Muraka meisterdusi
About Me
Age: Õitsvas keskeas:)
Location: Tartu lähedal - Ülenurmes
Zodiac Sign: Ambur
Likes
Nagu (vist ) Marx ütles: Miski inimlik pole mulle võõras! See oli tema kõige targem ütlemine, ma arvan!

Dislikes
Alatus, kadedus, hoolimatus.
Link
Kangastelje Töötuba
Lapitöid 1
Lapitöid 2
Lapitöid 3
Lapitöid 4
Lapitöid 7
Lapitöid 5
Lapitöid 6
Lapitöid 8
Lapitöid 9
Lapitöid 10
Lapitöid 11
Lapitöid 12
Võrratu FIMO
Ehteideid Tšehhimaalt
Pärlitööd - madukee
Pärlitööd - madukee mustreid
Pärlitööd (palju traati)
Sayila
PRK
Katjake
Reesi blogi
Fimoehteid
Pärlipõiminguid
Pärlid ja traat
Seemnehelmestest (Aljona)
Traadi väänamine
Õnnekivid
Sõlmimist-põimimist
Samanta blogi
FIMO - damascus ladder
Taimedega värvimine - Liisi blogi
Poolvääriskivid
Roosa tuba
Ring-triibud
Kottide õmblemise õpetused
Rahvakalendri tähtpäevad
Mummumarjad
Fantastilised lapitööd
EHTELAEGAS
BALTIC BEADS
HELMETUBA
Papud
HELMEVAKK
Sutsukese pajalapid
BEADS
HELMEPOOD.PRI
HELMEKE
HELMEPUU
Sokikanna kudumine
Fantast heegeldised!
Autorikaitse jm
Pajalapid
TEGELUSTEKK
Lemmik-sokimuster
Päevapärlid
Vaheseinaks
Lapitöid
Suseri kogu
Niidigraafika
Niidigraafika2
HELMEHALDJAS
Hetty peleriin
Ajakasutus
Lapikotike
Photobucket
Me laps laulab
Võluhelmes
Sokikese kannast-sokid
Lahedad meisterdused
Lapitehnikaideid
Kosmeetikakotike
Hõbevalge beebipapud
Heegeldatud ingel
Yllepi head ideed
Käsitööka ema õmmeldud kotid
Eriti elastne silmusteloomine
Pakendi jm nikerdamist
Sakiline heegeldus
Jumalik kapsapirukas
Swirlid
Ohtrasti ehteid
Türgi pärliussi heegeldamine
Valentiniks
Aplitseerimiseks
Südamekaardid Heintelilt
Vallatused fimoga
Imelisi ideid
Nikerdamist
Nahast
Trühvlid ja vahukommid
Karbi voltimine
Kaardid
Nikerdamist purginaksudega
Veetlev bicornu
Põnevat lapitööd
Korvi punumine ajalehest
Pisisüdamed
Koogiretsepte
Romantilised ehteideed
Imelisi sisustusideesid
Lõputult lahedaid ideid (sh lapitöö, fimo)
Lapitöö - ultusääred leheks!
Maasikaõie tikkimine
Südamlik beebitekk
Loodusvärvid jm käsitöö
Heegeldatud lillepadi
SIIDIMAALINGUD
Paberist ehted
Imeliusate piltidega blogi
Idee kellaks
Toredaid (jõulu)heegeldusi
Jõuluideesid
Taaskasutus
Vahva koti õmblemisõpetus
Marulahedad asjad I
Marulahedad asjad II
Marulahedad ideed III
MARUlahedad ideed IV
Ülilahedad asjad V
Ülilahedad ideed VI
Ülilahedad ideed VII
Mässitud kaheksakand
Nutikad pildiraamid
Erinevate kottide õmblemine
Südameid ja lillekesi
Katedraali aken - bicornu

Quote
Me elame ju sageli nii, nagu oleks meil üksteise tundmaõppimiseks tuhat aastat aega.(...) Me unustame liiga kergesti, et "igavikust" meie jaoks jäetud jupike on täiesti juhusliku pikkusega ning et me võime üksteist kaotada igal viisil, ka nii, et enam midagi hüvitada ei saa. S.Rannamaa
Archive
Viimased postitused
November 2013
September 2013
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Detsember 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007

Currently

Reading
Loen - üsna soravalt;). Mida, see oleneb ikka rohkem meeleolust. Lehti loen!

Last Movie
Filmide vaatamise ajal nokitsen rohkem käsitööd teha, sisust ei saa seepärast suuremat sotti:)

Listening to
Ikka midagi rahulikumat, või tempokamat, või klassikalisemat, või operetlikku... Kuidas kunagi.

