Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
20 September 2009
Kihnu ainelised käpikud pojale

Talveks valmistumine täies hoos.
Oskari talvejope värvidest inspireerituna valmisid musta - oranzhi (roostekarva punased) käpikud.Lõng: Novita Nalle (75% villa, 25% polüamiidi)
Vardad: 2.5
Muster: Kihnu Roosi kindakirjad Kiri nr. 39

Roosi ise ütleb selle mustri kohta et: See on üks vana kiri, kuid on Kihnu sisse toodud. Kudusin selle maha Soometsa Riedilt. 1980. aastatel tegin selle kindakirja järgi suka "kirjakirjale" vahelapi, siis kudus suur hulk Kihnu rahvast niisugust suka "kirjakirja"

Ühesõnaga olümpia-aastal oli Kihnus sellise mustriga sukkadega palju naisi. Ja nüüd ligi 30 aastat hiljem käib sellise kirjaga kinnastega minu poeg

Aga tegelikult uskumatu, mis number varraste või kui peenikese lõngga tegelikult Kihnu kirjades kindad-sukke-sokke kuduma peab. Minu kõige peenemate kodus leiduvate varrastega kootud mitte kõige pisemad kindad tulid 1.5 mustrikorda pikad, raamatu pildi peal on see kinnas 4 mustrikorda pikk
Müts maha nende tõeliste tegijate ees!

Kena pühapäevaõhtut!
Kristab posted @ 15:40 - Link - kommentaarid (8)
12 September 2009
Koolitööd

See aasta on meil kooliga kohanemine kuidagi valusamini läinud, kui eelmisel aastal. Mine tea milles täpselt asi.
Tegelikult vist lihtsalt selles, et eelmine aasta kui poeg esimesse klassi läks, muretsesin ma sellepärast nii kohutavalt ette ja taha. Võtsin omale puhkuse esimes(t)eks nädala(te)ks ja siis tuli tädi lapsehoidja ka...
See aasta võtsin seda koolimineku asja täitsa rahulikult, saime ju eelmine aasta lõpuks nii ilusti hakkama, et mis siis see teine klass ära ei ole. Polnud mul puhkust võetus (tegelikult pole midagi võtta jäänudki) ja ka tädi lapsehoidjat pole....Aga pole see koolialgus sugugi meelakkumine olnud. Ei saa Oskar kuidagi oma koolirütmi peale vaheaega kätte. Kui õhtul mina töölt koju jõuan, on ju tal ikka kõik kooliasjad tegemata ja pole tal ka püsivust ja enesedistsipliini ega vist ka iseseisva töö oskust arvatavasti, et ilma minu juuresolekuta niks-naks koduülesanded ära teha.
Kui ma üks õhtu oma tegemiste kõrvalt Oskari kodutööde tegemist jälgisin, siis läks meil kokku üle 3 tunni - nii tema oma kahe aine kodutöödeks ja minul siia (köök, aed, triikimislaud) ja sinna (Oskari koolilaua äärde) jooksmiseks. Aega kulus mõttetult palju ja tagatipuks paha tuju ka kõigil

Mõtlesin, et midagi peab muutma. Nii kaugele me pole ikka veel jõudnud, et Oskar enne minu kojujõudmist oma kooliasjad tehtud saaks, aga nüüd teeme nii, et istun tema kõrval, kuni ta oma asjad tehtud saab (ja kutsun korrale kohe, kui ta pilk ja sõrmed ja mõtted kuskile mujale radadele (nagu Lego või arvutimäng) kandub. Tulemuseks see, et koolitööd saavad kordades kiiremini tehtud ning mõlemil rohkem aega oma asjadega tegeleda. Ja tuju jääb mõlemal ka parem

Aga need õhtused 30 minutit kuni 1 tund Oskari laua kõrval istumine on täpselt paras millegi kallal nokitsemiseks. Mina olen võtnud ette oma käterätitoorikud

Esimesed 2 nädalat kooli ja 2 esimest pitsiga käterätikutMuster: Erna Aljasmetsa raamatust "Heegelpitsid" - pits nr. 32 ja 33
Heegelnõel: 1.75 ja
Heegelniit: Red Heart Häkelgarn

