Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
31 Oktoober 2007
Täna ainult laudlinadest
Kõigepealt tahaks kõigile südamele panna, et kui sulle miskit ikka väga meeldib, siis tuleb see ka kohe ära osta. Tean seda omast (valusast) kogemusest. Käisin mina nimelt mitu raksu Abakhanis ühte kaaluga müüdavat kangast imetlemas, mis täpselt minu laudlina oli... Imeilus, aga mitte eriti odav... Nojah, mul on sihuke kiiks, et päris niisama ma omale ilusaid ja mitte eriti odavaid asju ei osta, vaid leian alati omale mingi "põhjuse", et ennast selliste asjadega premeerida. Aga kahjuks polnud tükk aega mitte ühtegi põhjust kuskilt võtta.
Ja eelmine nädal tuli põhjus - lapse sünnipäev...kihutasin poodi, aga seal EI OLNUD enam seda kangast
Täna igaks juhuks käisin jälle Abakhanist läbi, et äkki ikka kuskil on. Ikka ei olnud.
Oli aga hoopis teine kangas, mis mu poja paugust ära võlus. "JÕULUD ja " oli ta ainus reaktsioon. Ütlesin, et vara veel, ja tema elutargalt vastu, et järgmine kord jälle pole.... Kuulasin siis seekord endast targemat.
Ja meie selle aasta jõulu õhtusöök saab kaetud sellisele lauale

Ja siin on pilt tehtud välguga, kus värvid on õigemad

Aga lõpetuseks näitan teile oma lemmik laudlina, mille soetasin HUMANAst 15 EEKiga. Uskumatu leid minu jaoks - nii ilus (minu lemmikvärvid) ja nii odav, et selle jaoks ei olnud isegi põhjust vaja, et osta
Siin ta on


Nüüd jõululina ääri ja ootama
Aga teie ostke teinekord ikka asi KOHE ära, kui ikka väga meeldib ja veendunud olete, et see teie omaks saama peab
Kristab posted @ 18:00 - Link - kommentaarid (9)
29 Oktoober 2007
Katsetus

Kuna minu delfi fotoalbumist siia pilte nähtavaks tuua ei saa, siis katsetan nüüd Flickr albumit. Kui nüüd pilt näha jääb, siis "katsetus" õnnestus. Ja kui õnnestus, siis näete minu Vogue lillesalli jaoks tehtud lillekeste "katsetust".
Ja kui pildi nähtavaks tegemine tõesti õnnestub(s), siis suured tänud Pisihaldjale juhendamise eest
Kristab posted @ 18:56 - Link - kommentaarid (5)
27 Oktoober 2007
Saage tuttavaks - meie uus pereliige

Sellel pildil on ta natuke häbelik, kuid siin siis täies hiilguses ka

(Mul on nii kahju, et ma pilt.delfi-st ei oska pilti otseselt nähtavaks teha , see oleks seda väärt olnud)
Tema on väike deegu, kelle Oskar sai omale sünnipäevaks ja pani nimeks NIPI (ametlik ehk pikem nimi on NIPSI )
Ta on nii armas, et pidin teile teda kohe näitama. Hirmus elav tegutseja on ta ka, nii et meie peres on telekas (kahjuks ka käsitöö ) nüüd unustatud teema, istume mõlemad tundide kaupa puuri ees ja vaatame Nipi tegemisi. Loodetavasti läheb suur ahvivaimustus varsti üle ja et vähemalt mul jääb natuke mahti ka muude asjade jaoks...
Kristab posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (2)
23 Oktoober 2007
Miks ma täna öösel ei maganud e. lugu kaelusest
Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et minu laps eile kurtis, et kõik sallid on nii vastikud . Ja mina jälle pabistasin, et ta võib ju omale salli 10x ka ümber kaela keerata, aga ikkka on tal kõri paljas. Ja külmad ilmad on ju juba käes
Ja sii mul tuli mõte. Panin lapse magama, võtsin välja nr 10 vardad ja Novita Mondo lõnga ning sukeldusin Isetegija õpituppa. Käivitasin vardad ja öösel kell 3 oli asi valmis. Väike üllatus mu kallile tänasele sünnipäevalapsele!
Oi tal oli hommikul hea meel ja tahtis sellega hirmsasti lasteaeda minna, aga.... See kurivaim ei läinud üle pea. Kartsin kudumise ajal kogu aeg, et äkki jääb ümber kaela löts ja küll ma siis ikka pingutasin seal neid silmuseid... Üle pingutasin.
Aga siin siis pilt enne harutamisele minekut.