Muraka meisterdusi
Kangakudumine on parim, aga kõik muu samuti!
28 Aprill 2008
Ahhoi, isetegijad! Kevadine tervitus!
Andsin eelmises postituses lubaduse, et näitan veel Põlva käsitööpäeva pilte. Aitäh kõigile, kes toetava sõna ütlesid-kirjutasid - pabistasin siin jah sutike... Aga nii tore on tunda, et see, mis sind on vaimustanud, pakub huvi ka teistele.
Vaadake kindlasti ka Silpsolpsu blogisse, tal on seal hulganisti maruvahvaid võtteid sellelt ürituselt, kõik ilusti töödeldud ja eksponeeritud. Küll oleks mul kah vaja seda fototöötluse ja arvuti kasutamise värki õppida! No ehk millalgi... 12. elus ehk...
Ja Silpsolps käis Põlvas kohal laupäeval, siis oli vaatamist veelgi rohkem! Mul juba kahju, et ma siis Põlvasse ei juhtunud... Aga õnneks on ikkagi, kust vaadata, vähemalt piltide pealt!

Et tagasi Põlvasse siis.
Heli Raidla näitusele põikaks veel korraks, üks lugu läks seal mu hinge. Niisugused vahvad kotid olid tal muuhulgas väljas, ühel (pildil parempoolne) liigutav saamislugu ka juures. Eelmises elus oli see kott olnud heelgeldatud linik. Ilmselt sai omanikul tast villand ja nii ta kaltsukasse lendas. Ja nüüd on pärast pesemist-triikimst talle jälle uus elu antud!


Nagu öeldud, oli kontserdisaali lava täidetud lapitöödega, lapitekke oli väljas maja peal veel siin ja seal, kus aga suuremat ruumi leidus. See käsitööliik vajab ju mõjulepääsemiseks üksjagu ruumi...
Põlvalased tunduvad armastavat seda tulbimotiivi, olen seda mitmetel nende näitustel ikka ja jälle kohanud. Ilus ju!Ja bargellot oli päris mitu tekki, mulle näiteks meeldis hästi see pruun, Salme Kattai tekk.Veel üks hästi põnev tekk, lapseteki mõõtudes, töömahukas tüllimaal. Ilmselt oli see ühislooming, sest ma ei märganud juures autorinime. Veelkord soovitan vaadata Silpsolpsu blogisse, seal on seda tekki mitmes vaates.Üks kootud lappidest tekk, autor Tiiu Lipand.Noh, ja siis teljekudumid, mu arm! Kulla Altmäe vaibad olid tõesti muljetavaldavad. Silpsolps on neist nii meeleoluka montaaži teinud, et mul pole õieti midagi lisada ! Ja pildistada polnudki seal nii lihtne, sest akendest paistev valgus eksitas üksajagu. Paar võttekest siia ka minult.
Mulle hästi meeldisid need "taevaminemisvaibad" (minu enda assotsiatsioon):Ja see vaip näiteks ka:Autor on oma tööde elustamisel vahvasti nutikas, labase ühevärvilise pinna peale on ta näiteks lisanud niisuguse ilmestuse:Vahva ju! Ja täiesti äratuntav autori käekiri!
Korraks veel tikanditesaali ka.

Üks töömahukas-värvikas paeltikand:Ja Maaja Kalle näituse "Särgivärk" juurde. Vilditud töid oli tal seal ka väljas, aga üks näide T-särgi rahvuslikuks tegemisest. Ja mis mulle veel meeldis, oli see nutikas eksponeerimialus: tavaline lainepapp torsoks lõigatud, nööp külge õmmeldud, ja jõhviga seinale riputatud! Hihh, kõik geniaalne on lihtne!Ja pluusile lambad pääle vilditud:Maaja Kalle selgitustele tuginedes tuli mul küll kange himu kunagi proovida, kas sel moel saaks näiteks ka sokke parandada , laste viledaks kulunud rõivaid tihendada vms....

Üks võrkpitsi-näide, selle tegemist õpetas huvilistele Ilme Noorväli. Kõike pakutavat õpetust oleks tahtnud ka ise teha proovida, no ei jõudnud...Ja siis saigi meie aeg seal Põlvas sedapuhku otsa, aga enne lahkumist jutlesime-ostlesime veel välisukse kõrval oma kaupa pakkuva proua Leaga Kirri-Mirri poekesest. Väga vahva proua oli, kutsus oma poodi kah: "Põlvan, õkva keriku kõrval!". Aadress on Kesk 1, Põlva.
Niisugune modell linases seisis seal:Aga seda poodi tahan mina külastada küll, sest kõiksugust käsitöövärki müüakse seal! Minu viimane sularaha läks sellise kraami peale, nabrinaise käest võtsin veel võlgu kah - olgu ta tark inimene tänatud, et kõike raha ära ei olnud kulutanud selleks ajaks! :kbnNeed sellised kavalad värvid, mis oskavad ise pilte siidi peale joonistada, et paned šabloonid kanga peale ja päike teeb pildi valmis!
Ma laupäeval kohe katsetasin ka, päris hästi veel ei õnnestunud - päike oli õues olemas küll, aga õues oli ka tuul, ja see, va vainlane, pühkis mu šabloonid minema puha Õues oli jälle muidu hea müdistada nende värvidega, taimed-šabloonid kah sealsamas käepärast. Eks ma katsetan millalgi lähitulevikus veel, siis juba toas. Aga üks väike näide natuke-õnnestumisest, sellised varjud siis pleegivad kangale nende värvidega:

maireh posted @ 18:35 - Link - kommentaarid (6)

