Muraka meisterdusi
About Me
Age: Õitsvas keskeas:)
Location: Tartu lähedal - Ülenurmes
Zodiac Sign: Ambur
Likes
Nagu (vist ) Marx ütles: Miski inimlik pole mulle võõras! See oli tema kõige targem ütlemine, ma arvan!

Dislikes
Alatus, kadedus, hoolimatus.
Link
Kangastelje Töötuba
Lapitöid 1
Lapitöid 2
Lapitöid 3
Lapitöid 4
Lapitöid 7
Lapitöid 5
Lapitöid 6
Lapitöid 8
Lapitöid 9
Lapitöid 10
Lapitöid 11
Lapitöid 12
Võrratu FIMO
Ehteideid Tšehhimaalt
Pärlitööd - madukee
Pärlitööd - madukee mustreid
Pärlitööd (palju traati)
Sayila
PRK
Katjake
Reesi blogi
Fimoehteid
Pärlipõiminguid
Pärlid ja traat
Seemnehelmestest (Aljona)
Traadi väänamine
Õnnekivid
Sõlmimist-põimimist
Samanta blogi
FIMO - damascus ladder
Taimedega värvimine - Liisi blogi
Poolvääriskivid
Roosa tuba
Ring-triibud
Kottide õmblemise õpetused
Rahvakalendri tähtpäevad
Mummumarjad
Fantastilised lapitööd
EHTELAEGAS
BALTIC BEADS
HELMETUBA
Papud
HELMEVAKK
Sutsukese pajalapid
BEADS
HELMEPOOD.PRI
HELMEKE
HELMEPUU
Sokikanna kudumine
Fantast heegeldised!
Autorikaitse jm
Pajalapid
TEGELUSTEKK
Lemmik-sokimuster
Päevapärlid
Vaheseinaks
Lapitöid
Suseri kogu
Niidigraafika
Niidigraafika2
HELMEHALDJAS
Hetty peleriin
Ajakasutus
Lapikotike
Photobucket
Me laps laulab
Võluhelmes
Sokikese kannast-sokid
Lahedad meisterdused
Lapitehnikaideid
Kosmeetikakotike
Hõbevalge beebipapud
Heegeldatud ingel
Yllepi head ideed
Käsitööka ema õmmeldud kotid
Eriti elastne silmusteloomine
Pakendi jm nikerdamist
Sakiline heegeldus
Jumalik kapsapirukas
Swirlid
Ohtrasti ehteid
Türgi pärliussi heegeldamine
Valentiniks
Aplitseerimiseks
Südamekaardid Heintelilt
Vallatused fimoga
Imelisi ideid
Nikerdamist
Nahast
Trühvlid ja vahukommid
Karbi voltimine
Kaardid
Nikerdamist purginaksudega
Veetlev bicornu
Põnevat lapitööd
Korvi punumine ajalehest
Pisisüdamed
Koogiretsepte
Romantilised ehteideed
Imelisi sisustusideesid
Lõputult lahedaid ideid (sh lapitöö, fimo)
Lapitöö - ultusääred leheks!
Maasikaõie tikkimine
Südamlik beebitekk
Loodusvärvid jm käsitöö
Heegeldatud lillepadi
SIIDIMAALINGUD
Paberist ehted
Imeliusate piltidega blogi
Idee kellaks
Toredaid (jõulu)heegeldusi
Jõuluideesid
Taaskasutus
Vahva koti õmblemisõpetus
Marulahedad asjad I
Marulahedad asjad II
Marulahedad ideed III
MARUlahedad ideed IV
Ülilahedad asjad V
Ülilahedad ideed VI
Ülilahedad ideed VII
Mässitud kaheksakand
Nutikad pildiraamid
Erinevate kottide õmblemine
Südameid ja lillekesi
Katedraali aken - bicornu

Quote
Me elame ju sageli nii, nagu oleks meil üksteise tundmaõppimiseks tuhat aastat aega.(...) Me unustame liiga kergesti, et "igavikust" meie jaoks jäetud jupike on täiesti juhusliku pikkusega ning et me võime üksteist kaotada igal viisil, ka nii, et enam midagi hüvitada ei saa. S.Rannamaa
Archive
Viimased postitused
Märts 2008

Currently

Reading
Loen - üsna soravalt;). Mida, see oleneb ikka rohkem meeleolust. Lehti loen!

