Virqu Virgemad Hetked
Virqu Virgemad Hetked
Minu kahe väikse printsikese kõrvalt näpatud hetked, mis on täis käsitööd...
.: minust :.
Vanus: 28
Elukoht: Tuultepesa
Tähtkuju: vähk
.: meeldib :.
Mulle meeldib naer, mulle meeldib armastus ja mulle meeldib kõik see, mis meie sees on kaunist veel...
.: ei meeldi :.
...kui inimesed valavad oma halva tuju süütute kõrvalseisjate kaela...
.: Lemmikuid :.
Merxukene
Takjanupp
Mimmi käsitööd
Entera näputöö
Põrnika tegemised
-lola- looming
susser-vusserdised
Linca ise teeb
Epu teod ja mõtted
Perla omalooming
Koduperenaise käsitööd
Kelly käsitööd
Tsunaami hobilaegas
P6rguKiz
affenakalakese fantaasia viljad

.: Projektid:.

.: Postitused :.
Viimased postitused
Mai 2009
Märts 2009
Jaanuar 2009
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008

.: Külastused :.

029253

10 Mai 2009
Jälle rahvuslikul lainel

Projekti 12 rahvuslikku kuud kuuenda osa jaoks õmblesin/kudusin lõngahoidiku Põhja-Tartumaa naise vöö kirjaga. Hoidiku idee võtsin Isetegija õpitoast.
Virqu posted @ 20:59 - Link - kommentaarid (5)

06 Märts 2009
Ussitame rahvuslikult

Täna lõpetasin projekti 12 rahvuslikku kuud viienda osa omapoolse töö. Seekord otsustasin veidi ussitada. Ussi jaoks tegin mustri valmis M. Kaarma ja A. Voolmaa \"Eesti rahvarõivaste\" mustrilehel L oleva Karja mehe säärepaelaskeemi järgi. Esimesel fotol on säärepaela muster ja teisel minupoolne ussike.

Valmis sain ussikese käele ja vähe suurema ussikese kaela panemiseks.

Virqu posted @ 19:18 - Link - kommentaarid (11)

Pehme ja soe

Juba üle aasta tagasi tekkis mul mõte, teha ema 50-ndaks juubeliks talle midagi ekstra-erilist, mida ei oleks mitte kellelgi. Ja kuna kõige erilisemad, südamlikumad ning hingega kingid on ikka need isetehtud, siis nii oligi loomulik, et kingi tegime koos õdede ja vennakesega ühisel mõttejõul ja otseloomulikult ise.
Idee oli teha oma armsale emale soe lapitekk, kuhu sisse õmbleksime ka iseendid. Selleks otsisime välja vanu ja ka uuemaid pilte meist kõigist, tema viiest lapsest ja meie uutest peredest, ning tegime spetsiaalselt teki jaoks ka päris uue perepidi. Fotod lasin Jajaa koopiakeskuses panna kangale.
Järgmisena tegime valmis tekipõhja (pilt vasakul üleval nurgas) ja sellele sättisime riidefotod. Kinnitasin need tekile ääristuspistereaga ning oligi valmis teki pealispind. Vahele vatiin ja alla vooder ning saigi ema endale teki, mis hakkab siiski täitma voodikatte ülesannet. Siin ta ongi: esimene pilt on tehtud enne fotode kinnitamist, järgmised aga juba valmistekist.


Kui emal on külm, saab ta nüüd end oma uue teki sisse kerra tõmmata ja niiviisi soojendame me teda hoolimata sellest, et tegelikult viibime temast kaugel (tema Soomes ja meie Eestis).
Siinkohal pean vääga tänama oma asibaagat, kes tegi kõik selleks, et ajanappuses saaksin täielikult pühenduda teki valmissaamisele (s.t hoolitses laste ja kodu eest). Sest nagu alati, nii juhtus ka sel korral, et tõsiselt asja kallale saime asutud alles nibin-nabin mõni nädal enne tähtaega.
Virqu posted @ 19:00 - Link - kommentaarid (6)

22 Jaanuar 2009
Pärlilummuses

Eile õhtul tuli mul eiteakust peale suur meisterdamistuhin. Nii ma siis tegingi veel õhtul hilja algust traadiväänamisega. Siin ongi minu esimesed isetehtud kõrvakad ...

