Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
19 Mai 2008
Nostalgia

Käisin nädalavahetusel maal ema juures. Juba minnes oli plaan, et katsun tagatoa kappides natuke ringi vaadata ja vanaema-vanatädi-vanavanaema näputööd välja otsida, et siinse Teeme Koos 12 rahvuslikku kuud projekti jaoks mõtteid koguda.
No aga oli ju jube kiire nagu alati, nii et korralikku otsimistööd ei jõudnudki teha!
Enne äraminekut paotasin vaid esimest kapiust (noh, seda kõige värskemat ) ja leidsin seal hoopis enda kooliaegsed käsitöö tundide tegemised
Pilutamise proovid


ja pisikese pitsiga taskurätiku (muideks riideks oli jääk meie õmblustunnist, tegin omale sellisest täpilisest kangast öösärgi)


Ja siis jõudsin esimese "pärisvaranduseni" - minu ema kooliaegne salmik

Ja mis te arvate, mida 53-ndal aastal sinna kirjutati - võin öelda, et täpselt sama mis 83-ndal, kui mina salmikut pidasin

Ja juba pidigi hakkama Tallinnasse tagasi sõitma. Et mingigi "vana aja asi" kaasa saaks võetud, siis päästsin kaltsukotist vanaema tikitud peeglikapi lina, mis on niikaua kui mina mäletan meil eluaeg vanaema toas riiuli peal olnud, mille peal ilus, salasahtliga ja uhkete nikerdatud tugisammastega pööratav suur lauapeegel, seisis. Minu ema oli leidnud, et see linik on oma aja ikka täiega ära elanud ja selle kaltsukotti visanud. Eks tal ole õigus ka, aga ma igaks juhuks vedasin selle endaga kaasa - võin ju siis hiljem selle enda kaltsukotti visata kui vaja.


Muster lähemalt ka

Nüüd ma siin nuputan, et kas on rahvuslik või mitte, et selle liniku motiive kuskil kasutada. Minu jaoks küll ühtegi "ehedat eestlaslikku äratundmismomenti" ei tekkinud. Lihtsalt nostalgia - see on minu vanaema peeglikapi lina ja südamele-hingele armas just seetõttu. Las ta natuke seisab ja settib. Ehk sellest siiski sünnib kunagi midagi, ega ei pea ju seda tingimata " rahvuslikku projekti" suruma.

Head ööd!


Kristab posted @ 19:22 - Link - kommentaarid (7)
295949 visitors