Unistustest tegudeni
Siilipopp
22 Jaanuar 2009
Mulle on alati meeldinud igasugused ilusad märkmikud, päevaraamatud, kaustikud jms. Lummav välimus kohe kutsub sinna sisse kirjutama. Imetlen neid, kes aastast aastasse iga päev kirjutavad oma isiklikke raamatuid - kuidas muudmoodi seda nimetadagi. Alati olen kirjutamist suure õhinaga alustanud, aga peale paari sissekannet jääb asi soiku...
Vikikese köitmisõpituba ei ole Tartusse veel jõudnud (minuteada) ja kiidetud Zelluloosi paberivabrik jääb ka Tartust ohutusse kaugusesse. Siiski jõudsin mingeid radupidi niikaugele, et kujundasin ise endale päevik-märkmiku, et hakata sinna sisse üles tähendama laste andekaid ütlemisi, igapäevasündmusi ja sel aastal ka ilmselt kolimise, reisi, keeleõppe ja välismaaelu muljeid, aga sellest hiljem. Ilmselt tuleb paar (optimist) sellist n.ö. päevaraamatut (inglise keelne Notebook sobiks hoopis paremini seda raamatukest kirjeldama). Nüüd oskan ka juba mõnda viga vältida, ehkki ilmselt osasid ka juurde teha. Kindlasti tahaks ka ise köitmiseni jõuda. Praeguse päevaraamatu (nimetagem seda siis nii) kujundus on tehtud Tiimarist ostetud valgete lehtedega köitele. Ma ei tea kas scrapbooking on ka tehnikat väljendav sõna, aga mina nimetaksin seda küll scrapbook-tehnikas tehtuks. Kaaned lakkisin kaks korda üle, et peaks tihedale (optimist jällegi) kasutamisele vastu.

Eestvaade


Tagantvaade


Kaaned seest
Siilipopp posted @ 07:58 - Link - kommentaarid (5)
21 Jaanuar 2009
Umbes 23 aastat olen endaga kaasas kandnud üht väikest hõbedast laegast. Sain selle kunagi Papalt koos kellamehanismiga, mis mängis ilusat viisikest, kui hammasratast keerutasid. Kellamäng on kahjuks rännakute käigus kaduma läinud, kuid laegas on praegugi minuga. Laegas sisaldab pärleid, mis ema-isa mulle u. 83ndal või 84ndal aastal tollasest Tshehhoslovakkiast kaasa tõid. Osad pärlid on siiski vist kaduma läinud (või mulle kasvades ainult tundub nii), suurem enamus aga alles ja ootamas oma aega. Lemmikuteks on kaks ebamäärast värvi sinist pärli, millest üks leidis nüüd tee sõrmust ehtima. Laupäeval Roosi äris asusid kõik sõrmust tegema, mina keeldusin siis sellest, arvates .. ma ei tea mida, igastahes tegelesin mina ripatsiga, kui teised oma kauneid sõrmuseid tegid. Midagi jäi siiski hinge kripeldama ja kuna olin sõrmuse õpetuse ka siiski endaga kaasa saanud, pusisin isegi selle valmis. Tulemus on mu enda jaoks kergelt ebamaine-härmatisene. Ja tõesti, uskumatult mugav on sellist sõrmust kanda.Ripatski sai valmis ja kodus kaelaehteks vormistatud.Järgmisena mõtlesin, mida veel teha, kuna õpituba kestis mitu tundi ja koju ka ei raatsinud minna. Eria soovitusel hakkasin kõrvarõngast tegema. Kahjuks jäid minu valitud pärlid liiga jäigalt nii et ka valminud kõrvarõngast sai hoopis ripats kaela.Et õpitoas tuli jutuks liitpärli tegemine, siis oli Eria valmis meid sellegi osas kohe õpetama. Valmis sai selline Väikese Muki ainetel ripats, mis loodetavasti hakkab kunagi üht ilusat kotti ehtima (seda veel olemas ei ole, aga vast ikka peagi valmib seegi, kui olen valmis mõelnud, milline täpselt see peab tulema).Suured tänud Eriale laupäeva eest!
Nüüd ei ole muud, kui vaja nikerdada mõned kõrvarõngad ripatsite ja sõrmuse juurde ja laupäeval hargipitsi õppima - jälle üks uus põnev tehnika. Isetegijad on tõeline leid!
Siilipopp posted @ 13:00 - Link - kommentaarid (2)
13 Jaanuar 2009
Valmis sai mu kõige esimene koostegemine:


Esimeseks teoks on hilinenud sünnipäevakingitus tädile, kuna sall oodatust hoopis suuremaks paisus (tõe huvides pean mainima, et kingitusest ilma ta õigel päeval ka ilma ei jäänud ja lisaks sai tädi vihje oma tulevasele kingitusele saalomonsõlmest lille näol). Lõngaks Baronesse mohair, kaalulangetamise peale kulus 195g.Siilipopp posted @ 08:20 - Link - kommentaarid (3)
05 Jaanuar 2009
Enne jõule sirvisin tohutul hulgal internetilehekülgi-blogisid läbi, et leida ideid kingitusteks, eriti selliseid mille teostamisega jõuaks jõuluks ka valmis. Üheks selliseks leiuks oli sall, mille originaalvariandis oli kasutatud jämedamatsorti efektlõnga, mis andis täiesti arvestatava salli välja. Minul on aga on kapis oma aega oodanud Lianni poest pärit Katia paellõng, mille sinine-helklev värv mulle tohutult meeldib. Nii tegingi salli sellest. Traditsioonilises mõttes kaelasoojendav sall see ei ole, pigem nagu kaelakee, aga nägi mu õe kaelas päris efektne välja.

Siilipopp posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (1)
03 Jaanuar 2009
Kena uut aastat!
Uus aasta on juba käima läinud ning uued teod ootamas ning juba tegemiselgi. Praegu aga vaatan veel tagasi eelmise aasta lõppu, kus sai jõuluvana kingikoti täitmisel abistatud.

Kaelakee mille-üle-õnnelik-olen teemal:


Kõrvarõngad poolelegantsel teemal:


Kaelakee poolelegantsel-ebaleval teemal:


Kõrvarõngad lumehelbe teemal:


Lisaks ehetele sai tehtud kokku 36 süüteroosi.
Nüüd alustasin kaalulangetamise projektiga - hetkel siiski lõngavarude kaalu langetamisega. Enda kaalu tõus on pidevalt jälgimisel
Siilipopp posted @ 22:03 - Link - kommentaarid (1)
136967 visitors