Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
01 August 2010
Viimane-hapupiimane

Mäletate, kunagi ammu-ammu, juba jupp aega tagasi oli IsetegijasTeeme Koos - Köögitarvikud projekt. Oikuidas mulle see projekt meeldis, mitmed ideed ja teostamist ootavad mõtted tahtsid teoks tegemist, mis ootasid just seda projekti, et ka tõelisuseks saada. No ja paningi nime kirja. Ja nüüd 1 kuu ja 1 päev peale tähtaja lõppemist, pole minu nime taga leatriinut

Ideid oli mitmeid, kuid tegutsema asudes need haihtusid. Ja päris mitu ideed olid sellist, et ei andnud kolmest komplekti kokku, ehk siis ikkagi ei kvalifitseeruks ette antud raamidesse :
Lõpuks jäin mõtte juurde, teha linasest riidest ja linase pitsiga kohvikannu ja -kruuside soojendajad. Täitsa graafikus olin tegemisega. Aga siis jõudis reaalsus karmilt kohale - mis asja ma nende kohvikannu ja kruuside soojendajatega teen. Ma ei hakka neid arvatavasti mitte kunagi kasutama. Minu kohvijoomine on hommikul tassi tehtud puru peale tehtud kohv, mis enam-vähem ühe jutiga ka kaob. Presskannu võtan välja vaid külaliste saabudes ja ka siis on see "intensiivselt kasutuses", ehk üks kann ei suuda vajadusi rahuldada ja pott on tulel kogu aeg. Ehk siis pole minust seda nautlejat, et vaja oleks kuidagi kannu või kruuse soojas hoida. Ja kui väga ma ka ei tahaks olla hingelt kunstiinimene ja teha asju ilu pärast, siis pragmaatik minus on nii sügavalt juurdunud, et ma lihtsalt ei suutnud seda projekti lõpetada. Milleks teha valmis asju, mis kasutust ei leia.

Sellistes vastandlikes meeleoludes kukkus tähtaeg, 30. juuni. Järgneval nädalavahetusel ehk siis 3-4. juuli heegeldasin ruttu kolmele käterätikule pitsi. Et siis nii öelda asendusprojekt. Aga häbi oli ja nii ta jäigi. Kuna mu hing piinab tegemata asjade pärast, siis et edaspidi ka midagi mul oleks võimalik blogisse panna, pean ma esmalt selle võla likvideerima.

Minu 3 uut äärepitsidega köögirätikutRätik - 100% puuvill, mõõdud 50 x 70 cm
Pits: E. Aljasmets " Heegeldatud äärepitsid" pits nr. 29
Heegelnõel nr. 1.75
Heegelniit - valge - Novita Virkkauslanka, helesinine - Red Heart Häkelgarn, kirju - Anchor AidaJa täpselt nii kaugel on viimased kuu + nädalapäevad minu tegelikult plaanitud köögiprojekt


Kristab posted @ 10:17 - Link - kommentaarid (7)
295647 visitors