Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
30 Detsember 2007
Lõpp on lähedal

Aastalõpp muidugi. Tegelikult loen siis teiste selle aasta viimaseid postitusi ja kokkuvõtteid, ning tuli tahtmine endalgi mingid kokkuvõtted teha.
Ühinesin isetegijatega sel suvel ja täpselt pool aastat tagasi, 30. juunil tegin oma esimese postituse kus teatasin valjuhäälselt, et hakkasin heegeldama kleiti. Kleit saigi valmis, kuid mina ei tea kas ennast ülehinnates (et küll ma ikka olen sale) või alahinnates (oma tegelikku kaalu) sai napivõitu ja mina selles kui viiner liiga kitsas kestas. Pole seda seni raatsinud teha, kuid selle kleidi harutamine saab olema uue aasta esimene töö.
Aga mida ma siis selle poole aastaga tegin:
Esimest korda vanutasin, nõelviltisin ja katsetasin salvräti tehnikat.
Kõik need tegemised meeldisid väga ja kindlasti nikerdan neis tehnikais edaspidi midagi veel.
Kudusin
pojale mütsi ja salli, kampsuni ja piraadi akssesuaarid. ja kaeluse (mida enam ei ole, aga see on teine jutt)
koju 2 padjakatet. Krt, pildid kadunud , kuid täna ei hakka enam üle pildistama.
iseendale vesti ja Vogue lillesalli
Heegeldasin
purgikaane katted, ühe salli, siis teise salli ja lõpuks veel kolmanda salli ka.
Vist saigi kõik.

Ja nüüd valjuks meeldetuletuseks iseendale loetelu minu poolikutest asjadest
1. Minu esimene tellimustöö.

Täpselt nii kaugele jõudsin sellega 3 päeva tagasi ja edasi ei taha see asi edeneda mitte kuidagi. Kududa veel 1 lilleke, õitele pärlid sisse ja kokku õmmelda. Aga noh on ju 1 päev veel aega . Ja ega töö jänes pole, et eest ära jookseks ja mõned vabandused võin veel välja mõelda kui soovite
2. Soe kampsun talveks

Alustasin novembris, kui Laulasmaal SPAs puhkamas olime. Loodetavasti saab ikka 2008 aasta alguse (jaanuar eelistatavalt) mitte lõpu (detsember) talveks valmis.
3. Heegeldatud punane sall

Alustasin eile, kui olin HUMANAst ostetud suure punasekirju kampsuni üles harutanud, lõnga ära pesnud ja avastanud, et saan sellest hoopis 3 lõnga. Hakkasin siis harutama ja kohe ka ketti heegeldama. Momendil on see selline ajaviitekas, kui midagi muud ei viitsi nikerdada, siis võtan kätte. Tahaks selle ruttu valmis saada, et seda oma tumedatele talveriietele väike värvilaik lisada, kuid miinimumprogrammiks on veebruar, et see siis TK Värvispektri projektiks vormistada
4. Heegeldatud voodikate

Alustasin 2004 a. jõulude ajal. Tahaks nii väga järgmiste jõulude ajal öelda, et see on valmis.

Järgmine aasta tahaks kindlasti järele proovida paeltikandit (panin end ka juba Viljandimaa õppepäevale kirja, loodan, et midagi vahele ei tule, ptüi-ptüi-ptüi). Veel tahaks katsetada hargipitsi ja fimoga meisterdamist.
Kui nüüd nende teemadega õppepäevi kuskil tuleks, siis soovin end esimesena kirja panna!