27 Aprill 2008
, ISETEGIJAD!

Kustutasin arvutis endale kettaruumi juurde, sain Põlvas käsitööpäeval käies tehtud pildid sisse tõmmata. Tahaks väga neid teiega siin jagada (ja endale kah mäletamiseks üles tähendada), aga seisan eetilise probleemi ees - see kaunis käsitöö pole ju mul endal ISE tehtud.... Samas ikka nii väga tahaks seda muljet jagada (see mul vist siuke kutsehaigus ). Lähen kompromissile - kui keegi leiab selle postituse ebaeetilise olevat, olen valmis kohe ära kustutama!
Seda siis, et Põlva, XIII Eesti käsitööpäevad, 25.aprill 2008.

Kohe fuajees selline tervitus:Saalis oli muidugi absoluutne publikulemmik suur vabariigi aastapäeva puhune tikitud lappidest tekk, mille on kokku õmmelnud Marja Matiisen. Taies ise olevat nii raske, et seda ei saagi igal pool eksponeerida. Järgmine väljapanek, ütles Liivi Soova, on 6.-9.novembrini Saku Suurhallis peetaval Mardilaadal, ja lõpuks läheb see tikkijarahva ühislooming suure tõenäosusega ERM-i fondidesse. Kuivõrd väljajagatud lappe on täistikutuna tulnud veelgi ja tõenäoliselt lisandub ikka veel, siis tehakse tekile juurde ka padi vms.
Tekki pildistada polnud sugugi nii lihtne, sest huvilised lausa parvlesid selle juures. Klõpsisin seda ka jupikaupa, üks fragmendikene siia ka. Einoh, lõppfantastiline tegu ikka! Kui palju usinaid käsi! VÕIMAS!
Saalis oli kohe avamise järel Põlva-kandi rahvarõivaste esitlus, selgitusi jagas ERM-i teadur Reet Piiri - kes küll oskaks veel nii põhjalikult ja suure lugupidamisega neist rõivaist kõnelda! Komplekte oli palju, mannekeenid käisid mitu puhku tagaruumis ümber riietumas. Lõpuks kogunesid nad kõik koos rahva ette:Ja siis oli mahti käsitöötegijate väljapandut takseerida. Mitu albumitäit võtteid sai sellelt ringkäigult, mõned panen siia ka.
Maarja galeriis oli väljas Põlva (omaaegse) Keskkooli legendaarse käsitööõpetaja Heli Raidla isikunäitus. Olen sealtkandist pärit (Põlvamaal on sellised tuntud kohanimed nagu Puskaru-Tilleorg-Ihamaru-Karilatsi, no voooot mina Ihamarust). Olen Põlvas keskkoolis käinud, ja PRAEGU kahjatsen nagu jõuan, et käsitööd lisaerialaks ei valinud. Kartsin õmblemist, sellega arvasin ma ennast tõsiselt jänni jäävat...
Enne galeriisse jõudmist sai imetleda lõpmata peenelt valmistatud pitse. Üks näide:NB! Kõik pildid suuremaks klikatavad!

Ja siis Heli Raidla näitus. siingi vaid killuke kogu näitusest. Õpetaja Raidla valdab ja on õpetanud nii paljusid käsitööliike, et see näitus suutis anda ülevaate vaid tillu-tillukesest osast tema loomingust.
(Pildistamiseks palusin luba ka!)

Üks väike näide tema oma kooliaegsest käsitööst:


Ja hilisemast ajast veel üks tikand (foto kadreeritud olude sunnil muidugi vildakalt ):Veel tikandeid, sh ka paeltikandit:Heli Raidla on teinud palju lapitööd, andnud välja isegi sellekohase trükise. Lapitööd oli väljas ka näitusel. Siinkohal üks näide lapiteki tepingust:Siidimaalingut, siin üks sall:No ja ikka veel ja veel, siin oleks võinud aparaadi mälukaardi täis klõpsida!
Põlva käsitööklubil oli väljas veel mitmeid näitusi. Terve saalitäis oli tikandit, s.h oli väljas ka Soome kollektsionääri Terttu Väntäneni koostatud väljapanek Soome vanadest tikanditest. Päris huvitav võrdlusmaterjal!

