Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
30 September 2007
Ikka sallilainel
Eile alustasin ja täna lõpetasin

Ja siin üks niru pilt sellestkuidas ta mul kaelas on
Pilt on tõesti niru, sest toas oli pime, aga välku ka ei tahtnud kasutada ja käed on ka liiga lühikesed selliseks pildistamiseks
Tehtud Õpitoast leitud juhendi järgi ja see oli minu tagavara variant TK MUST ja VALGE projektile. Sorry Sniff, see on sinu sama projekt "negatiiv".
Ja tegelikult nägi keerusalli täna ka -lola- blogis.

PS. See lillesall, millest üleeile kirjutasin, on mul ikka päris tõsiselt hinge peal, Panen mustri uuesti üles, et äkki keegi oskab juhendada. Olen selle mustri ju siit kellegi blogist salvestanud, aga kahjuks pole nime. Arvatavasti on seal mingi väike vimka, mida minu mõistus läbi ei hammusta (ma kahtlustan, et need tundmatud punased märgid on asja võti)
Aga muster siis

Aga nüüd ma olen niiii väsinud (vedasin terve puuriida üksinda kuuri alla ära) ja lähen ära magama. Head ööd!
Kristab posted @ 19:11 - Link - kommentaarid (4)
28 September 2007
Lillesallist ja lehelillest, hästi natuke Waist ka
Sügis tõesti käes, sellisel värvilisel ajal on just sügis minu lemmikaastaaeg (nagu tärkamise ajal on kevad ja valge paksu lumega on talv minu lemmik). Eile valminud sallikesega käisin täna juba tööl. Küll oli mõnus ja soe, isegi kontoris ei võtnud ma seda kaelast ära.
Sall on nii mõnus, et tahan omale ühte veel, VÄHEMALT! Ja mis mul meenus, kui ma eelmine nädal komandeeringusse läksin, pidin jälle Kopenhaageni lennujaamas kahe lennu vahel aega parajaks tegema. Sattusin seal InWear´i poodi, kus esimese asjana märkasin siit Isetegijast minugi arvutisse salvestatud lillesalli kalli raha eest müüdavat. No küll oli ilus sall. Kui mul see meenus, siis teadsin ET MA PEAN OMALE SELLE SALLI SAAMA. Sest mul on ju täpselt selle salli jaoks ju lõng ka olemas... Ja parafraseerides Tõnu Karku "Keskea rõõmudest" - see on ju minu sall, mul järgmine nädal just vaja seda kanda ja mul juba sihukesed püksid ka olemas, millega seda kanda... (tegelt muidugi vähemalt 2 püksid veel ja 1 seelik ka).
Hakkasin siis pusima, aga .... mitte kuidagi ei tule välja, 5 korda olen juba harutanud... Kas keegi kallis inimene oskaks juhendada kuidas seda heegeldama peab , lilledega saan hakkama, aga kuidas ma need read üksteisiega kokku saan ja need sambad ei saa heegeldades nende koha peal olla, või kui on siis, ei saa sinna lille teha nagu peab. Ühesõnaga kui keegi oskab aidata oleks tore, SEST MA PEAN SELLE SALLI ENDALE SAAMA.
Aga toredatest asjadest veel nii palju, et käisime pojaga kohalikus pargis jalutamas ja naasime suurte peotäite vahtralehtega. Ja no ei saanud ju minagi lehelillede tegemist proovimata jätta.

