Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
27 November 2007
Täna õhtul oli meil kodus action - sai välku ja pauku, kui laetuld põlema panime. Ja enam meil laetuld pole. Ainult pliidi kohtvalgusti ja küünlad on meie valgusallikas. Ja nii me kahekesi seal pliidi ees kükitasime ja toksisime.

Umbes 1 tund, täpselt 1 auk kummagi toksija sõrmes ja 1 murdunud viltimisnõel hiljem vaatas meile vastu selline tegelane

Põnev!
Peab viltimisnõelu ja villa juurde soetama, ning päkapikku korralikult valmis tegema, et ta teiste\"Vildime koos Mareliga\" päkapikkude seas häbenema ei peaks!
Ja järgmisena teeme Ämblikmehe, ütles Oskar
Kristab posted @ 21:15 - Link - kommentaarid (9)
26 November 2007
Oskari postitus

Vabandan, kui kellelegi tundub kohatu, kuid Oskar palus tungivalt, et ma peaksin ka siia tema asju panema ja näitama.

Päkapikk


Meisterdatud mehike (kasutatud, pappi ja paberit, naelu, teipi, vana ümmargust patareid õllepudelikorki, markerit)


Ei tea, kas peaks talle kuskile ka blogi tegema. Näeb ju mind blogitamas ja pilte üles panemas ja nüüd tahab hirmsasti ise ka...
Vabandan veelkord, kui kellelegi kohatu postitus tundub
Kristab posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (15)
25 November 2007
Varem valminud asjad, mis täna ette jäid

Oskari voodipesu Abakhani kaalukangast

Tõepoolest tule ise tehes odavam (ja armsam ka)

Aastate tagune lihtne laudlinapits, mida teleka vaatamise kõrvalt nikerdasin. Mõõdud 130x150 cm (=~5.6m ring *8 rida = ~44.8m heegeldamist. Vabandust aga mulle numbrid ja arvudemängud hirmsasti meeldivad)
Olin ta olemasolu juba täielikult ära unustanud, kuid täna tuli ta kapist teiste asjade tagant välja, kui riiuleid koristasin ja käskis endast pilti teha lohutuseks.

Vabandan, arvutist pilti vaadates näen, et kapist nurka surutuna saadud kortsud paistavad koledasti välja (jätsin lina enne pildistamist triikimata), aga uut pilti ka ei hakka enam tegema
Kristab posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (6)
24 November 2007
Eluliselt vajalikud piraadi aksessuaarid pojale

Pojaga või tema nähes Isetegijas surfata on tore ja põnev, aga samas peab valmis olema selleks, et nõutakse midagi endale. Ja võib juhtuda, et mina ei oska ju sead asja teha. (Praegugi on veel üleval võlg jaMareli päkapikk on tegemata. Ja seda tuletatakse mulle ikka mitu korda päevas meelde (materjal olemas, kuid viltimisnõel puudu) .
Eile õhtul nägime Sipsik6 blogis piraadi asju ja no oli ju KOHE VÄGA VAJA.
Mis siis ikka teha kui

Ja üks pilt veel, sest kotike, kus "piraat" vanaema kuivaõunu ja komme hoiab ei paista muidu

Poeg väga rahul , mis tähendab, et ka ema rahul

PS. Õnneks poeg ei näinud Muhvi blogis imevahvaid Piraadimütse, sest selle tegemisega oleks ma juba küll jänni jäänud
Kristab posted @ 11:34 - Link - kommentaarid (5)
23 November 2007
Veel üks tegemine
Hakkas hirmsasti isutama... Ja pistsin ahju muist kõrvitsast, mis ma täna homse supi jaoks olin täna ostnud...