Siin kitsuke vaade tikandiväljapanekule (ühele nendest):Samas oli väljas toredaid särke (ma loodan, et ei eksi - nende autoriks peaks olema Maaja Kalle. Ma väga täpselt ka kõike ei "salvestanud", polnud lihtsalt mahti). Siin üks värvikam näide:Eesruumis (nad kutusvad seda tantsusaali pikenduseks) oli tegutsemas kõikvõimalikke töötubasid. Raili Riitsaar (tema setu tikandi raamatut "promosin" mõned postitused varem) näitas-õpetas setu tikandit, väike väljapanek oli ka:Anneli Kaasiku laastumaali töötoas nohistati muudkui maalida:Anneli Kaasiku maale oli väljas ka näitusel:Sigin-sagin käis kogu aeg Maaja Kalle viltimislaua ümber. Siin parasjagu õpetas ta lillekese tegemist (käsitööpäevade külalistele kingiti kõigile linaõiekujuline vilditud pross, mis tehtud just selles tehnikas. Põlvamaal on omal ajal hästi palju lina kasvatatud):Ja aknalaual oli habras-armsaid tegelasi:Küll ikka võib viltimisnõel mõne inimese kätte toredasti passida! Maaja Kalle muudkui seletas ja õpetas kõigile soovijatele, kuidas ta midagi teeb.
Näitajaid-õpetajaid oli seal muidugi päris palju, kahjuks igale poole ei jõudnud....

Ülemises fuajees oli väljas näitus "Silmapilgust silmapiirini" - Kulla Altmäe vaibad. Kangasteljekudumid, mu arm!
Ja kontserdisaalis olid vaatamiseks lapitekid - aga see ülevaade jääks nüüd küll juba järgmisse postitusse. Üks all välisukse kõrval välja pandud lapitekk siia veel, kahjuks ei märganud ma seal juures autori nime. Niisugune lõpmata võimas roosiväli siis! Hambavennad ju ongi öelnud selle lapinduse kohta, et vanasti oli tema üks ratsionaalne viis vanade ja kulunud tekstiilidega ümber käia, aga nüüdne lapitöö tähendab ikka rohkem seda, et võetakse uus terve kangas, lüüakse sellele käärid-lõikeketas sisse, ja siis õmmeldakse tekitatud tükid jälle uuesti oma maitse järgi kokku ! Aga meile meeldib!!!

maireh posted @ 17:32 - Link - kommentaarid (10)

25 Aprill 2008
, Isetegijad!

Täna piltideta postitus, sest olen oma kettaruumi vist kõik käsitööpiltide peale ära kulutanud arvutis, igatahes ei saa ma seal praegu enam mitte midagi teha - no kujutadsaette?!?!?!

Tahtsin ainult seda öelda, et kellel VÄHEGI võimalik, käige kindlasti homme hommikupoolikul, s.o laupäeval Põlvas käsitööpäeval! Tõepoolest fantastiliselt palju vaatamisväärset, töötubades saab tarkust juurde õppida, Karnaluks on oma käsitöökaupadega väljas... Võru Vestra müüb linast kangast ja niiti-nööri... Veel ja veel ja veel....
Väga loodan, et keegi minu kutsumise peale TÄNA ja ilma registreerimata kohale ei sõitnud ja pettuma ei pidanud. Oi ma siis kahetsen............
Ka meie pidime äärepealt ukse taha jääma, sest tänane päev oligi ainult registreerunutele... Tänu korraldajate vastutulelikkusele saime siiski sisse, ja saime osa Kagu-Eesti rahvarõivaste presentatsioonist, Reet Piiri asjatundlike kommentaaridega. Ja oh neid näitusi, Heli Raidla isikunäitus sealhulgas! Lõpmata kaunist tikandit, lapitekke, vaibanäitus, laastumaale.... Raili Riitsaar õpetab setu tikandit tegema, Maaja Kalle viltima, Ulve Kangro setu pitsi.... Ühesõnaga - vaata eelmist postitust!
Paraku on kogu see ilu homme vaatamiseks vaid kella 10-12.00, kell 12.00 hakkab juba käsitööpäevade pidulik lõpetamine, vähemalt on nii kirjas infolehel....
maireh posted @ 19:16 - Link - kommentaarid (1)

24 Aprill 2008
, isetegijad!

Tänase postituse sisuks on info, kutsung. Homme ja ülehomme on Põlvas Kultuuri- ja Huvikeskuses (keset alevit keikse suurem maja) XIII Eesti käsitööpäevad. Põlvakad on alati selliseid asju ülivõimsalt korraldanud, sääl on käsitöönäitused ja töötoad ja müüakse nii käsitööd kui raamatuid kui käsitöötarbeid, nii et tasub, kel vähegi võimalik, kohale minna. Skaneerisin voldiku ka, kui suuremaks klikata, saab - terase silmaga vaadates - natukenegi täpsemat infot (aaah, kui ma oskaksin kah kõiksuguseid arvutivõimalusi nii hästi kasutada kui teised isetegijad ...)
Olge vahvad!

