Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
30 Juuni 2008
Lilled minu blogile, kes saab täna aastaseksLillekorv pärineb minu vanaema tehtud käterätikult.

Ise olen nii käsitöö kuival, et pole tükk aega midagi "just nüüd ja praegu" tehtut näidata saanud ja niipea arvatavasti ei näita ka.
Vähemalt luban, et järgmine postitus mis teen sisaldab ka asja mis on juba värskelt valminud. Iseasi muidugi, et millal see postitus siis üldse tuleb
Eks ma 14. juuliks pean ikka märgi kirja saama, et mitte Teksaprojektis jorutajaks jääda. Minu viimane tegemine oligi selle projektiga seotud - harutasin nimelt sanga ootava teksakoti taas lappideks tagasi, algselt ülihea idee ei näinud sugugi nii ilus välja kui soovisin.

Kristab posted @ 10:07 - Link - kommentaarid (8)
24 Juuni 2008
Veel vanu asju

Olin maal ema juures. Ja nagu ikka "tuhnisin vandes asjades"
Minu tikkimistöö algklasside päevilt. Inspiratsioon sellest kui Tallinna Loomaaeda toodi elevandipojad, keda vaatamas käisime.


Ausõna ei pane pahaks emale, et sellest kunagi patja ei saanud

Küll aga sai padjaks üks teine kooliajal tehtud tikkimine

See töö juba kannatab veidi kriitikat ka (peale värvivaliku muidugi), vähemalt on kõik pisted ühtepidi.
Ja muideks, mulle siiani hirmsasti meeldivad lillemotiividest padjad ja ma ei teagi miks ma neid elus ühtegi rohkem pole teinud.

Aga see padi leiab tihedat kasutamist ka mu poja poolt

Eile alustasin ka ühe tikkimstööga, aga see vist kisub nihu. Kopeerpaberiga ei jäänud üldse muster riidele ja nüüd üritan pildi järgi tikkida ja osav ma selles küll ei ole. Aga endale mõte hirmsasti meeldis. Kohutavalt kahju kui ei õnnestu

Lõpuks ka üks pilt "parklast vanaema juures" kui õhtusöögi aeg on kätte jõudnud (PS. kahel lapsel ratast polnud)
Kristab posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (3)
20 Juuni 2008
Lilleke

Et Pisihaldja piimaimejale tehtud tekilapist jäi järele üks tutsakas kollast Caprit, siis eile proovisin selle mustri järgi seda lõngatutsakat ära kasutada
Tuli välja selline juuksekumm


Aga, et mul tütart pole (kahjuks), siis praegu sai see hoopis nukrale mõmmile lohutuseks kaela pandud


Pidin täna peale tööd otse maale lapse juurde sõitma, aga tööd on nii palju, et teen täna õhtul veel kodus tööd (ja mina istun hoopis praegu isetegijas ), ja homme hommikul hoopis hakkan sõitma. Poistega plaan veel homme Tartusse jõuda -Pärnu Vaprus mängib seal ja meie jätkuvalt jalka lainel. Ja kui AHHAA keskus veel lahti on peale mängu ja poisid liiga väsinud pole, siis plaan sinnagi jõuda. Kui muidugi vihm plaanidele kriipsu peale ei tõmba!

Kena algavat Jaani!
Kristab posted @ 17:18 - Link - kommentaarid (3)
5 KÜSIMUST


Katja II ja Magrat saatsid mulle teatepulga

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Umbes sel ajal tulin ma tagasi Islandi reisilt. (Islandile minekuga oli palju sekeldusi. Muidugi olin ma suutnud oma prillid jätta tagi taskusse, mis mul eelmine õhtu seljas oli kui Kosmose kinos (Coca-Cola Plazat polnud siis veel olemas) TITANIC´ut vaatamas käisime (nuuks, kui kurb film) ja mineku hommikul lennujaamas check-in´i tehes avastasin, et olin lennukipiletid koju unustanud. 160 km/h Tallinna linnas koju piletite järgi ja tagasi kihutades, õnnestus isegi lennukile saada, sest tol hommikul oli Tallinna Lennujaamas hullumaja ja väljalend hilines. Lõpp hea, kõik hea. Aga Gull Fossi juga, Geisrite org, liustikud, islandi maastik oma auravate mäekülgedega (Kuuma muda ja kuuma vee allikad), Reikjaviki linn oma praguliste majadega (maavärinad) ja Blue Lagoon (ehhee, vetelpäästjad oli kinnaste ja mütsidega kui meie auravas järves ringi sulistasime) võitsid mu südame täiega ja ükskord ma sinna tagasi lähen.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
Peaks vist hakkama mõtlema, mida edasi teha ja kuidas oma elu sättida, peale seda kui ma eile mingil "valgustuse hetkel" mitte mingi juhusliku negatiivse emotsiooni ajel, lahkumisavalduse sisse andsin ja alates 1. septembrist töötu olen.
Muud asjad ei ole "vaja teha" vaid "võiks teha" - nagu koristamine, rohkem käsitööd ja rohkem lugeda, poolikute asjade lõpetamine, aias rohida, mõned kreegipuud aiast välja juurida jmt.