Last Movie
Filmide vaatamise ajal nokitsen rohkem käsitööd teha, sisust ei saa seepärast suuremat sotti:)

Listening to
Ikka midagi rahulikumat, või tempokamat, või klassikalisemat, või operetlikku... Kuidas kunagi.

Muraka meisterdusi
Kangakudumine on parim, aga kõik muu samuti!
18 Märts 2008
!

KUI TARTUMAA NAISED TALLINNAS KÄISID
Reisikiri - Vol 2

Lubatud sai jah, et kohe järgmisel päeval uus postitus, aga kus sa siin saad ja jõuad, elu ju ümberringi nii tormiline!
Eelmine reisujutuosa jäi poolele sinna, kus jõudsime hämarduvas õhtus Viimsisse, maja juurde, millel kaks aadressi - Miiduranna tee 36 ja Varju tee 5. Ja nii kifti sisuga majal võibki rohkem aadresse olla !!!
Perenaine Marja Matiisen ütles kohe algul, et näitab meile kogu maja ja et eks igaüks näeb, mida näha oskab, ja et paljud majas leiduvad esemed on ka tema uues raamatus pildi peal olemas. No kus sa saad - nii palju põnevat ümberringi, ikka sai pilte klõpsitud! Ja pärast mõtlesin ikka, et oleks veel seda ja seda pidanud ...
Hästi vahva oli igastahes! Magamistuba oli esimene elamus, seda oleks võinud imetlema jäädagi!Laes lapitehnikas armatuur, nurgas lapitehnikaga ümbritsetud valgussammas, akna ees samas stiilis lükandkardin, mis päeval kõrvale tõmmatakse ja seinakaunistusena "töötab"... Ikka veel ja veel, isegi prügikast laua all on šenilltehnikaga kauniks tehtud! Võimas!

Järgmiseks ahhetasime köögis, kus seinakaunistusena ära kasutatud maja ümber olevast aiast hooldustoode käigus välja lõigatud kirsipuu- ja õunapuuoksi, mis ristlõigetena seinale kleebitud. Ja vannitoas - seal oli eakale toolile (toolid on Marja Matiiseni lemmikud) ja ka põrandale tehtud pesumasinas tublisti vanutatud vanadest kampsunitest katted ja vaibake. Ja kosmeetikatarbed ei ilutse mitte riiulitel (kus neist tavaliselt kipub ju üks paras segadus kujunema millalgi), vaid on kokku kogutud linastesse kotikestesse. Ja kui vaja peaks olema, haarad ja lähed, ei mingit majapidi otsimist ja paanikas pakkimist!Maja kelder oli aga tõeline - no ma ei oskagi öelda, misasi. Meis paljudel oli vist õnnis tunne, et vaat nüüd oleks justkui koju jõudnud! Et siin tahakski olla! Seal asub perenaise töötuba ja laoruumid. Mitu õmblusmasinat niikuinii, aga ka pooleliolevaid töid, aga ka kõiksugused kogutavad aarded. Näiteks paar riiulitäit triikraudasid, kõrval samavõrd endisaegsetesse klaasist piima- ja hapukoorepurkidesse kogutud NÖÖPE, TRAKSIOTSI, HAAKE, harutatud ja kunstipäraselt lokilisi niidijuppe või-mida-iganes, suuruse ja sordi järgi, kenasti nähtaval ja kasutusvalmis, kui tuju=tahtmine peaks tulema! Isegi pistaatsiapähkli koori oli seal vist! Ja teises seinas rippumas patšokid - Marja Matiisen taaskasutab hästi palju juba kasutusel olnut, patšokid olid veel rippumas, aga teksadest välja lõigutud prisked õmblused olid juba osaliselt kokku õmmeldud ja millekski saamas.
Ja Marja ise selgitaski, et kui sarnaseid asju on rohkem, nii et neist moodustub juba mingi KOGU, siis ongi see vaatamisväärsus omaette. Nii näiteks kogub ta ka vanu riidepuid, toolidest oli juba juttu... Eksole ju vanades kangasteski tohutult mälestusi, mõnda neist ei raatsi kuidagi minema heita, aga kapis see lihtsalt koltub ja koid käivad seda puremas... Aga kui vanaema vanast pitsilisest padjapüürist teha hoopis riidepuukate?!?!? Või sahtlites vedelevates pitslinikutest ning muidu siin-seal tolknevatest pitsijuppidest, ajast-arust valgetest pioneeri- ja muudest pluusidest meisterdada kokku voodikate?!?!?! Või seinakaunistus?

