Muraka meisterdusi
About Me
Age: Õitsvas keskeas:)
Location: Tartu lähedal - Ülenurmes
Zodiac Sign: Ambur
Likes
Nagu (vist ) Marx ütles: Miski inimlik pole mulle võõras! See oli tema kõige targem ütlemine, ma arvan!

Dislikes
Alatus, kadedus, hoolimatus.
Link
Kangastelje Töötuba
Lapitöid 1
Lapitöid 2
Lapitöid 3
Lapitöid 4
Lapitöid 7
Lapitöid 5
Lapitöid 6
Lapitöid 8
Lapitöid 9
Lapitöid 10
Lapitöid 11
Lapitöid 12
Võrratu FIMO
Ehteideid Tšehhimaalt
Pärlitööd - madukee
Pärlitööd - madukee mustreid
Pärlitööd (palju traati)
Sayila
PRK
Katjake
Reesi blogi
Fimoehteid
Pärlipõiminguid
Pärlid ja traat
Seemnehelmestest (Aljona)
Traadi väänamine
Õnnekivid
Sõlmimist-põimimist
Samanta blogi
FIMO - damascus ladder
Taimedega värvimine - Liisi blogi
Poolvääriskivid
Roosa tuba
Ring-triibud
Kottide õmblemise õpetused
Rahvakalendri tähtpäevad
Mummumarjad
Fantastilised lapitööd
EHTELAEGAS
BALTIC BEADS
HELMETUBA
Papud
HELMEVAKK
Sutsukese pajalapid
BEADS
HELMEPOOD.PRI
HELMEKE
HELMEPUU
Sokikanna kudumine
Fantast heegeldised!
Autorikaitse jm
Pajalapid
TEGELUSTEKK
Lemmik-sokimuster
Päevapärlid
Vaheseinaks
Lapitöid
Suseri kogu
Niidigraafika
Niidigraafika2
HELMEHALDJAS
Hetty peleriin
Ajakasutus
Lapikotike
Photobucket
Me laps laulab
Võluhelmes
Sokikese kannast-sokid
Lahedad meisterdused
Lapitehnikaideid
Kosmeetikakotike
Hõbevalge beebipapud
Heegeldatud ingel
Yllepi head ideed
Käsitööka ema õmmeldud kotid
Eriti elastne silmusteloomine
Pakendi jm nikerdamist
Sakiline heegeldus
Jumalik kapsapirukas
Swirlid
Ohtrasti ehteid
Türgi pärliussi heegeldamine
Valentiniks
Aplitseerimiseks
Südamekaardid Heintelilt
Vallatused fimoga
Imelisi ideid
Nikerdamist
Nahast
Trühvlid ja vahukommid
Karbi voltimine
Kaardid
Nikerdamist purginaksudega
Veetlev bicornu
Põnevat lapitööd
Korvi punumine ajalehest
Pisisüdamed
Koogiretsepte
Romantilised ehteideed
Imelisi sisustusideesid
Lõputult lahedaid ideid (sh lapitöö, fimo)
Lapitöö - ultusääred leheks!
Maasikaõie tikkimine
Südamlik beebitekk
Loodusvärvid jm käsitöö
Heegeldatud lillepadi
SIIDIMAALINGUD
Paberist ehted
Imeliusate piltidega blogi
Idee kellaks
Toredaid (jõulu)heegeldusi
Jõuluideesid
Taaskasutus
Vahva koti õmblemisõpetus
Marulahedad asjad I
Marulahedad asjad II
Marulahedad ideed III
MARUlahedad ideed IV
Ülilahedad asjad V
Ülilahedad ideed VI
Ülilahedad ideed VII
Mässitud kaheksakand
Nutikad pildiraamid
Erinevate kottide õmblemine
Südameid ja lillekesi
Katedraali aken - bicornu

Quote
Me elame ju sageli nii, nagu oleks meil üksteise tundmaõppimiseks tuhat aastat aega.(...) Me unustame liiga kergesti, et "igavikust" meie jaoks jäetud jupike on täiesti juhusliku pikkusega ning et me võime üksteist kaotada igal viisil, ka nii, et enam midagi hüvitada ei saa. S.Rannamaa
Archive
Viimased postitused
Märts 2008

Currently

Reading
Loen - üsna soravalt;). Mida, see oleneb ikka rohkem meeleolust. Lehti loen!

