Unistustest tegudeni
Siilipopp
19 Oktoober 2008
Hallitus ... ja ime!

Juhuks kui keegi teinegi juhtub olema suures hädas riietelt hallituse eemaldamisega, siis võin jagada oma vaimustust ühe toote üle. Täielik hämming kui hästi see töötas! Kui oled proovinud hallitust nt. vaibalt või mõnelt muult riideesemelt tavaliste (pesupulber, seep) või veidi ebatavalisemate vahenditega (nagu äädikas, fairy, vanish jm.) eemaldada siis ilmselt oled kogenud, et lõpptulemus on ehk heledam kui alguses, aga kindlasti mitte täiesti puhas. Nii palju kui ma raamatutest olen lugenud, võib hallitanud riideeseme samahästi kui maha kanda.
Paar päeva tagasi leidsin, et üks riideese, mille üks pool peaks olema täiesti valge, on tihedalt mustatäpilist hallitust täis - küürisin, mis ma küürisin - ei läinud isegi mitte hallimaks. Siis kondasin interneti avarustes ringi ja seal soovitati Knauf Schimmel Vernichter (hallituse eemaldusvahend), mis mõeldud tegelikult ehituse sise-ja välistöödel. Pritsisin peale, 10 minutit lasin toimida ja juba sellel ajal kadusid kõik, ma kordan, kõik plekid ära, ilma et oleksin pidanud harjama vms. Siis tuli muidugi kõvasti loputada, sest sellel on ikka päris vänge kloorihais juures, samas kanga teisele, värvilisele poolele, mingit värvikahjustust ei tekkinud. No ja nüüd ongi jälle kõik säravpuhas - kõlab nagu reklaamis, aga tõesti, ma olen siiamaani hämmingus.
Siilipopp posted @ 11:26 - Link - kommentaarid (3)
12 Oktoober 2008
Mõistsin, et...

... käsitöötavaari on mul rohkem, tunduvalt rohkem kui ma arvasin - alati on ju midagi puudu, ilma milleta ei ole järgmist vaimusünnitust kuidagi võimalik teha. Nüüd kui eile sain kõik oma abilised sauna aetud, otsisin kõigist urgastest oma lõngad-niidid-vahendid välja ja laotasin põrandale laiali. Tõesti hämmastav - uued ideed juba sündisid lennult kui seda võimalustekuhilat vaatasin.
Esmalt kokkuvõtlik kaader:Lähemalt vaadates - töövahendid / ebamäärane hulk ebamäärase ajalooga vanaemalt saadud niitide hunnik (musliin jne) / lõngad.Täna ostsin "Helmesehete entsüklopeedia" - tundub, et hakkan unistustele lähemale jõudma....
Siilipopp posted @ 19:29 - Link - kommentaarid
08 Oktoober 2008
Projekt Võileib

Koos lastega kasvavad ja arenevad ilmselgelt ka vanemad, eriti kui lasteaed ja kool jms. tagant tõukavad. Mul on erakordselt hästi vedanud, et poja sõimerühma kasvatajad on hästi toredad ja hakkajad ning panevad lapsi koos vanematega tegutsema. Alles me käisime metsas sügisandide näituse jaoks materjali korjamas ja nüüd on uus projekt "Võileib". Lapsele paluti täna kaasa panna väike võileib, mis on alguses n.ö. näituselaual ja hiljem süüakse laste poolt ära. Kuivõrd tegemist on ikkagi alles varsti 3seks saava poisiga ja teades, et suur lisanditega võileib on raske haugata, mõtlesin et teen hoopis väikese siili (või siis Manhattani kõrghoonetega :-) ):

Siilipopp posted @ 07:18 - Link - kommentaarid (1)
136969 visitors