köögiukse küljes hetkel.

Plaan oli alguses päris labane nelinurkne kott teha. Selgus, et kangast saaks 3,5 kotti. Tundus justkui raiskamisena, et 0,5 koti jagu riiet läheb kaotsi - ehkki mul mitte miskit selle riidega teha ei ole. Aga et väärt kraam raisku ei läheks, otsustasin et kitsama riideribaga saab läbi, kui panna siilud külgedele. Loosi läksid vanad juba ühe sääre kaotanud teksad. Kangajääkide kastist tuli välja ka – ohhoo – ilmselt oli see kunagi lapse teksaseeliku traksiosa. Igatahes tundus, et saan lihtsa vaevaga kotile sangad. Aga sangadel oli miski seeliku kõhupealne osa ka küljes. Ei hakanud lõikamagi, läks taskuks peale –hea poes rahakott sisse pista. Tasku peale õmmeldud, vaatasin, et jätaks õige sellised multifunktsionaalsed sangad, et kotti saab väiksemana ja suuremana kasutada. Ülemise ääre külge kinnituvad sangad trukkidega – päris mitu trukki lõin haamriga kõveraks. Aga kuidagi need neli tükki sinna ikka jäid. No ja kui käe tasku panin ja koti tagurpidi tasku tõmbasin, siis oli tulemuseks päris huvitav väiksemat mõõtu märss.

Et siis SUUR eest


SUUR tagant
KESKMINE eest


KESKMINE tagant

Rahakott mahuks veel sisse küll:


Need, kes korralikust õmblemisest lugu peavad, need sellist üllitist muidugi ei hakka tegemagi. Traageldada ma ei viitsinud. Tasku pain näiteks kahepoolse teibiga peale kinni ja siis õmblesin. Ega see teip ikka nii hästi ei püsinud, kui oleks võinud. Seespoolsed õmblused on hargnevate äärtega, ei mingit pesuõmblus või overlokki. Vahepealsest pressimisest rääkimata. Voodrit ei ole, ega tule. Sai selline kott, mille eluiga loodetavasti ruttu otsa saab – siis saab ehk uue teha.

koduloom posted @ 23:55 - Link - kommentaarid (3)