Ja siis tahan kõigile kes minu blogi kommenteerinud ja foorumis vastanud öelda suur-suur tänu, sellest on nii suur abi nii sõna otseses mõttes kui abi küsitud ja veelgi suurem on sellest saadav innustus ja motivatsioon ning siiras rõõmutunne, mida see tekitab. Suur kalli kõigile.
Eriti tahaksin tänada Yllepit ja Tumevalget, kes ei ole vist ühtki minu postitust kommeteerimata jätnud ja vaatamata sellele, et neist kummagagi kohtunud pole, tunnen teiega suurt lähedust, nagu oleks tegemist hea sõbra või lähedasega.
Samuti Eppu kes oma kommetaarides jutustab alati ühe väikese loo. See on nii vahva, ja pealegi tema stiilitaju on vapustav ja imponeerib mulle väga - "Less is more" väljend on teda silmas pidades välja mõeldud.
Eraldi tänud veel Bettyle, kes mulle lihtsalt heast südamest saatis heiet, kui mul seda napilt puudu jäi (loodan, et tavalise postiga tänutäheks saadetud shokolaad ikka sinu postkastis, mitte mõne postiljoni kõhus, oma teekonna lõpetas), Silarile, kes pani meile kokku vapustavalt hea marsruudi Lõuna-Eestis, kui Mr. Wai Eestis külas käis. Kallis Silari, kindel plaan on taaskord (teist korda elus) Setumaale tulla, ja siis tahaks sinuga ka isiklikult kohtuda ja näost-näkku tänada.

Tegelikult on siin Isetegijas nii palju toredaid inimesi, keda kõiki tahaks tänada, aga ei jõua ju kõiki nimesid siia kirja ka panna
Suure kallid kõigile ja soovin teile ilusat aastavahetust ja paremat uut aastat!
Kristab posted @ 15:07 - Link - kommentaarid (8)
27 Detsember 2007
Kena pühadevahelist aega kõigile!
Ma küll ei uskunud, et see aasta veel oma blogi täiendan, kuid pikad pühad ja vabad päevad (mina see aasta tööle enam ei lähe) on tekitanud üht-koma-teist, mida tahaks kirja panna ja millest pilte üles riputada.
Kõigepealt käis meil maal enne õiget jõulu üks väga vahva väike \"Jõuluvanake\", kes nägi väga minu poeg Oskari moodi välja, kel oli väga minu lastekoori aegse vormiriide alussärgi moodi kuhvt seljas ja justkui marlist habe ees ja minu käpikutega äravahetamiseni sarnased kindad käes. Ja kui palju kinke ta tõi, uskumatu...
Mina sain hunniku joonelisi lipikuid, mis jõuluvana selgituse kohaselt olid minule poenimekirjade tegemiseks. Vanaema sai hunniku valgeid lipikuid (pakitud tühja leivakotti), mis pidid olema moosipurkide siltideks. Vat on mõlemad vajalikud asjad, eks ole. Seni lihtsalt ei osanud me aimatagi, kui väga neid vaja oleks , hea et jõuluvanake need ikka tõi.
Siis sain ma veel terve hunniku \"joonista ja värvi\" pilte , lihtsalt ilusaid pilte ise värvimiseks ja palju muid asju.
Ja kõige krooniks oli ka üks ühiskingitus - suuuuurde kilekotti pakitud 7 karamellikommi ja paki peal kiri SSE ON KIKKILE
Ja siin väike pildike meie jõulupuust vanaema juures, mille Oskar ise koos vanaemaga omast metsast tõi ja vanaema 3 lapselast ise ära ehtisid.


Ja maal leidsin pööningult oma vana kampsuni, mille kooli ajal = "õndsal nõuka-ajal" ise kudusin.

Korjasin ta üles, ei raatsinud seda ära visata, sest liiga palju mälestusi on sellega seotud. Mäletan kui seda kudusin (2-3 päeva maksimum, sest mul oli tarvis seda ühele diskole selga panna, ja hirmus kiire tegemine seetõttu) ja mustrit nuputasin. Ülevalt esimene ja kolmas muster on pärit meie koduselt kootult diivanikattelt, kalad ja liblikad joonistasin ise ruudulisele paberile ja mugandasin mustriks. Nojah, südamed, nii ühte kui teistpidi, pole vist raske arvata kust need pärit (mõelge ise, hilispubekas näitsik + hirmus valu ühele kindlale diskole minekuks = vähemalt 2 rida südameid kampsunis, mida sama näitsik parajasti koob. Kõik on lihtne ja loogiline )
Ah, ma hakkan vist vanaks jääma.... Öeldakse ju, et vana oled siis kui mälestusi rohkem kui unistusi.... Peab selle kampsi vist ikka maale ema juurde tagsi saatma ning talle laudas käimiseks andma... (tea kas see nüüd ikka MINU nooreks jäämisele kaasa aitab :roll
Aga täna käisime lapsega linna peal just järgmise aasta esimest Isetegijate koos tegemistVärvispektri projekti silmas pidades ja inspiratsiooni jaanuari kuu valgeks värviks otsides.
Leidsingi Inspiratsiooni allika, kuid Abakhanist sobivat valget kangast sinna juurde ei saanud, vaid sinise....seega materjal nüüd olemas selle projekti "sinisesse" kuusse, kuid jaanuari "valge asi" tahab alles välja nuputamist