Ja loomulikult siis, jah, erinevas valmimisastmes töid - lipsudest seelik näiteks, suuremal või vähemal määral valmis tekitoorikuid - no vahi kas või silmad peast, ja ikkagi jääb nii palju nägemata! Juba esikus oli stangetäite kaupa uuele elule aidatud rõivaid - kus plekile tülli või nööpe peale õmmeldud, kuhu auke sisse lõigatud ja siis vuaali või tülli või pitsi või-mida-iganes kaunistuseks pandud ja sedasi unikaalseks autorirõivaks valmistatud - EFFEKTI kui palju! Kõrval terve toatäis valmisesemeid - linikuid-tekke-katteid-jne. Igas ruumis lapitehnikas väga erilised kardinad... Lillepottidel lapitehnikas ümbrised....

Ja siis n.ö laoruumid seal keldris - jälle OEH! Mitu ruumi, riiuleid tihedalt täis, RIIULITE VAHED tihedalt täis - missugune õndsus ühe isetegija silmadele! Mitu naist lubasid koju jõudes sellest kõigest viivitamatult oma meespoolele pajatama asuda - andmaks mõista, kui PÕHJENDAMATUD on nimetatud isikute majades-kodudes valitseva materjalide ülekülluse kohta käivad sõnavõtud olnud ----Ja et oleks näha, kui õnnelik üks lapitööhuviline niisuguses kohas võib olla:Üks tarkusetera siinkohal - Marja töötoa põrand on kaetud vaipkattega ja ta ütleski, et selline kate on palju kavalam (muidugi nõuab see head tolmuimejat), sest eks sellise töö juures on ikka pörandal tolmu ja tavapõrandalt haakub see viivitamatult ka põrandaga kokku puutuva töö külge ja ongi too määrdunud...

Ringkäik tehtud, istusime veel elutoas ja vaatasime asju, mida perenaine näitas ja saamislugusid jutustas. Niisugune padi näiteks. Selle materjaliks on nõukogudaegsed puuvillased sukad. Trikotaažist, aga väga dekoratiivseks padjaks õmmeldud, kuigi väidetud on, et trikotaaž lapitööks pole hea materjal. Ja kaunistuseks vanad pesunööbid - igaühes sõnum omast elust ja ajastust...Ja veel trikotaažmaterjalist esemeid, ja üks eakas lilleline rätik, mis šenilltehnikas padjale nii erilise ilme annab lõpuks... Ei ole midagi, millest midagi teha ei ole osatud!!!!
Oh seda leidlikkust!

Ja ikkagi ei jõua ma oma reisikirjaga selle päevanumbri sees lõpule veel.... Mu isiklik vaimustus on nii suur, et küll tahaks seda teistega jagada. Mitte, et ma eluilmas enne miskit ilusat ja huvitavat näinud ei oleks! Igasugune ise tegemine on mind alati kõrvuni-silmini vaimustanud, seepärast see isetegijate seltskondki nii kaasahaaravalt mõjub!
maireh posted @ 21:00 - Link - kommentaarid (5)421800 visits