Urrgas
Urrgas
Olen rõõmus, kui leiad siit blogist mõne idee, mida soovid kasutada võid seda julgelt teha.
31 Jaanuar 2014
Üle saja aasta ka üks postitus: jakk tütrele.Mõni pilt lisaks siin: minu teine blogi
Urri posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (3)
24 Märts 2013


Minu blogis rohkem pilte.
Urri posted @ 13:58 - Link - kommentaarid (4)
18 Märts 2012
MAAILMA RAHVUSLIK (LÕPETAMATA TÖÖ)Nii ta siis läks. Tegelikult ei jäänud asi lõpetamata mitte laiskusest, vaid naisterahva muutliku meele tõttu. Tikkima asudes oli silme ees kott, sangade ja lukuga. Kui aga tikand valmis sai, vaatasin teda eemalt ja lähedalt, ning tundsin üsna selgelt, et sellest ei saaks sellist kotti, mida kandma hakkaksin.
Edasi mõtlesin pikalt, mida siis nüüd projektis osalemisega teha. Lõpuks otsustasin, et näitan ära tikandi, mis on valmis ja suhtun ütlemata mõistvalt, kui ``arvestust`` kätte ei saa, sest ese rahvuslikel ainetel ei ole valmis. Sest pole teada, millal ma üldse teadma hakkan, mis sest tikandist saab. Pilt? Padjake?
Aga tikandi muster pärineb Norrast, Telemarki maakonnast. Maha joonistasin selle internetist leitud kandiku fotolt.
Miks just see? Mind on juba ammu võlunud sealsed tikandid oma toon-toonis värvide ja sujuvate, justkui voolavate joontega, samas näilise lihtsusega. Nad on lihtsalt nii võluvad! Nii panin neti-ostingusse sõna ´´rose-maling´´ ja asusin mustrit valima.
Selgus, et ei ole see tikkimine nii lihtne midagi. Üks mis kindel, meie peenvillane lõng selleks ei sobi. Seega läksin suuremate vormide juures üle käepärasemale pistmis-viisile, mida norrakate tikandites tegelikult ei kohta.
Lõpetuseks - olgu siis selle projekti lõpetamisega kuidas on, mõnu sellest projektist sain ma igal juhul kätte. Oli põhjust uurida läbi hulk mustreid, oli väga mõnus tikkida!

Urri posted @ 10:25 - Link - kommentaarid (7)
26 Detsember 2011
Minu variant Marmelaadi Mehe Mütsist .
Selle mütsi nägemiseni olin ma kindel, et ei hakka elus mehe pähe, kätte või jalaga kuduma midagi peenema vardaga kui nr 4.
Nüüd on see siiski tehtud ja peab ütlema, et kõige hullem ei olnudki. Värvivalik tuleneb puhtalt asjaolust, et kudumiseks läks siis, kui mees eelmise mütsi ära kaotas ja muid värve villaseid lõngu kodus polnud. Voodriga juhtus sama - keegi oli sobiva tüki kangast kapist pihta pannud, huvitav kes küll? Seega läks voodriks T-särk, nii et tegelikult kõnnib mees edaspidi ringi peas minu vana särk. Tuti tegin mütsile puhtalt kiusu pärast - kuna aga igasugune kius mehe riietuse teemal on balanseerimine piiril kannab-ei kanna, siis punast tutti ei teinud, tegin musta.