maireh posted @ 20:19 - Link - kommentaarid

23 Aprill 2008
Ahhoi, isetegijad !!!

Seekord ei tule juttu mitte isetegemisest, rohkem sellest, mis teised on juba teinud ja mida saab ISE imetleda ja kust ISE ideid arendada!
Oh rõõmu - ja pean seda kohe ka teiega jagama:
sain eile fantastilise kingituse. Üks hea-hea inimene sealt Peipsimaa-kandist kinkis mulle sellise raamatukese:Sees on näiteks selliseid asju:Raamatu autor on Ingrit Kala, väljaandja Värska Käsitööselts Kirävüü, välja antud 2008.a. Alguses üldisemaid seletusi, pärast etnograafiliste suurrättide värvilahendusi ja pärinemis-paiknemislugu, originaali järgi kootud koopia värvilahendus. Fotod igal pool juures. Suurrättid on kootud tasapindses toimses koes, nelja niiega.
Kust raamatukest saab, ei oskagi praegu öelda, aga arvan, et küllap pannakse (või juba ongi müügis) müüki Eesti Rahva Muuseumi letti, küllap ka Seto Talumuuseumi, ja ilmtingimata tasuks huvilistel ühendust võtta väljaandjatega. Armas raamatuke igatahes, eriti südamelähedane kindlasti kangakudumishuvilistele. Minu südamlikeim tänu kinkijale!!!

Üks vahva raamat on veel ilmunud. Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit korraldab igal aastal mingi temaatilise konkursi. 2007.aasta oli koti-aasta, ja võidutöödest anti välja kataloog:Sees on vahvad pildid võidutöödest, autori tutvustus ja eseme saamislugu kah. Paar näidet.
Võidutöö:III koha töö lehekülg veel näiteks:Need on otsesemalt rahvarõiva-ainelisemad tööd, on veel veersekke, märsse, setka, ämber-kukkurkott, ja veel igasugu huvitavaid ideid - mõnus lugemine-vaatamine igatahes!
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit on välja kuulutanud ka uue konkursi, 2007.a oktoobrist 2008.a maini kestab konkurss
eesti-oma-kuub. Eesmärgiks luua rahvuslikel traditsioonidel põhinevaid uusi ja tänapäevaseid ülerõivaid, mida saab kanda nii argi- kui pidupäevadel. Äkki soovib keegi konkursist osa võtta - veel jõuaks hea tahtmise korral!!!! Tööde esitamise viimane tähtaeg on 12.mai...
Lõppkonkursi parimaid töid eksponeeritakse Tallinnas Eesti Käsitöö Majas 27.mai-16.juuni.k.a.
Järgmine konkurss kannab pealkirja eesti-oma-kiri.
Igasugust infi Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu tegemistest saab nende kodukalt www.folkart.ee.
maireh posted @ 10:38 - Link - kommentaarid (4)

20 Aprill 2008
!(Pilte saab soovi korral suuremaks klikata!)
Mulle on alati meeldinud üks teatav krookusesort - selline ereoranž, ja kärelillat sinna juurde, kröömike valget kah. Kevadest vaimustunud liblikad armastavad mu märkamist mööda samuti just nende ümber lennelda... Bioloogid ütleksid ehk viivitamatult sordi ladinakeelse nime, milles sisalduks suure tõenäosusega ohtrasti x, y ja c-tähti... Mina püüdsin seda lemmikkirevust sallile saada, ja siis saavutatut pildile püüda. Päriselt ei õnnestunud - roheline sai tegelikkuses kevadisem. Ja ega tuul, va kelm, lasknud salli põõsale kah laotada, ikka kohe sasima muudkui!

EHTELAINETUSEST KA.
Laps tellis sõbrantsile sünnipäevaks kõrvakad. Üks sõbrants on analoogsed juba saanud, ainult tsipa lühemad.Ja siis paar komplekti veel, kuivõrd hoog tuli peale - ikka need minu lemmikud, jämedad mitmetahulised helmed, lillad pandud kokku lihvitud mustadega:See komplekt mõjub kuidagi - augustikuiselt, ma ütleksin. Aga need HH uued läbikumavad beežid on sümpaatsed pärlikesd mu meelest!

maireh posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (9)

