Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
13 November 2007
Quote:
Mind huvitaks väga selle singi-juustu piruka retsept...
ja siis veel teine kommentaar
Kirjutamata reegel - isuäratavad pildid tuleb üles panna ainult koos retseptidega.


Siit siis vigade parandus eilsele postile
Kindlasti oli sellele pirukal kunagi ka retsept, aga vähemalt viimased 5 aastat olen mina teinud seda umbes.
Põhi:
Muretaigen poest ostetud (on kahjuks tavaliselt magusad) või ise tehes
200g küpsetusmargariini
2 klaasi jahu
1 muna
1 spl vett (või hapukoort)
tsipa soola ja tsipa küpetuspulbrit

Kate:
200-300 g maasuitsusinki
200-300 g riivitud juustu
1 pakk 10% rõõska koort
jahvatatud (valget) pipart

Muretaigen teha nagu ikka, kogu kupatus puhtale lauplaadile või kaussi, kõigepealt hakin noaga läbi siis muljun ja mudin kätega parajaks palliks. Eks ise näed ja tunned kui taigen valmis . Siis külmikusse seisma (minu variandis pool tundi kuni 2 päeva, kuid kindlasti kuskilt kokaraamatust saab ka õige seismise aja)
Kui taigen seisnud ja valmis, siis panen mina ahju sooja (~180 kraadi). Sel ajal surun taigna vormi (ahjaa kasutan küpsetuspaberit all) põhja ja külgedele. Siis pisatn põhja ahju eelküpsema nii kaua kuni katet teen. Hakin kiiresti singi, lisan riivitud juustu ja kallan peale paki rõõska koort. Jahvatan veidi veskist valget pipart peale (valget selle pärast, et siis ei jaa heledasse kattesse tumedat puru, kuid kindlasti sobib iga pipar) ja segan. Soola pole mitte mingil juhul mõtet panna, sest sink ja juust on juba ise soolased. Võib lasta ka seista. Olen tähele pannud, et kui olen katte varem valmis teinud, siis rõõsk koor imbub justkui juustu sisse (ma ei tea kas see on võimalik), kogu kate ei ole enam nii vedel ja ahjus küpsemisele läheb selle võrra vähem aega.
Nüüd pole muud kui eelküpsenud põhi ahjust välja, kate peale ja ahju tagasi. Ma arvan, et keskmiselt läheb ~40 min küpsemiseks. Mina panen ahjukella alati 20 min. peale siis vaatan esimest korda ja torgin veidi tikuga katet segamini (muidu kipub juustust koorik peale tulema, aga sees on vedel koor). Ja sama kordan ca iga 10 min. järel. Lõpus olen ahju pannud ainult ülemisele kuumusele. Valmis on siis kui tunned et on valmis (kate pole enam nii vedel). Jahtudes taheneb see veelgi.
Külmana ongi see pirukas kõige parem (kui seda selleks ajaks veel järgi on)

Nagu näha pole see pirukas kaalujälgijatele ja vastu suve seda ka vist sööma ei kipu, kuid meie peres on see üks lemmikutest (porru-peekoni ja kana piruka kõrval)! Nagu mu vend ütleb, et kui ikka head asjad sisse panna, siis tuleb hea pirukas välja ka! Lihtne ja loogiline, eks!

Kristab posted @ 07:48 - Link - kommentaarid
295951 visitors