Ilusat õhtut kõigile!
Kristab posted @ 18:23 - Link - kommentaarid (9)
19 Detsember 2007
Ja kõige tähtsama asja peaaegu unustasin.
Kuna mina nüüd enam kuni uue aastani vähemalt enam ei "blogista", siis tahan kõigile teile ja teie peredele soovida ilusaid ja rahulikke Jõule ning toredat aastavahetust!
Ja et lumi ikka maha tuleks!
Kristab posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (7)
Vana valge voodikate
Kuna minu toa aknad on ida ja põhja poole ning nagu õigesti arvategi, siis on valgus seal tõeliselt "defka värk". Suvel on hea, kuid nüüd pimedal ajal, tundsin, et see hakkas mind ahistama ja tahtsin valgust ja valget värvi oma tuppa juurde.
Panin siis valged kardinad ja valged, kristalsed jõulukaunistused - ikka jäi väheks (valge vaip on meil Mia32-ga juba teemaks olnud, tuleb uuel aastal, kui tal materjali jahil ära on käidud, oli ju nii )
Ja otsisin, siis oma põhjatu kapi põhjast juba ammu tehtud vana valge voodikatte. Ja saigi tuba valgem

Voodikate ise ikkagi ei ole minu tehtud, kuid äärepits küll. Pitsi mõõdud on 10-12,5x190cm
Ja siis pitsist lähem pilt ka
Tegelikult mõtlesin selle voodikatte kunagi oksjonile panna, sest pole ise (enam) valge värvi inimene. Ei tea, kas sihukesele asjale seal huvilisi ka oleks või viiks kevade poole kirbuturule

Kristab posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (4)
18 Detsember 2007
Esimesed ja teised
Nikerdasin oma heidekoti kaunistamise kallal. Fantaasiat mul ju pole , seega on kogu kaunistus vaid lihtsalt üks pitsine pael, mille käsitsi koti ülaäärde ajasin.

Veidi lähemalt

Ja väga lähedalt detail, kus koti ja paela värvid õigemad, kuid pitsi värv vale

Selline ta siis sai mu ESIMENE heidekott. Päris selline ei tulnud kui tahtsin, kuid tekitas huvi asja vastu, et kindlasti teen ka TEISE

Ja siin üks lilleke, mis on ühtlasi nii minu ESIMENE (tellimustöö) kui ka TEINE (Vogue lillesall, mida töökaaslase tütrele tegema hakkasin)


Ja mitte ei raatsi teile näitamata jätta pildikest poeg Oskari ettevalmistustest maale vanaema juurde minekuks.
Et mis on kõige tähtsam, teha nimekiri, mida maale kaasa võtta, et miski tähtis asi ei ununeks (kui asi kotis, siis kriipsutad läbi)

Nagu näha, siis tegemist mehise (kes pehmeid tähti nagu G, B, D, ei tunnista) ja kokkuhoidliku (topelt tähtede ja sõnade vahedele ruumi ei raisata) mehega
PS. Lisan infoks juurde, et viimane sõna nimekirjast on Yo-Gi-Oh mängukaardid
Kena õhtut!
Kristab posted @ 20:52 - Link - kommentaarid (8)
17 Detsember 2007
Valmis