3. Lemmiksnäkid?
Seinast-seina, need mida antud hetkel kodus leida. Aga kui ennast ekstra hellitada ja/või lohutada tahan, siis sushi on minu nõrkus

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Elaks nagu tahaks. Aga siis peaks vist neid miljoneid rohkem olema.
Palgatöölt tuleks ära (mhmm, seda ma ju tegingi, kuigi miljonär ei ole). Suure tõenäosusega läheks tagasi maale ematallu elama - enne peab kõvasti investeerima maja kap. remonti, sest praegu on meil kaev õue peal ja peldik talli taga. Nii ära hellitatud olen ma juba küll, et püsivas elukohas vajan kõiki mugavusi

5. Kohad, kus oled elanud?
Mõisamaa küla, Pärnu, Tallinn

Mina omakorda saadan edasi.... paljud kellele saata oleks tahtnud, on juba saanud või pole neil blogi...
aga Muhv, Epp, Sibulaplix, Sussimemm, Perenna, siinkohal teatepulk teile

Kristab posted @ 13:54 - Link - kommentaarid
15 Juuni 2008
KarukeVaat kelle mina täna hommikul oma voodis päikeselaigus mõnulemas leidsin


Minu kolistamise peale tõusis ta istuli, et vaadata, mis toimub


Tegemist ei ole jääkaru vaid albiino karuga.
Karukese pikkus on silma järgi ~30 cm (meie mõõdulindi viis poeg Oskar naabripoisi onule, kui nad ehitusjäätmetest rongi ehitasid)
Lõngaks Novita Palma, vardad 5 ja õpetus pärineb siit
Kristab posted @ 07:24 - Link - kommentaarid (17)
14 Juuni 2008
Padja tuunimine

Eelmine aasta augustis kudusin ühe padjakatte. Alguses meeldis see mulle küll, kuid tundus kuidagi kahvatu see lõheroosa hõre muster valge täidispadja peal.
Täna vuristasin Abakhanist kaalukangana ostetud pruunist voodririidest "padjale voodri"
Sellisest padjast sai nüüd poole tunniga hoopis selline


Muster lähemalt, kuigi värvid ei ole vähemalt minu arvuti ekraanil eriti õiged.
Mulle endale meeldib igatahes rohkem ja see on ju peamine

Tegelikult on aias praegu nii ilus - iirised õitsevad! Ahh, kuidas mulle need lilled meeldivad!
Eks ole nad kenadJa juba lähevad esimesed jasmiininupud lahti. Varsti on terve aed seda magusat lõhna täis!
Kristab posted @ 10:19 - Link - kommentaarid (8)
09 Juuni 2008
Jalgpalli EM 2. päev = kott tüdrukule

Eile siis EM-i teisel päeval kui Horvaatia-Austria mängisid 1:0 ja Poola-Saksamaa 0:2 mängu ajal sai valmis selline kott.
Täpsemalt sai kõik see kraam - mõmmiga lapp ja Abakhanist pärit nööbid - linasele kotitoorikule käsitsi peale nõelutud.


Mhmm, kott jäi triikimata , päris elus nii kortsuline üldse ei tundunudki

See lapp oli algselt plaanitud hoopis ühe teise projekti jaoks, aga sinna see ei sobinud ja harutada ei raatsinud. Seisis ja ootas ideed. Mingi hetk plahvatas pähe, et kuna see nii plikalik on, siis mingi "tüdrukute asi" sellest tulema peab - ja tuligi pähe üks tüdruku koti mõte, et saaks sinna näiteks mõned nukud ja nukuriided panna, et oleks hea seda kuskile reisile või suvitama kaasa võtta.

Mõmmiga lapi muster pärineb siit


Aga nüüd peab minema: Rumeenia-Prantsusmaa mäng hakkab. Vean kihla, et Prantsusmaa võidab, kuigi oleks jumalast tänulik kui sündiks selle turniiri esimene üllatus. Prantsusmaa koondis meeldib mulle ainult tsipakene rohkem kui Itaalia, kes mulle kohe absoluutselt ei meeldi - itaalllased on mängutapjad ja prantslased vastikud suured jõujuurikad. Aga suur on tõenäosus, et nende kahe vahel võib ka meistritiitli kohtumine tulla.
Hoopis enam meeldib mulle Holland (kes ka täna mängib) ja Inglismaa, kes kahjuks seekord üldse finaalturniirile ei jõudnud.
Täna on põnevad mängud, käsitööd vist teha ei saagi

Tshau, läksin, kohe on kick-off!

