Kristabi kätetöö
Kristabi kätetöö
Vahest on hea aeg maha võtta ja ise midagi teha
31 August 2007
Puhkuselt tagasi
Niiiii tore puhkus oli. Kõigepealt Münchenis, vaadatud said põhilised vaatamisväärsused - Raekoda ja Marienplatz. Kustumatu mulje jättis Viktualienmarkt (kahju et Eestis selliseid kohti pole) ja siis naisterahva kohustuslikud "vaatamisväärsused" - H&M, C&A jmt. .
Edasi sõitsime juba 4 päevaks Bodensee äärde. See on koht (järv) kus kokku saavad Saksamaa, Austria ja Shveits. Ja nautisime sealset ümbruskonda - terve päev läks Mainau saarel. Ja väga meeldis ka Salemi loss. Sealses internaatkoolis on õppinud ka prints William (tuli meelde sest telekast tuleb just praegu Printsess Diana mälestuskonttsert). Ilm oli kogu selle aja vapustavalt ilus ja soe, iga päev sai ujumas käidud ja kohalike veinikeldrite loomingut nauditud .
Aga kodus on ka hea. Ja isegi parem. Eriti kui sind seal selline tegelane ootab

1 hammas tuli ära päev enne minu tagasijõudmist ja teine päev peale minu kojujõudmist.
Ja siis oli ta teinud minu tervituseks ema-isa-nende 5 last ja lamba ning paadi ka (mis pere see ikka ilma lamba ja paadita on, eks ole)

Ja see jääbki minu selle postituse ainsaks isetehtud asjaks
Kena õhtut kõigile!
Kristab posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (4)
21 August 2007
Uued ja vanad asjad e. pean õppima nupukesi ja bannereid lisama
Oh viimane õhtu enne puhkust. Laps on pakitud ja homme sõidab Lõunasse (Lõuna Eestisse), enda asjade pakkimine jääb öö peale ja siis sõidan ka Lõunasse (kuid Lõuna Saksamaale). Kuna mul tulid tööasjad ka sinna reisile otsa, siis seekord kahjuks ei saa me koos minna. Kuid talvel lähme ikka koos, suusatama siis.
Aga nüüd käsitööst ka ja pealkirjale lähemale. Olen viimasel ajal mitmeid uusi asju proovinud siin Isetegijas. Osalesin esimest korda oksjonil ja võitsin selle
Ja siis panin ennast esimest korda kirja Teeme Koos projekt: Must ja valge
Ja siis ma olen kogu aeg vaimustunud imekenadest pääsusabadest, mida näha on saanud. Ja kui kellegi blogis nägin ühte imekena ja suurt minu lemmikvärvi rohelist (lõng Abakhani mohäärisegu soodukas, tokk 15 EEK) pääsusaba, siis ostsin endale täpselt sama lõnga ja tellisin mustri siitsamast foorumist Koome koos: Swallowtail e.Pääsusaba-rätt. Kahjuks ei mäleta kelle blogis see roheline pääsusaba oli, mis mind nüüd niikaugele viis.
Ja kaks TK projekti veel, millega tahes-tahtmata liitun. Vabas tahtes siis liitun oma poja tungival nõudmisel TK: kudum lapsele - aegumatu
. Värv oli tõepoolest tema enda valitud, tegelikult ta tahtis isegi üleni musta, kuid hallisegune värv oli suur kompromiss meie mõlema poolt.
Ja olude, oma tujude ja muude vabanduste tõttu pean liituma selle projektigaTK: juba pikemat aega lõpetamata asjade lõpetamine

Ei julge arvutadagi mitu aastat tagasi ma seda alustasin. Kui nüüd otsisin mida reisile nokitsemiseks kaasa võtta, mis palju ruumi ei võtaks, siis see asi meelde tuli. Saab ehk mõned motiivid juurde nokitsetud ja ttuleb tegemise hoog ehk jälle peale ja saab sellegi projekti ka ära lõpetatud. Aastaid hiljem...
Nii et nupukesi oleks põhjust hakata lisama küll, kuid neid mina panna ei oska. Ja juhendeid lugesin kui hiina keelt....
Küll on raske olla lollllll
Aga mis siis, ma lähen ju nüüd puhkama, hurraaa!
Kristab posted @ 19:13 - Link - kommentaarid (2)
15 August 2007
Nostalgia e. kooliaega meenutades
Käisin nädalavahetusel Leigo Järvemuusika kontserdil. Väga meeldis, nagu alati. Ja siis kui pühapäeval maalt ema juurest tagasi Tallinna hakkasin sõitma, siis ema tõi välja sellised asjad, mis ta vanu kappe koristades oli leidnud...

ja siis mõõtudelt veidi väiksem asi ka:

Tegemist asjadega, mille tegin kooliajal, see tähendab, et pea 20 aastat tagasi. Laudlina tikkisin voodilina peale, seda ma mäletan, aga nagu näha, siis minu praeguse laua mõõtudega see ei sobi. Nii et arvatavasti seisab see veel järgmised 20 a. veel.
Liniku heegeldasin kui mul kurk oli haige, kooli ei saanud ja istusin pikalt kodus. Sel ajal ju telefone ja interneti ei olnud. Ja telekatki sai vist maksimaalselt tunni päevas vaadatud. Natuke siluda ja vist isegi panen selle liniku praegugi lauale.
Aga nüüd oli tänu sellele mul ka midagi käsitööst kirjutada.... Muidu võtavad töö, kodu, lasteaedniku transport, aia kastmine, keetmine-küpsetamine (appi - õunauputus) kogu aja ära. Ja niiiii palav on ka.... Aga järgmine nädal lähen Saksamaale puhkama ja tuleb üks ~5tunnine rongisõit (tõsi küll, ümberistumistega) ka sisse, et vähemalt sel ajal saab vast veidi näputööd teha ja ehk on siis peagi midagi värskelt valminut ka näidata.
Seniks, kena suve jätku kõigile!
Kristab posted @ 15:54 - Link - kommentaarid (4)
07 August 2007
Padi vol.1
Oeh, täna võib vist lõpetatuks (peaaegu) lugeda minu rohkem kui kuu tagasi alguse saanud padjategu. Muidugi juhtus nii, et enne sai valmis see padi, mida ma hiljem alustasin. Igav oli seda suurt padjaümbrist lihtsalt koguaeg ühteviisi kududa ja siis ma vahepeal surfasin isetegija.net´is ja imetlesin pääsusabasid ja tahtsin väikse näpuharjutuse teha. Ja siin see siis on
Eest:

Tagant:

Ja pooliku sõbraga kahekesi:

Tehnilised andmed:
mõõdud kootud 40x40 cm, kuid sisse läks padi 35x35
lõng: nõukaaja pärandus veel, nimeks SOFIL, 100% pure new wool, kogusest pole aimu
vardad: ka nõukaajast, suurusest pole aimu, kuid lõngapeal oli märgitud suurus3
Ees: L.Lehismets pitsilised koekirjad, muster 139
Taga: pärlkude (oli vist selline nimi, 1 parempidi, 1 vasakpidi)
Nüüd selline mure, et kuna mul suurt sukanõela ei ole, siis heegeldasin 2 äärt kinni, kuid minu mõistus ei võtta, kuidas ma saaks nüüd selle alumise otsa ka kinni. Kui nii hilisel tunnil oleks veel keegi, kes oskaks hüva nõu anda, siis saaks täna selle projekti veel ära lõpetada. Kui ei siis tuleb homme poodi sukanõela ostma minna. Nii et, ootan kõigi hüva nõu.
P.S.
Suutsin õhtul endale veel kord kinnitada, et küll on minuna raske elada. Olin aga pastakastme mõnusalt hauduma jätnud ja panin ruttu makaronide jaoks ruttu vee potiga pliidile keema, kuid see ei läinud mitte. Tükk-tükk aega ootasin, siis juba siunasin, et elekter on ära läinud. Nojah, lamp ju tegelikult põles, telekas mängis ja pliidi teised augud ja tõmbkapp töötasid, järelikult elekter ei läinud ära. Järgmise variandina tuli pähe, et järelikult on see pliidiauk katki. Aga tegelikult...tuli välja, et ma ei olnud seda auku tööle pannudki . Hea, et veel ei jõudnud töömeest välja kutsuda.
Kristab posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (2)
03 August 2007
Palju aega möödas viimasest postitusest.
Vahepeal ise pidu peetud ja teiste juures pidus käidud (suvi ju!) ja siis lapsega Nõmme seiklusrajal turnitud, komandeerigus käidud (aega kulub lennukis ja vahejaamades palju, kuid heegelnõel ja vardad on ju ohtlikud relvad ja käsipagasisse neid ei lubata), seega loogilise järeldusena... kahjuks enda töödest pilte pole. Sai küll padajakate valmis kootud, kuid mitte veel see, millest 11 juuli postis (kahjuks ei oska linki enda blogist panna ja ei viitsinud praegu mööda foorumit sellekohast tarkust otsima minna ) juttu, vaid teine, teise lõnga ja mustriga ning hoopis väiksemate mõõtudega. Kahjuks pole veel patja, mis sellesse ümbrikusse minema peab, seega pilt järgmiseks korraks kui asi lõplikult valmis.
Aga mõned käsitöö pildid siiski. Need on asjad mida minu kallis tädi on teinud.
Esiteks kardinad, mille riide ostmisest ma suht ammu hõiskasin ja mille alustus sai raporteeritud 9. juuli postis ja mille tegemine kohe algusest peale minu käest sujuvalt kuid otsustavalt mu poja ja tädi poolt üle võeti .
Aga jah, pilt siis kardinatest, mis juba tegelikult ammu valmis ja akna ees ripuvad. Uni on nüüd tõepoolest palju parem

Ja teine asi millega mu tädi "kuulus" on. See on kudumine. Ostsin eelmine talv oma lapsele mingi udupeened kuid mõttetult kallid (nagu ikka Eestis lasteasjade kipub olema) kindad, mis pidid lume vee ja ma ei tea mille veel kindlad kindad olema, kuid minu poeg keeldus neist kategooriliselt ja nõudis TÄDI KINDAID. Ja tädi siis õhtu või teise liigutaski vardaid ja tulemus siin. Minu arust imearmsad ja poja vaieldamatud lemmikud.

Kõige toredam on see, et ta teeb kõike peast, pole tal mingit mustrit ees ega midagi ja kõik tema tehtud kindad, sokid, vestid on imevahvad, kirjud ja kirjased. Kui vaid isegi nii oskaks. Kena õhtut kõigile!
Kristab posted @ 20:03 - Link - kommentaarid
294151 visitors