Kandma on mees mütsi täitsa nõus, aga pildi peale tulema siiski mitte. Hea, et laps on omast käest võtta, keda saab samuti hädakorral mütsi sisse torgata.Suured tänud Marmelaadile idee eest! Luban, et masstootmisse müts ei lähe, kuigi tahtjaid juba jagub.
Urri posted @ 15:13 - Link - kommentaarid (3)
18 Detsember 2011
Palju juttu ja palju pilte ka!
Vahel on nii, et mõni algselt hea idee kaotab massidesse levides suure osa oma võlust. Nii juhtus minu jaoks norrakate kootud jõulukuulidega, enam ei himusta neid oma kuuse külge.
Teisalt oli eelmisel aastal kuuse ehtimise ajaks kadunud meie kuuseehete kast. Nii sai mees kiirkorras poodi ehete järgi saadetud. Mees, kes üldse kogu jõulusaginast midagi ei arva, tõi koju kõige suurema ja ilmselt ka kõige odavama plastmunade komplekti. Noh, eks oma ilu oli kuus küljes neilgi. Aga kuna meie eelmise aasta kuusk ei kavatsenud üldse okkaid pudistama hakata ja oli toas veel veebruaris, said munad selle küljes üsna tolmuseks. Enne kokku pakkimist neid loputada püüdes voolas aga kraaniveega koos minema ka suurem osa kullatisest ja mulle jäi hulk musti plastikust palle. Ära ei visanud, ma kuidagi ikka veel ei suuda leppida tõsiasjaga, et enamus poest toodud asju on ühekordseks kasutamiseks.

Midagi hakkas koitma siis, kui nägin Sik-Saki tikitud jõulukuule!
Kuduma polnud ma ikka valmis, seega otsustasin viltida. Keerasin pallid villaloori ja sukasäärde ning panin pesumasinasse.
Ega vildikord kõige ühtlasem ei saanud, tuli ikka nõelaga järgi aidata. Aga tikkimiseks oli alus olemas!

Pildid said hädaga toas tehtud, kuna ei ole kindel, kas enne jõulu veel õues pildistamise ilma tuleb.Mustrite juures oli abiks kõigile tuntud Leida Kirstu raamata, aga mitte üks-ühele.Kuhu võimalik, lisasin litreid ja helmeid, et ikka sära ka oleks. Meil on see nagunii vaid jõuluajal lubatud.Maasikad on mu lemmikud, kui tikkimisest rääkida.See õnnetu plast-muna läks viltimise käigus lömmi. Lömmi kohale sai suur punane moon.Sel aastal sai mune kokku viis - aga toorikuid on veel üksjagu ootamas. Eks näis, kas jätkan järgmisel aastal sarnastega või tuleb mõni uus idee.


Urri posted @ 12:24 - Link - kommentaarid (21)
04 Detsember 2011
KOOSTEGEMINE JÕULUPÄRG

Algul oli plaan pärjale igasugu ilmelisi kaunistuse külge pookida, lõpuks aga otsustasin, et aitab pisikestest valgetest pärlitest küll.Tehtud on pärg umbrohust pärjale, ootasin-ootasin kuiva ilma, et seda korjata, lõpuks ei jäänud muud üle kui märg rohi kamina ette kuivama tuua.

Vot sellisest linnupesast sai pärja alused, õmbusniidi abil.Urri posted @ 12:27 - Link - kommentaarid (12)
03 Detsember 2011
Põhjus, miks siia nii harva midagi lisandub, on see, et viimasel ajal olen rohkem teinud käsitööd müügiks kui omaks tarbeks. Aga vaevalt oleks eriti huvitav pidevalt sarnaseid asju vaadata. Aga vahe kipub juba päris pikaks - seega ühe korra vast võib?
Need randmekatted ja kindad on kootud masinal, käsitsi ei ole lihtsalt mõtet, tikitud peenvillaste lõngadega.


Ja mõned mobiilikotid on ka... harjutan vaikselt tikkimist.


Kui aus olla, siis ega see müügiks asjade tegemine kõige meeldivam ei olegi, veel paar nädalat peale asjade posti panemist muretsen, kas ikka ostja jäi rahule ja kas meeldis...
Urri posted @ 19:16 - Link - kommentaarid (8)
22 Mai 2011
LILLEVAIP


Veel paar pilti siin: Elamise ilus pool
Urri posted @ 08:53 - Link - kommentaarid (5)
21 Mai 2011
BOOLERO-ERI


Paar pilti lisaks teises blogis:
Elamise mõnus pool
Urri posted @ 14:46 - Link - kommentaarid (3)
27 Märts 2011
Kott mobiilile.


Põhilise mustriskeemi vaatasin ``Meite Muhu mustrite`` raamatust, põlle pildilt.
Urri posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (4)
026649 visitors