( ja samme momendil vaid 2424 , peab vist kahe mängu vahel kiiremale ringile minema)
Kristab posted @ 15:59 - Link - kommentaarid (5)
08 Juuni 2008
Jalgpalli EM

...hakkas pihta! Jee-jee!
Hüvasti sammud ja teretulemast pisikesed telekaesised näputööd!

Eilse jalkaõhtu tulemus:


Tehtud ikka veel emalt saadud nõuka-ajal kokkuostetud köögirätikutele, nõuka-aegse kollase iirise ja 1.5 nr. heegelnõelaga.
Mustri leidsin Erna Aljasmetsa "Heegeldamine ja silmuskudumine" raamatust

Muster lähemalt

Shveits-Tshehhi 0:1 ajal sai tehtud 1 rätipool ja Portugal-Türgi 2:0 ajal teine pool. Noh, täpselt selle ajaga valmis ei saanud, teise rätipoole pitsi viimse rea lõpetasin hommikul.

Aga ma pean minema, juba lauldakse Austria-Horvaatia hümni.
Sel ajal ma küll triigin pesu, aga Poola- Saksa mängu ajaks on üks väike õmblustöö plaanis, ehk saab juba homme näidata.

Ah, piltide panekuga jäin hiljaks, mäng juba hakkas pihta ja juba Horvaatia penaltki löödud. 1:0
Ma olin juba ette kindel, et Horvaatia on siin soosik ja võidab, aga sisimas olen ikkagi Austria poolt. Nii kahju neist, juba esimese kolme minutiga värav sees


PS. Panen hoopis selle töö om aVärvispektri kollasesse, see eelmises postistuses näidatud kitu oli ikka liiga mannetu selle projekti jaoks
Kristab posted @ 16:07 - Link - kommentaarid (5)
06 Juuni 2008
Kuldne kitu

Loomulikult on ka meie peres Harry Potteri fänn. Ja eriti oluline osa selle vaimustuse tekkimisel on olnud Lendluudpallilil
Kes ei tea, mis see on, siis lisan mängu kirjelduse


Lendluudpall
Lendluudpallis on 7 mängijat ja 4 palli

Mängijad
3 ajajat: Ajajad mängivad pommaga. Mänguväljakul mõlemas ääres on kolm rõngast (väravat), ajajad peavad pomma ühest vastase väravast läbi saama. Väravaid valvab vaht.
1 vaht: Vahi ülesandeks on väravaid valvata. Kui vaht laseb pomma ühest oma väravast sisse, saab vastasvõistkond punkte.
2 tõrjujat: Tõrjujad ei lase klommidel oma meeskonna mängijaid luudade seljast maha lüüa, aga samas löövad klomme puust nuiaga vastasmeeskonna mängijate suunas.
1 püüdja: Püüdja on kõige tähtsam mängija lendluudpallis. Tema ülesandeks on kinni püüda kuldne kitu. Kitu on väga kiire ja mäng saab läbi alles siis, kui kitu on kinni püütud. Püüdja on enamasti kõige kiirem ning osavam mängija lendluudpallis.

Pallid
1 pomma: Pomma on suur punane pall, sellega mängivad ajajad. Kui pomma läheb väravast läbi, saab see meeskond, kes värava lõi, 10 punkti.
2 klommi: Klommid on mustad pallid, palju väiksemad kui pomma. Nad lendavad ringi ja üritavad mängijaid luudade seljast maha lüüa.
Kuldne kitu: Kitu on kõige tähtsam pall mängus. Ta on väga väike. Kitu on kuldne tiibadega ning väga kiire. Meeskond, kes kitu esimesena kinni püüab, saab 150 punkti ja tavaliselt ka võidab mängu.

Kuldne kitu ehk Golden snitch näeb originaalis välja selline

Aga poeg Oskari poolt tellitud ja minu tehtuna näeb see välja hoopis selline


Poeg hakkas sellist endale nillima kui nägi seda pilti. Ja kuigi muster on sel lehel olemas, siis tegin ikkagi enda peast, aga tõuge tegudele tuli tõesti sealt

Loodan, et on piisavalt kollane, sest sooviks ta ka juunikuu Värvispektrisse suruda, sest juba teist kuud järjest on värv, mis minu mõtteid just eriliselt liikuma ei suuda panna.
Küll aga on juulikuu siniseks juba mitu mõtet ja tegemist plaanis!

Meil algab homsega ametlikult suvi - laps kolib maale vanaema juurde

Ilusat õhtut!
Kristab posted @ 19:28 - Link - kommentaarid (5)
294151 visitors