Sattusin hoogu ja tegin kohe kolm paari ühte jutti (kahed hõbedased ja ühed kuldsed) - väga lihtne ja mõnus tegemine oli algaja jaoks
Kõrvakatest innustust saanuna otsustasin prooviks ka ühe suvise käevõru teha. Välja kukkus ta selline...


Kasutasin Helmehaldja mustjaspunaseid ümaraid 8 mm-seid klaashelmeid, mis on hästi vahvad selle poolest, et hämaras on nad tume-tumedad, aga valguse käes ilusad punased:

Lõpuks viimistlesin veel ühe kaelaussi, mis ootas juba ammu kinniseid.

Siin on näha muster ka veidi lähemalt:

Pärlite lükkimise skeemi leidsin SIIT.
Tänan siikohal miokas`t, kes andis heegeldatud pärliussi teemas viited vastavale lehele.
Niimoodi venis minu eilne öö vääga pikale. Lõpuks lihtsalt sundisin end voodisse, aga und ei tulnud muidugi veel kaua-kaua. Mõttes käisid pärlitööd ikka edasi. Hea, et mees täna tangid töö juurde kaasa võttis, muidu vist valitseks ka täna meie kodus suur korralagedus ja segasummasuvila.
Virqu posted @ 14:23 - Link - kommentaarid (3)

10 Jaanuar 2009
Rahvuslik kott

Siin on minu neljas töö projekti 12 rahvuslikku kuud raames. Õmblesin koti ja tikkisin sellele motiivid Lihula noormehe särgilt. Allikaks olid mustrilehed M. Kaarma ja A. Voolmaa raamatust \"Eesti rahvarõivad\"

Siin on näha ka muster lähemalt

Poistele igatahes meeldis ja vanem palus seda endale lasteaia riietekotiks
Virqu posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (3)

22 Oktoober 2008
Midagi untsuläinut ja valmis saanut.


Juba ammu võtsin ma plaani teha endale koduperenaiselt saadud õpetuse järgi top. Aga kuna olin seekord lihtsalt mugav, siis tellisin lõnga e-poest koju kätte. Kui pakk käes, siis kohe lõin muidugi vardad pikemalt mõtlemata lõnga sisse ka. Pusisin, mis ma pusisin ja kui teisest tokist juba pool oli tehtud, avastasin oma tööd uurides, et need kaks tokki on veidi erineva tooniga. Tõesti kummaline, et ma seda varem tähele ei pannud, sest toonivahe oli tegelikult lausa märgatav.

Tuli välja, et viiest tokist kaks on ühest partiist ja kolm teisest, sellest siis ka toonivahe. Kuna ma aga sugugi sebratoppi ei tahtnud, siis harutasingi pooliku töö üles. Sain jällegi õppetunni. Omad vitsad peksavad, edaspidi ikka valin kõik lõngad ise ja enne tööleasumist kontrollin kõik korralikult üle. Seekord aga sedaviisi. Eks pean ilmselt minema oma lõngade järgi siis neile samatoonilist lisa otsima, et kunagi see ilus topike ka valmis saaks. Muidugi pärast üles harutamist läheb mul ilmselt jälle tükk aega, et end uuesti kokku võtta. Sest tavaliselt ikka kipub nii olema, et kui miski viltu kisub siis pean ma selle asja mõneks ajaks nurka viskama, kuni ebaõnnestumine vaikselt ununema hakkab ja uus tuhin jälle peale tuleb. Ja lisaks pean mõtlema ja uurima, kuidas neid lilli veidi pisemate aukudega teha...
Samas oli ikkagi ka hea, et vardad ruttu vabaks said, sest tegelikult oli ju kiirem talviste asjadega. Nii saingi valmis teha hoopis rahvusliku mütsi nr 2 endale (punase ja roosaga) ja rahvusliku mütsi nr 3 vanemale pojale (roheline). Siin ongi siis kõik kolm koos.