Valmis sai Oskari nõutud sõjaväevärvides komplekti müts. Lõnga kulus mütsi ja salli peale kokku täpselt 1 tokk Novita 7 Veljestä lõnga (järgi jäi 25 cm). Müts (nagu sallgi) kootud 1+1 soonikus ja idee pärineb Isetegija õpitoa Mütsikoolist, mille oli välja valinud Oskar ise
Pildid kästi teha iga külje pealt ja tagant ka
No ja eestvaates ikka ka

Lõpptulemusena ütles Oskar, et talle väga meeldib, aga need "sarved" ei sobi talle . Ühesõnaga, kel on 7 aastane poeg ja mütsist-sallist puudust tunneb, siis andke teada, siit saab
Aga homme läheb laps juba rongiga maale (ei-ei, mis te mõtlete, muidugi mitte üksi) ja mina reede õhtul sõidan peale tööd ka talle järgi, maale jõulusid pidama. Tuleks ainult lumi ka maha.
Seni aga jääb mul paar õhtut üksinda kodus istuda ja loodan, et jõuan oma vanutatud koti ära kaunistada, et seda kandma saaks hakata.
Ilusat õhtut kõigile
Kristab posted @ 21:15 - Link - kommentaarid (2)
16 Detsember 2007
See aasta tulid jõulud 2 nädalat varem

Uskumatu, kui hea ja tore nädal on mul olnud. Sain uskumatult palju toredaid asju, muist üllatusena, muist oma tellituna. Lisaks veel toredad kokkusaamised, toredad peod ja asjad, mis tulevikus rõõmustavad. Selline tunne, et päkapikud tegid üllatusi. Vist hakkasin isegi jõuluimesse uskuma
Nädal algas sellega, et sain kätte Pusapesa vilditud jõuluehted + üllatus, Teisipäeval sain postist (õigemini leidsin ukse vahele torgatuna, kui olin juba leppinud, et postkast oli tühi) Isetegija kalendri, mis nii mulle kui pojale väga-väga meeldis ja poeg nõudis pea kõikide asjade juures, et teeme meie ka. Ja siis oli veel pakike heidegaisetegija Bettylt, kes selle lihtsalt saatis mulle. Niisama, sest ta luges mu blogist, et mul jäi tsipake kotisanga lõpetamiseks puudu. Uskumatu! Ma tõesti poetasin meeleliigutsest pisara ja mõtlesin, et häid inimesi on olemas ning see on väike jõuluime. Siis sain ma see nädal veel kätte Kesoni meisterdatud jõuluinglid ja Sussimemme tennised, mis ka kohe kingikoti edasi läksid (vanaemalt, minu pojale, nii et jääb ikka oma peresse ).
Ja et sellest veel vähe, sain ka ühe üllatuskingituse. See tõepoolest jõudis minuni nii, et peale oli kirjutatud minu nimi ja Tallinn, tuli lennupostiga. Saatjat veel ei tea, kuid uurin...
Nii palju siis kingitustest, üllatustest, mis käega katsutavad. Kuid oli ka palju sellist, mis hingele head ja südant soojendavad. Ning mis salata, veidi mu ego paitasid. No seda viimast tegid ennekõike 2 sündmust - ma sain elu esimese tellimustöö (poleks kunagi uskunud, et kellelegi minu tehtud asi nii võiks meeldida, et tahab endalegi). Ja teine asi (millest on pikalt juttu minu eelmises postituses) oli see, et juhuse läbi osalen ma esimest korda siinsel oksjonil. Oi kuidas ma pabistasin, et ma ei küündi siinsele tasemele (kõik toimus ju nii järsku ka, nii et ei ole mu pakkumises asja, mis ekstra oksjonile tehtud) ja kartsin, et äkki kedagi ei huvita ning hale oleks täitsa ilma mingi pakkumiseta jääda. Kuid on läinud loodetust paremini, ning ma olen väga tänulik positiivsete emotsioonide eest
Ja veel sai käidud kahel poja jõulupeol, Nukuteatris "Bullerby jõule" vaatamas, jõulukontserdil, kallite kolleegidega kokku lepitud õhtusöök aasta algusesse minu ühes lemmikkohas Tallinnas Vinoteegis MUSI. Ja siis sain veel ühe huvitava tööpakkumise ja ostsin lennukipiletid 17 päevaks märtsikuus Kuubale.
Oh, see oli tõesti uskumatu nädal ja tunne, et jõulud saabusid minule 2 nädalat varem. Isegi siia kirjutades on raske uskuda, et kõik need asjad juhtusid tõesti viimase 7 päeva jooksul.....
Aga nüüd asjast ka:
Pojal on tõusnud "kuumaks teemaks" sõjavägi ja kõik sellega seonduv ja mis vähegi stiiliga seotud
Valmis sai kõige lihtlabasem soonikkoes sall (täpselt sellist taheti ja narmaid ka ei lubatud panna)