14 Aprill 2008
!!!
LAPILAINEL,
RISTLAINETUSES SEISAB SIIDIMAAL....

Eile saime üle hulga aja jälle lapiklubis kokku. Aaaah, kui vahvaid asju oli valmis õmmelnud meie juhendaja Aino! Vist sel nädalavahetusel on Põltsamaa kultuurimajas sealse lapiklubi näitus, kindlasti tasub vaatama minna! Kogun veel infot, kui uudis täpne, hõikan ehk ka siin maha veel!
Eilse tunni kinnistamiseks tegin õhtul valmis proovilapi, bargello on mulle alati VÄGA meeldinud. Õmblesin õhinaga, esimestest ettejuhtuvatest kangastest, seetõttu on sinise sisse ka kollast saanud, kollase sees leidub valgeid laike, aga ütleme, et need on vallatud päikselaigud merelaine peal!Teen sellest lapist ilmselt mingi kotikese, sest just kõikvõimalike kosmeetika-, käsitöötarvete ja muude tarviliste kotikeste tegemist eile õppisime. Poekoti tegemist kaesime mudugi ka.
Meie õpetaja soovitas meile väga niisugust mõni aeg tagasi ilmunud raamatut, õnneks on see meie seltsil näiteks olemas juba. Selles raamatus on just ohtrasti juhiseid kõikvõimalike kottide õmbelmiseks.Ja väga asjaliku lapitöömeistri ning põltsamaalaste juhendaja Eve Oro raamat on ka hea ja praktiline:Siin leidub ka bargello-õpetus:... ja veel üks värvikam näide raamatu sisust:Mõlemat trükist nägin raamatupoes veel üsna hiljuti, julgen mõlemat täitsa soojalt soovitada lapihuvilistele!
Ja siidivaimustus pole mul ka veel väiksemaks läind. Ostetud joogikõrred said igatahes katsetet, siin mu "esimene vasikas":Ja siin üks sall, mis algusest peale vägisi käest ära kippus minema, nii et mõtlesin tegemise käigus kogu aeg uusi nippe välja, kuidas untsuminemist peatada annaks. Kõiksuguseid tehnikaid sai järjest rakendatud, guttast eel- ja järelpritsimiseni välja, soola panin kah vahepeal. Ohhhh, kuidas on vedanud neil, kelle jaoks Taevaisal on jagamise aegu jätkunud joonistamisandi kaasa anda!
Aga mul endal oli ikkagi põnev! Mul on selle kohta oma termin - poolelijäänud lapsepõlv!

maireh posted @ 09:47 - Link - kommentaarid (3)

11 Aprill 2008
!

Ikka siidilainel, ise ja koos kaashuvilistega.
Paar teistmoodi salli, pildistatud akna all vihmaselt tinaraske kevadtaeva valguse sees...
Üks fragment sallist:Viimase paari õhtu "sallitoodang", ettenäidatu ja veel näitamata sallid koos, kiiruga pildile püütud, sest sallid hakkasid meeldivalt kiiresti uut sõbralikku kodu leidma.Eilne, hilisõhtune, kuivamisfaasis, päikest peegeldavate kevadvete värviline :Kunagi tegin sellise kardina. Päikese käes on tema rippunud üksjagu, värvid pole märkimisväärselt tuhmimaks läinud. Seltsiruumis oli ta kaasas näidisena, et julgustaga ka teisi katsetama ja proovima. Pildistatud alguses laua peale laotatuna ja hiljem nööpnõeltega ajutiselt akna ette torgituna. Ekspositsioon pole just parim, aga mingi ettekujutuse ehk siiski annab.

Täna käisin ekstra poes, et joogikõrsi osta - nii kange himu oli ka seda joogikõrratehnikat proovida. Ja nüüd nägin, et Luiselotte, hea inimene, on lausa põhjaliku õpetuse üles pannud! Aitüma, hästi suur kohe!!! Läheb katsetamiseks, arvan ma!
maireh posted @ 18:50 - Link - kommentaarid (7)

