Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
22 November 2008
Sokivikerkaar - SININE

Eile kirjutasin kuidas ma poja maleturniiri ajal sokki kudusin. Nüüd said valmis.Lõngaks oli Jõgeva Villavabriku vikerkaarevärvides lõng. Plaan on (või oli) järjest sokid kududa. Eks näis.
Igatahes on need nüüd minu teised sokid. Esimesed sokid tegin oma tädi eest salaja, sest kartsin, et võin sellega teda haavata, tema ju muidu see, kes terve suguvõsa sokid-kindad koob. Ootamatult, aga oli ta sellest nii meelitatud ja õpetas mulle kohe tugevamat kanda ja ilusamat kannakiilu kuduma. Nii tore.
Kui maal olime ja tädi mulle seda kannalaka tegemist näitas, siis Oskar loomulikult tahtis ka proovida. Sa ittalle siis 2 varrast ja lõngakerake antud. Kudus omal esimese vardatäie parempidiseid silmi ära ja nõudis, et ta tahab järgmisse levelisse saada (ehk siis tagurpidi silmust kududa tagasireal). Meie jälle talle vastu, et kõigepealt peab ta ainult parempidiseid silmuseid vähemalt 10 cm kuduma, enne kui pahempidi silmust õpetame. Kui Oskar juba tükk aega omaette pusinud oli ja meile tööd näitama tuli, siis pidime imestusest pikali kukkuma - ta oli kõik tagasi lead pahempidi kudunud, täitsa iseseisvalt ja ilma et meie ette näidanud oleks. Oli ilus ühtlane kude. Nii et minu poeg on nüüd kudumises teisel level´il (ahh, need tänapäeva arvutimängud, rikuvad me eesti keele )
Ise julgen ennast ka sokikudumises teise levelisse jõudnuks tunnistada, oskan nüüd "tädi moodi" kanda teha. Järgmise paariga tahaks veel edasi sammukese astuda ja varbast alustamist proovida.
Aga sinna läheb veel aega, mul momendil ühe kudumisprojektiga seoses suht tüdinud kudumisest, tahaks vahelduseks midagi muud teha

Rõõmu teeb aga ilus talv akna taga. Isegi täitsa pimedas läbi akna õue pilti tehes on vaatepilt ilus
Kristab posted @ 17:12 - Link - kommentaarid (7)
294126 visitors