Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
12 Aprill 2010
Kevadine rabarber

Nii kui kevad käes, siis esimesi asju mis ma oma aias teen, on panna tume kile oma rababrberipuhma kasvukohale. Pahatihti juba lumele panen ma selle. Aga asi on vaeva väärt, sest kevadine rabarber on küll üks hõrgumaid delikatesse, mis oma aiast saada võiks (sparglit mul kahjuks ei kasva, muidu võiks selle esimese koha nimel rabamiseks minna).
Käisin oma kile alla piilumas. Ja tõesti see toimib nagu alati, minu ikka lumehunnikutes aias, ilmutab end täiesti ära tuntavalt kevadine rababrber, mõnus see tumeroosa vars ja kobrutav heleroheline tulevane leht ja need hele-heleroosad pungapallid, mmmm, veel nädalake oodata ja saab sööma hakataSellest kevadisest rababeri värvigammast sai valitud ka, kunagi ammu Jõgeva Villavabrikus käies, omale sallilõng - roosa-rohelisekirju ühekordne. Seisis mul see tükk aega kodustest kogudes, oodates oma õiget hetke.
Kui eelmise aasta lõpus Isetegija aastaprojektiks valiti Käsitöö läbi aastaaegade, kus kevade toonideks roosa ja roheline, siis kõik muu oli mul veel lahtine, aga teadsin ma kohe, et see lõng saab sinna oma rakenduseKui aastaaegade projekti kevadelõng oli juba enne projekti algust teada, siis mustriga nii ludinal ei läinud. Küll ma surfasin mööda interneti ja otsisin mustrit, kus see sõna "kevad", ei tulnud välja mitte midagi sellist, mida oleks saatnud kindel teadmine, et vot just see on minu kevadeprojekt. Olin vahepeal isegi täitsa nõutu, ja siis kui eelmisel nädalal üks õhtu kodus olles aias saabuvat kevadet nautivad linnud nii meeletult ja ennastunustavalt laulsid, et see mu suletud akendest tuppa kostis, siis prahvatas - lõunamaalt tagasisaabuvad linnud on ju kevadekuulutajad ja samas, Pääsusaba salli pole mina veel elus ju mitte ühtegi kudunud. Ja nii see äratundmine tuli, lisaks ainuvõimalikule lõngavalikule sai see kevadprojekt ka ainuvõimaliku mustrivaliku.

Tänahommikused kahletanud murul ja lumelaikudes vaarikate vahel tehtud klõpsakad andsid sellise tulemuse

Ja mustrit näeb lähemaltMuster: Evelyn Clark \"Swallowtail\"
Mõõdud: ~165 x 80 cm
Lõng: Jõgeva Villavabriku värviüleminekuga 1 x kordne täisvillane
Vardad: Jube piinlik, et ma tõesti ei tea oma ringvarraste numbreid, pakun välja, et 3-4, suure tõenäosusega number 3.5

Kena kevade jätku kõigile!
Kristab posted @ 06:25 - Link - kommentaarid (7)
298696 visitors