Varrastel on praegu samast lõngast müts ja poeg ootab lisks ka kindaid, sokke. Ja muidugi pole pääsu moondamisriie on ostetud, millest peavad tulema püksid.
Käis ära pesumasinas minu esimene heidekott Vanutame kotti koos Trikaga projekti raames.
Tahtsin teha suurt kotti, et saaks läpakat sisse panna. Enne masinasse minekut proovides ulatas põlveõndlasse, kuid välja tuli tõeline pisike daami ridikül . Kuid venitamine teeb imet. Läpakat küll sisse ei pane, aga venis päris suureks ja sangad ka parajalt pikaks. Ainult ülemine äär pole selline kui tahaks - nagu natuke lokiks ja peab miski kinnituse sinna välja mõtlema. Kaunistamine ka täitsa tegemata.
Üritasin sangad teha selliselt, et saaks kotti kahtepidi kanda. Peaks mingit moodi need "sangajunnid" ära dekoreerima
Ühtpidi:

Teistpidi:


Head ööd ja ilusat ning õnnelikku jõuluaega!
Kristab posted @ 20:46 - Link - kommentaarid (7)
13 Detsember 2007
Esimest korda oksjonil
Kuna Suneye loobus oma oksjoniajast, siis oli mul vüimalus esimest korda ise seal osalemist proovida.
Minu poolt läks siis pakkumisele kergelt jõuluhõnguline komplekt maiustamiseks ja heegeldamiseks

Seal sees siis 1 purgike mett, mille tegemisest juttu minu 9. detsembri postituses

Päkapikkudega 2 köögirätikut, mis 100% puuvill ja mõõdud 45x70 cm (värvi võib valida)

Et pikkadel pühadel näpudel igav ei ole, siis saab isetegija neile äärepitsi heegeldada
näiteks tumepunase iirisega

ja kui juhuslikult kõht head ja paremat jõulutoitu nii täis söödud, et ei jõua end enam arvutini vedada, et internetiavarustest mustrit otsida, siis on võimalik valida ka ühelt neist välja prinditud äärepitsi mustritest


OKSJON ASUB SIIN

Head pakkumist!

PS. Lilianake sai täna päkapiku pakiga ühe sellise heegeldatud rätiku
Kristab posted @ 20:41 - Link - kommentaarid
12 Detsember 2007
Eile pähe karanud mõtet asusime täna teostama
Kõik sai alguse sellest, et eile nõudis poeg Oskar, et tema äsja valminud pilt tuleks lakke panna, et ta saaks seda voodis olles vaadata. Ja kui me sel teemal diskussiooni pidasime (tema poolt- ja mina vastuargumente esitades - kes väitluse seekord võitis näed eilsest postitusest ), siis plahvatas mulle üks hetk pähe, et tõepoolest, miks me ei võiks igasuguseid asju lakke riputada -näiteks jõulukaunistusi.
Ja täna asusime mõtet teostama.
Kõigepealt sidusime mõned ilupaelad vanadele kuusemunadele külge....

... ja siis riputasime need akende ette lakke

Pole küll kõige originaalsem, kuid meile täitsa meeldib
Kristab posted @ 20:44 - Link - kommentaarid (7)
11 Detsember 2007
Mida teie teeksite oma äsja valmis saanud lemmikpildiga?

Minu poeg Oskar teab täpselt mida teha, et armas asi ikka silma all oleks, et seda iga päev magama minnes viimase ja üles tõustes esimese asjana näha:
SEE TULEB RIPUTADA LAKKE OMA VOODI KOHAL

Heitsin siis tema voodile pikali ja zoomisin. Asi toimib täpselt nii nagu ta ütles (kuigi mina oma lühinägelike silmadega jäin veitsa hätta).


