Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
19 September 2010
Et kulutada lõnga....

Eelmisel, või tegelikult juba üle-eelmisel nädalal, oma igaõhtusel telefonikõnel emaga, kes, tahaks küll öelda, et asub Eesti teises otsas, siis tegelikult ei ole ta seal mitte. Eriti arvestades asjaolu, et mina asun Tallinnas ja Jõgeva maakond kvalifitseerub ju täiesti Kesk-Eestiks. Aga ikkagi, 160 km on minu jaoks Eesti olusid arvestades ikka päratu kaugel, ning nii me igaõhtusel peale Aktuaalse Kaamera uudiseid teineteisele helistamegi, et kuulda mis päeva jooksul juhtunud.
Nojah, ja ühel sellisel õhtul paar nädalat tagasi, ta ütleski, et hakkab lammaste niitmisega ühele poole saama, et kaks selle aastast talle ongi ainult jäänud, kel kasukad veel seljast pügamata. Teised lamabakesed kõik juba kenasti ära pügatud.
Aga mida see tähendab, see tähendab ainult seda, et peale villade pesu ja kuivatamist on peatselt oodata käiku Jõgeva Villavabrikusse. Ja minul alles eelmiste aastate käikudes lõnga ja villaloori kuhjad suurtesse kottidesse pakitult diivanitaga varrastele võtmist ootamas.
Loomulikult oleks tark, selle aastane Villavabrikus käik ise tegemata jätta, aga kuidas ma ju saan - "ema peab ju aitama". Ja ainult selle pärast Loomulikult ei ole sellel MITTE MIDAGI PISTMIST, sellega, et ma olen sõltuvuses sellest iga-aastases Villavabrikus käimisest ning tahan vaadata (ja endale kaasa kahmata) kõiki neid uusi toone, ja lõngu ja heideid ja villaloore ja....ühesõnaga kõike seda, mis seal vabrikus villavahetajatele soodsama hinnaga müüakse
Et oma "teise ja ratsionaalse minaga" mitte totaalselt tülli minna, oli mul kohe kiiresti vaja mõnda projekti, mis palju lõnga kulutaks Ja selleks projektiks sai 3-kordsest 100% villasest Jõgeva Villavabriku värviüleminekuga lõngast beebitekikesed
Lõng : Jõgeva Villavabriku kolmekordne (8/3) täisvillane värviüleminekuga lõng
Vardad: loodud ja esimesed kümmekond ringi roosal nr. 4 ja sinisel nr. 3 sukavardaga (et oleks tihedam), muidu 3.75 ringvarras
Mõõdud: 63-66 x 63-66 cm (olenevalt äärelainest)
Muster: L.Reimann "Pitsilised koekirjad" (1986) muster nr.13

Nüüd pole midagi muud kui tited leida kellele need tekikesed sobiks

Kena pühapäevaõhtut kõigile!
Kristab posted @ 15:09 - Link - kommentaarid (11)
05 September 2010
Roosa-kollased ruudulised

...käterätikud said omale lihtsad pitsid. Kaaslasteks juba varem sarnase pitsi saanud sini-rohelistele ruudulistele käterätikuteleRätik - 100% puuvill, mõõdud 50 x 70 cm
Pits: E. Aljasmets " Heegeldatud äärepitsid" pits nr. 29
Heegelnõel nr. 1.5
Heegelniit - valge - Novita Virkkauslanka, kollane - Red Heart Häkelgarn, roosa - tundmatu nõuka-aegne iiris, mäletan, et käsitöötunnis tegin sellest oma elu esimese käterätiku pitsi (aga kooli lõpetamisest juba 19 aasta möödas, ehk siis on mõistetav mu lühike mälu niidi päritolu kohta)

Tegelikult on septembri esimene nädal, mis mul traditsiooniliselt puhkus. Et saaks lapsega taas koolirütmi harjuda.
Aga peale 1. septembri aktust koolialgust Skypargis tähistades maandus laps nii õnnetult, et diagnoositi 6-nda seljalüli vigastus ja koolis tema ei käigi. Ja minul endal on kaks päeva üle 38 kraadi palavik. Sähh sulle õnneliku puhkust ja koolialgust. Mõlemad kodus siruli maas.
(aga tuleb välja, et naabrid on mul head, "kodustasid" mu Oskari ära ja toitsid teda eile, kui ma ise tõesti jõudnud voodist välja ronida)
Kristab posted @ 10:11 - Link - kommentaarid (9)
294151 visitors