Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
25 Juuli 2009
Lõpuks valmis

Juba 10. aprillil hakkkasin heegeldama.
Tookord tuli kange heegeldamise isu peale ja Rimi mingitelt päevadelt oli just ostetud 1 tokk odavat heegelniiti. Värv helesinine. Mõtlesin, et üks tokk odavat heegelniiti ükskõik mis värvi kulub majapidamises ikka ära. Eriti kui kapis ~50 emalt ja tädilt "päranduseks" saadud nõuka-aegset köögiräti kupongi
Nojah, siis sellel saatuslikul 10. aprillil võtsin oma uue odava heegelniidi, sest nii hirmsasti tahtsin heegeldada.... aga no ei olnud mingit isu käterätikuäärega maadelda. Hoopis mingi hetketuju ajel sai valmis üks motiiv, siis teine, siis otsustasin, et tuleb mis tuleb, aga edasi heegeldan. Ostsin aga odavat niiti juurde ja heegeldasin aga motiive.
Nüüd sai valmis. Tuli välja, et laudlina tuli sellest

Hommikul oli pesupäeva


Siis mustmiljon niidiotsa peitmist (oehh, küll see töö on tüütu)
Ja tadaa, minu uus laudlina uhkelt koos mu omatehtud vaasi ja oma aia lilledega poseerimasStrateegilised andmed:
Mõõdud ~115 x 115 cm
Heegelnõel: 1.75
Heegelniit: RED HEART Häkelgarn, kogust ei tea, vast kümmekond tokki kulus (lugemine läks sassi)
Muster lähemalt. Mustrit võib leida ka Isetegija foorumis Heegeldame koos boolero teemas. Mina olin selle kunagi oma arvutisse salvestanud Isetegija Epu käest saaduna


Tegelikult oleks voodikatet tahtnud teha, meil maal tagusmistes tubades veel vanavanaisa aegsed helesinine ja tumesinine kahhelahi ja üks helesinine voodikate oleks neisse tubadesse sobinud küll.. Aga nohh, Rimis said ju vahepeal päevad otsa ja tavalise hinnaga ma seda niiti enam juurde osta ei raatsinud ??: Pealegi näeks seda voodikatet seal ju nii kord aastas umbes.

Nüüd on mul siis hoopis laudlina, mille juures meeldib mulle kõik muu peale värvi
Ehh, ehk kulub kunagi kingituseks ära

Kena nädalavahetust kõigile!
Kristab posted @ 15:45 - Link - kommentaarid (14)
11 Juuli 2009
Valmistume vanaema sünnipäevaks

Ammu, väga ammu pole bloginud. Aega võiks ju näpistada, aga väsimus, jube väsimus kallal, et ei jõua sõrmegi liigutada. Ja seda sõna otseses tähenduses.

Aga kuna armas poeg Oskar läks täna tagasi vanaema juurde ja kui mina järgmine reede järele minnes, peaks juba kaasa võtma juba sünnipäeva kingituse, siis oli täna hommikupoolik viimane aeg meie ühine kingitus valmis meisterdada. Tegime siidiräti. Sellise nagu siin juba paljud teinud on ja mida ma kogu aeg järele teha olen tahtnud. Nüüd oli hea põhjus tegudeni jõuda.

Meie ühine meisterdus nägi välja nii, et Oskar lõikas kõrsi (sest see on ju vahva), mina torkisin salli neist läbi (sest see oli tüütu), Oskar mökerdas värvidega (sest see oli põnev)ja mina kuivatasin ning triikisin (sest lapsel on ju ometi enne rongile minekut natuke arvutimängu ka vaja mängida, mida nüüd ju kuu aega enam ei saa teha )

Ja mis te arvate, mis vanaema lemmikvärv on?


Kristab posted @ 12:40 - Link - kommentaarid (6)
294151 visitors