Ja küsimus laiale ringile, keda on pildil kujutatud? (Vastamiseks 3 varianti ja esimene vastus on õige )

Tegelikult andis see Oskari mõte nüüd mulle ühe mõtte. Ehk on homme aega teostada, siis näitan teile ka
Head ööd!
Kristab posted @ 21:20 - Link - kommentaarid (4)
09 Detsember 2007
Veidi magusat päkapikukotti
Kuna oma töö tõttu pean küllaltki tihti komandeeringutes käima, siis pole meie elu mõeldavgi ilma toredate lastehoidjate abita, kes siis minu äraolekul Oskari enda juurde võtaks (minu ema) või siis meie koju asendusvanaemaks tuleks (lapsehoidja tädi Aino). Et neid veel kord nende abi eest tänada, siis sai üks osake nende päkapiku kotist täna valmis tehtud.

Kõigepealt täitsin kolmveerand purki rosinate-pähklite seguga ja peale panin hea ja maitsva eestimaise mee (omalt tuttavalt mesinikult)
Siin purgid pealtvaates ka
Tegelikult ma tahtsin need purgikatted veidi jõululisemad heegeldada, kuid suure imestusega avastasin, et mu punane heegelniit on kodus täiesti otsa saanud (võimalik muidugi ka, et see on endale Oskari kaasabil hoopis mujal olulisemas kohas rakendust leidnud ).
Nii et päkapikk, kui sa olemas oled ja juhuslikult siin lugemas käid, siis palun too mulle jõuludeks punast heegelniiti (ja lihahaamer ka - täna jälle, pidin lõunaks karbonaadi tehes, liha hoopis juustulabidaga taguma. Lihahaamrit mul pole ja pole seda mitte kunagi meels olnud osta ka).
Aga tegelikult on see lootusetu soov - päkapiku projektist ma ju ei tihanud see aasta veel osa võtta ja oma pere ringis leppisime kokku, et see aasta täiskasvanud kinke ei saa. Kuid unistamine pole ju keelatud, eksju
Kristab posted @ 16:07 - Link - kommentaarid (7)
08 Detsember 2007
Meie tagasihoidlikud jõulu ettevalmistused
Oskar juba ammu tahab kuuske koju, aga (õnneks ) veel ei müüda. Küll aga ostsime täna siiski ära ühe pisikese kanada kuuse oma köögi abilauale, mille kaunistasime ära oma valmistatud käbi ehetega (juttu 17. novembri postituses) ja mille all piilub meie üheskoos valmistatud nõelvilditud päkats (jutt 27. novembri postis)

Ihhii - ainult maiustused on kookospähkli koore sees, väga jõululik, eks ole
Ja siis olen ma juba ammu tahtnud järele proovida salvräti tehnikat, mida siinseteski postitustes aeg-ajalt näha saab. Siiani on jäänud see selle taha, et lakki pole. Ja kui kui lakk täna kogemata "mulle teele ette jäi", siis pistsin selle ruttu ostukorvi, et kodus kohe järgi katsetada. Kuid oh häda, tagasilöök tuli sealt kuss eda kõige vähem oodata - sortisime koju jõudes oma SUURE salvrätikute tagavara läbi, kuid umbes paarikümnest erinevast sordist oli AINULT 1 mis jõuludega seotud ning seegi väga niru. Aga ei lasknud me endid sellest segada. Ja jõulutähe pott sai algselt plaanitud tagasihoidliku ja piduliku jõulumustri asemel, omale sigri-migri ümbrise. Aga Oskar ütles, et nii ongi kõige kenam.
Otsustage siis ise

Ja siin potike Oskari toas \"kuuse asendaja\" kõrval, mis me ka täna kahekesti valmis tegime
Tuba pimedas

Ilusat teist adventi kõigile!
Kristab posted @ 23:19 - Link - kommentaarid (5)
06 Detsember 2007
Hakkab eluvaim jälle sisse tulema
Hommikul viimane asi enne väljaminekut ja õhtul esimene asi koju jõudes on oma antibiootikumid sisse võtta ja põsed õhetavad kogu aeg, aga muidu on juba täitsa OK.
Tundub, et olen sattunud pruuni lainele.
Tegin omale sooja vesti, lõngaks PRUUN Novita Rustika, kootud varrastega 7 (suured vardad on head, siis saab asi ruttu valmis :wink
Mina oma PRUUNI vesti ja PRUUNIDE pükstega.

