Unistustest tegudeni
Siilipopp
29 Jaanuar 2010
Pikem vahe on tulnud postitustesse ja käsitöö on hetkel vaiksematel tuuridel. Sellele vaatamata loodan projektis "Käsitöö läbi aastaaegade" kaasa lüüa, märtsini on veel tiba aega.

Küll aga sai vahepeal tehtud esimene tellimustöö - album, mille peamiseks tingimuseks oli olla võimalikult värvikirev. Kuivõrd tellija ise on isetegija, siis sai värvide osas inspiratsiooni ammutatud tema enda töödest.
Album aga selline:Loodan, et omanik on selle ka nüüdseks kätte saanud, ehkki Norra postiteenistuses ei saa liigoptimistlik olla...
Siilipopp posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (9)
07 Jaanuar 2010


Must sall väikesele mustale kleidile...või muule...

Jõulude viimane kingitus jõudis kingisaajale, mu ämmale, päris korraliku hilinemisega, aga siiski...
Haapsalu sall, minu kolmas ja kõige keerulisem minu jaoks, sest esimest korda sai kasutatud õige "peensusega" lõnga ja lisaks oli muster minu jaoks piisavalt keeruline, et tempot all hoida.

Muster: Õnnelehekiri, Haapsalu salli raamatust lk. 102.
Äärepits lk.182, keskmine.
Lõng: Merino Oro, must - 100g =1250m.
Vardad: 3,5 ja 4,5 (oleks võinud olla numbrijagu väiksemad).
Suurus jäi mõõtmata.

Ja väike meenutus lumisest Saaremaast...Siilipopp posted @ 10:27 - Link - kommentaarid (7)
06 Jaanuar 2010
Jõulumeenutusi, 3. osa...

... ehk siis veel paar märkmikku ja veidi veel...
Juba oktoobris jõudsime Rukkilillega kokkuleppele, et teeme jõulude ajal pakivahetust. Nii läkski... Paraku jõudsin mina enne paki kättesaamist juba tagasi Norrasse jõuda, aga juu ma selle ikka varsti kätte saan...
Minu pakis Rukkilillele oli... märkmik ... :-) Jaapaniköites ja üle lakitud, et lumehelbed kaane pealt ära ei sulaks ja valge enam-vähem valgeks jääks.

Pealt:


Kaanevahelt:


Tagant:


Lisaks märkmikule olid pakis valged vilditud kõrvarõngad ja sõrmus, natuke magusat ning ehtekarbike:

(Selgus, et lennukis on päris hea tikkida.)

Jõuludeks sai ühe märkmiku ka mu sõbranna. Ka siin on kaaned üle lakitud, et kõik paigal püsiks ja liiga kiiresti ei määrduks.

Pealt:


Kaanevahelt:


Tagant:


Eelmistest kommentaaridest:
Väga vahvad albumid.
Aga kus ma saaksin tegemis õpetuse?
05 Jaan 2010 - 14:43
Kommenteerib külaline

Mina alustasin köitmistega pärast Vikikese Jaapani köitmise õpitoas käimist. Pärast seda olen internetis hoolega ringi liikunud ja erinevaid köitmisviise uurinud. Vikikese õpetustest olen pidanud meeles, et oluline on korralik tugev kaanematerjal (kasutan 3 mm pappi), muus osas on fantaasiale tee valla... ja ikka 7 korda mõõda ja siis lõpuks lõika... või mõõda igaks juhuks veel kord... et kindel olla...
Siilipopp posted @ 08:42 - Link - kommentaarid (6)
05 Jaanuar 2010
Jõulumeenutusi, 2. osa.

Jätkates albumitega. Suguvõsas ja sõprade seas on päris mitu last, kelle kingituste kallal ma igal aastal pead murran. Sel aastal said kolm poissi vanuses 4-6 joonistus/kleepimis/jm. albumid. Mustade lehtedega, et saaks kasutada geelpliiatseid või rasvakriite ... A5 suurus, "coptic"-köide.Esimene:Teine:Kolmas:Seest:Ühele 6-aastasele tüdrukule sai samuti joonistus-kirjutus-album, valgete lehtedega...


Ja juba suuremale teismelisele neiule päevaraamat:Siilipopp posted @ 08:27 - Link - kommentaarid (9)
04 Jaanuar 2010
Jõulumeenutusi, 1.osa

Tagasi lumisest Eestist lumisesse Norrasse. Kuuldavasti ei pidanud Bergenisse naljalt lumi püsima jääma, aga praegu on seis siin selline et kütame oma elektriradiaatoreid täisvõimsusel, et kodu soojaks saada ja auto väljakaevamiseks tuleb mõnda aega vaeva näha.
Jõuludeks hakkasin valmistuma novembris ja nagu ikka kippus kõik kuhjuma viimastele päevadele. Siiski, sel korral sai tehtud rekordkogus isetehtud kingitusi, kuivõrd tublisid kingisaajaid oli sel aastal nii neljakümne ligi.
Põhirõhk oli sel aastal albumitel - kokku 9.
Alustan kõige pisematest kingisaajatest - 2-nädalasest Elinist ja 3-kuusest Trevorist:Albumid on A5 suuruses, valgete lehtedega, kuhu siis lapsevanemad saavad kõike oma soovide järgi üles tähendada.
Siilipopp posted @ 13:53 - Link - kommentaarid (4)
136975 visitors