Vaasiks on Mr. Waiga Kagu-Eestis ringi sõites Piusa Savikojastostetud kruus. Väga vahva koht oli, soovitan soojalt külastada kui sinnakanti satute.
Ja paluti mul kajastada Mr. Wai Eestimaa muljeid, mõned killud siis - Meeldib talle siin, kohe väga. Kõige rohkem meeldib meie ilm, nii hea külm pidi olema. Eks see kliima talle see kõige suurem eksootika olegi. Õnneks ta seda meie kõige koledamat, pimedat, märga, lörtsist ja tormist aega ei näe ega koge. Võib-olla hoopis kahuks, vot see olleks alles eksootika, millest Malaisias järeltulevatele põlvedele rääkida... Üks päev sadas vihma ja siis ta oli siiralt imestanud, et näe Eestis on täpselt samamoodi kui Malaisias, pilved tulevad taevasse ja siis sajab :-))....Eestimaa maastik on väga ilus, nii suured põllud ja kaugele näeb.(neil on ju mäekülgedel terassid, või siis lihtsalt dzhungel - meie metsad on selle kõrval nagu noorendik)... Aga põlluharimises on eestlased rumalad laisad, ainult üks kord aastas pannakse seeme maha. Ta ei suuda aru saada, et miks meie põllud praegu tühjad on ja uut seemet mulda ei panda. Olen talle üritanud selgitada, et varsti tuleb lumi maha ja et on külm ja pime ning taimed ei saa kasvada, aga see on tema jaoks arusaamatu. Ma arvan, et talvest vist ongi raske aru saada, kui sa seda üldse kogenud ei ole. Just et see ongi niii külm ja nii pime ja niii pikalt.... Ja siis on talle ülisügavat muljet ja aukartust avaldanud, et meil tänavatel nii palju uusi, suuri ja uhkeid autosid sõidab (bläkk mahvia kaar - ütleb ta).... Eestimaa teedel sõites on ta siiralt imestanud,et meil nii palju linde (vareseid ja kajakaid) on põldudel ja miks neid mitte keegi ei küti - neist saaks ju Chinese Medicine ja muidu süüa teha... Siis on tal mure, et mul meest ei ole, pani mulle südamele, et ma ikka iga õhtu vähemalt pool tundi omale meest otsiksin, et oleks keegi kes kalal käiks (Tallinnal on ju meri ümberringi), põldudelt linde kütiks ja ühesõnaga muidu toidu lauale tooks, muidu ma pean poest süüa ostma ja ma ei saa oma eluga hakkama ja Oskar on ju nii armas laps. Kui ta veidi shvipsis oli, siis tuli jutust välja, et Malaisias kui naine lapsega/lastega üksi jääb, siis ta tavaliselt tapab enda ja lapsed.... Ja sügis meeldib talle hirmsasti, kilkas iga kord kui väike laps, kui kuskil kullendavat kaske või leekivat vahtrapuud nägi, neil on seal ju igikestev suvi....Aga Eesti toit - noh see on ju sööödamatu, Kartul, õun, verivorst, sült, seest punane liha, piimatooted, see on tema jaoks vist küll õudus ruudus, aga ta ei virise, kõigepealt ta küsib, et kas me tõepoolest seda sööme, siis maitseb imepisikese suutäie ja ütleb, et nüüd on kõht täis. Ära minnes ma kahtlustan, et kui tuli peale paistab, siis varju tast küll maha ei jää.... Ja üks asi, on tal veel proovimata, EESTI SAUN. See on plaanis esmaspäeval. Aga igakord kui jutt sellele läheb on tal silmad sinist hirmu täis ja ütleb, et selline asi ei ole võimalik, sest skin will burn.... Aitab ka tänaseks
Kristab posted @ 19:15 - Link - kommentaarid (9)
27 September 2007
Head soov sügiseks
Olen vaadanud ja imetlenud siin TKV Hea soov sügiseks pakke ja nii hirmsasti tahaks ise ka kingitust teha (ja kingitust saada , ). Aga ei julenud ennast sellesse vahetusprojekti registreerida. Ma siin ikka selline suhteliselt uueke ja minu oskused ja fantaasia jäävad siin tegutsejaile ikka kõvasti alla, ja ei taha ju kellelegi pettumust ka valmistada. Aga just sellise sügisese asjakese isu tuli, sest ilmad on küll soojad, kuid enam ära ei peta - see ei ole enam mingi (vananaiste) suvi, vaid sügis on käes.
Ja eile õhtul ei tulnud und, olin näinud palju armsaid sügisesi kingitusi, kael oli natuke kange (mul pole ju salli ja kõik minu pluusid on suure kaelaaugaga) ja siis nägin veel eile kellegi blogis Snowdropist alguse saanud ananassisallikese maania järjekordset üliarmsat näidet, meenus, et minu voodi all lapse talveriiete hulgas on üks vana tädi kootud sall, mille laps ära põlgas, sest sall on liiga lühike, aga mille värvid mulle hirmsalt meeldivad.
Ühesõnaga matemaatika eriklassis käinuna tean ma väga hästi, et 1 + 1 + 1 +1 = 5.
Ja siin on siis täna 01:33 pildistatud SALL ENNE.
Ja siin on täna 22:05 pildistatud SALL PRAEGU.
No ja muidugi ei olnud mul kannatust hakata otsi peitma, vaid oli vaja kohe pilti teha
.

Tegelikult vist mingit viisi võiks see kvalifitseeruda kaselle aegumatu projekti alla. Aga totaalne see muutus ju tegelt ei olnud, sall jäi salliks ikka, nii et vist siiski mitte.