Ja see on ausalt kõige parem pilt, mis pojal välja tuli
Ja siin minu kõige paremini välja tulnud pilt, kui vest riidepuul rippumas (Veebruaris saab 2 aastat sees elatud ja maalid ikka alles toetuvad, mitte ei ripu seintel, nagu ma siit näha võisin Iga päevaselt nagu ei märkagi neid enam, häbi mulle)
Ja PRUUNI meeleolu järjekordne kinnitus on minu poolik PRUUN heegeldatud heidekott, millel kahjuks teine sang enam välja ei tule


Ja PRUUNI värvi "mõõtkava" näitajaks kotil on minu ammune lemmik Tanel Rubeni ja Victoria "Sentimental call" plaat juba aastast 2003
Kes kuulata tahab, siis leiate selle siit. Kellele jazzulik muusika ei meeldi, siis ei maksa . Aga siis võib samalt lehelt ka palju muud head eesti muusikat leida.

Täna on pildid nii koledad ja valede värvidega välja tulnud, et panin kõik väikesed pildid.
Julgeks seekord selle tõesti hoopis halva valguse ja omadega läbi fotoka aku kaela ajada. Veel üks kulutus mis enne jõule tuleks ära teha (nagu mu autoremondi omavastutuse ja ühes eelmistes postitustes mainitud välgu ja pauguga kadunud laevalguse tagasisaamiseks (läbi oli kärsanud 9 EEKi maksev kaitse ja teenustasu selle parandamiseks 1699.20 EEKi) tehtud kulutustest veel vähe oleks)

Aga lõpetuseks veidi meeldivam (ja MITTE PRUUN) pilt

Pilt potipõhjast, mille kallal täna maiustasime. See on meie iga-aastane üks kohustuslikest maiustustest, milleta ei möödu ükski jõul. Nojah, küll nad mööduks ka aga siis poleks see. Tegemist glögis kuumutatud pirnidega. Kuna "päris"jõul veel käes ei ole (ja mina söön antibiootikume ja poeg Oskar tahab ju ka), siis seekord tegime selle alkoholivabast glögist. Ja kui tavaliselt sööme neid pirne vahukoorega, mis maitsestatud piparkoogi maitseainega, siis täna sõime seda lihtsalt tavalise valge vaniljejäätisega. No oli nii ka väga hea!
Ilusat õhtut kõigile ja ärge teie küll haigeks jääge!

Kristab posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (5)
01 Detsember 2007
Ootame jõule kõige kiuste

Kui kallid Isetegijadtäna jõulupidu pidasid, siis meie poeg Oskari (kel on täna nimepäev) tungival nõudmisel tegime meie oma iga aastase jõulude avapaugu. 1. destembril tuleb esimest korda päkapikk ja 1. destembril küpsetame meie alati oma esimesed piparkoogid


Ja et meie firmapiparkookide suurusest aimu saada, siis pilt kui tikutops ka kõrval

Jube nikerdamine on küll nende väikestega, aga meile meeldivad
Ja mul on ju abiline. Minu osaks on ainult taigna rullimine ja piparkookide ahjuplaadile ladumine

Aga tegelikult olen taas kord omale mingi vastiku tõve külge korjanud. Pea on nagu vati sees ja väike palavik, ainult magaks ja oleleks niisama. Kahtlustan, et käsitööga on mul selleks aastaks kõik. Ei taha kohe mitte midagi teha, must auk on totaalne. Aga teie tegemisi jälgin siin ikka!
Ilusat algavat advendiaega kõigile!
Kristab posted @ 21:22 - Link - kommentaarid (4)
294151 visitors