Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
05 September 2007
APPIII mulle tulevad külalisedja käsitööst mitte ühtegi sõna seekord
Appi, sain sellise sõnumi, et 11. septembril tuleb üks tore inimene külla. Iseenesest ju vahva, aga veidi täpsustavat juttu ja siis saab arusaadavaks millest selline paanika. Ma ei tea kas sellest on juttu olnud, kuid mulle meeldib reisida (ja vihkan lendamist). Ja üks mu lemmikriike on Malaisia, eriti sealsed dzhunglid (mina olen kindlalt metsa- mitte mereinimene). Käidud on seal palju kordi, ja sõprade-sõprade-sõprde kaudu tekkinud sealsed omad sõbrad. Üheks nendeks Hr. Wai, üks väga tore ja armas hiina rahvusest malaislane, kes meil dzhunglis alati teejuhiks olnud.
Siin üks ilus pilt temast Borneo saarel ühes kohalikus esindusrestoranis

Ja siin pilt tema juures kodus, Taman Negara dzhunglis, laineplekist hüttikeses, millel uksi ees ei olnud, vaid ööseks aeti auto sissekäigule ette. Selgituseks veel, et onnike asus mäekallakul meeter autost ja 30 meetrit vabalangust, ja teiselt poolt meeter ja 30 meetri kõrgune mäekülg vastas. See oli turvalisuse pärast. Aga jah, see suur valge naine ta kõrval olen mina.

Üks öösel oli meil akna taga (ja-jah, sel onnil oli meie magamistoal ka aken, nojah, luuk tegelikult) selline tegelane:
.
Ja tsivilisatsioonist sai mister Wai juurde ja tagsi niimoodi:
.
Ühesõnaga, seesama armas mr. Wai otsustas, et tema tuleb nüüd oma Euroopa sõpradele külla. Lasi oma õel (kokku on nende peres 19 õde-venda) mulle sõnumi saata, (sest ta ise loeb ja kirjutab ainult hieroglüüfe, räägib küll inglise keelt, tegelikult ikka hiina keelt kerge inglise aktsendiga) ja teatas, et maandub 11 september Helsingis (Euroopa ju) ja olgu me tal vastas. Iga aasta kui me seal käime oleme ju teda ikka külla ka kutsunud, aga peale kõiki neid aastaid, ta siis äkki otsustaski... Appi ja minu selle aasta puhkusepäevad on miinustes (3 nädalat neist kulus just aasta alguses jälle Malaisias ja minu üle jäänud selle aasta puhkusenädalast on juttu eelmises postituses). Ja ma ei saa kuidagi talle Helsingisse vastu mindud... pole aega ja ei oska ka...
Ja mis tast vaesekesest siis saab, ta pole kunagi Malaisiast, kus aastaringselt keskmiselt +35 soojakraadi, väljas käinud, kui rääkisime et Eestis on talvel -20, siis ta ainult noogutas mõistmatul pilgul ja küsis, et kas ma kunagi lund ka olen näinud. Ja ta on ju pisike nagu kärbes. Ma tõesti kardan, et kui ta siia kohale jõuab oma lühikestes pükstes, siis ta lihtsalt külmub surnuks või astub mõni keskmisest suurem eestlane ta lihtsalt laiaks. Appikene, mis ma teen... Ja kuhu ma ta viiks ja mida talle näitama peaks... Kas on kellelgi soovitusi.
Ja olen siin mitmeid Soomes resideeruvaid isetegijaid märganud, kas keegi oskab ütelda, kuidas kõige paremini Helsingi lennujaamast sadamasse saaks...Ma ise ei ole ju kunagi midagi peale Helsinki lennujaama näinud..
OH, ma olen murest murtud. Ja samas ta on nii tore ja hea inimene (tüüpilise eestlase jaoks, ehk tundub lihtsameelne) ja tahaks, et tal minu kodumaast ka hea mulje jääks...
Kristab posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (8)
287981 visitors