Last Movie
Filmide vaatamise ajal nokitsen rohkem käsitööd teha, sisust ei saa seepärast suuremat sotti:)

Listening to
Ikka midagi rahulikumat, või tempokamat, või klassikalisemat, või operetlikku... Kuidas kunagi.

Muraka meisterdusi
Kangakudumine on parim, aga kõik muu samuti!
23 Märts 2008
!
KUI TARTUMAA NAISED TALLINNAS KÄISID
Reisikiri - Vol 3

Ahhhhoi! Pühad läbi, elagu pühad - võimalus pesu pesta ja triikida ja pärlikesi veeretada ja munadega mängida ja.... :-)))))
Nuu aga minul veel pühade-eelne võlg - oi äbi ! Küsitudki juba - jäitegi Tallinnasse või? Ei need Tartumaa naised jäänd päälinna ühti, ikka kodoje tulime! Ainult kirja panna pole selle reisu lõppu enam kuidagi mahti leidnud... Püüan nüüd hakkama saada!
Aga Marja Matiiseni juurde jäi eelmine kord jutt pidama küll. Ja selle juurde, mida kõike me seal ära nägime.
Et kiiremini edasi liikuda, lisan mõned pildid. Kommentaaridega. Pikk-põhjalik jutt muidugi raamatus, Marja enda värvikate selgitustega, aga kuivõrd raamatut ju kõigil ei ole veel mitte, siis ikkagi. Osutamiseks niipalju, et raamatuklubi kaudu vähemaste Tallinnas pidi saada olema, ja soodsama hinnaga ka.
Riidepuudest ja eakatest, aga sõnumiga padjapüüridest oli juttu, siin üks näide nende ühildamisest.Loomulikult on Marja kodus ka kardinad puha ise tehtud, muuhulgas ka tülli n.ö jääkidest. Sellised sinised kardinad olid selles ruumis, kus oli koondatud sõna otseses mõttes mägedena valmistoodangut, üks ese huvitavam kui teine. Ja kardinaruutude vahed olid "täidisega" - lahtiharutatud õmblustööst jäänud lokilised niidipusad jms.Ja selline kardin elutoas:Vaade elutuppa, kamin ja selle ees padi, mille südamik uhkesti voldiline - eelmises elus oli see tumesinine rõngas plisseerseelik...
Ja kamina kohal on taas omanäoline taies - see puu kasvaski kunagi sedasi läbi võrkaia, ja nüüd on temast selles toas saanud tõeline pilgupüüdja!Selles villases lapitekis on tohutult mälestusi, nimelt on see kokku õmmeldud väga väikestest villaste mantlite tükkidest, neid olla kuskil üle tuhande...

Üks kaval nipp, millest Marja meile rääkis. Nimelt oleks ju kahju vaevarikast lapitööd alalõpmata pesta, ja välimus saaks pestes niikuinii kannatada. Siin on üks tugitoolikate, mille lapitehnikas tehtud osa saab pesemise ajaks lihtsalt küljest ära nööpida. Ja taas need ajaga sümpaatselt kollakaks muutunud pesunööbid, mis mõjuvad väga dekoratiivselt!Veel üks toolikate, sedapuhku aiatoolile. Ja uhke nööpidega kollane satse allservas on eelmises elus olnud suveseelik...Üks lambavaip, šenilltehnikas...Ja Marja enda unikaalne jakk, kaunistatud muuhulgas arvukate tõmblukkudega. Ja kuivõrd jakk on voodriga, saab taskuid täitsa sihtotstarbeliselt kasutada!!!
See "jakobson" sisaldas endas lõpuks kahte Marja raamatut, millest pilt siis eelmises postituses. Vaimustav raamat, tõesti! Ja julgen soovitada neilegi, kes lapitööga varem suuremat kokku pole puutunud!Vaatamisväärset oli selles majas ikka veel ja veel, pealegi oli perenaine ise lahkesti valmis kõigest rääkima, selgitama, juhatama, õpetama... Õhus rippus oht külalislahkust kurjasti pruukima jäädagi... Ühesuguse (ääretult sümpaatse!) kiiksuga inimesed ju tunnevad omasuguste seltsis ennast imehästi!!!!
Siiski - me tulime sellest külalislahkest ja lõpmata põnevast majast välja siiski!!
Ja oligi meie käsitöine kultuuriprogramm sellega ammendunud. Selleks korraks! Veel peatus Ülemiste keskuse juures - meil oli "pardal" ka mitu koolilapse-emmet, kelle lapsukestel sel päeval koolis õppeveerand lõppenud ja tuli välja, et kodus on kombeks laste "palgapäevi" piduliselt tähistada! Sealt nad siis tagasi tulid riburidapidi, tordikarbid näpus!
Ja juba vurasimegi järjest tihenevas tindisinises kevadõhtus Emajõelinna poole, muljed igaühel tasapisi laagerdumas, parasjagu väsinutena. Arvan, et oli vahva! Hästi soojad muljed jäid kõigist, kes meid vastu võtsid ja mahti leidsid meiega tegelemiseks. Helmehaldjas igatahes on juba andnud lubaduse ka uuesti Ülenurme tulla oma meeldivaid kiusatusi pakkuva kaubaga - olgu ta tänatud juba ette!

