Unistustest tegudeni
Siilipopp
17 Detsember 2010
Kuivõrd mu noor seltsiline on otsustanud, et lõunauinakud ei kõlba kuhugi, siis aega näputööks jääb järjest vähemaks. Täna sai siiski ette võetud kõrvarõngaste tegemine, samal ajal kui Rasmus lamamistoolis ametit üritas omandada (kuid millesse siiski üksikud tukastamispausid sisse sattusid, nii et ilmselt peame üritust kordama, et ehtekunst ikka päris selgeks saaks...).

Ehted klaaspärlitega, mis karbis olles näevad välja mustjad, kuid vastu valgust täiesti punaselt kiirgavad. Lähevad need kaaslaseks Üraskilt omandatud imeilusat värvi punase ondase salli juurde (noh, et oleks ikka midagi enda tehtut ka ... kasvõi naatukenegi ). Loodan, et kingisaajale meeldib...



Siilipopp posted @ 15:10 - Link - kommentaarid (1)
13 Detsember 2010
Sel aastal jõudsime esmakordselt piparkoogimaja ehitamiseni, kuna Lasteka kodulehel nägid suuremad lapsed sellekohast multikat.
Üksi laste kõrvalt seda naljalt ei tee, aga kui mees kodus on, siis saab ka köögis pikemalt toimetada. Esmalt disain-joonised, siis taigna rullimine ja küpsetamine. Seejärel oli kord maja kokkuliimimise käes ja loomulikult suutsin ma juba teistkordsel lusikatõstul oma sõrmed tulise suhkrusiirupiga ära kõrvetada (see on ikka päris valus kogemus ... nüüd on ilmselt ühe küüne eraldumist oodata, aga eks sedamoodi ju õpitaksegi omaenda vigadest). Mees võttis siis liimimise vabatahtlikult enda kanda ja kleepis kõik jupid ennast vigastamata kokku. Selgusid konstruktsiooni eripärad, mis jätsid õige avaraid momente neisse kohtadesse mis polnud akendeks mõeldud, aga õnneks on ju olemas glasuur ning nii saigi seda "värvimist" mõnuga tehtud.

Muumimaja ainelisele majale lisandusid ka söömispiparkoogid, mida me lastega siis võidu kaunistasime:





Müstiliseks muutub maja õhtutundidel küünlatule valgel ...
laste arvates käivad päkapikud siin majas nüüd jalgu puhkamas ...
Siilipopp posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (4)
136975 visitors