10 Aprill 2008
!!!

Uuuuuh, see vaimustav siid! Alustasin õppepäevaga eile pärastlõunal kell 4, lõpetasin kuskil kella 10 eel - see OLI vaimustav! Mu õpilased - tegelikult oleks ikkagi õigem öelda kolleegid-kaashuvilised - tegid tõesti toredaid salle! Soolakord krigiseb seltsiruumis siiamaani põrandal ning loob kohe tarvilise loomingulise meeleolu - ja täna jätkame mõnede huvilistega sealt, kus eile pooleli jäi! Kahjuks jõudsin eile pildistada vaid väheseid valmistöid, ilmselt on mitmed neist täna juba tegijatel kaelas...
Natuke selgituseks ka. Minu lemmikmaterjaliks sallitegemise juures on sool, just MERESOOL - suured kristallid moodustavad mõnusaid mustreid. Aga olen kasutanud ka igasuguse muu jämedusega põhimaitseainet . Kasutada võib ka vedelat rohelist seepi, aga mul pole see siiani nauditavat tulemust andnud, see asi vajab veel täiendavat katsetamist.
Värvi parema voolavuse saamiseks pritsin salli enne märjaks, jälgima peaks, et lausa uputamiseks ei läheks, ka värvidega. Liigse värvi saab sallil altpoolt ettevaatlikult majapidamispaberiga ära tupsutada, et värve segamini ei veaks. Ja sallikupong peaks olema võimalikult ühtlase pinge all.
Kui värv on sallile pintseldatud, riputan soola peale - nii see "lilleaed" moodustubki! Nüüd jääb oodata, kuidas sool tegutseb. See on kogu protseduuri kõige põnevam osa, sest kunagi päriselt ei tea, mismoodi sool ja värv omavahel käituma hakkavad! Vahel olen poolmärja salli kummuli keeranud ja soola maha soputanud, sest tundub, et just NÜÜD on muster kõige põnevam ja valmis. Ja siis juba triikimine - ja kaela! Kui soolakord tundub segavat, võib salli pärast korralikku värvide kinnitriikimist ka veega üle loputada, et sool välja sulaks, uuesti triikida - ja siis IKKAGI KAELA!
Kasutan valmisostetud kuponge, need juba kenasti ääristatud, aga võib kasutada ka kangas ostetud sallimaterjali ja pärast ise ääred üle õmmelda. Erinevad materjalid imavad värvi erinavalt, tulemused võivad lõputult varieeruda. Siid on õilis materjal!
Üks imeliselt-kevadiselt värvikas sall ikka ka eilsest "toodangust". Autori - KARIN on autori nimi! - avaldamisluba sai ka sedapuhku täitsa küsitud ja puha . Karin maalis veel guttaga sallinurka meeleoluka liblikagi.
Ja väga vahva värvika teose tegi ka meie noorim huviline - ta oli TÕESTI tubli ja osav! Eks neid kauneid salle oli veelgi, aga nagu öeldud, "magasin" pildistamisaja maha. Ehk täna õhtul....

Ja muideks, metsa all pidid juba ülased õitsema! Selle kimbukese sain südantsoojendavaks kingiks juba teisipäeval ühelt väga armsalt ja tegusalt inimeselt - tervisi talle ja kõigile teistele ka!

maireh posted @ 12:22 - Link - kommentaarid (1)

09 Aprill 2008
!!!

Juba tükimat aega tunnen, et kangesti tahaks siidisalle teha. Ja samal ajal märkasin, et ka blogidesse hakkas siidsallipilte tulema, üks kaunim kui teine. Äkki on miskit salliviirus õhus?

Igatahes andsin lõpuks oma tungile järele ja tegin paar salli meeldetuletuseks. See hall pildil on hõbedane ja mõjub "elusuuruses" üsna piduliselt, aga pildistasin õhtusel ajal ja tulevalgel, ehk saab millalgi ka paremat pilti...
Kasutan kunstipoest ostetud valmiskuponge, Marabu värve. Muist värve on ka Soie Silk (issand, kas see nüüd ikka kirjutati sedasi ...), hõbedane ja kuldne värv on näiteks selle firma omad.Täna õhtul kavatseme seltsiruumis ühiselt ka värvidega asjatada, käisin juba Skizzes värve-pintsleid-kuponge-guttasid juurde varumas. Loodetavasti tuleb loominguline õhtu!
maireh posted @ 10:31 - Link - kommentaarid (7)

07 Aprill 2008
!

Seekord üks väike asjake vaid. Olen juba mõnda aega lapilainel püsinud. Ja pildistatud sai valmistoodangust üks asjake, WC-paberi rullihoidja, mis läks koos muude asjakestega heategevuslikule oksjonile. Tegin neid päris mitu, pikemaid ja lühemad, s.t mõne hoidja sisse saab panna vaid paar rulli, mõne sisse aga näiteks 5 või 6 rulli. Olen sellise "sisustatud" hoidjaga käinud näiteks hääde tutvate pool soolaleivapeol.

maireh posted @ 13:55 - Link - kommentaarid (6)

04 Aprill 2008
!

Aga meil oli kolmapäeval padjaklubi. Täitsa sõna otseses mõttes. Ja hästi töine ja õpetlik oli.
Kibelesime ikka seda Hunditädi patja teha, aga et kokkuõmblemine-vooderdamine pidi paras pähkel olema, palusime kylts225 appi. Ta hea laps tuli ka! Ja usinamad meist said padja sealsamas valmis. Ja siinkohal suur-suur aitäh kylts225-le, ja Kastanile kaaaa!
Pilte saab soovi korral suuremaks klikata!