Selline oli minu enda "saak" sellelt reisilt, midagi küll ka kingitusteks varutud ja "Pärliaabitsad" on juba leidnud tee Puhja ehtemeistrite töölauale-raamaturiiulisse.Üks emotsioon kripeldab minus veel, üle ka ei lähe... Hästi hingeliselt eriline emotsioon on... Usutavasti on paljud-paljud seda tunda saanud, see on - mõnus...!
Hästi soe tunne jääb südamesse, kui Su lähemad sõbrad-kaaslased on sulle toeks ja abiks, aga taipavad ka peale puhuda, kui tajuvad, et su hinges midagi kripeldama kipub. Eks oli meil selle reisi jooksul ju ekslemist rohkem, kui ehk olla tohtinuks, ja äraseletamatult liigutav oli, kui üks reisiseltslilistest tuli ja togis omainimeselikult küünarnukiga ribidesse - kuule, ega sa nüüd selle väikse asja pärast ei põe ommetigi?! Muidugi oli jah korraldusega üksjagu sekeldamist - eelkokkulepped ja kooskõlastused... Linnaplaane sai küll välja prinditud, aga plaan on üks asi, konkreetne liiklus siiski midagi muud - kus ei lubata sul pöörata vasakule, kus keelatakse minna paremale, aga meie bussijuht oli nii vapralt rahulik ja kohale me saime siiski, igale poole! Hoolimata sellest, et maalt ja esimest korda !::!
Kodus oli laps sättinud lauale vaasi sinilillekimbukese, mille üks reisikaaslane juba hommikul oli toonud - südamlik sinine laiguke, lõpmata hea sõnum sees. Kimbukesega koos tuli ka päts iseküpsetatud, tõelist koduleiba - "...sooja leiba, mõtelge!" Et ikka on nii mitmekülgseid inimesi meie hulgas, ikka veel ja üha rohkem, kes kõike teha jõuavad ja oskavad!
Ja selliste inimestega koos lähedki kas või läbi halli kivi, ja toetav sõna ongi tegelikult see ülim tänu, mille eest teeks ja jõuaks, millest tuleb energia ja mis toidab järjest uusi ja paremaid ideid. Palk=töötasu on muidugi elamiseks tarviline, aga sellest on midagi hoopis hinnalisemat...!
Ajapikku muidugi õpid suhtuma mõistvalt ja mõtlema positiivselt ka selisel juhul, kui oled näiteks (oma arust) parasjagu kopsaka tegemisega hakkama saanud, korraldanud või muretsenud midagi üsna arvestatavat, ja võib juhtuda, et igaüks seda ei märkagi. Või siis on ainsamaks kommentaariks (pärast põhjalikku kriitilist takseerimist) napisõnaline nending: "Ahah. Nojah." Ei midagi uut siin päikese all! Aga nagu öeldud - õnneks on olemas palju tõsiseltvõetavam vastukaal - ikka leidub keegi,kes kirjutab või helistab või vaatab silma ja ütleb midagi lihtsat, aga väga vajalikku, väga õigel ajal ja moel....

Ja siin minu leib ja lilled järgmisel hommikul pärast reisi. See nämm oli nii hea, et kahanes nagu kevadine lumi, hea, et enne lõplikku otsasaamist veel klõpsu ära sain teha!Elu on ilus! Ja olgu tänatud kõik need, kes seda ilusaks on aidanud ja aitavad teha - ükskõik siis kes, kellel ja kus!
Imelist saabuvat töönädalat kõigile, kes selle pika postituse veel pikema ja tegelikult üsnagi hingepöörava pihtimuse võtsid vaevaks lõpuni lugeda!
maireh posted @ 19:58 - Link - kommentaarid (8)421800 visits