Ja lõpetuseks veel fakt, et kallis hr. Wai on ikka veel Euroopas ja seikleb praegu omapäi (8-päevasel eestikeelsel bussiekskursioonil) Pariisis. Kui kõik hästi läheb, peaks ta nädalalõpus taas Eestisse jõudma ja teisipäeval hakkab tagasi oma kodudzhunglisse lendama. Seni aga on nii minu ja mu sõprade jaoks olnud üheks toredamaks õhtuks olnud, see kui ta meie 8-le sõbrannala Hiina sööki tegi ja meid seda tegema õpetas. Siin on mr. Wai toidutegemis hoos. Igatahes too õhtu, ta vist küll mõtles, et ta on surnud ja sattunud pisikeste hiina meeste paradiisi, suured valged naised ümberringi ja tema kõige tähtsam. Ja siin onMr. Wai taevas.
Tegelikult peaks tema/temaga seiklustest Eestis raamatu kirjutama, ja isegi kui seda ulmekirjandusena müüa, siis usun, et oleks ikka veel kahtlejaid, et sellised asjad on liiga utoopilised...
Kristab posted @ 20:46 - Link - kommentaarid (7)
10 September 2007
Nii, viimane postitus, enne pikemaajalist sunnitud pausi, seoses Mr. Wai tulekuga (vt. Eelmine postitus).
Oli väga tore nädalavahetus – käisime lastega kirbuturul müümas ja läks väga hästi, ilm oli soe, sai hunnikust lasteasjadest lahti, laps teenis korraliku taskuraha (202 EEKi oli Oskari päeva saak). Ja siis ma sain omale sealt õhtuks „tütre” – kellega me vaipu kloppisime, kooki küpsetasime ja lilleseadet tegime.....Väga vahva vaheldus, ainult poeg Oskar pettus naistes – nii igavad, keegi taga ei aja, üle aia, kuuri katusele ja õunapuu otsa temaga ei roni ja NIII väikese asja nagu püssi laadimiseks on ka tema abi vaja... Isegi taigna mikserdamine, mis muidu eranditult tema tegevus on, ei lohutanud teda. Naised on titekad.., ausõna!
Ja üks tore uudis veel. Sain täna kätte ühe väga-väga ilusa asja, mida ma juba ammu endale tahtsin-Belli tehtud vaagen
Aitähh sulle! Võin öelda, et tegelikkuses on see veeeel ilusam kui pildil. Aga panen siis pildi sellest minu kodus ka (koos lilleseadega mille eile koos ome "kasutütrega" tegime)


Aga jah, homme algab üks suuur väljakutse minule ja kõigile tuttavatele-sõpradele, kes kunagi MaLaisias käinud ja mr. Waiga kohanud (täpsemalt loe eelmises postist). Ühesõnaga homme ta laekub ja tagasipilet on alles 2. oktoobriks. Küsisin, et mis ta Eestis näha tahab, ja ta arvas, et Venemaal tahaks käia ja Saksamaal (noh tema jaoks on Euroopa üks riik nagu Malaisiagi ja kui juba siia sattuda, siis käiks mitmes osariigis- nagu meiegi Malaisias). Pakkusime, et läheme Eesti loodusesse, metsa ja rappa (meie ju oleme enamuse ajast dzhunglis) ja Tallinna vanalinn on väga ilus. Kuid tema arvas et ta on puid ja maju Malaisias ka näinud, et tahaks näha suuri masinaid ja tehaseid -vabrikuid, et millega eestlased rikkaks on saanud - ei tea kas ta plaanib tööstusspionaazhiga tegelema hakata Aga samas meile olid ka kohalikud saeveskid, (noh kui Eestis sõidavad tee peal suured autod puukoormatega, siis seal on ju sarnase või suurema auto peal vaid üks jupike ühest puust) ja kui mõnest automüügiplatsist mööda sõitsime, siis pidi vaeseke ju alati oma pea peaaegu otsast ära keerama, niiii väga pakkusid need talle huvi
Ühesõnaga Mr. Wai Then (Kõrge) Lian (Taevas) Euroopas veedetava 3 nädala sisse on plaanitud - 8 päevane Pariisi reis (saab ta seal vähemalt omasugustega kohalikus Chinatownis suhelda), Uisutamine, Eesti saun (Malaisias hotelli saunas jäi tagumik ikka naks ja naks lava külge kinni - nii külm oli see), Väljasõit Ida-Virumaale (näitame talle Narva silla pealt Venemaad, mida ta niii väga näha tahtis ja käime Sillamäe kaevandusmuuseumis maa-alusel eksursioonil, kus ta siis võib masinaid näha), ühel päeval tulevad kõik sõbrannad mulle külla ja Mr. Wai teeb/ja õpetab meid tegema Hiina sööki. (Ta on vapustavalt hea kokk, tean seda omast käest ja üle kõige naudib ta tähelepanu, seega tõotab sellest õhtust tema reisi tipphetk tulla). Ja siis päevake SPAs, tema on ju oma kohaliku jõega harjunud, las nüüd laseb torudest alla ja mõnuleb mullivannis (loodame, et teda ikka lastebasseinist mujale ka lubatakse- ta on ju niii pisike). Ja rohkem plaane mul pole, aga ikka ei ole veel kõik tema siin oldavad päevad "programmiga kaetud". Kui keegi oskaks veel mingeid vihjeid anda, mida temaga teha.... Iga nõuanne on kuldaväärt... ette tänades... jne.
Aga jah, tal on kästud soojad riided selga panna ja kas see tema jaoks tähendab pikki sitsipükse ja pikkade käistega batikpluusi nagu ma sisimas kahtlustan, seda saab juba näha homme õhtul... Ja mina kardan, et kogu selle loo pärast jään ma veel jänni oma TK Must ja Valge projektiga, mille jaoks ma ka siinses foorumis väikest abi palusin.
Kohtumisteni peale 2. oktoobrit!