.
Kasutasin jällegi Kihnu troi mustrit. Erinevat on mütside juures lisaks värvidele niipalju, et seekordsed peakatted said kumbki kolm tutti, kui esimene, pisipoja oma, on kahega.
Nüüd aga on kavas suured remonditööd ja kolimine, nii et ilmselt niipea ma blogisse uusi täiendusi teha ei saa. Kõigile Isetegijatele aga nobedaid näppe, sest usun, et teiste tööde imetlemiseks ikka mõne hetke leian
Virqu posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (9)

17 September 2008
Rahvuslik õnneseen.

Eelmise nädala lõpul sain valmis projekti 12 rahvuslikku kuud kolmanda osa esimese töö. Selle TK-ga liitudes oli see minu esimene mõte, mille kavatsesin KINDLASTI ellu viia. Nimelt tahtsin teha selleks talveks oma kallitele uued rahvuslikud mütsid. Kunagi PEDA-aegu uurisin ERM-is Kihnu troisid ja ühe eriti meeldima hakanud kampsuni järgi tegin ka nukule troi valmis. Sama mustrit kasutasin siis ka nüüd mütsi kudumisel. Esimesena sai endale sooja peakatte pere kõige noorem. Talle see väga meeldis, aina tõmbas pähe ja sikutas jälle ära ja käis tükk aega sellega rõõmsasti ringi.
Mõned plõksatused õnnelikust mütsiomanikust...


Loodan juba varsti ka teisi mütse esitleda ... uus on igatahes töös, nii et hoiame pöialt
Virqu posted @ 13:10 - Link - kommentaarid (9)

01 September 2008
Tere ilusat teadmistepäeva!
Tänasele tähtsale päevale kohaselt on ilm just eriti ilus ja päikesepaisteline. Nii vahva oli vaadata neid pisikesi pidulikke esimesse klassi minevaid poisse ja tüdrukuid. Palju palju õnne kõigile, kelle lastel täna see tähtis päev on ja loomulikult tohutult jõudu nii pisikestele kui nende vanematele uute katsumustega toimetulekuks. Meie pere vanemal poisil on esimesse klassi minekuni veel kolm aastat, aga juba praegu küsib ta alati, kui koolimajast möödume, et millal küll tema ükskord seitsmeseks saab, et koolis käima hakata.
Olgu siis ... septembri alguses hakkab peatselt lõppema projekti 12 RAHVUSLIKKU KUUD teine osa. Seega panen üles pildid minupoolsest panusest. Sel korral õmblesin pisikese rahvusliku kotikese. Kesksel kohal on sellel kotil jupp Kaarma kirivööst, mille tegin nö. katsetusena. Vöö on ainult umbes 25 cm pikk, nii et piisav väikese kotikese kaunistuseks. Aga kunagi tahan kindlasti ise ka päris korraliku kirivöö valmis teha ... näis, millal küll selleni jõuan

Teisel fotol on näha lähedalt koti ülaäär. Kogu selle pikkuses tegin pilutagid.

Virqu posted @ 14:02 - Link - kommentaarid (5)

29 August 2008
Tere-tere!
Avastasin äkki, et ei olegi pea kaks kuud ühtki postitust teinud...suvi jäi niisiis vahele.
Panen siis nüüd üles paar suvist katsetust, millest ikka õnnestus pildid teha. Esimesel fotol on heegeldatud ussikesed, mille muster on võetud sellelt leheküljelt


siin on aga kahele imearmsale väikesele tüdrukutirtsule tehtud käeehted...

Viimasel fotol on esimene ussike, mille tegin lõpuks iseendale. Kanda sain ma seda muuseas ainult ühe korra. Ei teagi, kas oli kotis väike auk või pistsin ehte üldse kotist mööda, aga ära see mul igatahes kadus ... nii et ikkagi olen lõpuks ise ilma.
Virqu posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (1)

30 Juuni 2008
Ja valmis ta saigi!
Siin on minu esimene töö projekti 12 RAHVUSLIKKU KUUD raames. Tekkis idee teha seemnehelmestest käevõru mõne kirivöö mustriga. Kunagi Peda-päevil sai küll käidud ERM-is vööde mustreid maha joonistamas, aga kahjuks ei leidnud ma kuidagi aega, et maalt vanad materjalid üles otsida. Nii siis tõin hoopis raamatukogust Eevi Asteli raamatu \"Eesti vööd\". Seal on ikka tohutult palju ilusaid kirivöid ja ka pildid on nii selged, et annab isegi foto järgi mustri välja lugeda. Esimese valikuna tegingi Hageri vöö mustriga käevõru...

...ja lisaks veel oma kodukandi - Märjamaa kirivöö järgi käevõru.

Kahjuks ei saanud ma just seda õiget tooni seemnehelmeid ja kasutasin siis neid, mis kodus olemas olid. Edaspidi kindlasti teen veel mõne \"vöö-käevõru\" nende ilusate punaste helmestega ka.
Virqu posted @ 11:17 - Link - kommentaarid (5)