Vaja läheb, kõrvitsat, veidi (maitseainetega) õli, tsipa soola, pipart, suitsujuustu ja kokku ~30 min aega
Pane ahi 200 kraadi peale eelsoojenema.
Kõrvits lõika umbes 1cm laiusteks viiludeks, puhasta sisust ja koortest.
Lao tükid plaadi põhja, nirista peale õli (mina kasutan õlikonservide põhjasid, siis pole muid ürte vaja lisadagi. Täna läks näiteks käiku marineeritud ürtidega küüslaugu purgi põhi) ja hõõrun tükid sellega ühtlaselt kokku.
Keeran soola- ja pipraveskist mõned keerud kõrvitsatele peale
Panen ~20 minutiks ahju. Eks igal ühel omamaitse kui krõmpsuks või pehmeks ta kõrvitsat tahab.
Siis lisan peale suitsujuustu tükid ja panen veel 5 minutiks ahju (tavaliselt panen ka kuumust veidi juurde ja grilli rezhiimi peale)
Head maiustamist!
Kristab posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (5)
Mitte midagi pole selga panna....
...oli mu esimene mõte, kui esmaspäeval selgus, et pean neljapäeval jälle Riiga minema.
Tegutsen nimelt ala, kus eriti naisterahvaid pole, ja ma ei tea, kas see on põhjuseks, aga on välja tulnud, et meesterahvad panevad väga tähele, kas ma olen koosolekutel samade riietega varem olnud, või mitte. Kõrvalepõikena olgu mainitud, et tegelikult on "meeste ja naiste võrdsed võimalused" minu alal Baltikumis esirinnas. ~3 aastat tagasi kui ma oma praeguses ametis alustasin, siis tekitas see väga palju furoori meie Euroopa koosolekutel, sest olin ainus naine. Samas on ka minu ülemus naine - leedulanna. Ja kui nüüd EL viimati laienes, siis lisandus veel üks naine - rumeenlanna. Nii et ehk läheb lihtsamaks
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, et esmaspäeval ei olnud mitte midagi selga panna, aga 3 õhtut sai veidike vardaid liigutatud ja neljapäeva hommikul läksin Riia bussi peale see vestike seljas

Ei midagi erilist, aga ise jäin tegelikult täitsa rahule. Sarnaseid veste on siin näha olnud, kuid momendil ei oska otseselt viidata (ja päris otseselt täpselt sama pole teinud ka). Juba poole tegemise pealt tuli pähe, et oleks veidi teistmoodi pidanud tegema (pikema vööosaga, vööosa üleni soonik, ülemine osa rohkem "puhvis" jne.jne.) kuid harutama ei hakanud, sest kartsin, et kui moment ideaali taga hakkan ajama, siis ei saa seda õigeks ajaks valmis ja tegelikult ma ei olnud kindel, kuidas mohäärlõng peale harutamist jääb...
Ja viletsat pildikvaliteeti pole minu puhul küll mõtet vähese päevavalguse kaela ajada, ma ikka ise olen äärmiselt viletsa silma ja käega selle koha pealt... Kahjuks!
Kena reede õhtut kõigile!
Kristab posted @ 18:17 - Link - kommentaarid (8)
17 November 2007
Täna meisterdasime koos pojaga....kuuseehteid

Ja-jah, väiksed külmakraadid ja valge maa on see, mis jõuluootust suurendab. Ja kuidas siis seda magusat valu muidu ikka leevendada, kui et jõuludeks ettevalmistusi tehes. Meie siis tegime täna jõuluehteid.
Kasutatud materjal:
Laulasmaalt puhkuse ajal kaasa korjatud käbid,
veidi traati
veidi sätendavat liimi

Ja tulemus sai selline

Tegelikkuses sätendab isegi rohkem. Aga ühest käbist pilt lähemalt ka

Meie jäime tulemusega igatahes rahule ja jõulud võiks nüüd juba tulla

P.S. Pildistamisel oli taustaks HUMANAst ostetud 10 EEKised punased linased laiad püksid. Väike mõte tiirleb peas ja küllap saab neile enne jõulu uus elu teisel kujul sisse puhutud
P.P.S. Tegelikult ostsin täna oma elu esimese viltimisvilla, sest poeg nõuab, et me vildiks koos Mareliga päkapikku. See oleks mu esimene viltimistöö (näe mis lapse pärast ära ei tee). Kahjuks on veel viltimisnõel puudu, ei tea kust neid osta saaks. Või äkki saab tavalise sukanõelaga ka??!! (vist ikka mitte, küllap see variant oleks siis juba foorumis läbi käinud)
Kristab posted @ 16:17 - Link - kommentaarid (1)
16 November 2007
Puhkuselt tagasi


Kas saab veel paremat lõõgastust olla, kui selline vaade, mis viimased 3 päeva avanes minu aknast. Vaadet imetlesin oma veekeskusest , laavakivi masaazhist, infrapuna saunast ja teistest protseduuridest ning imeheadest (ja tervislikest) söökidest jalutuskäikudest metsas ja rannas ning lapsega kaardimängust vabadel hetkedel.
Rannas tulid meie juurde need suursugused linnud

Kui meie piki randa jalutsaime, siis ujusid nad kalda ääres meile järele. Eks inimesed olid nad toitmisega ära harjutanud. Ja mis seal pattu salata, söötsime neid meiegi. SPA töötajad rääkisid, et need luiged on aastaid juba talveks kohale jäänud. Nii et ma väga ei muretse.
Ja metsas oli iga teise puu otsas selline "tundmatu loom"

Küll olid toredad need 3 päeva. Juba ootame järgmist sügist...