Kristab posted @ 15:45 - Link - kommentaarid (6)
05 September 2007
APPIII mulle tulevad külalisedja käsitööst mitte ühtegi sõna seekord
Appi, sain sellise sõnumi, et 11. septembril tuleb üks tore inimene külla. Iseenesest ju vahva, aga veidi täpsustavat juttu ja siis saab arusaadavaks millest selline paanika. Ma ei tea kas sellest on juttu olnud, kuid mulle meeldib reisida (ja vihkan lendamist). Ja üks mu lemmikriike on Malaisia, eriti sealsed dzhunglid (mina olen kindlalt metsa- mitte mereinimene). Käidud on seal palju kordi, ja sõprade-sõprade-sõprde kaudu tekkinud sealsed omad sõbrad. Üheks nendeks Hr. Wai, üks väga tore ja armas hiina rahvusest malaislane, kes meil dzhunglis alati teejuhiks olnud.
Siin üks ilus pilt temast Borneo saarel ühes kohalikus esindusrestoranis

Ja siin pilt tema juures kodus, Taman Negara dzhunglis, laineplekist hüttikeses, millel uksi ees ei olnud, vaid ööseks aeti auto sissekäigule ette. Selgituseks veel, et onnike asus mäekallakul meeter autost ja 30 meetrit vabalangust, ja teiselt poolt meeter ja 30 meetri kõrgune mäekülg vastas. See oli turvalisuse pärast. Aga jah, see suur valge naine ta kõrval olen mina.

Üks öösel oli meil akna taga (ja-jah, sel onnil oli meie magamistoal ka aken, nojah, luuk tegelikult) selline tegelane:
.
Ja tsivilisatsioonist sai mister Wai juurde ja tagsi niimoodi:
.
Ühesõnaga, seesama armas mr. Wai otsustas, et tema tuleb nüüd oma Euroopa sõpradele külla. Lasi oma õel (kokku on nende peres 19 õde-venda) mulle sõnumi saata, (sest ta ise loeb ja kirjutab ainult hieroglüüfe, räägib küll inglise keelt, tegelikult ikka hiina keelt kerge inglise aktsendiga) ja teatas, et maandub 11 september Helsingis (Euroopa ju) ja olgu me tal vastas. Iga aasta kui me seal käime oleme ju teda ikka külla ka kutsunud, aga peale kõiki neid aastaid, ta siis äkki otsustaski... Appi ja minu selle aasta puhkusepäevad on miinustes (3 nädalat neist kulus just aasta alguses jälle Malaisias ja minu üle jäänud selle aasta puhkusenädalast on juttu eelmises postituses). Ja ma ei saa kuidagi talle Helsingisse vastu mindud... pole aega ja ei oska ka...
Ja mis tast vaesekesest siis saab, ta pole kunagi Malaisiast, kus aastaringselt keskmiselt +35 soojakraadi, väljas käinud, kui rääkisime et Eestis on talvel -20, siis ta ainult noogutas mõistmatul pilgul ja küsis, et kas ma kunagi lund ka olen näinud. Ja ta on ju pisike nagu kärbes. Ma tõesti kardan, et kui ta siia kohale jõuab oma lühikestes pükstes, siis ta lihtsalt külmub surnuks või astub mõni keskmisest suurem eestlane ta lihtsalt laiaks. Appikene, mis ma teen... Ja kuhu ma ta viiks ja mida talle näitama peaks... Kas on kellelgi soovitusi.
Ja olen siin mitmeid Soomes resideeruvaid isetegijaid märganud, kas keegi oskab ütelda, kuidas kõige paremini Helsingi lennujaamast sadamasse saaks...Ma ise ei ole ju kunagi midagi peale Helsinki lennujaama näinud..
OH, ma olen murest murtud. Ja samas ta on nii tore ja hea inimene (tüüpilise eestlase jaoks, ehk tundub lihtsameelne) ja tahaks, et tal minu kodumaast ka hea mulje jääks...
Kristab posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (8)
294151 visitors