Pitsid lähemalt ka

Ja pitsilisi käterätte tuleb veel - vähemalt nii kaua kuni poeg oma kooli ja eriti just kodutööde tegemise rutiini ilusti sisse saab harjutatud

Kena nädalalõppu!
Kristab posted @ 09:56 - Link - kommentaarid (10)
07 September 2009
Suured plaanid.... ja nende mitte nii suursugune teostus

Ma ei tea kas kellelgi veel, aga minul on mõtted ja plaanid alati suured ja neid on nii-nii palju. Tänu sellele olen ma omale kokku kuhjanud koju lõngu, tikkimisniite, vardaid ja heegelnõelu, kangaid ja padjatoorikuid ja seda nimekirja võika aga muudkui jätkata. Aga nagu ka minu blogi vaadates, siis enamus ei ole neist teostunud. :
Nojah, ei teagi kas nutta või naerda, aga päris mitmed minu headest ja suurtest ideedest on ka teostamise alustamise etapi läbinud .... järelikult...... mul on ka lisaks suurtele materjalivaru kuhjadele ka aukartusäratav poolikute tööde kuhi

Kui me oma uude (praegusesse) koju kolisime (veebruaris saab juba 4 aastat ), siis oli plaan poja tuppa teha istumispadjad. Et pisikesel sõimerühma lõpetanud lapsel oleks millest onni ehitada jmt. Otse loomulikult on kogu selle aja mul padjatoorikud ja odavad värvilised kaltsuvaibad "minu materjalivarudes" valmis olnud. Aga noh, vahepeal sai läbi ka lasteaed ja juba eelmisel aasta sai minu pisike laps suureks (pikendatav titevoodi visati välja ja kooliminekuks sai ostetud töökohaga nari). Nüüd on minu suur laps veel suuremaks saanud ja arvas, et nari on tema jaoks titekas. Nädalavahetusel sai nari laiali lammutatud (ai-ai-ai kui valusad mu lihased täna on) ja nüüd on meie 2. klassi eelteismelisel koolilapsel eraldi voodi ja töökoht. Ja silt mis käib aeg-ajalt uksele, mis teatab kunas ma võin vaid koputades (kui üldse) siseneda. :
Ja nüüd arvas Oskar, et neid põrandal istumise patju on kohe kindlasti vaja. Tegin siis ühe valmis2 kaltsuvaiba toorikut on veel alles, kuid 2 padjatoorikut olid minu majapidamisest kadunud. Ja kusjuures kindlasti ei ole vahepeal minu majapidamisse uusi ilu ega põrandapatju juurde lisandunud... Huvitav, kuhu nad küll said... (mhmm, just nüüd lõi pähe, et kui mõni aeg tagasi suurem seltskond ööbimas oli, et siis vist said need käiku võetud ja peaksin vist minema külaliste tekkide-patjade kirstu kontrollima minema)

Ja veel mu suurtest mõtetest. Minu Taani sõbrannal on 14. september sünnipäev. Plaanisin talle kindlasti ise kingituse teha ja ilusa pitsräti kududa. Eile õhtul avastasin, et sünnipäev juba nädala pärast ja mina ei ole veel kinki tegema hakanudki... Aga kunas on kindel tahtmine vähemalt midagigi isetehtud pakki panna, siis viltisin eile 3 seepi, (et oleks millest valida ja ostetud kingile midagi juurde lisada)Nüüd on jälle häda. Ei oska valida, kuid homme vaja pakk juba teele panna. Ehh, lasen selle raske valimisetöö oma pojal teha, kui ta õuest naabripoistega luurekamängult tuppa jõuab

Aga tegelikult on elu lill. Sain täna omale lõpuks plaadi, mida juba ammu otsinud olin - Sebastien Tellier on minu lemmik olnud juba sellest ajast kui ta 2008 Eurovisionil Prantsusmaad esindas, ja mis sai popiks alles siis kui Renault Megane selle oma reklaamimuusikaks võttis.
Jube hea plaat! Olen väga rahul!

Toredat alanud nädalat kõigile!
Kristab posted @ 17:16 - Link - kommentaarid (6)
06 September 2009
Harry Potteri sokid vol. 2

Mõni aeg tagasi kudusin pojale talveks Harry Potteri sokid. Kuna juba siis oli selge, et teine paar tuleb ka veel sellest ühest tokist lõngast välja, siis oli vaid aja küsimus kunas see teine paar ka valmis kootud saab. Nüüd on see aeg käes.

