Unistustest tegudeni
Siilipopp
28 Veebruar 2009


Viies karbike seeriast Vildime ehtekarbi koos Lincaga : Kuivõrd uus Tartu isetegijate kokkusaamine hakkab lähenema, siis tuleb eelmine teema - arhailine tikand - ära proovida ja rakendada. Ehkki mul kokkusaamisel ei õnnestunud viibida, käisin siiski kiirelt kohal ja muretsesin õppematerjali. Loodan, et tikand kannatab kogenud tikkijate kriitikat. Viimati tikkisin põhikoolis, ja mitte eriti innukalt, vastupidiselt praegusele ajale. Vilditud karpide tikkimisel meeldib mulle aga see, et tikandi tagumise poole pärast ei pea muretsema.Varem valminud karpide kaunistused:

Kõik karbid kingitusteks headele inimestele.

Siilipopp posted @ 12:48 - Link - kommentaarid (13)
24 Veebruar 2009
Head Eesti Vabariigi aastapäeva ja kena vastlapäeva!

Vastlakuklid Sille toidublogi järgides:(natuke pruunimad on kui vaja, aga maitselt väga head!)
Siilipopp posted @ 07:03 - Link - kommentaarid
16 Veebruar 2009


Hiljuti avastasin foorumist teema Vildime ehtekarbi koos Lincaga. Vaatasin, et Linca õpetus erineb veidi Roosi äri õpitoas Erialt õpitust (Eria õpetuse järgi tehtud laegas). Mõtlesin, et tuleb järgi katsetada ka see variant. Kerge hirmuvärinaga tegin ratsionaalse inimesena kohe 4 karpi korraga. Pesumasinas 60 kraadi täisprogrammil, lisasin ka pesugeeli. Tulemus alljärgnevatel piltidel. Mina olen õnnelik ja tänulik Lincale hea õpetuse eest! Praegu on pildid kaunistamata karpidest - lihtsalt kuna need näevad niimoodi naturaalsena ka väga rõõmsad välja. Aga eks ma ikka kaunistan need ära ja teen siis uued pildidSiilipopp posted @ 12:30 - Link - kommentaarid (6)
15 Veebruar 2009
Kõrvarõngaste assortii:

Esimene kokkupuude viltimises on näha eelmises postituses. Kui laekale nn. nööpi viltisin, mõtlesin, et asi see siis vildipalle teha pole - eriti kui on seitsmenõelaline viltimisatribuut olemas (nüüdseks 6-nõelaline - peab ostma tagavaranõelu). Ja siin nad ongi, kingituseks poja kasvatajale, kui tee "kaugele" maale ette võtame. Teisele kasvatajale on ka viltimise osa tehtud - nüüd ootab veel kaunistamine ja lõppviimistlus.
Pilti tasub klikata.Pidulik-argised:Argised-helged:Marjad jääl:Siilipopp posted @ 14:13 - Link - kommentaarid (1)
08 Veebruar 2009
Äärmiselt kahju, et arhailise tikandi õppimisel ei saanud osaleda, aga vähemalt sain ma materjali ja "Pihuloomad" raamatu. Kuivõrd sõitsin Pärnusse, siis õnnestus sealt veel Kesoni juhatusel peenvillaseid lõngatokke muretseda. Suured tänud! Peab nüüd vaid iseseisvalt tikkimist tegema hakkama ....
Pärnusse viisin Memmele kingituseks laeka, mille tegemist Eria hoolsa järelvalve all Roosi äri õpitoas sai tehtud. Tõesti, viltimisest arvasin, et see on tohutult aeganõudev ja keeruline tegemine, aga ei, päris mõnus, lõdvestav, mediteeriv asi on. Paar seepi tegin ka - esimene tuli kõige paremini välja (rohelise ja kollasega) teistel jäid mõned helgemad laigud sisse. Eks pean veel harjutama seda.

Pildid:Laegas lähemalt (pildil ka pärlikee, mille emale ennistasin, ehk vanast keest ümber tegin):

Siilipopp posted @ 15:40 - Link - kommentaarid (1)
06 Veebruar 2009


Hargipits algajale ... e. kui midagi isetegijatega õpid, tuleb õpitut ka rakendada. Väga mõnus tehnika.
Esmalt tegin kõige lihtsama variandi hargipitsist, kindlasti kasutan seda tehnikat veel.
Lõngaks "Katia Flash" , kaalulangust 125g. Salli mõõdud koos narmastega 24x200cm.Homme arhailist tikandit õppima, mõtted liiguvad juba selle tehnika kasutamise kallal (tikkinud pole ma küll juba kooliajast saadik, ei oska elementaarseid pisteidki enam, aga eks hargipitsigi sai esimest korda tehtud).
Siilipopp posted @ 11:46 - Link - kommentaarid (3)
136963 visitors