Mina olin hädas mitte niivõrd õmblemisega, kuivõrd heegeldamisega - tuli välja, et olin skeemi TÄITSA valesti lugenud ja päris uue šedöövri leiutanud , mis vähemasti hargnes ilusti! Aga ma tegin koduse töö ikkagi ilusti ära hiljem! Minu padi sai hästi pastelne, sest kasutasin taimedega värvitud lõngu.Lõngad olid sellised, kirjutan ka, millega värvisin ja peitsisin.Vasakult paremale siis lõngad:
Kollane (sellest on heegeldatud nööp) on värvitud raudrohu õitega, peitsiks tinasool. (Värvitud augusti alguses.)
Järgmine lõng samuti raudrohuõitega värvitud, kasutatud eelmise värvimise jääkvett (selles oli veel piisavalt värvainet), peitsiks vaskvitriol. (Värvitud juulikuus.)
Tumedam roheline on värvitud kartulipealsetega, peitsiks vaskvitriol.
Kahvatukollane on saadud koos raudrohuürtidega lõnga keetes, ja augustikuu lõpus, siis pole taimedes enam seda õiget "vurtsu" eriti...
viimane ebamäärne pruunikas-rohekas on põdrakanepist, aga peitsi ei tea, sest silt on kuskile lõnga juurest ära kadunud ....

Ja kuivõrd see padja vooderdamine ja voodrilõike tegemine tundus keerukas, siis tähendan üles, kuidas mina asjale lähenesin, ehk on kellelegi abiks.
Võtsin ruudukujulise paberi, küljepikkusega u 50 cm, ja hakkasin seda muudkui pooleks murdma, 4 korda murdsin, nii et lõpuks oli esialgne ruut 16 osaks jaotatud, siis tuli edasi see osa, kust Hunditädi juba pilte on näidanud - tekkinud kolmnurga üks haar tuleb 25 cm pikk mõõta ja teine 19 cm, ja üleliigne nurk tuleb maha lõigata ja "saadus" lahti harutada:Ja siis lõikasin voodri välja ja õmblesin kokku -

[

Ja siis juba see imepõnev osa, et kuidas see lill ikka päriselt välja nägema hakkab...

KANGASTELJEÕHTU LUUNJAS
Eile käisin aga Luunja naistega kangast rakendamas. Nii hakkajad ja universaalsed tütrikud seal Emajõe kalda peal! Kui läksin, oli lõim juba Anne abiga kääritud ja telje peale pandud, seltsiruumi eestoas maalerdasid naised parajasti värvikaid siidisalle teha. Panime siis tagatoas kangastlegedel lõime ühisel nõul-jõul niide ja sukka ka, tegime rakenduse ja eestsidumise ära - ja nüüd vist matsuvad seltsiruumis juba kahed kangastelejed usinasti vaipu kududa! Paar pilti ka. Hästi rõõmustav, et Luunjas on kangakudujatele ka innustunud järelkasvu tulemas!maireh posted @ 12:45 - Link - kommentaarid (3)

02 Aprill 2008
!!!
Kastipõhjast leitud nostalgia...
Kui lapsed meil veel väiksed olid, nii enam kui kümme aastat tagasi, elasime me tüki maad kitsamates tingimustes. Või millal need käsitöötegijate tingimused üldse ülearu avarad on - lapid ja kerad ja vardad ja pärlid ja kangasteljed igal pool ja keiksem aeg ju...
Ja laste rõivad vedelesid toona siin ja seal, kui nad õuest tulid, ja tundus, et lastes olekski tagumine aeg miskit korraarmastust kasvatama hakata .... Ja siis ma õmblesin tõepoolest igasugustest vanadest rõivastest ja muust - sest Abakani siis veel Tartus ei olnud, nii kauge ja armetu aeg oli see - õmblesin lastele soki-kinda-sukapüksi aluse. Taskud peal ja puha, iga tasku peale aplitseerisin märgi ka, mis sinna sisse tuleks panna. Nii see taskuline meil seal kapiukse küljes koridoris rippus, ja sinna taskutesse pidi kumbki oma vastavad rõivatükid hoiustama, kui õuest tuli. Nooh, heal juhul mõnikord sukapüksid isegi juhtusid ... kindataskusse näiteks.... Ja sall sokitaskusse, näiteks.... Täis need taskud igastahes olid kogu aeg - mänguasju ja sihvkasid leidus seal kaaaaa Kui lapsed said korralduse koristada, täitusid need taskud igatahes imekiiresti!
Aga nüüd leidis vahepeal täiskasvanuks saanud tütar ühest kolimise käigus keldrisse saanud ja seal aastaid vedelnud kastist selle taskutega üllitise üles - ja temas tekkis väga positiivne äratundmisrõõm! Lapsepõlv tuli meelde - ja disainerikalduvustega noor inimene arvas, et ta kasutab seda kuskil sisustuselemendina veel, nii kõverasti kui see just omal ajal õmmeldud on saanudki - aga hea tahtega sai seda siis igal juhul tehtud. Äkki keegi leiab siit endale idee, mida tahab edasi arendada... näiteks....

maireh posted @ 11:34 - Link - kommentaarid (4)431580 visits