Katsun siis lõunaks kaela osa uuesti valmis kududa, et kui talle lasteaeda järgi lähen (lähme koos talle sünnipäevaks looma ostma), siis saab ta selle juba kaela panna. Kui ma muidugi jälle mingit käkki valmis ei tee
Kristab posted @ 07:31 - Link - kommentaarid (3)
21 Oktoober 2007
MÜTSI LUGU.

Olen teinud mina oma elus ühe mütsi iseendale. Ja see sai selline.
Musta, oma lamba, villase lõnga ja tundmatute pruunide lõngade juppidest. Muster oma fantaasia. Ja et te ikka aru saaks, siis kõrvaklappidel on tegelikult kujutatud kukekesi . Kuigi olgem ausad, kukekesi ei meenuta nad mitte millegagi, kuid just neid ma sinna üritasin nikerdada.
Ja nüüd kannab seda mütsi mu poeg. Ja tavaliselt teeb ta seda toas.


Aga jah, aeg oli siis üllatavad 90-ndad. Minu lemmikstiil grunge. Minu üheks lemmiklauluks Spin Doctors \"2 princes\". Ja kui te selle video esimesed 30 sekundit ära kannatate vaadata, siis saate kohe aru, et solisti müts oligi minu mütsiteo inspiratsiooniallikaks

Aga Pilt.Delfi.ee keskkonnast ei saa mina pildi blogisse nähtavaks tegemisega hakkama. Kui keegi oskab juhedada, siis oleks väga tänulik!
Ilusat pühapäeva õhtut kõigile!

PS. Susa Volangisall, mille õpetus pärit siinsest õpitoast ja mida mina 30. septembri postis ka näitasin. On kogunud palju positiivset vastukaja minu naissoost kolleegide seas ja muster läheb nagu soe sai. Teadjamad räägivad, et sarnaseid salle pidavat müüdamaUnited Colours of Bebettoni poes 500-600 EEKiga.
Kristab posted @ 16:17 - Link - kommentaarid (1)
19 Oktoober 2007
Sall vol.3 ehk Lillesall sai valmis
Oeh, valmis sai (vist, lõnga veel jäi järgi, nii et vajadusel saab veel juurde heegeldada). Valmis sai nimelt lillesall, mille tegemiseks ma paar posti tagasi siin appi hüüdsin. Ja tänu abile jõudsin ka jälile, et siin on seda teinud nii Maasikmari (algallikas) kui ka Kuradike. Aitäh, tänu sellele sain ka ise nüüd sellega hakkama. Ja siin see on:

Materjali kulus veidi üle kahe 50g toki COMARKETi odavalt väljamüügilt ostetud 100% akrüüllõnga mis mulle õudselt meeldis , sest see oli nii mõnusalt hõbehall, megapehme ja soe ning odav muidugi ka (salli omahind ~25 EEK)
Ja siin poseerib sellega minu mantel ja siin on ta sama salliga veidi edevamalt.
Nojah, ja siin tegi poja minust \"eriti uduse pildi\".
Ah, ma ei tea. Sall mulle iseenesest küll meeldib, kuid..... "liiga naiselik" sai vist minu jaoks.
Võib olla ma ikka hakkan teda kandma sallina ja kaela seotuna. Sellepärast ma pidurit paningi, et hakkas liiga laiaks ja rätiks kätte minema... Peaks kuidagi vist katsuma selle viimase järelejäänud toki lõngaga seda asja pikusesse aretada. Ei tea kas on võimalik
Kristab posted @ 20:58 - Link - kommentaarid (3)
18 Oktoober 2007
Küll mul on hea ja armas poeg
Pikemat aega olen kurtnud, et mu fotoka akulaadija on kadunud ja eile ütles kallis poja, et ta hakkab CSI-d mängima ja otsib selle üles. Ja 3 minutit hiljem ta sellega oma toast ( ) välja ilmuski. Küll ta on osav, eksole Nojah, eks see CSI on tal juba suurte kogemustega mäng (kujutage ette hooldamata aeda ja kuuri alust, kriminaalkroonikat väärt elamist + pööningut, kus on aastakümneid kultuurkiht ladestunud, enne kui meie selle ~2 aastat tagasi ostsime ja omale koduks hakkasime tegema). Eks see kogemus oli, mille najalt ta selle laadija 3 minutiga üles leidis (kuigi mulle väike kahtluseuss jäi hinge, et ta just sellega oma toast välja ilmus, kus mu fotokas mitte kunagi olnud pole.... Aga nojah, küllap ma mõtlen siin enda rikutuse tasemelt , ei hakanud küll lapsega pragama.
Aga millest ma tegelikult kirjutada tahtsin, et meil oli Oskariga väike omavaheline vahetusprojekt, Emalt-pojale, Pojalt-emale.
"Kinkide vahetus" toimus paar päeva tagasi. Ja siin on mõlemad "kingid" ühe pildi peal:

Ja kum sai kumma asja - sellele küsimusele leiad vastuse kui klikkid sellel lingil
Peremees ise:

Aga jah, kampsunilõnga valis poiss ise (mina ei oleks nii tumedat tahtnud) ja lukuga kaelus oli tema enda nõue samuti. Kulus 4 tokki Novita Rustika lõnga. Ja tagantjärele tarkusena võib öelda, et varrukad oleks tulnud teha lühemad ja kere osa ehk veitsa pikem. Ja varukad oleks olnud arvatavasti parajad, kui ma oleks varuka osa keretükkidel sisse võtnud. Aga see on minu esimene endakootud kampsun pojale ja tema on igatahes megarahul. Nõuab nüüd järgmist ja küll ma sellega siis targem olen. Ja mis veel - kere tükid ja üks varukas valmisid ühe hooga, siis tükk aega vahet ja õhtuga ka teine varrukas, kuid kõige kauem aega kulus kokku õmblemisele, luku ette ajamisele ja otsade peitmisele, kas pole kummaline.

Ja lõpetuseks Oskari monoloog täna hommikul autos lasteaeda sõites - ema, kas sa tead, kuhu lehmad talveks kaovad? Nad LÄHEVAD LAUTA, ja EI LÄHE ÜLDSEGI KOOPASSE TALVEUND MAGAMA!
Kas teie ka juba seda teadsite?

PS. Unustasin oma kingist kirjutada, sain Oskarilt megaarmsa käevõru, naguu pildilt näha võisite. Siiani ma pole küll üldse mingi ehete inimene olnud, kuid nähes siin Isetegijas nii ilusaid ehteid kogu aeg ja nüüd pojalt käevõru saades, tundub, et hakkan muutuma....
Kristab posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (3)
17 Oktoober 2007
Hiina köögi retsepte

Kuna mõned huvilised olid, siis teen siia copy/paste sõbranna kirja pandud töökäigud.
Koguseid eriti kuskil märgitud ei ole, sest põhiline mõõduühik oli some more, little bit more (näiteks muna kohta ). Ja kõige põhilisem mõõtühik toiduvalmistamisel on Protsent (jah tõesti - % - )
Kui midagi eriti segaseks jääb ja täpsustavaid ????..... , siis andke tulla....
Aga nüüd siis lubatu:
Sealiha (searibi ilma kondita)
- eemalda kamar, lõika läbikasvanud lihast risti kiudu 0,75 – 1 cm viilud. Maitsesta soolaga ja pane 2 tunniks seisma
- sooldunud lihale lisa 1-1,5 dl maisijahu (võid asendada tärklise või tavalise jahuga) ning 2 muna, sega
- maitsesta kange alkoholi (1 kg liha kohta 3 spl brändit) ning sojaga
- lase seista veel 15 min
- kuumuta pannil (palju) õli, prae seal peeneks lõigatud ingveriviile
- ingveriga maitsestunud õlis prae lihatükke mõlemalt poolt
- kata kausi põhi majapidamispaberiga (et liigne rasv sinna imenduks) ning tõsta valmis lihatükid kaussi

Salat
- koori värske kurk ning eemalda ka seemnete osa, lõika suupärased (3 cm) tükid / ribad
- koori punane sibul ning lõika viilud neljaks
- maitsesta rohke soolaga ning jäta 15 min seisma
- pese sõelal kurk ja sibul, lase nõrguda
- maitsesta 4 tl suhkruga, lisa 1,5 sl äädikat
- sega hulka õhukeselt viilutatud porgandid
- lisa ananass, mis on kooritud ning lõigatud vastavlt Mr. Wai õpetusele 

Muna hüüve e veevannis aurutatud omlett
- löö 2 muna (kasuta ainult ühte kätt, et oleks päris  plekk kaussi
- lisa vett (20% kogumahust)
- maitsesta soola või suhkruga
- löö muna kahvliga kergelt segamini, pane kauss keeva veega täidetud veevanni / potti, lisa pisut õli (ma ei tea kas see õli värk ikka on õige?)
- kata pott kaanega, auruta kuni kausis olev munasegu hüübib (2-3 min + meil läks veel 3 min  )
- kui oled munasegu soolaga maitsestanud pane valmis hüübele peeneks hakitud murulauku ning punast tsilli pipart

Mingi asi veiselihast
- veisefilee lõigata risti kiudu väga õhukesteks tükkideks
- lisa soola, pipart, brändit, sojakastet ning jäta maitsestuma
- kuumuta (palju) õli, lisa peeneks lõigatud küüslauk ja ingver mida prae enne liha lisamist paar minutit
- lisa loomaliha, prae pidevalt segades 3 min.
- Lisa (maisi)jahu ja külma vee segu
- Maitsesta / kaunista murulaugu ning punase tsillipipra tükkidega
- Murulugust lisa esmalt alumine / valge osa, ülemised / rohelisemad osad lisada mõnevõrra hiljem ning praadida veel väga kiiresti 1 min.

