Urrgas
Urrgas
Olen rõõmus, kui leiad siit blogist mõne idee, mida soovid kasutada võid seda julgelt teha.
18 Märts 2012
MAAILMA RAHVUSLIK (LÕPETAMATA TÖÖ)Nii ta siis läks. Tegelikult ei jäänud asi lõpetamata mitte laiskusest, vaid naisterahva muutliku meele tõttu. Tikkima asudes oli silme ees kott, sangade ja lukuga. Kui aga tikand valmis sai, vaatasin teda eemalt ja lähedalt, ning tundsin üsna selgelt, et sellest ei saaks sellist kotti, mida kandma hakkaksin.
Edasi mõtlesin pikalt, mida siis nüüd projektis osalemisega teha. Lõpuks otsustasin, et näitan ära tikandi, mis on valmis ja suhtun ütlemata mõistvalt, kui ``arvestust`` kätte ei saa, sest ese rahvuslikel ainetel ei ole valmis. Sest pole teada, millal ma üldse teadma hakkan, mis sest tikandist saab. Pilt? Padjake?
Aga tikandi muster pärineb Norrast, Telemarki maakonnast. Maha joonistasin selle internetist leitud kandiku fotolt.
Miks just see? Mind on juba ammu võlunud sealsed tikandid oma toon-toonis värvide ja sujuvate, justkui voolavate joontega, samas näilise lihtsusega. Nad on lihtsalt nii võluvad! Nii panin neti-ostingusse sõna ´´rose-maling´´ ja asusin mustrit valima.
Selgus, et ei ole see tikkimine nii lihtne midagi. Üks mis kindel, meie peenvillane lõng selleks ei sobi. Seega läksin suuremate vormide juures üle käepärasemale pistmis-viisile, mida norrakate tikandites tegelikult ei kohta.
Lõpetuseks - olgu siis selle projekti lõpetamisega kuidas on, mõnu sellest projektist sain ma igal juhul kätte. Oli põhjust uurida läbi hulk mustreid, oli väga mõnus tikkida!

Urri posted @ 10:25 - Link - kommentaarid (7)
025956 visitors