Ja käsitööst ka
Lõpuks sai valmis

Mõõdud 85x20 cm. 30 sakki ja 25 õit. Tegelikult mulle hirmsasti meeldis seda teha, ainult õite raami kinnitamine oli minu jaoks niivõrd tüütu nikerdamine, et see jäi venima. Aga mul on väga hea meel, et see tõesti valmis sai. Emale väga meeldis ja palus endale jõuludeks ka taoline teha. Ma ei tea kas ma just uut viitsin tegema hakata, võib olla kingin selle talle. Ma ei tea kas tohib inimesele jõuludeks kinkida asja, mida ta juba näinud on??
Aga siin siis viletsavõitu pilt sallist kaelas.

Iseenda pildistamine on ikka jube vastik asi ja reegline see ei õnnestu. Vähemalt mul mitte.
Aga nüüd uudistama, mis teie kõik vahepeal teinud ja rääkinud olete.
Ilusat reedeõhtut kõigile!
Kristab posted @ 16:44 - Link - kommentaarid (6)
13 November 2007
Quote:
Mind huvitaks väga selle singi-juustu piruka retsept...
ja siis veel teine kommentaar
Kirjutamata reegel - isuäratavad pildid tuleb üles panna ainult koos retseptidega.


Siit siis vigade parandus eilsele postile
Kindlasti oli sellele pirukal kunagi ka retsept, aga vähemalt viimased 5 aastat olen mina teinud seda umbes.
Põhi:
Muretaigen poest ostetud (on kahjuks tavaliselt magusad) või ise tehes
200g küpsetusmargariini
2 klaasi jahu
1 muna
1 spl vett (või hapukoort)
tsipa soola ja tsipa küpetuspulbrit

Kate:
200-300 g maasuitsusinki
200-300 g riivitud juustu
1 pakk 10% rõõska koort
jahvatatud (valget) pipart

Muretaigen teha nagu ikka, kogu kupatus puhtale lauplaadile või kaussi, kõigepealt hakin noaga läbi siis muljun ja mudin kätega parajaks palliks. Eks ise näed ja tunned kui taigen valmis . Siis külmikusse seisma (minu variandis pool tundi kuni 2 päeva, kuid kindlasti kuskilt kokaraamatust saab ka õige seismise aja)
Kui taigen seisnud ja valmis, siis panen mina ahju sooja (~180 kraadi). Sel ajal surun taigna vormi (ahjaa kasutan küpsetuspaberit all) põhja ja külgedele. Siis pisatn põhja ahju eelküpsema nii kaua kuni katet teen. Hakin kiiresti singi, lisan riivitud juustu ja kallan peale paki rõõska koort. Jahvatan veidi veskist valget pipart peale (valget selle pärast, et siis ei jaa heledasse kattesse tumedat puru, kuid kindlasti sobib iga pipar) ja segan. Soola pole mitte mingil juhul mõtet panna, sest sink ja juust on juba ise soolased. Võib lasta ka seista. Olen tähele pannud, et kui olen katte varem valmis teinud, siis rõõsk koor imbub justkui juustu sisse (ma ei tea kas see on võimalik), kogu kate ei ole enam nii vedel ja ahjus küpsemisele läheb selle võrra vähem aega.
Nüüd pole muud kui eelküpsenud põhi ahjust välja, kate peale ja ahju tagasi. Ma arvan, et keskmiselt läheb ~40 min küpsemiseks. Mina panen ahjukella alati 20 min. peale siis vaatan esimest korda ja torgin veidi tikuga katet segamini (muidu kipub juustust koorik peale tulema, aga sees on vedel koor). Ja sama kordan ca iga 10 min. järel. Lõpus olen ahju pannud ainult ülemisele kuumusele. Valmis on siis kui tunned et on valmis (kate pole enam nii vedel). Jahtudes taheneb see veelgi.
Külmana ongi see pirukas kõige parem (kui seda selleks ajaks veel järgi on)

Nagu näha pole see pirukas kaalujälgijatele ja vastu suve seda ka vist sööma ei kipu, kuid meie peres on see üks lemmikutest (porru-peekoni ja kana piruka kõrval)! Nagu mu vend ütleb, et kui ikka head asjad sisse panna, siis tuleb hea pirukas välja ka! Lihtne ja loogiline, eks!

