Loomingulised katsetused
Loomingulised katsetused
Koon, heegeldan kui aega üle jääb.
.: About Me :.
Age: 33+4
Location: Viljandi
Zodiac Sign: veevalaja
.: Meeldib :.

.: Dislikes :.

.: Links :.
Lõngajupikese pusimised
Juulikese käsitööpäevik
KESon või ei ole...
Epu tegemised
Grafting, also known as Kitchener stitch or weaving
Pitsikuduja päevik (võrratud kudumid!)
Palju mustreid
Rohelise mustrikogu
Dropsi mustrid1
http://knittedbliss.com/

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Aprill 2010

.: Currently :.

Reading:
Kõike valimatult, peamiselt vannis. Lemmikud "Seitse venda", "Meister ja Margarita". Ka "Rehepapp" on lõbusa mälestuse jätnud

Last Movie:

Listening to:


.: Visits :.

184368

22 Aprill 2010
Kleit – ja valmis ta sai
Lõpuks on siis selle projektiga ühel pool. Aega läks ja mõned närvirakud kulusid, aga valmis ta sai. Riidepuul näeb veidi kummaline välja, aga modell hetkel ringi lendamas. Pressida igaks juhuks ei julgenud, venib veel äkki paar numbrit suuremaks. Tegelikkuses on veidi ploomilillam kui pildil.


Töövahendid: ringvardad nr 3.0 ja nr. 2,5
Lõng: kuskilt teise ringi poest, kulus umbes 6 tokki ehk ligi 300 grammi (ehk rahasse ümberarvutatult vähem kui 50 krooni eest).

Kaks pilti veel. Lõngavöö ja kaelus lähemalt, siin näha ka, et lõng selline, et jääb veidi tupsuline efekt.


Õpetus pärit 2009. a detsembri Käsitööst (vist). Pole ohtu, et täpselt õpetust jälgides kleidi valmis saaks – seega üksühele kopeerimisest ei saa juttugi olla....Kui on ikka öeldud, et vardal olevast 63-st silmast kahandada ühelt poolt 4 ja teiselt poolt neli ning nüüd peab kokku olema sul 45 silma (63-8=45?????), et siis kuhu kadus 10 silma. Ebatäpsused häirivad mõneski kohas veel. On ikka vahe, kas kasvatada neljal real või neljandal real. Õpetuse alguses ülesloetletud töövahenditest mõndasid ei võeta terve töö jooksul kordagi kasutusele – puhas ostmisrõõm . Mul on siiski hüpotees, et lühemaid nr 3 vardaid tuleks kasutada varrukate tegemisel – ehkki seda tekstis ei mainita. Kuid ilmselge, et ettenähtud koetiheduse ja varraste korral sobiks sellise jämedusega varrukas kas eelkooliealisele või anorektikule. Nii varrukakaare kahandused kui kaelusekahandused on siis suhteliselt omalooming. Ehk ei oleks need pisivead häirinud, kui mul oleks olnud paremini hargnev lõng.

Edit:ega see kudumine nüüd nii hull ka polnud. Kuni varrukakaarteni läks ikka suhteliselt ludinal ja õpetuse järgi. Seelikuosa õpetusel pole häda miskit. Ja vähem karvase ja tupsulise lõnga puhul pole ka harutamine nii hull vist. Et karta küll ei tasu. Mina valisin õpetusest rohelise (ehk teisena toodud) kleidi. Võimalik, et esimesel roosal on õpetuses kõik kena ja hea.
koduloom posted @ 08:08 - Link - kommentaarid (5)