Unistustest tegudeni
Siilipopp
18 Detsember 2011
Lepatriinude jõulud ja barokkingel...

Detsembrikuu on olnud teguderohke ja samas omamoodi aeglane.
Kuu alguses sai käidud Reesi kudumiskoolitusel, millest Tintsik ilusa ülevaate andis. Isegi pildile jäin, ehkki halli pea järgi ei ole ma enam tuvastatav .
Lastega on tänu ämmale käidud teatris Pähklipurejat ja Mary Poppinsit vaatamas, lisaks käisid lapsed vanaemaga veel Väikese onu saagat vaatamas. Lapsed on lasteaias teinud kontserdi ja oleme koos nendega käinud paaril Ülenurme muusikakooli kontserdil (ega nad veel selleks väga küpsed ei ole, aga harjutamine teeb meistriks nii nemad kui minu). Kõige pisem sell peab siiski veel kodus maid jagama v.a. eilsel issi töökoha laste jõulupeol, kus siis kõik viiekesi käisime. Mõnus ja kui oleks lund, oleks ilmselt ka jõulutunne olemas. Seni olen tegelenud selle leidmise või loomisega...
Esimeseks advendiks oleme toonud väikese kuusekese, mis tavaliselt on kasvanud kuskil suurema puu najal, nii et on ühelt poolt omajagu kipakas. Sel aastal saime tänu lumevaesusele advendikuusekese oma maakodust. Ja nüüd meil elavad seal mõned lepatriinud, kes on ilmselt samblaga koos tulnud (olen näinud nii punast kui kollast mustatäpilist). Nii et lepatriinude jõulud...... oleme ka piparkooke teinud ja lasteaeda viinud (kuna tütre sõnul on kõik teised seda teinud - tegelikkuses muidugi olme vist ainukesed).Ja tundub, et hing ihkab enamat ... olen alati mõelnud milline minu ingel välja näeb - arvaksin, et selline "inglinäoga" ilus tüdruk, valges, valgete tiibadega ja helendav, või siis on see toon selline terrakota pruun-kuldne ... selgus, et mitte - minu ingel tahab olla võimalikult värviküllane ja edev, külluslik. Seega ma kutsun teda Barokk-ingliks... (Sõna 'barokk' tuleneb portugalikeelsest sõnast barocco, mis tähendab ebakorrapärast pärli. See oli algselt pilkenimi, mis anti ajastule 18. sajandi keskel, kuna tol ajal peeti ajastu stiili ebaloomulikuks, kummaliseks ja liialdavaks.Vikipedia)...Ilusat 4. adventi!
Siilipopp posted @ 17:50 - Link - kommentaarid (1)
136977 visitors