Unistustest tegudeni
Siilipopp
21 Juuni 2010


Kevadetöö üle mõtlesin pikalt .... nii pikalt, et lõpuks hakkas töö valmissaamisega väga kiire.... Roosa ja roheline ei ole väga minu värvid olnud. Samuti ei tahtunud midagi nikerdada lihtsalt linnukese kirja saamise pärast. Järgmiseks võimalikuks komistuskiviks oli materjal, millest midagi teha... Vaadates üle oma varusid leidsin, et mul on päris arvestatav tükk paksu roosat vilti ja päris mitut erinevat tooni siidniiti (vanavanaema ajast). Arvestatav tükk vilti tähendas, et seda jätkus nii umbes-täpselt väikese presskohvikannu soojendaja tegemiseks...



Kunagi kevadel ostsin raamatu Norra erinevate maakondade kindakirjadest ja -tikanditest. Kuivõrd me lahkusime nüüd Hordalandi maakonnast, siis valisingi Hordalandi maakonna kindatikandi, et jääks Norramaast mingi isetehtud mälestus.
Tikand sai tehtud taaskord vabakäeliselt, st. ilma mustrit vildile kandmata. Kõige arukam see just pole, sest tikand niimoodi ülemäära sümmeetriline ei tule, aga see ei olnud hetkel üdse nii oluline.



Veidi sai mustrit vähendatud, ehk keskpaigast paar osa ära jäetud, kuid üldilme annab see siiski edasi.
Kuivõrd eelmine nädal möödus suure pakkimise tähe all, siis tikandi jõudsin küll valmis, kuid kannusoojendi ise ei olnud veel lõpuni valmis. Nii pakkisin tikitud vildilapi koos siidniitide, nõela, pisukese roosa pitsi ja vildijäänustega käeulatusse, et teel Norrast Eestisse see enne 20ndat juuni õhtut valmis saada. Konkreetset ideed ei olunud. Pidasin tükk aega plaani, et kas heegeldan ääred või tikin ääred üle, kas kasutan kinnituses takjapaela või nööpe või midagi muud... Lõpptulemusena aga lasin käel taaskord omatahtsi liikuda ja sain sinna tagasihoidliku raamistuse koos pisukese pitsi ning Norra 1-kroonisest ja vildist tehtud nööbiga. Valmis sai see vahetult pärast Norra-Rootsi piiri ületamist ja tegin sealsamas autos ka pildi albumi jaoks ära (ning ka postitasin selle 18nda juuni hilisõhtul).



Täna, kodus kohvikannu kastist välja otsides sain proovida kas soojendi ka kannu ümber mahub - mahtus täpselt! Ise jäin rahule ja nüüd on argipäeva hommikutes natuke roosa-rohelist Norra-perioodi meenutavat ilu...



Siilipopp posted @ 19:30 - Link - kommentaarid (5)
11 Juuni 2010
Olukord läänerindel: kaks salli ootavad endale äärepitsi külgeõmblemist, pesu, venitust, silmapuhvitusi ja pisukest pressi...; 2 kaelakeed ootavad lisavidinaid, et lõplikult valmis saada; aastaaegade projekti roosa-roheline töö ootab veel omajagu nõelapisteid; paar kunstilist projekti vajaks tegemist .... See on vaid käsitöösse puutuv teha-vaja-nimekiri kuhu lisandub suurpuhastus, suurpakkimine, ostlemine ja kodumaale reisiks valmis seadmine (sh. lasteaia lõpuüritused mitmel päeval). Kõike seda siis enne järgmise nädala neljapäeva pärastlõunat, kui autosse istume ja üle mägede, orgude ja merede teele asume...

Mõtlesin, et enne järgmist postitust, mis tuleb taas kord must-valge, teen ühe värvilisema postituse, hoidmaks alles esimesi katsetusi kunstilises vallas.

Kuivõrd akrüülvärid on mulle siiski uued vahendid millegi loomiseks, siis tuleb neid enne suuremaid projekte mitmekülgselt katsetada. Esmalt katsin ühe õhematsorti päevaraamatu (kuhu mul koguneb pigem erinevaid sirgeldusi ka kavasid, sünnipäevamenüüsid, kinginimekirju jne.) lehe valge gessoga, mis lehele veidi paksust ja struktuuri andis. Seejärel rebisin ajakirjadest sobivaid juuksesalke ja inglitiivamaterjali ja ka sinisilmad. Sinna peale akrüülvärve ja lõpuks kontuure musta tindipliiatsiga. Kokkuvõttes tean, et antud päevaraamatu õhukesed lehed on selliseks tööks siiski natuke liiga õhukesed ja ilmselt oleksid vajanud veel paari gessokihti, veel parem aga kui oleks olnud paksemad lehed. Aga siin see on.



Järgmiseks tahtsin katsetada ka musta gessot ning kuna maalitava pinnaga ehk lõuendi või akrüülvärvidele mõeldud paberiplokk ei kuulu hetkel mu varude hulka, siis sai võetud üks pooleks lõigatud paberkott ja vanast veinipakist pärit papitükk. Katsin need musta gessoga ja seejärel lasin kätel liikuda. Ikka tekkis sinna tütarlapse nägu roosilise õhetusega (kasutatud valget tindipliiatsit, valget ja roosat akrüülvärvi) ning suuremale lehele merehaldjas(?) (kasutatud valget tindipliiatsit; valget, roosat, sinist ja satiinrohelist akrüülvärvi; pitsilist templijäljendit; kuiva pintslit).



Nii need pildid mul kummutil seisid kuni ühe päevani, mil kesköökandis e. harjumatult varakult voodisse läksin ja ilmselges meelesegaduses need pildid endaga kaasa võtsin koos valge pliiatsi, hõbedase ja kuldse markeriga. Lasin siis ähmase valguse all oma käel vaba soovi järgi liikuda. Kõigepealt väiksem - kuna siin olid kõrgemad pinnareljeefid, mis tekkisid selle papitüki rebimisel, siis oli valida kas teen neist aiapostid või midagi muud. Käsi võttis oma suunad ja nii tekkisid sinna putukas ja inimpea - kuldsed.



Teise pildi puhul valis käsi taimefiguuri - hõbedase.



Nagu näha, ei saanud ma ka siin musta-valget välditud ... huvitav...



Väike puhkus enne tormi ... ja nagu näha on sall oma ülesannete kõrgusel... (postituse tegemise vahepeal sain lugada pikka positiivset iseloomustust poja ja tema arengu kohta, mis lasteaiast kaasa anti - hästi liigutav, et sellist ülevaade siin kaasa antakse)
Siilipopp posted @ 15:51 - Link - kommentaarid (5)
136971 visitors