Kristab posted @ 07:48 - Link - kommentaarid
12 November 2007
Mardilaadast hilinemisega
Käisin minagi lapsega Mardilaadal. Esimest korda. Ja muidugi meeldis mulle väga ja lapsele vist veelgi rohkem. Nüüd kui rahvas muljetanud ja pilte näidanud, siis jah, võin öelda minagi, et nägin seal isetegijaid TipTäpi ja Kuradikest (õigemini tema vesti - mäletan, et oli üks naine ja mina fikseerisin ära, et ahhaa Molly Ringwaldi vest, ja jube tuttav, et kus ma seda näinud olen - kodus nuputasin välja, et muidugi olen ma seda vesti ju siin näinud ) .
Aga jah, raha kulus palju - võtsin minnes automaadist 500 EEKi ja kui ma ära minnes mõtlesin, et võtaks veel ühe Eesti suitsuvuti koju maiustamiseks, siis kurbusega pidin tõdema, et täpselt 4 kahekroonist oligi ainult rahakotti jäänud ja suitsuvutist pidime siis loobuma. Aga ostsime siis põdravorsti ja maasinki.
Viimasest singist sai täna selline asi - meie pere lemmik - singi-juustupirukas
pirukas" border="0" alt="" />
Nojah, kui minu laps ainult ühest töötoast teise käis (ja enamuses sama asja vähemalt 2-3 korda tegi), siis mina ju sel ajal kõndisin saalis ringi. Ja iga ringiga sigines ühtteist juurde
Mardilaadalt" border="0" alt="" />
Puudu on Oskari puumõõk, isemeisterdatud vedru käevõrud (3tk), puidust medal, ja veel mõned vahaküünlad mida ta ise tegi.
Küll aga on pildil minu elu esimene heie, millest ehk saab midagi selle projekti raames, siis värvidega võlus mind ära Jõgeva villavabriku lillades toonides lõng, aga mul pole veel aimugi, mis sellest võiks saada. Kõigepealt sai sellest Oskari käte vahel 2 lõngakera. Ja siis imekenad puidust nööbid, milledest ma ei raatsinud mööda minna ja mille peab siis hakkama kampsunit külge kuduma. Ja siis veel pisike keraamiline päkapikk ja maalitud klaasalus, mis olid lihtsalt niii armsad ja arusaamatult odavad, et ma lihtsalt pidin need ostma Astangu keskuse boksist, kui Oskar kõrvallaua juures mesilasvahast ise küünlaid tegi.
Oli tõesti tore laat!
Aga täna-homme katsun viimase ponnistuse oma Vogue lillesalliga teha, et siis ülehomme sellega juba Laulasmaa SPAsse oma igasügisesele ihu ja hinge turgutusele minna, et talveks valmis olla. Oih see läheb raskelt - tegelikult ühtlaselt algusest saati, kõigepealt kudusin igapäev ühe õie ja nüüd kinnitan raami igal õhtul ühe õie (praeguse seisuga 12 paigas ja 9 veel).
Kena õhtut kõigile!
Kristab posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (5)
06 November 2007
Köögirätikutest, vanadest ja uutest

Küll mulle hirmsasti meeldivad Koduperenaise blogis nähtud pitsidega köögirätikud. Nii väga, et tahtsin isegi köögirättidest kirjutada.
Ja seoses sellega pean tunnistama üles veel ühe minu kiiksu (üks paljudest), et köögirätikutel PEAB äärepits olemas. Kunagi tegin minagi neid meeletult, kuid rõhk sõnal KUNAGI ja see tähendab seda, et 10-20 aastat tagasi ja paljud rätid on juba oma "tubli teenistuse" minu juures lõpetanud ja pensionile e. kõige kaduva teed läinud. Ühesõnaga omadega läbi.
Aga mõned on ikka veel kasutuses
Tegelikult on mõned ikka veel, aga neil vaid mõni rida sakke ja ei hakanud pildistama.
Sain mõni aeg tagasi oma tädi käest ca 20 nõuka-aegset köögirätti, kõik tuttuued ja/aga pitsideta, seega on pikkadel talveõhtutel tegevus mul kindlustatud.
Kuid esimesed kes pitsi saavad (minu poja tungival nõudmisel) et kohe ruttu kasutusse tulla on [URL="http://www.flickr.com/photos/16905848@N06/1893614612/" title="Photo Sharing">Pitsi_ootamas]need 2 rätti[/URL]
teema on meil kõvasti päevakorral. Eile nõudis, et hakkaksime piparkooke tegema (ei tea kas taigent juba müüakse?) ja sel ajal kuni mina puid tõin ja muid koduseid toimetamisi tegin, juhtus meie köögiga selline asi

Väidetavalt pidid jõulud niimoodi kiiremini tulema. Mul polnud ka südant seda kõike kohe kokku korjata. Ja see pilt sunnib mind taas kord ühte kiiksu üles tunnistama - need on jõuluehted, igal aastal terve kuuse täis uues stiilis ehteid on minu sõltuvus...
Oi kui pikaks läks! Nüüd ruttu tuttu!
Kristab posted @ 21:29 - Link - kommentaarid (6)
294310 visitors