Mõlemad paarid koos. Kootud sama number varrastega, sama arvu silmustega, sama toki lõngaga, aga tunne justkui 2 erinevat suurust, onju. See tingitus sellest, et Oskar tahtis omale "ümber" sokke ja esimene paar on kootud peale 2x2 sääresoonikut edasi 1x1 soonikus. Teine paar sokke on peale sääresoonikut kootud tavalises parempidises koes.Jalas (ja käes ) kaKudumist alustasin juba Augusti kolmandal nädala poja ja emaga Roomas puhkamas käies õhtuti hotellitoas. Kaasas olid ja teise soki soonikust kannalakani kudusin seda Vilniuses komandeeringus olles õhtul hotellis. Nii et küll need sokid reisida saanud ja ilma (hotelle)
näinud .
Sellega loen poja sokkide osas selleks talveks ettevalmistuse lõppenuks. Jäänud veel nüüd sokid endale (tahaks hirmsasti pitsilist proovida) ja kindad.

Kena pühapäeva jätku!

PS. Kutsun teid ka osalema oma selle hooaja esimesel oksjonil.
Hirmus kahju oli küll, kuid panin oksjonile oma selles juulikuises postituses näidatud heegeldatud laudlina. Tegelikult mulle see lina väga meeldib, sai sinna palju aega ja tegemisrõõmu panustatud, kuid helesinine värv pole ikka kahjuks minu värv. Peale blogipostituse jaoks piltide tegemist pole see lina enam kapist välja saanud. Mõtlesin, et ta vääriks paremat saatust.

Kel huvi, siis oksjonile pääseb siit

Kristab posted @ 10:43 - Link - kommentaarid (3)
01 September 2009
Õunakook ja astrid

On just need 2 märksõna, mis minu 1. septembritega eluaeg kaasas käinudJa pildil on just need astrid, mis poeg Oskar välja praakis, kui hommikul õpetajale lilli kaasa valis ja minu esimene tagasihoidlik "õunapommitamise" katsetus (mida Oskar muidugi suu sisse keeldus võtmast, pole ju selline nagu õunakook välja nägema peab ... aga ongi hea, jäi mulle rohkem, sest maitsel polnud vaatamata lössis väljanägemisele viga midagi )

Aga meie aktusele minek nägi see aasta välja pisut teistsugune(koos jalanõude vahetusega kõrvaltänavas, kus pean hoidma ka oma autot, sest Tallinna linn ju veab meie tänavale kanalisatsiooni).


Aga kooli jõudis ikka kingadega vinks-vonks poiss


Armas vahejuhtum ka tänaselt kooliteelt. Kui koolimaja paistma hakkas palus Oskar mul lilled oma kätte võtta ja ise pistis oma käed sügavale püksitaskusse. Mõtlesin, et ah soo, et häbeneb vist, et hakkab juba see varajane puberteet end ilmutama ??: ... Aga Oskar ütles, et ta tahab oma käed ära soojendada, sest ta ei taha õpetajale külmade kättega lilli anda ja kätt suruda, et õpetajal hakkab külm muidu. Nii armas minu arust.

1. septembri puhul käisime koos Pisihaldja ja lastega koos Loomaaias. Oli tore päev täis toredaid kohtumisi. Mõned klõpsud sai ka tehtud enne kui fotoka aku täitsa tühjaks sai.
Aga nüüd on laps juba ammu homse koolipäeva ootuses magama saadetud... ja kuidagi kurvavõitu on olla....
Läbi on me vabadus!

Hilissuvi
Viivi Luik

Ja lõhnab angervaks
ja tulilill
ja ohakas.
On hilissuvi, on hilissuvi
ja pihlapuus
on marjakobar
ja männikus
on kanarbik.
Ja seda suve
ei tule enam
ei tule enam
seda suve.


Ja et täitsa käsitöötu see postitus poleks, siis 2 vilditud seebikest - kollastes toonides on mango-jogurti, ning roosades toonides viinamarja-päevakübara seep. Küll lõhnavad hästi!


Ilusat kooliaasta algust kõigile!
Kristab posted @ 20:09 - Link - kommentaarid (7)
294151 visitors