Kanaliha
- lõika kana koos naha ja kontidega suupärasteks tükkideks
- maitsesta soola ja brändiga
- prae kanatükid rohkes õlis, lisa palju viilutaud küüslauku ja ingverit
- lisa terved või suuremad viilutatud seened

Küll teiega on tore!

Kristab posted @ 17:07 - Link - kommentaarid (2)
No kuhu see fotokla laadija on saanud
Pole ammu siia blogisse midagi lisanud, sest ilma pildita ei taha ju. Aga minu fotoka akulaadija on haihtunud ja arvatavasti ümbermaailmareisile läinud. Ootan kuna ta mulle endast kuulsates kohtades tehtud pilte hakkaba saatma nagu filmis "Amelie" isa aiapäkapikk
Tegelikult on valmis saanud poja kampsun ja haige olles ajaviiteks on hea nikerdadaVogue Lillesalli õiekesi. Nojah, päris aus olles, siis inimese tunne hakkas alles eile pealelõunal tagasi tulema ja alles siis suutsin ka vardad taas kätte võtta. Senini olin lihtsalt voodis pikali, tegin paar liigutust ja taas voddisse pikali. Vaene poja, pidi endaga täiesti ise hakkama saama, tegi endale süüa, vaatas telekat ja mängis minu peal arsti. Tundus, et ta oli endaga ja oma eluga rahul - hea seegi!
Kuna ma aga tahtsin siia oma pojakampsikust märgi maha panna, aga pilte näidata pole, siis otsustasin, et mainin kampsuni ära ja pildiliseks pooleks jäävad veel mõned meenutused Mr. Wai külaskäigust. Loodan, et te ei pahanda.
Ühesõnaga, Mr. Wai on nüüd juba ppar nädalat tagasi oma kodumaal, kuid viimase õhtu veetsime ühtede sõprade juures, kes see aasta minuga esimest korda koos Malaisias käisid, et seal lõpuks Mr. Wai ka oma saunakogemuse saaks, mis senise 3 nädala jooksul oli koguaeg millegi taha jäänud ja samas tegi hr. Wai viimast korda meiel head Hiina köögi sööki. Olgu kohe ära öeldud, et saunas jäigi Mr. Wail käimata, sest seni oli ta küll kõva mees rääkima, et tahaks järgi proovida küll, kuid kui nüüd oli lõpuks viimane variant, et tulebki minna, siis sellist hirmu ei ole mina varem ühe meesterahva silmist vastu peegeldamas näinud (mul tundus, et isegi ta prilliklaasid hakkavad suurest hirmust mõranema), siis sehkendas ta ennast terassile suitsetama umbes 20 minutiks, siis hiilis mööda seinaääri ennast märkamamtuks tehes WC-sse ja lukustas ennast sinna vähemalt 15 minutiks. Kui teda taga hakati otsima, siis tunnistas ausalt üles et tema ikka ei julge minna, sest "skin will burn".. Nojah, ega me teda siis ei sundinud ka. Ja kui nüüd järgi mõelda, siis olid kõik eelmised saunavariandid ühel või teisel moel jäänud just tema pärast ära
Aga süüa sai ananassi-kurgi salatit

Loomaliha värskete sibulate ja tshilliga (minu lemmik)

Kana seentega (minu teine lemmik)

Aga ka munahüüvet ja sealiha taignas (meeste lemmik, superhea. Sellele pidi peale tulema ka magushapu kaste, kuid lihtsalt pandi liha varem nahka kui asi kastmeni jõudis)
Üks sõbranna pani ka kõik tegemiskäigud kirja, nii et kui huvi on, siis saan ka retseptid teieni tuua. Praegune postitus lõheb juba liiga pikaks ja ei osanud Wordi dokumenti siia linkida. Ja siis ma pean veel omale mingi uue albumi leiutama, sest et neid pilte siia panna pidin juba hunnik vanu kustutama, sest siinse isikliku pildialbumi olen suutnud triiki täis panna
Seniks aga kõigile tõbistele head tervenemist
Kristab posted @ 10:56 - Link - kommentaarid (4)
294151 visitors