Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
29 November 2009
Pesa varrastele ja heegelnõeltele

Juba ammu, tegin oma pikkadele varrastele pesa, aga heegelnõelad ja sukavardad olid ikka ilma kindla koduta. Eile õhtul sai see karjuv ülekohus likvideeritudMaterjalideks plekist virsikupoolikute kompotipurk, pool salvrätikut ning decoupage´i lakk.
Ise jäin tulemusega rahule.
Küll pole ma aga üldse rahul sellise ilmaga. Palun natuke päikest ja veel eriti hea oleks kui ka mõni kraad külma ja valge kohev lumi. Lõppeks juba see kaamos!
Kristab posted @ 10:14 - Link - kommentaarid (3)
28 November 2009
Värviline

Nojah, eile tuli mul postituse lõpuks täitsa kurb tuju peale nende kurbade värvidega. Läksin arvuti juurest joonelt oma lõngakoti manu ja otsisin välja kõige kärtsuma.... Et tuju tõsta... ja et varbad sooja saaks...Lõng: Jõgeva Villavabriku 8/3 maavillane (loodetavasti peab see 3-kordne lõng soki sees kauem vastu)
Vardad: Vähemalt 3 (kui mitte rohkem, aga minu arust mul sukavardaid suuremat numbrit pole)
Muster: Ikka Isetegija õpitoast. Mustrile omalt poolt vaid laiust ja pikkust lisatud

Nüüd on küll dzhinn pudelist välja lastud ja tundub, et nokk kinni-saba lahti olukorda sattunud ja ees on ootamas unetud ööd, katkised närvid, rohkelt sokikudumist ning hunnikus "peaaegu täpselt samasuguseid" sokke. Häirib mind nimelt, et sokid ühesugused ei tulnud. Kerisin mina omast arust kerast täpselt paraja koha peale, et 2 ühesugust sokki saada, aga ikka toimub värvivahetus erinevate kohtade peal. Nüüd kriibib, et peaks niikaua edasi katsetama, et ikka ühesuguse paari valmis saab. Momendil hoiab mind ainult tagasi hirm, et kui nüüd ühe soki veel juurde teen ja see veel hoopis kolmanda koha peal värvi vahetab - mis siis edasi saab - siis on mul ju juba 3 erinevat sokki, millele teist TÄPSELT samasugust paarilist vaja

Mõtlen veel.....
Kristab posted @ 10:50 - Link - kommentaarid (6)
27 November 2009
Sügisene melanhoolia

Hall ja sompus aeg on praegu, mis teeb meele kurvaks ja ihu haigeks. Ma teist päeva haiguslehel
Tegelikult oleks ju praegu just vaja kudulõngade ja heegelniitidega veidi värvi ja särtsu oma elmisse ja olemisse sisse süstida, aga miskil kummalisel kombel on minu lemmikvärvid just sellised pikale veninud sügise agoonia toonid - pruunid, hallid, murtud tumesinised toonid. (Ja no must värv ju ikka alati) Ju sellest tingitult sai Jõgeva Villavabrikust (paljude teiste lõngade seas) omale ka pruuni-sinisekirju lõng toodud ja rätiks kootud.
Täna teist päeva haiguslehel olles, sai see nüüd ka päevavalges (kuigi jah, valge pole ta sellegi poolest) ära pildistatud

Tehnilised andmed
Lõng: Jõgeva villavabriku värviüleminekuga 8/2 maavillane
Mõõdud: ~ 170 x 80 cm
Varras: ilma numbrita, arvan, et 3.5 või 4
Muster: Evelyn A. Clark´i HEARTLAND LACE . Appikene juba neljas sall selle mustriga. Mis teha kui mulle geomeetrilised mustrid nii väga meeldivad.

Nüüd meega teed jooma (jälle) ja midagi värvilisemat näpu vahele võtta, ehl läheb meel paremaks ja ihu saab turgutust paremast tujust

Olge terved!
Kristab posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (12)
23 November 2009
Viimast korda satsisallist

Ja nüüd tõsiselt, viimane. Seekord siis sinine satsisall.Andmed nii nagu 3 eelmistki - heegeldatud 2 tokist Novita Rose Mohair lõngast heegelnõelaga number 5 ja orienteeruvalt on "gabariidid" 150 x 15 cm (eks sa katsu neid satse täpselt mõõta )

Viimase postituse peale paluti mul satsisalli mustrit jagada.

Kuna ma selle Isetegija õpitoast oma arvutisse olin salvestanud, siis arvan, et ei tee sellega kellelegi liiga kui mustri avalikustanselle lingi alt leiate selle teiegi

Ja selle viimase sinise satsisalli pildi peale trügis ka mu armas poja, kes nädalavahetusel vanaema köögiaknast pilte klõpsutasAga nädalavahetusel sai seda võimalikku Isetegija Aastaprojekti omale Jõgeva Villavabrikus suurem kogus lõnga ja heiet kokku ahnitsetud. Osa jagan ka mõne isetegijaga, kes lõnga tellisid, kuid köögikaal hakkas järsku juba esimese kera kerimise ajal kas "mitte midagi" või aiateibaid näitama. Loodetavasti saab homme selle mure uue patarei ostmisega lahendatud.
Ja minul on nädalavahetuse saagist juba järgmise aasta Isetegija aastaprojekti esimene soojendustöö (kergelt sinise tooniga) asi juba varrastel!

