Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
19 August 2008
KULD!!!Gerd Kanter on olümpiavõitja!Olümpia mulle meeldib. Nii suvel kui talvel. Ei saanud ju minagi Isetegija TK Käsitööolümpiast eemale jääda.
Peale registreerumist muidugi selgus igasuguseid raskendavaid asjaolusid (reisid, puhkused, ametivahetus, külalised, soolaleivapidu jne ine.) Aga lotsustasin mitte loobuda. Olümpia edenedes, selgus ka et ala valik polnud mulle sobilik ja poja vest ei hakanud sugugi sellisena välja paistma nagu mu mõtetes oli. Kuna tagasiside ei saanud, et kas võin ala muuta (esialgselt registreeritud asja asemel midagi muud teha) siis otsustasin nui neljaks alustatu lõpuni viia. Pealegi kulub talvel üks kodune vest ikka ära, mis siis et rahva hulka me sellega ei lähe. Et aga kunagi hiljem ära ei unustaks, et miks ma sellise koleda vesti lapsele tegin, siis otsustasin veidi vinti üle keerata ja põhjuse igavesest ajast igavesti nähtavaks teha .
PS. Lõpetasime olümpia Gerdiga ühel ajal!


Kiire pilt kaNüüd ruttu asju pakkima (hommikul Frankfurdi lennuki peale ja vähem kui tunni pärast Pisihaldja ja lastega öölaulupeole!

Ilupildid siis kunagi hiljem
Loodetavasti saan siis kuskilt tumedat lõnga kuskilt tsipakese juurde, et käeaugu ääred ka üle kududa saaks. Tegemist Love Garni lõngaga, mis Selveri Laadapäevadelt ostetud, Kui kellelgi on jupike üle, siis oleksin väga-väga tänulik.

Tsauki, me läheme nüüd puhkama!
Kristab posted @ 16:21 - Link - kommentaarid (13)
17 August 2008
Mässasin kohviga

Küll minu ema mul Tallinnas külas käies imestas, et lisaks kohvipakkidele ma kogun ka kohvi paksu .
Põhjuseks on leid Mari Marikese blogist õpetuste alt - kuidas kohvipaksuga lõnga värvida.

Ja nii ma avastasin eile õhtul oma pliidi pealt sellise potitäie


Kui ma elaksin ideaalmaailmas ja/või kui ma suudaksin teha käsitööd täpselt nii nagu esialgsed plaanid on, siis oleks sellest lõngast ka midagi kohe valmis teinud, et seda siis augustikuu värvispektris esitleda. Aga elu on nii jube kiireks läinud (reisid, ettevalmistused kooliminekuks, mitmed peod ja komandeeringud + tähtajaga kuklasse hingavad käsitööprojektid (käsitööolümpia, rahvuslik projekt, värvispekter), siis seekord annan alla ja presenteerin oma esimest lõngavärvimist seekord Värvispektri augustikuu beezhina:Minu elu esimene lõngavärvimine


Aga kohviga mässasin täna õhtul edasi.
Lähme pojaga järgmine nädal Saksamaale lühikesele puhkusele armsatele sõpradele külla (ja tulevasele koolilapsele ja tema emale riideid ja kingi ostma, seal on ju asjad tunduvalt odavamad). Kuna külakostist keelduti ( või kui siis ainult rosinaleiba ja kohukesi), siis mõtlesin et teen seekord sõbrannale midagi ise. Ja meeles mõlkus kui eelmine aasta mulle iga hommik vannituppa kohvipaks toodi, et sellega keha koorida - ja tõesti-tõesti, nahk jäi peale neid protseduure tõeliselt siidine

Ja otsustasin teha oma elu teise portsu seepe - kõik kooriva effektiga.4-vilja helbed õielehtede ja käsnaga said lõhnastatud "Romantica" aroomiõliga, kohviseebile sai lisatud kohviaroomi ja ühele ka käsna, et ikka eriti hästi kooriks
Käsna ja kaerahelvestega seep teiselt poolt ka
Siis jäi üle veel ainult seebid ära pakkida ja sõbrannale viin seebid sellisel kujul


Kristab posted @ 19:28 - Link - kommentaarid (4)
08 August 2008
(K)lapitameEsimest korda võtan osa ja hirmus (k)lapitamine oli.
Kolmevärviline lapp tuleb meie lipuga seotud, oli kindel teadmine algusest peale. Oligi esimene lapp mis valmis sai ja kõik oli lihtne ja tore.
Järgmisena võtsin käsile ühevärvilise, oli kindel tahtmine ja teadmine teha sinine ja lillemotiiv - noh, et rukkilill või nii. Kelly blogist oli mustergi välja otsitud. Kuid oh häda, tundus, et sinisest lõngast ei tule välja ja harutasin üles. Mõtlesin natuke ja sai hoopis lihtne sinine ruudustik heegeldet ja sellele peale reljeefheegeldusega valge lõngaga kaheksakand (või muhu mänd) tehtud, mis eestlastele ikka maagiline õnne ja kaitsemärk olnud. Loodetavasti on arusaadav ja kõlbab. (Algselt oli plaanis teha must põhi ja valgega siiruviiruline või spiraalne reljeef peale heegeldada - et noh et pealt näha must-valges võivad ikka asjad siiru-viirulised olla ja seda tasub ikka meeles pidada).
Ja siis jäigi veel see "õnnetu ühevärviline". Ainus kindel asi oli, et tahan veits õhulisema teha, et liiga "tume värk" ei oleks. Heegeldasin siis kohe Kelly lille (mis algselt sinisena plaanitud), aga see kurinahk tuli liiga suur ja harutasin üles. Küll ma siis otsisin omale uut mustrit, aga ei leidnud sobivat. Lõpuks Stuarti abiga sain ka mustri leitud ja verivärskelt umbes pool tundi tagasi otse heegelnõela alt, see viimane lapp ka tuli ja pildistamisele läks. (Nojah, tuli ka sellel harutamist ja ümbertegemist ette, aga nüüd on vaevad kui käega pühitult meelest läinud ja on ainult rõõm, et valmis sai)Ma ei teagi miks ma nii hirmsasti see kord Isa teki tegemises osaleda tahtsin (tunduvalt rohkem, kui ema teki lapitamises, kus ma ei osalenudki). Äkki sellepärast, et saatuse tahtel kasvasin mina ilma isata ja saatuse tahtel kasvab ka mu poeg ilma isata. Ja pole ka vanaisasid. Ja nii ongi minu ja poja isadepäeva pidu tähendanud vaid küünalde süütamist isade-vanaisade haual. Kurb!
Neid Isa teki lappe teha oli nii tore, nagu oleks saanud kaudselt teha väikse isadepäeva kingi ka oma isale oma kätega ja see on ikkagi natuke enamat kui ainult haudadel käimine. Eks selle pere isa, kes Aasta isaks valitakse, ole justkui kaudselt "Eesti esindusisa"

Head ööd!

PS. Metskass, sulle jäi ka tutsakas musta lõnga järele, saad oma lapi ka ära lõpetada. Arutrame pühapäeva õhtul-esmaspäeval, kui Tallinnas tagasi olen, et kuidas see sinuni jõuaks
Kristab posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (2)
294151 visitors