Kena esmaspäeva õhtut!
Kristab posted @ 21:01 - Link - kommentaarid (1)
16 November 2009
Roosad satsisallid

Telliti minu käest üks selline heegeldatud satsisall. Aga et milline roosa täpselt, jäeti minu otsustada. Mugava inimesena lükkasin selle otsustamise enda pealt jälle edasi

Valmis sa ja valida tuleb sellisest pusapesast


Et tegemist ikka sallidega, mitte mannavahu mättaga siis tõestusTehnilised andmed
Lõng: 2 x 2 tokki NOVITA ROSE MOHAIRi
Heegelnõel: nr. 5
Mõõdud: ~150 x 15 cm

Hääd ööd!

PS. Teoreetiliselt on üks sall üle (mille võin vabalt 100 EEK vastu vahetada), aga minul juba jälle järgmine sall nõelal. Parandamatu, aga nii hea on vahelduseks heegeldada
Kristab posted @ 21:40 - Link - kommentaarid (4)
13 November 2009
Evilla lõngad

Ainult neist räägingi täna.

Mõni aeg tagasi ühes Tintsiku postituses kõlas mõte, et rasketel aegadel võiksime omi Eesti lõngatootjaid toeatada seeläbi, et kasutame oma tegemistes nende toodetut, mis oma värvivalikus küll välismaa omadele alla ei jää. Väga patriootlik idee! Kuigi ma lausprotektsionismi ei toesta, siis on minu arust väga õige sarnaste kriteeriumitega valikute korral "eelistada eestimaist" ning toetada meie oma lõngatööstust, võib olla võimaldab see tänasel päeval mingil moel hoida alles ka kellegi töökoha ja peresissetuleku. Ja nohh, ajapikku oli arenenud sellest ideepojast üks kandidaat \"Oma ja Hää\" Isetegija Aastaprojekti valimistel. Ja loomulikult sinna ka minu hääl läks

Ja just selle sama põhjuse tõttu, koolivaheaja lõppedes lapsele Jõgevamaale vanaema juurde järgi sõites, käisin läbi kaJõgeva Villavabrikust, mis küll ülejäänud (mitte Jõgeva ) rahvale rohkem tuntud EVILLA nime all.
Täiendasin seal oma lõngavarusidPildil on ainult osa lõngu. Pildilt puudu villaloorid ja heided ning juba keradeks saanud vihid. Terve aasta jagu peaks nüüd kokku kantud materjalist jaguma

Aga mida ma tahan kogu selle looga öelda. Ei miskit muud, et mõtlesin välja, et olen patrioot edasi, ning et kui keegi Tallinna inimene äkki ka Eesti omamaisest lõngast, heidest, kraasvillast huvitub ja Evilla lõngakataloogi värvivalikut usaldab, siis ma lähen järgmine nädalavahetus taas Jõgevamaale emale külla, ning heameelega olen nõus taaskord villavabrikust läbi käima. Tooksin tehasehinnaga materjali Tallinnasse kohale. Kel huvi võib mulle reede, 20. novembri pealelõunani (ütleme, et 16:00-ni) kommetaaridesse või postkasti sõna jätta, kindla lõngasooviga, värvikood, ülalmainitud kataloogist, ning vaja täpsustada kogus (orienteeruvalt grammides) ja kas seda värvi vaja 1- , 2- või 3-kordse lõngana.

Toredat algavat nädalavahetust!
Kristab posted @ 22:10 - Link - kommentaarid (6)
03 November 2009
Suur Aeolian

Et kõik ausalt ära rääkida pean alustama sellest, et ühel oktoobrikuu õhtul tuli hirmus kange salli kudumise isu peale.
Kui ma oma sinist KIRI õlasalli kudusin number 4 varrastega, siis lõpptulemus tuli suht tihe (aga soe ) ja Ravelrys ringi luusides sai selgeks, et valdav enamus, kui mitte kõik, koovad 2-kordset Jõgeva Villavabriku ehk. EVILLA lõngu hoopis number 5 varrastega. Oli ju siis minulgi vaja see suure vardaga kudumine järele proovida.

Eelmisel aastal Jõgeva Villavabrikus käimisest (mu ema sealt kandist pärit, nii et seetõttu olen lapsepõlve kodukoha patrioot ja andunud Evilla fänn ) oli järele jäänud vaid üks 2-kordne värviüleminekuga lõng. Ja tahtmata korrata sama mustrit mis eelmistel sallitegudel, siis otsustasin kududa juba ammu-ammu silma jäänud ja väga meeldinud Eesti pitskirjadel põhinevat Aeoliani salli.

Tehnilised andmed:
Lõng: Evilla 100% villane 2-kordne värviüleminekuga lõng
Vardad: 5
Mõõdud: ~ 190 x 95 cm
Muster: Elizabeth Freeman AEOLIAN SHAWL

Appikene, kui jube suur see sall tuli. Mul ei olnud isegi võimalik seda venitada, sest vana nõuka-aegne madrats, mille peal ma tavaliselt on õlarätte ja salle venitan jäi selle jaoks väikseks. Seega sai sall lihtsalt sirgu kuivama pandud, mitte pinge all venitatud, nagu ma tavaliselt teen. Ei oskagi arvata mis mõõdud see sall veel venitades võtaks!

Aga mulle ta meeldib! Ja mustritki tahaks uuesti proovida, kuid nüüd juba ühekordse lõngaga ja peenikeste varrastega!

Kena õhtut!


Kristab posted @ 17:01 - Link - kommentaarid (14)
294151 visitors